Problem z płytką paznokciową po długoletnim obgryzaniu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-05-16, 19:02   #1
Verena1616
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-05
Wiadomości: 2

Problem z płytką paznokciową po długoletnim obgryzaniu


Witam serdecznie wszystkich
Przeszukałam Forum, ale nie znalazłam podobnego wątku.
Mam taki problem - otóż przez kilkadziesiąt lat obgryzałam paznokcie. Może ze trzy razy w życiu udało mi się zapuścić na tyle, żeby nałożyć tipsy. Tak, tipsy, bo to było jednak dość dawno. Potem wracałam do obgryzania. Kilka miesięcy temu złamałam rękę i tym sposobem nie dało się obgryźć paznokci. Te na drugiej ręce też jakoś zostawiłam w spokoju. Odrosły całkiem ładnie. Problem polega na tym, że ta część płytki, która przyrasta do palca (ta różowa) kończy się u mnie praktycznie w połowie opuszki. Ta biała część jest nieproporcjonalnie długa w związku z tym, a paznokci nie mogę malować (taka praca). Gdzieś słyszałam, że po jakimś czasie, paznokieć bardziej przyrasta do opuszka, czyli ta różowa część się wydłuża. Czy ktoś mógłby to potwierdzić? No i co zrobić (o ile coś można), żeby paznokcie nie były takie wąskie?

Będę wdzięczna za wszystkie odpowiedzi.
Verena1616 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-11, 19:48   #2
annja726
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 1
Dot.: Problem z płytką paznokciową po długoletnim obgryzaniu

Ta różowa część czasami soe wydłuża, jednak potrzebny do tego jest czas jak i pielęgnacja paznokci. Jeżeli nie możesz malowac paznokci polecam używać oliwek (wcierać je w płytkę jak i skórki) aby odżywić paznokcieć. W tym wypadku myślę, że pielęgnacja jest kluczową a propo obgryzania paznokci polecam sprawić czy nie je to związane z emocjami, jeżeli tak to spróbować przezucic to na coś innego. Trzymam kciuki w Twojej podróży do pięknych paznokci!!
annja726 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-12, 10:25   #3
Verena1616
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-05
Wiadomości: 2
Dot.: Problem z płytką paznokciową po długoletnim obgryzaniu

Bardzo dziękuję za odpowiedź i rady Na pewno zastosuję. Obgryzanie to nie była kwestia emocji, tylko od zawsze miałam odstające skórki i ciągle nimi o coś zaczepiałam. Więc zaczęło się od obgryzania skórek, a potem paznokci. Od trzech miesięcy mam już na tyle długie paznokcie, że kilka razy musiałam je opiłowywać, żeby mi nie przeszkadzały, i ani razu nie miałam ochoty ich obgryźć, więc myślę, że będzie dobrze. Jeszcze raz dzięki za poradę <3
Verena1616 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-12 10:25:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:50.