ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20% - Strona 133 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-01-18, 21:10   #3961
kiiicik
Zakorzenienie
 
Avatar kiiicik
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 4 530
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Izuś narobiłaś mi ochoty na takie stężenia Co prawda ja dziurek nie mam, ale zaskórniki, czasem większe, rozszerzone pory i ślady jak coś wycisnę.
Z AD jestem zadowolona, bo widzę, że ładnie rozjaśnił mi czerwone plamki i już są prawie niewidoczne
Teraz będę smarować raczej tylko na dzień, bo już mam biodermę i na noc pójdzie ona. Właśnie przetarłam buzię tonikiem10% z BU. .Zero pieczenia! Jestem ciekawa czy mnie złuszczy. A po glyco-a mnie trochę piekło przez chwilę, tu nic! AD też nic

---------- Dopisano o 22:10 ---------- Poprzedni post napisano o 22:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Negra1987 Pokaż wiadomość
Dzisiaj 24 dzień stosowania, duzo zaskórników mi wyszło, cera się wygładziła. Blizny na razie nie bledną. pierwsze opakowanie starczyło mi na 2o dni.
Negra zaskórniki wyszły Ci przez wyciśnięcie, czy chodzi o to, że AD je wyrzuciło bardziej na wierzch? Bo u mnie tak jest, że jakby się bardziej ujawniły I teraz pytanie czy tak sobie będą, czy z czasem znikną podczas sumiennego stosowania AD.
A wyciskania ostatnio się mega wzbraniam, bo ślady
__________________


Ćwiczę
Dążę do wyznaczonych celów i zawsze je osiągam, to tylko kwestia czasu

kiiicik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-18, 21:37   #3962
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez kiiicik Pokaż wiadomość
Izuś narobiłaś mi ochoty na takie stężenia Co prawda ja dziurek nie mam, ale zaskórniki, czasem większe, rozszerzone pory i ślady jak coś wycisnę.
Z AD jestem zadowolona, bo widzę, że ładnie rozjaśnił mi czerwone plamki i już są prawie niewidoczne
Teraz będę smarować raczej tylko na dzień, bo już mam biodermę i na noc pójdzie ona. Właśnie przetarłam buzię tonikiem10% z BU. .Zero pieczenia! Jestem ciekawa czy mnie złuszczy. A po glyco-a mnie trochę piekło przez chwilę, tu nic! AD też nic
Gratuluję
Dzisiaj robiłam peeling 30% i szczerze, to pieczenie było mniejsze niż przy poprzednich razach z mniejszym stężeniem. Chyba troszkę już się przyzwyczaiłam i tak nie czuję
Widzę, że te ślady, z którymi AD nie mógł sobie poradzić, powoli robią się jaśniejsze
Ale troszkę też zainwestowałam w półprodukty i może one też mi pomagają

Zastanawiam się czy nie włączyć raz dziennie AD w celu utrwalania efektów, tylko nie wiem czy to nie za dużo
Może ktoś mi coś doradzi
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-19, 09:16   #3963
long_braid
Raczkowanie
 
Avatar long_braid
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 168
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Dziewczyny a co powiecie na przebarwienia, blizny po trądziku na plecach? Na razie używam Acne-derm na twarz i ramiona bo tam najwięcej i tu pytanie czy może zastosować na plecy coś innego może mocniejszego ? Dodam że przy taki zużyciu acne-derm starcza mi na ok tydzień/1,5 tygodnia i mogę powiedzieć, że widzę lekką poprawę na plecach po acne-derm ale może znacie coś bardziej skutecznego? Jeżeli chodzi o twarz to stosuje acne derm od 1 stycznia cały czas wyskakują mi nowe pryszcze a z tego się robią nowe przebarwienia i czasami mam ochotę poprostu paląć sobie w głowe jak patrze na moją twarz Mam całe poliki i trochę czoło w zaskórnikach zamkniętych czy one mi się jakoś spłycą, może cudownie same znikną ? Czy to wszystko musi na wierzch wyjść ?

Pozdrawiam
__________________
"Po co się walę młotkiem w głowę? Bo to takie cudowne uczucie kiedy przestaje."
long_braid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-19, 09:39   #3964
kiiicik
Zakorzenienie
 
Avatar kiiicik
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 4 530
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Long_braid ja też się nad tym zastanawiam, czyli co dobrego na plecy, bo niestety z tym też mam problem, że ciągle coś wyskakuje
Jak kiedyś pytałam dermatolog, to powiedziała, że często robić peeling i zapisała mi tonik robiony w aptece. Oczywiście z moją sklerozą zapomniałam zanieść receptę, aby mi ukręcili i nigdy się nie dowiedziałam czy by działał.
Odnośnie smarowania pleców AD przede wszystkim myślę,że to drogi interes Bo tak jak mówisz tubka Ci starczy na 1,5 tyg, a koszt ok. 24 zł Dlatego ja AD "nie marnuję" na plecy, za to wczoraj po raz pierwszy przetarłam tonikiem z BU, mam nadzieję, że zadziała po jakimś czasie Buzię zresztą też będę przecierać. Taki tonik dla mnie jest bardziej ekonomiczny- czy skuteczny jeszcze nie mogę powiedzieć.

---------- Dopisano o 10:39 ---------- Poprzedni post napisano o 10:32 ----------

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Gratuluję
Dzisiaj robiłam peeling 30% i szczerze, to pieczenie było mniejsze niż przy poprzednich razach z mniejszym stężeniem. Chyba troszkę już się przyzwyczaiłam i tak nie czuję
Widzę, że te ślady, z którymi AD nie mógł sobie poradzić, powoli robią się jaśniejsze
Ale troszkę też zainwestowałam w półprodukty i może one też mi pomagają

Zastanawiam się czy nie włączyć raz dziennie AD w celu utrwalania efektów, tylko nie wiem czy to nie za dużo
Może ktoś mi coś doradzi
Jeśli Cię peelingi nie podrażniają za bardzo, to ja bym włączyła AD, ale ja, to tak mam, że bym używała wszystkiego byleby działało Więc mną się nie sugeruj
A jakie masz półprodukty?? zdradź co nieco
__________________


Ćwiczę
Dążę do wyznaczonych celów i zawsze je osiągam, to tylko kwestia czasu


Edytowane przez kiiicik
Czas edycji: 2012-01-19 o 09:40
kiiicik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-19, 09:40   #3965
Negra1987
Zadomowienie
 
Avatar Negra1987
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Ztądinąd
Wiadomości: 1 118
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez kiiicik Pokaż wiadomość
Negra zaskórniki wyszły Ci przez wyciśnięcie, czy chodzi o to, że AD je wyrzuciło bardziej na wierzch? Bo u mnie tak jest, że jakby się bardziej ujawniły I teraz pytanie czy tak sobie będą, czy z czasem znikną podczas sumiennego stosowania AD.
A wyciskania ostatnio się mega wzbraniam, bo ślady
AD wyrzuciło je na wierzch, i same aż się prosiły o wyciśnięcie A wiem, że się mega wzbrania wyciskania, ale ja nie potrafię się powstrzymać. Po wyciśnięciu smaruję grubo AD i rano nie mam nawet śladu
__________________
"Jedyną drogą rozwoju jest ciągłe podnoszenie poprzeczki, jedyną miarą sukcesu jest wysiłek jaki włożyliśmy aby go osiągnąć."
Negra1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-19, 10:18   #3966
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Na plecy polecam Wam Atrederm również z kwasem, ale dużo silniejszy niż ad [w płynie]. Skóra mocno się przesusza, smaruje się cieniutka warstwę raz dziennie +mocno nawilża skórę. Mi pomógł w bardzo krótkim czasie, na początku miałam MEGA WYSYP, całe plecy w ropnych krostach, ale wmiarę szybko zeszło, przynajmniej u mnie. Atre niby na receptę, ale w większości aptek można normlanie kupić, cena ok 25zł za niższe stężenie kwasu.
__________________
Only God can judge me.

Edytowane przez niczka87
Czas edycji: 2012-01-19 o 10:20
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-19, 16:53   #3967
rotten_lilly
Rozeznanie
 
Avatar rotten_lilly
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 704
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Niczka a salicyl by się nadał??
__________________
Wymianka
rotten_lilly jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-19, 18:26   #3968
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

kochane a co powiecie na codzienne stosowanie AD i wykonanie peelingu migdalowego (stezenie 15-20% na poczatek)? nie wiem czy to nie bedzie za duzo dla mojej buzi. a chce zamowic sobie zestaw do robienia kwasow
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-19, 18:50   #3969
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez rotten_lilly Pokaż wiadomość
Niczka a salicyl by się nadał??
Ale robiony? Wiesz co ja się nie znam na tych robionych kwasach, bo sama nie używałam.
Cytat:
Napisane przez la figa Pokaż wiadomość
kochane a co powiecie na codzienne stosowanie AD i wykonanie peelingu migdalowego (stezenie 15-20% na poczatek)? nie wiem czy to nie bedzie za duzo dla mojej buzi. a chce zamowic sobie zestaw do robienia kwasow
A stosowałaś kiedykolwiek kwasy?
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-19, 19:21   #3970
rotten_lilly
Rozeznanie
 
Avatar rotten_lilly
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 704
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Nie chce mi się robić, saliderm jak już Na twarz bym nie dała, ale plecy czemu nie.
__________________
Wymianka
rotten_lilly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-19, 19:34   #3971
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Ale robiony? Wiesz co ja się nie znam na tych robionych kwasach, bo sama nie używałam.
A stosowałaś kiedykolwiek kwasy?
raz mialam zabieg u kosmetyczki wlasnie kwasem migdalowym. przypuszczam ze jego stezenie wynosilo jakies 40%. 50-60% to dawki lecznicze nie wiem czy kosmetyczka moze je stosowac
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-19, 20:47   #3972
long_braid
Raczkowanie
 
Avatar long_braid
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 168
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Na plecy polecam Wam Atrederm również z kwasem, ale dużo silniejszy niż ad [w płynie]. Skóra mocno się przesusza, smaruje się cieniutka warstwę raz dziennie +mocno nawilża skórę. Mi pomógł w bardzo krótkim czasie, na początku miałam MEGA WYSYP, całe plecy w ropnych krostach, ale wmiarę szybko zeszło, przynajmniej u mnie. Atre niby na receptę, ale w większości aptek można normlanie kupić, cena ok 25zł za niższe stężenie kwasu.

Piszesz ze atrederem kosztuje ok 25zł to tak jak acne-derm ale szybciej działa tak?A jeżeli chodzi o pojemność jest większa niż przy acne-derm? I jak tam twoje po jego odstawieniu?

I to prawda przy stosowaniu Acne-derm na plecy to drogi biznes dlatego też zaczęłam się zastanawiać nad czymś wydajniejszym

---------- Dopisano o 21:47 ---------- Poprzedni post napisano o 21:47 ----------

Piszesz ze atrederem kosztuje ok 25zł to tak jak acne-derm ale szybciej działa tak?A jeżeli chodzi o pojemność jest większa niż przy acne-derm? I jak tam twoje plecy po jego odstawieniu? (zjadło mi słowo )
__________________
"Po co się walę młotkiem w głowę? Bo to takie cudowne uczucie kiedy przestaje."
long_braid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-19, 22:06   #3973
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez la figa Pokaż wiadomość
raz mialam zabieg u kosmetyczki wlasnie kwasem migdalowym. przypuszczam ze jego stezenie wynosilo jakies 40%. 50-60% to dawki lecznicze nie wiem czy kosmetyczka moze je stosowac
Kosmetyczka takich wysokich stężeń nie robi, więc na pewno miałaś niższe stężenie, tym bardziej że pierwszy w życiu zabieg kwasem. Ja jak miałam zabieg migdałem też pierwszy raz w życiu to miałam stężenie 15-20% dokładnie nie pamiętam.
Jeśli miałaś do czynienia z kwasami tylko podczas 1 zabiegu u kosmetyczki, to proponuję zacząć od ad. Zobaczysz jak skóra reaguje, czy nie ma dużych podrażnień. Jeśli będzie ok to dołączysz sobie migdał.

Cytat:
Napisane przez long_braid Pokaż wiadomość
Piszesz ze atrederem kosztuje ok 25zł to tak jak acne-derm ale szybciej działa tak?A jeżeli chodzi o pojemność jest większa niż przy acne-derm? I jak tam twoje po jego odstawieniu?
Nie napisałam, że działa szybciej niż ad. Na mnie ad tez ładnie działał, ale stosowałam go tylko na buzię. Natomiast atrederm stosuję obecnie na plecy, dekolt i ramiona i elegancko wszystko powychodziło na wierzch [z pleców], a dekolt i łapki ładnie, szybko pogoiło.
Z buzią należy uważać, bo powoduje mega złuszczenie [przynajmniej u mnie] po ok 3dniach od nałożenia cieniusieńkiej warstwy. Mi skóra się łuszczy masakrycznie ok 3dni. Z buzi zrezygnowałam, bo przeszkadzało mi mega złuszczanie, a poza tym obecnie stosuję effaclar k.
Są wątki o atre, poczytajcie.
__________________
Only God can judge me.

Edytowane przez niczka87
Czas edycji: 2012-01-19 o 22:10
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-19, 22:14   #3974
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

niczka87, a co myślisz o stosowaniu AD przy peelingach kwasem glikolowym?
Peeling robię raz w tygodniu, obecnie jestem po 3. Pierwsze dwa były lekko ponad 20% i miałam minimalne podrażnienia, ale trzeci zrobiłam już 30% i nic mnie nie podrażniło
Mam prawie całą tubkę AD i się zastanawiam, czy nie włączyć go raz dziennie
Pomijając dzień po peelingu.
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-19, 22:32   #3975
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
niczka87, a co myślisz o stosowaniu AD przy peelingach kwasem glikolowym?
Peeling robię raz w tygodniu, obecnie jestem po 3. Pierwsze dwa były lekko ponad 20% i miałam minimalne podrażnienia, ale trzeci zrobiłam już 30% i nic mnie nie podrażniło
Mam prawie całą tubkę AD i się zastanawiam, czy nie włączyć go raz dziennie
Pomijając dzień po peelingu.
Przeciwskazań jako takich nie ma. Musisz sama ocenić skórę. Jeśli nie podrażnia albo lekko podrażnia peeling glikolowy to myślę, że nie będzie problemu jak włączysz ad. Nie zapominaj o mega nawilżaniu!

ps. sama sobie robisz glikol?
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-19, 22:36   #3976
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Przeciwskazań jako takich nie ma. Musisz sama ocenić skórę. Jeśli nie podrażnia albo lekko podrażnia peeling glikolowy to myślę, że nie będzie problemu jak włączysz ad. Nie zapominaj o mega nawilżaniu!

ps. sama sobie robisz glikol?
O nawilżaniu pamiętam, mam ten krem https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...en.html&next=1 i spisuje się rewelacyjnie, do tego oczywiście krem z filtrem i na noc daję jakieś oleje, sera plus HA

A kwas glikolowy kupiłam na mazidłach, na początku go rozrabiałam, a teraz dałam bezpośrednio na skórę 30% i masowałam przez 5 min.
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-19, 22:48   #3977
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
O nawilżaniu pamiętam, mam ten krem https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...en.html&next=1 i spisuje się rewelacyjnie, do tego oczywiście krem z filtrem i na noc daję jakieś oleje, sera plus HA

A kwas glikolowy kupiłam na mazidłach, na początku go rozrabiałam, a teraz dałam bezpośrednio na skórę 30% i masowałam przez 5 min.
HA? kwas hialuronowy?

No to jak wszystko ok to włącz ad.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-19, 22:55   #3978
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
HA? kwas hialuronowy?

No to jak wszystko ok to włącz ad.
Tak kwas hialuronowy

No to jutro się posmaruję AD i zobaczę co z tego będzie, jak zauważę, że mnie podrażnia, to najwyżej odstawię. Z tym, że ogólnie bardzo lekko on na mnie działał, więc może nie będzie źle

Dziękuję Ci ślicznie

Edit: tylko w sumie teraz jeszcze stosuję na noc serum z witaminą C, to tak myślę czy to faktycznie nie za dużo?
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy

Edytowane przez izus_86
Czas edycji: 2012-01-19 o 22:57
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-20, 11:27   #3979
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Tak kwas hialuronowy

No to jutro się posmaruję AD i zobaczę co z tego będzie, jak zauważę, że mnie podrażnia, to najwyżej odstawię. Z tym, że ogólnie bardzo lekko on na mnie działał, więc może nie będzie źle

Dziękuję Ci ślicznie

Edit: tylko w sumie teraz jeszcze stosuję na noc serum z witaminą C, to tak myślę czy to faktycznie nie za dużo?
Moim zdaniem za dużo. Myślałam, że tylko glikol dajesz raz na tydzień. W takim wypadku z ad bym zrezygnowała.

I jak to serum Tobie? Pochlebne opinie czytałam. Jaki to koszt?
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-20, 12:28   #3980
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem za dużo. Myślałam, że tylko glikol dajesz raz na tydzień. W takim wypadku z ad bym zrezygnowała.

I jak to serum Tobie? Pochlebne opinie czytałam. Jaki to koszt?

No to masz rację nie będę przesadzać i odpuszczę sobie AD, może wrócę na wiosnę, albo latem jak zrobię przerwę z glikolem

Co do serum, to ja robię z wit. C - kwas askorbinowy(5,88 zł/10g), wit. E (8,77 zł/10g), NMF (5,31 zł/10g) plus kwas hialuronowy, ja mam wielkocząsteczkowy 1% (18,72 zł/100g), ale można dać zamiast niego potrójny 1,5% (ok24 zł/100g).


Nie wychodzi drogo, na raz daję troszkę HA, 0,15 ml wit.C, 1 kroplę wit.E i dwie krople NMF.

Bardzo fajnie działa, skóra jest nawilżona, miękka i taka napięta, a koloryt się wyrównuje, mam nadzieję, że blizny zaczną szybciej schodzić
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-20, 13:16   #3981
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
No to masz rację nie będę przesadzać i odpuszczę sobie AD, może wrócę na wiosnę, albo latem jak zrobię przerwę z glikolem

Co do serum, to ja robię z wit. C - kwas askorbinowy(5,88 zł/10g), wit. E (8,77 zł/10g), NMF (5,31 zł/10g) plus kwas hialuronowy, ja mam wielkocząsteczkowy 1% (18,72 zł/100g), ale można dać zamiast niego potrójny 1,5% (ok24 zł/100g).


Nie wychodzi drogo, na raz daję troszkę HA, 0,15 ml wit.C, 1 kroplę wit.E i dwie krople NMF.

Bardzo fajnie działa, skóra jest nawilżona, miękka i taka napięta, a koloryt się wyrównuje, mam nadzieję, że blizny zaczną szybciej schodzić
Musiałabym coś więcej poczytać, kiedyś się tym serum zainteresowałam. Faktycznie nie wychodzi drogo. Na razie jednak zostanę przy eff k.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-20, 13:23   #3982
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Musiałabym coś więcej poczytać, kiedyś się tym serum zainteresowałam. Faktycznie nie wychodzi drogo. Na razie jednak zostanę przy eff k.
Tym bardziej, że to naprawdę starcza na długo i można dużo kombinować jak ma się inne półprodukty Ja dopiero wszystkiego się uczę i kompletuję mój zbiór, na razie mam jakieś 17 półproduktów, ale jest tyle możliwości, że ciągle się zastanawiam co tu wypróbować

A żeby nie offtopować za dużo, to dobrze mi się wydaję, że nie ma przeciwwskazań w stosowaniu AD latem? O filtrach wiem
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-20, 15:32   #3983
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Tym bardziej, że to naprawdę starcza na długo i można dużo kombinować jak ma się inne półprodukty Ja dopiero wszystkiego się uczę i kompletuję mój zbiór, na razie mam jakieś 17 półproduktów, ale jest tyle możliwości, że ciągle się zastanawiam co tu wypróbować

A żeby nie offtopować za dużo, to dobrze mi się wydaję, że nie ma przeciwwskazań w stosowaniu AD latem? O filtrach wiem
Swojego czasu tez podczytywałam biochemię [forum] ale i stronki biochemia, mazidła i tezsporo się dowiedziałam.

A co do ad latem to myślę, że jak będziesz unikała słońca + filtr 50spf to nic złego się nie stanie.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-20, 15:45   #3984
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Swojego czasu tez podczytywałam biochemię [forum] ale i stronki biochemia, mazidła i tezsporo się dowiedziałam.

A co do ad latem to myślę, że jak będziesz unikała słońca + filtr 50spf to nic złego się nie stanie.
Z tym unikaniem słońca będzie problem, bo mam małą córeczkę, która w kwietniu kończy dwa latka i uwielbia zabawy na dworze
Ale dziękuję za odpowiedź
Zresztą mam nadzieję, że do lata uda mi się pozbyć tych blizn, bo już dużo nie zostało i nie będę musiała w ogóle stosować kwasów
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-20, 17:56   #3985
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Blizny potrądzikowe, dobrze rozumiem? Wcześniej coś stosowałaś?
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-20, 18:01   #3986
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Blizny potrądzikowe, dobrze rozumiem? Wcześniej coś stosowałaś?
Tak blizny potrądzikowe, takie ciemne plamki. Stosowałam kilka miesięcy AD i większość mi zeszła, ale zostały mi z 4 ciemne plamki jeszcze, ale to nie po trądziku, tylko po podrażnieniu i AD niby je rozjaśniał, ale bardzo powoli i nie miałam już po nim takiego złuszczenia, stąd zmiana na kwas glikolowy
Jak chodzi o innego typu przebarwienia, to nigdy nic nie miałam takiego, ani od słońca ani z innych powodów. Po prostu po ciąży miałam burzę hormonów i wyszło mi kilka takich gul podskórnych, które mimo nie wyduszania zostawiły po sobie ślad Ale już nie mam z nimi problemów, zostały tylko niemiłe pamiątki.
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy

Edytowane przez izus_86
Czas edycji: 2012-01-20 o 18:03
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-20, 18:07   #3987
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

W takim razie życzę wytrwałości i powodzenia.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-20, 20:38   #3988
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
W takim razie życzę wytrwałości i powodzenia.
Nie dziękuję

Już bym miała po śladach, ale niestety raz myjąc wannę dotknęłam ręką od Cifa do twarzy i mnie podrażniło i to właśnie po tym mi zostały ślady, z którymi AD nie mógł sobie poradzić, a raczej bardzo powoli sobie radził.
A tak to wszystkie plamki po trądziku mi dzięki niemu zeszły.
Tak się tym podrażnieniem zdenerwowałam, już bym miała gładką buzię
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 22:52   #3989
Lilipedd
Raczkowanie
 
Avatar Lilipedd
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 35
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Czy można podczas kuracji kwasami (planuję zakupić AD) używać ZWYKŁEGO podkładu (oczywiście po nałożeniu filtru bez parsolu)? Czy jednak istnieje generalnie jakaś zasada, że jeśli stosuje się kwasy to można nakładać tylko jakieś pudry? (nie znoszę pudrów, wolę podkłady płynne)

Edytowane przez Lilipedd
Czas edycji: 2012-01-27 o 22:56
Lilipedd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-29, 12:45   #3990
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez Lilipedd Pokaż wiadomość
Czy można podczas kuracji kwasami (planuję zakupić AD) używać ZWYKŁEGO podkładu (oczywiście po nałożeniu filtru bez parsolu)? Czy jednak istnieje generalnie jakaś zasada, że jeśli stosuje się kwasy to można nakładać tylko jakieś pudry? (nie znoszę pudrów, wolę podkłady płynne)
Oczywiście, że można. Bezproblemowo.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-22 11:09:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:13.