Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-04-14, 16:26   #61
elunka88
Zakorzenienie
 
Avatar elunka88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 13 212
GG do elunka88
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Kusi mnie żeby nałożyć olej na całą noc, rano wstać godzinę wcześniej i poprawić odzywka proteinowa i tak na świeżo isc do pracy, ale boję sie ze jak coś nie wyjdzie nie dostanę urlopu na zadanie

Zastanawiam sie jeszcze czy olej rzepakowy nie będzie jednak dobrym rozwiązaniem bo skoro jest ciężki a ja mam ostatnio puch ciagle i piórka to może mnie dociazy? Czy to nie ma nic wspólnego ze sobą?
__________________
Mikołajek
26.02.2014



Obudził mnie trzepot skrzydeł
Wyjrzałam przez okno
Na parapecie zostało
Białe piórko -
Pamiątka po Tobie
Mój Aniołku

01.12.2012 [*]
elunka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 16:51   #62
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
Ja kiedyś miałam lniany parę miesięcy po terminie i działanie miał takie samo jak wtedy kiedy był jeszcze przed terminem.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.

---------- Dopisano o 16:01 ---------- Poprzedni post napisano o 15:59 ----------


Miałam gogo tylko z różowym paskiem. Całkiem ok, często mieszałam z olejami. Ale jakoś mojego serca nie podbił. Taki po prostu- ok, na plus.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
Zastanawiam się czy aby nie kupić oleju winogronowego ale widziałam go tylko w Biedrze, a koleżanka któraś kiedyś mówiła ze nie widziała po nim efektów bo może dlatego, że był z Biedrony.
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 16:52   #63
elunka88
Zakorzenienie
 
Avatar elunka88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 13 212
GG do elunka88
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Smerfetka ja mam wcale nie lepszy bo z lidla Myszka też używała z biedronki
__________________
Mikołajek
26.02.2014



Obudził mnie trzepot skrzydeł
Wyjrzałam przez okno
Na parapecie zostało
Białe piórko -
Pamiątka po Tobie
Mój Aniołku

01.12.2012 [*]
elunka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 17:03   #64
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Zastanawiam się czy aby nie kupić oleju winogronowego ale widziałam go tylko w Biedrze, a koleżanka któraś kiedyś mówiła ze nie widziała po nim efektów bo może dlatego, że był z Biedrony.
Mam i uwielbiam!!! Kupiłam w Realu, lepszego oleju nie miałam.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 17:03   #65
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez elunka88 Pokaż wiadomość
Zastanawiam sie jeszcze czy olej rzepakowy nie będzie jednak dobrym rozwiązaniem bo skoro jest ciężki a ja mam ostatnio puch ciagle i piórka to może mnie dociazy? Czy to nie ma nic wspólnego ze sobą?
Nie mam pojecia czy to tak funkcjonuje. Mnie swego czasu dociazala oliwa z oliwek a najlzejsza nie jest. Rzepak jakos mi nie podszedl.
Najgorzej chyba wspominam slonecznikowy. Za ..olere nie moglam tego domyc.
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 17:46   #66
martyyn
Raczkowanie
 
Avatar martyyn
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 317
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Powiem Wam, dziewuszki, że bardzo mi się podobają moje siwe włosy. Nie farbowałam chyba od grudnia, więc odrost mam jak się patrzy, i tak sobie oglądam właśnie - konsekwentnie falowane, grube, rewelacja. Nie mogę się doczekać, aż wszystkie takie będą , a póki co uroczyście idę farbować
__________________
Żona jednego małża.

Pani tłumacz na swoim.

Kierowca in progress
martyyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 17:57   #67
zagubiona94
Raczkowanie
 
Avatar zagubiona94
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 451
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez karllii Pokaż wiadomość
Cały czas dostają protein, na początku piękny skręt, o niebo lepszy niż przed pielęgnacją (o ile można to było nazwać skrętem ). A na przeproteinowanie to też nie wygląda, bo wtedy włosy są takie fruwające i puch się objawia, tak?
A ja właśnie mam oklapnięte i mało kręcące się u nasady. Nawet po oczyszczeniu coś było nie tak.
Hmm... a może to jest tak, że odrost, jako iż nie farbowany to zdrowszy i ma niższą porowatość, a reszta włosów farbowana, bardziej zniszczona i ma wyższą (włosy bardziej zniszczone podobno bardziej falują/kręcą, tak coś czytałam i mi się wspomina). Dlatego włosy u nasady oklapują. No chyba, że używasz jakiś nie niszczących farb, czy henny, to nie wiem. Mogę się mylić, ale tylko to przychodzi mi do głowy, jak oczyszczanie i proteiny nie pomagają.
No przeproteinowanie to właśnie fruwające, spuszone w siano, łamliwe, itp..
Na uniesienie od nasady dobrze działa wysoki kucyk, tylko loki mogą ucierpieć. Albo podpisanie każdego loka zgodnie z jego skrętem. Ale wiadomo, nie wszystko wszystkim służy.

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
Oj mi też się robią strąki, tym bardziej jak stylizuję włosy w fale. Denerwuje mnie to, bo mam manie na punkcie strąków :P Dlatego praktycznie nie zabezpieczam, albo dosłownie pół kropelki oleju
Ja tez mam manię, nie lubię strąków, jeszcze jak się włosy spuszą to tragedia... Ja na swoje włosy daję kroplę i to jest za dużo... Ogólnie nie zabezpieczam ich właśnie z tego powodu, ale z drugiej strony coś by się przydało, bo nie chcę rozdwojonych i zniszczonych końców, bo ciągle je zapuszczam
__________________
"Chłopiec już nigdy więcej nie płakał i nigdy nie zapomniał tego, czego się nauczył: że kochać to niszczyć i że być kochanym to znaczy zostać zniszczonym."
"Miasto Kości"

Edytowane przez zagubiona94
Czas edycji: 2015-04-14 o 17:58
zagubiona94 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-14, 18:08   #68
martyyn
Raczkowanie
 
Avatar martyyn
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 317
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez zagubiona94 Pokaż wiadomość
Ja tez mam manię, nie lubię strąków, jeszcze jak się włosy spuszą to tragedia... Ja na swoje włosy daję kroplę i to jest za dużo... Ogólnie nie zabezpieczam ich właśnie z tego powodu, ale z drugiej strony coś by się przydało, bo nie chcę rozdwojonych i zniszczonych końców, bo ciągle je zapuszczam
Ja kupiłam ostatnio na promocji hebe jakąś fuzję z olejem arganowym. O ile czysty mi nie służy, to tutaj nie narzekam: dosłownie pół kropli rozcieram w dłoniach, "skubię" końcówki i wcieram w resztę co mi zostanie na dłoniach. I puch jest znacznie mniejszy, aż sama jestem zaskoczona.

Alarm puchowy odwołany, kallos algae działa
__________________
Żona jednego małża.

Pani tłumacz na swoim.

Kierowca in progress
martyyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 18:10   #69
Flower23
Zakorzenienie
 
Avatar Flower23
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Góry
Wiadomości: 8 059
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez martyyn Pokaż wiadomość
Powiem Wam, dziewuszki, że bardzo mi się podobają moje siwe włosy. Nie farbowałam chyba od grudnia, więc odrost mam jak się patrzy, i tak sobie oglądam właśnie - konsekwentnie falowane, grube, rewelacja. Nie mogę się doczekać, aż wszystkie takie będą , a póki co uroczyście idę farbować
Tak serio serio lubisz swoje siwe włosy? Bo ja swoich nie znoszę. Znaczy, przyzwyczaiłam się, taka moja uroda, takie geny, nic nie zrobię, ale wolałabym ich jednak nie mieć w wieku 24 lat

A ja znowu nałożyłam maseczkę z siemienia. Coś rzadkie mi dziś wyszło, nie umiem jeszcze wyczuć momentu, kiedy jest dobre.
__________________
G.
11.10.2014

______________________

Bloguję
Czasami coś wrzucam
Flower23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 18:16   #70
martyyn
Raczkowanie
 
Avatar martyyn
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 317
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Flower23 Pokaż wiadomość
Tak serio serio lubisz swoje siwe włosy? Bo ja swoich nie znoszę. Znaczy, przyzwyczaiłam się, taka moja uroda, takie geny, nic nie zrobię, ale wolałabym ich jednak nie mieć w wieku 24 lat
Serio serio. Dostałam kilka paskudnych genów w paczce, ale zdecydowanie nie ten. Te siwe pięknie błyszczą na tle tych normalnych, są raczej srebrzyste niż białe, może to się z wiekiem zmieni. Farbuję teraz, bo wygląda to trochę niekonsekwentnie Faktura siwych jest kompletnie inna od tych kolorowych, aż się wierzyć nie chce. Tak porządnie siwieć zaczęłam dopiero ostatnio (mam 25 lat), pierwszy siwy włos znalazła mi mama chyba w 2009 roku
__________________
Żona jednego małża.

Pani tłumacz na swoim.

Kierowca in progress
martyyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 18:19   #71
Flower23
Zakorzenienie
 
Avatar Flower23
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Góry
Wiadomości: 8 059
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez martyyn Pokaż wiadomość
Serio serio. Dostałam kilka paskudnych genów w paczce, ale zdecydowanie nie ten. Te siwe pięknie błyszczą na tle tych normalnych, są raczej srebrzyste niż białe, może to się z wiekiem zmieni. Farbuję teraz, bo wygląda to trochę niekonsekwentnie Faktura siwych jest kompletnie inna od tych kolorowych, aż się wierzyć nie chce. Tak porządnie siwieć zaczęłam dopiero ostatnio (mam 25 lat), pierwszy siwy włos znalazła mi mama chyba w 2009 roku
U mnie fryzjerka znalazła pierwsze siwe chyba w 1/2 liceum. Teraz mam podobno jakieś 70% siwych włosów na głowie. Też farbuję, bo nie wyobrażam sobie chodzić z siwym przedziałkiem, nie ma mowy. Moja najstarsza siostra też ma siwe włosy, a nawet brwi. Znowu średnia ani trochę siwizny.

Zgadzam się co do faktury siwych włosów. Jak dla mnie są sztywne po prostu.
__________________
G.
11.10.2014

______________________

Bloguję
Czasami coś wrzucam
Flower23 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-14, 18:54   #72
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

A ja się dziś narobiłam i co? I sucho. Glut mnie wysuszył, nie wiem jak ale wysuszył, to jak zdrada, serce boli xD A na suszę zawsze był glutek i teraz cóż, chyba kokosem się poratuję. Ostatnio sobie zrobiłam odżywką z jedwabiem i glutem i było tak fajnie, kręcono i susza znikła a teraz tak niefajnie
20 stopni ciepła u mnie dzisiaj i ma tak być cały tydzień, w sobotę chyba nad morze pojadę się posmażyć bo jestem tak blada że aż niebieska pod oczami
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 20:00   #73
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

U mnie zimno i pada :-( załamka. Tez mam puch, chyba przez ten deszcz a włosy schly same. Ech!

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 20:45   #74
martyyn
Raczkowanie
 
Avatar martyyn
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 317
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Flower23 Pokaż wiadomość
U mnie fryzjerka znalazła pierwsze siwe chyba w 1/2 liceum. Teraz mam podobno jakieś 70% siwych włosów na głowie. Też farbuję, bo nie wyobrażam sobie chodzić z siwym przedziałkiem, nie ma mowy. Moja najstarsza siostra też ma siwe włosy, a nawet brwi. Znowu średnia ani trochę siwizny.

Zgadzam się co do faktury siwych włosów. Jak dla mnie są sztywne po prostu.
Prowadzę dość chaotyczny, nerwowy i zapracowany tryb życia, może to dlatego Małż za to zrelaksowany, nigdy w życiu nie zarwał ani jednej nocy, znalazłam u niego siwego włosa słownie raz.

Z tego co wiem moja mama zaczęła siwieć mniej więcej w tym samym wieku, co ja. Eh, gdybym ja wszystkie włosy miała takie jak te siwe... Falowane, ale nie krzywe
__________________
Żona jednego małża.

Pani tłumacz na swoim.

Kierowca in progress
martyyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 21:08   #75
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Moja mama niedawno zaczęła siwki mieć, ale nie ma zmiany w strukturze, są miękkie jak reszta W ogóle ma ładne włosy mimo że cienkie są, takie zdrowe i gładkie, lekko falowane. Zazdroszczę jej ostatnio - zawsze to ona mi zazdrościła ładnych włosów a teraz to ja mam takie zdechlaki.
Mam już ich dosyć ostatnio, taki spuszony przychlast, fe. I wszędzie lecą, notatki piszę i z kartki kudła zdmuchuję, mam nadzieję że jak kiedyś tego kryzysu wyjdę to już więcej nie będzie takiego dramatu xD Dzisiaj szperałam po fotach żeby poszukać efekty po kokosie i jaaakie gęste wtedy były i bez zakol Aż chce się dbać by znowu były takie.
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 21:52   #76
karllii
Raczkowanie
 
Avatar karllii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 353
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez zagubiona94 Pokaż wiadomość
Hmm... a może to jest tak, że odrost, jako iż nie farbowany to zdrowszy i ma niższą porowatość, a reszta włosów farbowana, bardziej zniszczona i ma wyższą (włosy bardziej zniszczone podobno bardziej falują/kręcą, tak coś czytałam i mi się wspomina). Dlatego włosy u nasady oklapują. No chyba, że używasz jakiś nie niszczących farb, czy henny, to nie wiem. Mogę się mylić, ale tylko to przychodzi mi do głowy, jak oczyszczanie i proteiny nie pomagają.
No przeproteinowanie to właśnie fruwające, spuszone w siano, łamliwe, itp..
Na uniesienie od nasady dobrze działa wysoki kucyk, tylko loki mogą ucierpieć. Albo podpisanie każdego loka zgodnie z jego skrętem. Ale wiadomo, nie wszystko wszystkim służy.
A powiem Ci że coś w tym jest. Dzisiaj farbowałam odrost...i włosy pięknie uniesione u nasady ! Nawet coś tam próbuje się kręcić
Co do podpinania to nie opłaca mi się to totalnie, na drugi dzień moje włosy i tak wyglądają beznadziejnie, a reanimacja nic nie daje, ba, wyglądają jeszcze gorzej, puch się robi niesamowity. ( skrapiam wodą, ugniatam, troszkę stylizatora)

Mam straszny problem z dotarciem do "środka" włosów. Głowę myję nad wanną, i też tak rozczesuję (głową w dół), tam samo ugniatam i glutka/pianke/zel daje. Kosmyki przy twarzy - okej; dlugość włosów - okej; tylko zewnętrzna warstwa z tyłu zawsze jest bez glutka ;/ Już próbowałam na wszystkie sposoby ugniatać i dupcia...
Jakie wy macie sposoby ?
karllii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 23:17   #77
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Curly81 Pokaż wiadomość
Moja nie lubi się czesać.Cokolwiek jej robię to jej zgrzyt,nawet rozczesywanie dlatego nakładam jej swoje odżywki i olejuję co jakiś czas,żeby łatwiej się rozczesywały i pomaga.Net mi świruje dzisiaj:/.
Piekne wlosy. Twoja corka jest sporo stasza od mojej
Moja corka pokchala warkocze po obejrzeniu Krainy Lodu

Przy okazji dzieci, to corka juz wie, ze moich lokow sie nie czesze.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-15, 00:40   #78
Gjanduja
Raczkowanie
 
Avatar Gjanduja
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 45
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

No dobra, przyszła pora żeby się porządnie przywitać i pokazać co mam na głowie

Niestety w chwili obecnej dominuję puch nad puchem
Winię za to pogodę mocno nie sprzyjającą i brak stylizatorów.
Kolory... końcówki resztki rudej farby, większość henna, naturalny odrost co najmniej półroczny.
W maju wracam do PL ścinam farbowane końcówki i kładę henne
Przez ostatni rok trochę się zaniedbałam niestety, ale teraz dużo olejuje i przerzucam się na delikatniejsze szampony. Maski, odżywki też regularnie używam. Może niedługo pogada się poprawi i będę mogła je w lepszej kondycji pokazać bo skręt teraz też mocno nie ten teges
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg CAM00981.jpg (87,8 KB, 46 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg CAM00989_1.jpg (80,1 KB, 41 załadowań)
Gjanduja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-15, 04:42   #79
krolewna_smieszka
Zakorzenienie
 
Avatar krolewna_smieszka
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Seattle, WA
Wiadomości: 9 866
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Mojej nawet dobierane się rozpadają a staram się zaplatać ciasno. Powoli jestem specjalistką w warkoczach. Plus jedno zdjęcie "po warkoczu"
Aaaaaa, CUDNOŚCI!!!!! Zazdroszczę Twojej córce, uwielbiam jak ktoś mnie czesze, a w dodatku takie cuda na głowie to już w ogóle <3 <3

Cytat:
Napisane przez elunka88 Pokaż wiadomość

Karolca uwielbiam warkocze wszelkiego rodzaju i zazdroszczę Twojej córce ze ma kto ja tak czesac. Ja sie zawsze wkurzalam na mame, ze nie umie
Ja tak samo. Mama mnie w ogóle nie chciała czesać. Za to gdy byłam w podstawówce babcia codziennie po lekcjach mi robiła warkocze (ale takie najprostsze ), więc w szkole byłam roztrzepaniec, a po szkole elegancka panienka. :P

Na moich włosach teraz robienie dobierańca to udręka. Już dawno przestałam się w to bawić. Rozdzielanie moich sprężyn najczęściej kończy się wielkimi kołtunami, czasem potrzebne są nożyczki. X_X
__________________
To nie bezsenność, to inna strefa czasowa.

Edytowane przez krolewna_smieszka
Czas edycji: 2015-04-15 o 04:55
krolewna_smieszka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-15, 04:54   #80
krolewna_smieszka
Zakorzenienie
 
Avatar krolewna_smieszka
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Seattle, WA
Wiadomości: 9 866
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Co do wypadania włosów, właśnie sobie wyciągnęłam z warkocza jakiś luźny włos - tak, na zdjęciu w załączniku jest tylko jeden mój włos (penseta dla porównania rozmiaru). Aż go zmierzyłam, 61 cm długości (). Cieszę się, że jedzenie oliwy świetnie działa i prawie w ogóle mi nie wypadają włosy, bo przy takiej długości, to nawet jak leżą ze 3 włosy obok siebie, to wygląda to na całą garść.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 14kwietnia2015.jpg (31,0 KB, 35 załadowań)
__________________
To nie bezsenność, to inna strefa czasowa.
krolewna_smieszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-15, 06:11   #81
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez karllii Pokaż wiadomość
Mam straszny problem z dotarciem do "środka" włosów. Głowę myję nad wanną, i też tak rozczesuję (głową w dół), tam samo ugniatam i glutka/pianke/zel daje. Kosmyki przy twarzy - okej; dlugość włosów - okej; tylko zewnętrzna warstwa z tyłu zawsze jest bez glutka ;/ Już próbowałam na wszystkie sposoby ugniatać i dupcia...
Jakie wy macie sposoby ?
Ja tak robiłam ale właśnie zauważyłam że rozkładam kosmetyki nierownomiernie więc teraz wszystko robię na stojąco. Ewentualnie jak nakładam olej czy odżywkę ds to wtedy przewalam włosy na wszystkie strony. Nie ma innego sposobu albo będziesz próbowała jakoś dotrzeć rękami ale nie wiem jaki będzie efekt
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-15, 07:42   #82
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez karllii Pokaż wiadomość
Mam straszny problem z dotarciem do "środka" włosów. Głowę myję nad wanną, i też tak rozczesuję (głową w dół), tam samo ugniatam i glutka/pianke/zel daje. Kosmyki przy twarzy - okej; dlugość włosów - okej; tylko zewnętrzna warstwa z tyłu zawsze jest bez glutka ;/ Już próbowałam na wszystkie sposoby ugniatać i dupcia...
Jakie wy macie sposoby ?
Ja stylizuje z glowa do gory, inaczej mam straki a z dotarciem do czubka i tylu tez mialam pewne klopoty dopoki sie zrobilam sobie zelu w sprayu. Rozciencz 1 porcje zelu z 2 porcjami cieplej wody i przelej do psikadla. zawsze na koniec jeszcze psikam tyl i wierzch zeby dostaly swoja porcje stylizatora.
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-15, 08:11   #83
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Piekne wlosy. Twoja corka jest sporo stasza od mojej
Moja corka pokchala warkocze po obejrzeniu Krainy Lodu

Przy okazji dzieci, to corka juz wie, ze moich lokow sie nie czesze.
Dzięki.A ile Twoja córcia ma lat?
Co do zdjęć jakie wrzuciłam to w więkoszosci był zrobione jak była młodsza..Tu masz jak miała :
1 zdj. - 3 latka i 1 miesiąc
2 zdj.- 3,5 roku
3 zdj.- 3,5 roku
4 zdj.-4latka
5 zdj.-3,5 roku
6zdj.-4lata i 4 mce z wycieczki wrzesniowej na Korfu,
7 ostatnie zdjęcie.sprzed mca na ktorym ma 4 latka i 10mcy.

Włosy sćinałam jej sama 5razy po kilka cm.Scinam co jakiś czas jakieś 4-5cm,żeby odświeżyć i wyrównać.Końce się jej rozjaśniają od słońca a generalnie ma ciemne i głupio to wygląda,wiec tne chociaż nie ma zniszczonych..Jak widzisz włosy na 6 i 7 zdj.są mniej wiecej takiej samej długości bo po Korfu był podcinane z 5cm.Różnica między zdjęciami 6 i 7...6mcy.One praktycznie tak samo wyglądają odkąd miała 3latka z kawałkiem.Na zdjęciu pierwszym gdzie trzyma ją mój mąż jest po pierwszym większym podcięciu na prosto,żeby wyrównać tył bo były z tyłu dużo dłuższe niż przód.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Ala działka 3.jpg (158,4 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Ala b.jpg (19,1 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Alusia 2.jpg (44,0 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_3177.jpg (61,9 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg S1220111.jpg (88,5 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg S1270051.jpg (16,9 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg S1400124.jpg (37,3 KB, 23 załadowań)
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście

Edytowane przez Curly81
Czas edycji: 2015-04-15 o 08:26
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-15, 08:18   #84
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Po wczorajszym glucie włosy mam paskudne tak,wiec glutkowi na włosy mówię nie.Jeszcze pierwszego dnia są ok ale na drugi dzień masakra.Jak nie moje.Więcej podejsc do glutka nie będzie.Zostaje przy moim żelu revlonu po ktorym są najładniejsze i sprężyste na drugi dzień.
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-15, 11:16   #85
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Curly81 Pokaż wiadomość
ja mam całą butelkę oleju z pestek dyni,zuełnie o niej zapomniałam i się przetorminował:/.Jest 7mcy po terminie waznosci i nie wiem czy moge go na włosy używać.Szkoda mi go wyrzucić bo drogi był...Zastawiłam go w szafce i zapomniałam o nim.
Używaj, jeśli nie śmierdzi na kilometr, powinien być ok

Cytat:
Napisane przez paulownia Pokaż wiadomość
Witam na nowym watku.
Nie napisze nic konstruktywnego bo mlody krzyczy i chce zeby go nosic aby tylko zasubskrybowac.
Ach te dzieciaki


Cytat:
Napisane przez Flower23 Pokaż wiadomość
Dziewczyny miałyście styczność z tymi produktami kallosa https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...hair-mask.html ??? Znalazłam je dziś w drogerii, szampon, maska, odżywka. Zastanawiam się nad nimi. Tylko na składach się nie znam
Mam dokładnie tę fioletową, ale moja ma inny skład, dobroci mam po zapachu. Wygląda na taką dość lekką, ma lżejsze silikony. Może być dość fajna, zwłaszcza, że tania

Cytat:
Napisane przez Curly81 Pokaż wiadomość
Dzisiaj nałożyłam odżywkę po myciu z granatem z rossmana-2h,..,na to olej z dyni i tak jeszcze potrzymałam wszystko ok. godzinkę.Wszystko spłukałam bez żadnego mycia,potem Joanna b/s,pukling w poszewkę,żel lniany mega dużo,naturalne schnięcie.Wszystko zjadły do sucha.Teraz jeszcze olej macadamia do odgniecenia.Wszystko w nie wsiąka dosłownie.Mało nawilżałam je ostatnio.Po tej wycieczce też były wysuszone.Skręt po żelu lnianym mam trochę gorszy ale nawilża i nabłyszcza.
Też mam słabszy skręt po lnianym, ale potem dużo przyjemniejsze w dotyku są, niż po drogeryjnym żelu

Cytat:
Napisane przez paulownia Pokaż wiadomość
Ja juz calkiem przestalam przetrzymywac cokolwiek. Nawet pol godziny po myciu pod czepek to juz za duzo, rozmiekczenie i oklap. Lagodne detergenty formalnie mnie nie domywaja, i to nawet nie jest kwestia silikonow. Jak sie umylam SLES w ostatni czwartek, potem juz nic silikonowego nie kladlam, tylko leciutka odzywke, kolejne mycie lagodnym szamponem - OK, wczoraj znow lagodny szampon i na czubku glowy sklejone i przetluszczone gniazdo ktore tylko SLES ruszyl.
Wlosy zreszta mega zadowolone, w ogole nie protestuja. Teraz juz macham reka i siegam po mocniejszy szampon co drugie mycie, a odzywke chyba tylko jako pierwsze O, a po splukaniu juz nic bo coraz wiecej rzeczy mnie obciaza.
Widać potrzebują mocniejszego szamponu, używaj jeśli trzeba

Cytat:
Napisane przez elunka88 Pokaż wiadomość

Zastanawiam sie jeszcze czy olej rzepakowy nie będzie jednak dobrym rozwiązaniem bo skoro jest ciężki a ja mam ostatnio puch ciagle i piórka to może mnie dociazy? Czy to nie ma nic wspólnego ze sobą?
Może się dobrze spisać, próbuj Ja po prostu za nim nie przepadam, ale co włos, to opinia

Cytat:
Napisane przez zagubiona94 Pokaż wiadomość
Ja tez mam manię, nie lubię strąków, jeszcze jak się włosy spuszą to tragedia... Ja na swoje włosy daję kroplę i to jest za dużo... Ogólnie nie zabezpieczam ich właśnie z tego powodu, ale z drugiej strony coś by się przydało, bo nie chcę rozdwojonych i zniszczonych końców, bo ciągle je zapuszczam
Ostatnio też nie zabezpieczam, na szczęście nie zauważyłam rozdwojeń i zniszczeń przy bogatej pielęgnacji

Cytat:
Napisane przez karllii Pokaż wiadomość
Mam straszny problem z dotarciem do "środka" włosów. Głowę myję nad wanną, i też tak rozczesuję (głową w dół), tam samo ugniatam i glutka/pianke/zel daje. Kosmyki przy twarzy - okej; dlugość włosów - okej; tylko zewnętrzna warstwa z tyłu zawsze jest bez glutka ;/ Już próbowałam na wszystkie sposoby ugniatać i dupcia...
Jakie wy macie sposoby ?
Dlatego nakładam żel wyprostowana

---------- Dopisano o 12:16 ---------- Poprzedni post napisano o 12:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Gjanduja Pokaż wiadomość
No dobra, przyszła pora żeby się porządnie przywitać i pokazać co mam na głowie

Niestety w chwili obecnej dominuję puch nad puchem
Winię za to pogodę mocno nie sprzyjającą i brak stylizatorów.
Kolory... końcówki resztki rudej farby, większość henna, naturalny odrost co najmniej półroczny.
W maju wracam do PL ścinam farbowane końcówki i kładę henne
Przez ostatni rok trochę się zaniedbałam niestety, ale teraz dużo olejuje i przerzucam się na delikatniejsze szampony. Maski, odżywki też regularnie używam. Może niedługo pogada się poprawi i będę mogła je w lepszej kondycji pokazać bo skręt teraz też mocno nie ten teges
Myślę, że przy użyciu stylizatora będą z tego super loczki
Próbowałaś glutka lnianego jako żelu?

Cytat:
Napisane przez Curly81 Pokaż wiadomość
Po wczorajszym glucie włosy mam paskudne tak,wiec glutkowi na włosy mówię nie.Jeszcze pierwszego dnia są ok ale na drugi dzień masakra.Jak nie moje.Więcej podejsc do glutka nie będzie.Zostaje przy moim żelu revlonu po ktorym są najładniejsze i sprężyste na drugi dzień.
O kurczę, a ja właśnie drugiego dnia po glutku mam dużo lepsze, niż po drogeryjnym
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-15, 11:24   #86
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
O kurczę, a ja właśnie drugiego dnia po glutku mam dużo lepsze, niż po drogeryjnym
No widzisz,co włosy to inna reakcja na te same produkty.Dzisiaj były tak paskudne,że musiałam umyć znowu. Bardzo rzadko zdarza mi się,żeby myć z dnia na dzień ale musiałam bo nawet do związania się nie nadawały.Kiedyś robiłam jedno podejscie do glutka i też nie byłam zadowolona.Wiecej nie będę bo ewidentnie to nie to.
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-15, 11:31   #87
elunka88
Zakorzenienie
 
Avatar elunka88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 13 212
GG do elunka88
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

A ja Wam muszę w końcu wrzucic zdjecia, bo znowu nie mam pomysłu... Włosy niby ladne, skręt taki sobie ale nadal jakby lekko napuszone,niesforne.
__________________
Mikołajek
26.02.2014



Obudził mnie trzepot skrzydeł
Wyjrzałam przez okno
Na parapecie zostało
Białe piórko -
Pamiątka po Tobie
Mój Aniołku

01.12.2012 [*]
elunka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-15, 11:38   #88
Sandrinha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 29
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Czy na takie śliskie włosy próbowałyście sprężynkowych gumek Invisibooble? Są naprawdę skuteczne - tak przynajmniej twierdzi moja siostra, która ma takie właśnie włosy.
Wasze córcie mają piękne włosy! Ach! te dziecięce, niczym niezniszczone cudowne kłaczki
Bardzo nie lubiłam, jak mama czesała mi warkocz dobierany. To znaczy lubiłam mieć go na głowie, bo był spokój, ale sam moment czesania to katorga! Tym bardziej, że mama ma włosy proste jak drut i nigdy mnie nie rozumiała

A czy maskę z siemienia lnianego robi się tak samo jak żel? Próbowałam doszukać się więcej przepisów, ale poza żelem, niczego nie znalazłam. Pewnie przeoczyłam.
Sandrinha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-15, 11:52   #89
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Sandriha: mam takie, zsuwaja sie bardziej niz zwykle gumki i mnie

Ja ostatnio myje, daje tylko odzywke GS, pozwalam im samym podeschnac (wreszcie jest na tyle cieplo!) i na koniec wyciagam na szczotce
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-15, 11:55   #90
Sandrinha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 29
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Naprawdę? To mnie zaskoczyłaś. Moja siostra jest z nich bardzo zadowolona. Ja zresztą też, ale mnie to nigdy żadne nie zjeżdżały
Sandrinha jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-03 12:42:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:44.