Potrzebuję pomocy w doborze podkładu mineralnego - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-06, 07:48   #1
malwikka92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 19

Potrzebuję pomocy w doborze podkładu mineralnego


Dopiero zaczynam przygodę z kosmetykami mineralnymi i chciałam Was prosić o pomoc w doborze odpowiedniego podkładu. Moja skóra jest w trakcie kuracji kwasami (leczę trądzik grudkowaty). Póki co jest gładka - widac efekt kuracji, delikatnie świeci się w strefie T.

Słyszałam o podkładach mineralnych i mam kilka pytań:
1) czy jest coś takiego jak podkład mineralny w kremie czy są tylko sypkie? jeśli tylko sypkie to czy aby na pewno dobrze kryją (zawsze uzywałam takich w kremie więc mam wątpliwości)
2) czy podkłady mineralne są rzeczywiście lepsze dla skóry? dlaeczego?
3) jaki podkład poleciłybyście mi? od kilku lat używam boujours w kremie ze względu na efekt gładkiej buzi i niezłe krycie - czy wśród podkładów mineralnych znajdę godny zamiennik?
malwikka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-06, 16:25   #2
jessica855
Zakorzenienie
 
Avatar jessica855
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 8 445
Dot.: Potrzebuję pomocy w doborze podkładu mineralnego

W kremie nie ma, bardzo straciłyby na dobrym składzie. Jednak bez obaw, minerały cudownie kryją, poradzą sobie z Twoją cerą
Zamów kilka próbek, potestuj a na pewno je pokochasz
Od siebie polecam podkład kryjący Neauty Minerals lub droższy Pixie Cosmetics w formule Amazon Gold.

A dlaczego lepsze minerały? Popatrz na ich naturalny skład, bez silikonów, parafiny. Nie zapychają cery, są lekkie i niewyczuwalne na twarzy. Cera Ci się odwdzięczy
jessica855 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-28, 08:49   #3
caeruleus
Raczkowanie
 
Avatar caeruleus
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 305
Dot.: Potrzebuję pomocy w doborze podkładu mineralnego

A jak z podkładem mineralnym dla suchej dojrzałej skóry. Kiedyś w S konsultantkan nałożyła mi - chyba Benefitu? po godzinie na twarzy wszystko się " pogrudkowało" Nigdy m isię jeszcze taka masakra nie zdarzyła . No i odpuściłam, choć kiedyś wizażanka na YT pokazywała minerały na twarz i efekt mnie zachwycił. Możecie coś doradzić?
caeruleus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-01, 22:27   #4
avciaxt
Raczkowanie
 
Avatar avciaxt
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 410
Dot.: Potrzebuję pomocy w doborze podkładu mineralnego

Jak raz spróbowałam makijażu mineralnego, już przy nim zostałam. Jestem posiadaczką cery mieszanej, pod podkład zawsze stosuję najpierw krem nawilżający i ja najbardziej pokochałam podkłady mineralne Meow Cosmetics, aczkolwiek jest to firma zagraniczna dostępna tylko w USA (więc wiadomo - wysyłka zagraniczna nie należy do najtańszych i nie idzie 2-3 dni). Z polskich firm mineralnych polubiłam się z podkładami Ecolore (z Ecolore chyba najbardziej) i Pixie Amazon Gold, formuła Earthnicity Minerals (dostępne w Polsce) wydała mi się fajna, ale kolory niestety nie w mojej tonacji i ponosiłam podkład tylko 1 dzień w domu, a polecanego Neauty z kolei już nie próbowałam, gdyż stwierdziłam, że mam podkładów tyle, że już wystarczy mi na nabliższe kilka lat co najmniej. Annabelle niestety mnie zapchał, więc już nie próbuję ich podkładów.
W Polsce (prócz wymienionych Ecolore, Pixie, Earthnicity, Neauty, Annabelle) dostaniesz również produkty takich firm mineralnych jak Amilie, Era Minerals, Clare Blanc, Lily Lolo, Everyday Minerals, Uoga Uoga i możliwe, że jeszcze coś, ale na myśl mi w tej chwili już nic nie przychodzi.
Polecam Ci zamówić parę próbek z kilku firm i cóż - próbować, bo w makijażu mineralnym to podstawa. Każda formuła jest inna, każda firma ma inną kolorówkę i na pewno, jeśli zdecydujesz się na minerałki, znajdziesz gdzieś coś dla siebie, czego Ci życzę.
avciaxt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-25, 10:04   #5
olivka_1985
Przyczajenie
 
Avatar olivka_1985
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 26
Dot.: Potrzebuję pomocy w doborze podkładu mineralnego

a możesz podać ceny i pokazać jakieś zdjęcia jak pudry wyglądają na skórze?
olivka_1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-06, 12:03   #6
Flotka88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 4
Dot.: Potrzebuję pomocy w doborze podkładu mineralnego

Najlepiej iść do sprawdzonej kosmetyczki. Możesz też iść do Rossmanna, ale obawiam się, że nie ma tam aż tak wyspecjalizowanych kosmetyczek.
Flotka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-11, 19:40   #7
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Potrzebuję pomocy w doborze podkładu mineralnego

A ja tak tylko zapytam, bo przeglądam z ciekawości oferty podkładów mineralnych. Na jak długo Wam starczają? Bo widzę, że w słoiczkach jest po 7-8 g, a to wydaje mi się malutko.
I jak podkłady współgrają z niemineralnymi kosmetykami? Bo gdybym miała przerzucać się na mineralne, to nie od razu, tylko stopniowo i zastanawiam się, czy zwykły róż na mineralnym podkładzie będzie ok.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-18, 09:56   #8
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Potrzebuję pomocy w doborze podkładu mineralnego

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
A ja tak tylko zapytam, bo przeglądam z ciekawości oferty podkładów mineralnych. Na jak długo Wam starczają? Bo widzę, że w słoiczkach jest po 7-8 g, a to wydaje mi się malutko.
I jak podkłady współgrają z niemineralnymi kosmetykami? Bo gdybym miała przerzucać się na mineralne, to nie od razu, tylko stopniowo i zastanawiam się, czy zwykły róż na mineralnym podkładzie będzie ok.
Jak kupiłam próbkę 1g to starczyła mi na ok. 3-4 tygodnie, a maluje się od 4 do 6 razy w tygodniu. Na podkłady mineralne nie nakłada się kosmetyków płynnych lub w kremie (czyli najpierw np. korektor w płynie pod oczy, potem reszta twarzy podkładem mineralnym). Róże prasowane, które nakłada się pędzlem jak najbardziej się sprawdzą się na minerałach.
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-18, 16:01   #9
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Potrzebuję pomocy w doborze podkładu mineralnego

Dzięki.
Jak wykorzystam wszystkie ciapajki, jakie mam obecnie w domu, to kto wie, czy nie spróbuję. Te ilości wydawały mi się maciupeńkie
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-18 17:01:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:09.