Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote, Fuertaventura - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-11, 19:26   #901
meflina
Zadomowienie
 
Avatar meflina
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 914
Dot.: Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote, Fuertaventura

Był ktoś może na Kanarach w lutym, w pierwszej połowie? Chciałabym się dowiedzieć, jaka jest pogoda
__________________
odchudzanie
72 68 67 66 65 60...57 56 55 54 53 52 50



'Być kobietą to strasznie trudne zajęcie,
bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami'
~J. Conrad
meflina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-12, 00:11   #902
imakaszu
Raczkowanie
 
Avatar imakaszu
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 90
Dot.: Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote, Fuertaventura

Cytat:
Napisane przez meflina Pokaż wiadomość
Był ktoś może na Kanarach w lutym, w pierwszej połowie? Chciałabym się dowiedzieć, jaka jest pogoda
Każda wyspa ma 'swój klimat', zależy o którą pytasz. Zimą te bliżej Afryki (Lanzarote, Fuerte) są cieplejsze i suchsze bo tam jeszcze dociera saharyjski wiatr. Natomiast zachodnie wyspy Archipelagu Kanaryjskiego mają już klimat bardziej zróżnicowany, na co mają wpływ prądy morskie.

Ja byłam w grudniu na Lanza i zdecydowanie polecam. ^_^
__________________
.
! autostopem po świecie - www.podrozezajedenusmiech.pl !


Wszystko o Tanich Lotach - jak ich szukać? http://www.podrozezajedenusmiech.pl/...zukiwania.html
.
imakaszu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-12, 10:50   #903
Magdalennas
Raczkowanie
 
Avatar Magdalennas
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 44
Dot.: Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote, Fuertaventura

Ja byłam w lutym na Gran Canarii i Lanzarote, pogoda taka jak u nas wiosna. Wieczorem polarek, w ciągu dnia czasami było i 33 stopnie Może być chłodny wiaterek, ale to i tak miłe oderwanie od polskiej zimy
__________________
Nasz blog o podróżowaniu z dzieckiem - www.topolino.pl
Magdalennas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-12, 17:47   #904
vanessa1781
Zakorzenienie
 
Avatar vanessa1781
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 54 024
Dot.: Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote, Fuertaventura

Cytat:
Napisane przez meflina Pokaż wiadomość
Był ktoś może na Kanarach w lutym, w pierwszej połowie? Chciałabym się dowiedzieć, jaka jest pogoda

Mój znajomy był w lutym na teneryfie i mówił ze było ok.24-25°, woda w basenach zimna, także wybieraj z podgrzewaną wodą
__________________
K&K 💙
vanessa1781 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-12, 11:09   #905
kkaskaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 30
Dot.: Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote, Fuertaventura

Hej, byłam w sierpniu tego roku na Lanzarote w hotelu THB Tropical Island w Playa Blanca. Jak dla mnie wyspa piękna, chociaż mało zielona. Zamiast trawników często mają wysypany czarny żwirek Wypożyczyliśmy auto i objechaliśmy wyspę w jeden dzień. Byliśmy w Parku Narodowym Timanfaya, na Los Hervideros, w El Golfo nad szmaragdowym jeziorkiem, na plaży La Famara, na punkcie widokowym Mirador del Rio, w Jameos del Agua i w ogrodzie kaktusów. Był duży problem z wypożyczeniem samochodu, nie wiem jak jest poza sezonem. Obeszliśmy wszystkie wypożyczalnie w mieście i nie było nic wolnego, wypożyczyliśmy w końcu trochę drożej w hotelu. Oprócz objazdówki byliśmy jeszcze na plażach Papagayo (droga trochę ciężka ale polecam!), na wulkanie Montana Baja i przy zamku las Coloradas - zamek bez szału ale piękne widoki naokoło Jak ktoś ma jakieś pytania odnośnie hotelu albo wyspy to chętnie odpowiem.

A i zastanawiałam się tu na forum jaka będzie pogoda na Lanzarote, czy będzie można się wygrzać Już nawet mieliśmy lecieć na Rodos, ale jak zobaczyłam lasta na Lanzarote w podobnej cenie to stwierdziłam, że 100 razy bardziej wolę Kanary W końcu pogodę w drugiej połowie sierpnia mieliśmy super, cały czas około 30 stopni, ale odczuwało się więcej. Wiało, ale wiatr był ciepły i nie przeszkadzał jakoś szczególnie - w upale był nawet przyjemny. Połowę jednego dnia niebo było zachmurzone, ale reszta tygodnia cały czas pełne słońce. Wieczory różne, czasem było trzeba coś zarzucić z długim rękawem. Ani kropli deszczu.

Edytowane przez kkaskaa
Czas edycji: 2016-09-12 o 11:26
kkaskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-19, 12:27   #906
whoaboa
Zadomowienie
 
Avatar whoaboa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 486
Dot.: Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote, Fuertaventura

Cytat:
Napisane przez kkaskaa Pokaż wiadomość
Hej, byłam w sierpniu tego roku na Lanzarote w hotelu THB Tropical Island w Playa Blanca. Jak dla mnie wyspa piękna, chociaż mało zielona. Zamiast trawników często mają wysypany czarny żwirek Wypożyczyliśmy auto i objechaliśmy wyspę w jeden dzień. Byliśmy w Parku Narodowym Timanfaya, na Los Hervideros, w El Golfo nad szmaragdowym jeziorkiem, na plaży La Famara, na punkcie widokowym Mirador del Rio, w Jameos del Agua i w ogrodzie kaktusów. Był duży problem z wypożyczeniem samochodu, nie wiem jak jest poza sezonem. Obeszliśmy wszystkie wypożyczalnie w mieście i nie było nic wolnego, wypożyczyliśmy w końcu trochę drożej w hotelu. Oprócz objazdówki byliśmy jeszcze na plażach Papagayo (droga trochę ciężka ale polecam!), na wulkanie Montana Baja i przy zamku las Coloradas - zamek bez szału ale piękne widoki naokoło Jak ktoś ma jakieś pytania odnośnie hotelu albo wyspy to chętnie odpowiem.

A i zastanawiałam się tu na forum jaka będzie pogoda na Lanzarote, czy będzie można się wygrzać Już nawet mieliśmy lecieć na Rodos, ale jak zobaczyłam lasta na Lanzarote w podobnej cenie to stwierdziłam, że 100 razy bardziej wolę Kanary W końcu pogodę w drugiej połowie sierpnia mieliśmy super, cały czas około 30 stopni, ale odczuwało się więcej. Wiało, ale wiatr był ciepły i nie przeszkadzał jakoś szczególnie - w upale był nawet przyjemny. Połowę jednego dnia niebo było zachmurzone, ale reszta tygodnia cały czas pełne słońce. Wieczory różne, czasem było trzeba coś zarzucić z długim rękawem. Ani kropli deszczu.
Jak oceniasz hotel?

Pamiętasz może ile płaciliście za tego lasta? Zastanawiam się czy obecna cena jeszcze spadnie.
whoaboa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-20, 11:17   #907
kkaskaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 30
Dot.: Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote, Fuertaventura

Cytat:
Napisane przez whoaboa Pokaż wiadomość
Jak oceniasz hotel?

Pamiętasz może ile płaciliście za tego lasta? Zastanawiam się czy obecna cena jeszcze spadnie.
Cena za tydzień all jakoś 3200 z hakiem na tydzień przed wylotem, normalna cena wynosiła jakoś 4300 czy 4600 - nie pamiętam dokładnie.
Hotel nam się podobał. Był bardzo duży, mieszka się w apartamentach: salon z aneksem kuchennym + sypialnia + łazienka. Niektóre rzeczy w hotelu były podniszczone (np. drzwi czy drewniane stoliki przy basenie), ale ogólnie robił fajne wrażenie, więc nam nie przeszkadzało. I widać że starają się coś odnowić - wymieniali np. materace w pokojach czy malowali bramę podczas naszego pobytu. W sezonie był problem z leżakami - rano już były wszystkie zajęte ręcznikami, chociaż na niektórych przez cały dzień nikt nie leżał. W hotelu były prawie same rodziny z dziećmi, nie wiem czy jedziesz z dzieckiem (my nie), ale jak nie to można za 5 euro wykupić całodzienny wstęp na strefę tylko dla dorosłych (basen, leżaki, łóżka plażowe, barek) - fajnie pusto i cicho Jedzenie nam smakowało, śniadania były codziennie podobne, obiady się nieco zmieniały, a kolacja każdego dnia inna - hiszpańska, kanaryjska, włoska itp. Jakbyś chciała coś konkretnego wiedzieć to pisz
kkaskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-10-07, 13:57   #908
prokopka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1
Dot.: Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote, Fuertaventura

Najlepsza Gran Canaria, naprawdę dość spora wyspa, dużo różnorodności, od wielkiego miasta, po pustynne wydmy na południu w Maspalomas oraz przepiękne górskie trasy z księżycowymi krajobrazami oraz typowo po alpejsku z jeziorami turkusowymi i przepięknymi drzewami iglastymi. Polecam.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
prokopka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-10, 12:24   #909
artemiida
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 99
Dot.: Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote, Fuertaventura

Właśnie wróciłam z GC (Las Palmas) i trochę jestem rozczarowana. Tam nie ma co robić No i sama wyspa nie jest jakoś szczególnie urokliwa. Chyba zbyt przyzwyczaiłam się do europejskiej zieleni
artemiida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-13, 13:27   #910
201703061106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 232
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Lecę za msc na Teneryfę - Puerto de la Cruz polecacie? Boję się trochę pogody żeby nie lało ..
201703061106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-14, 08:09   #911
kkaskaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 30
Dot.: Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote, Fuertaventura

Ja byłam w Puerto de la Cruz tylko przy okazji wycieczki do Loro Parku, ale miejscowość wyglądała fajnie. Nie wiem jaka jest pogoda w listopadzie, ale ja byłam w sierpniu i na południu cały czas był upał i pełne słońce, a w Puerto de la Cruz pochmurnie i minimalnie niższa temperatura (przynajmniej w ten dzień jak byliśmy w Loro Parku, nie wiem jak to wyglądało w inne dni).
kkaskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-03, 14:52   #912
ew23ona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 283
Dot.:Fuertaventura

Hej,

Widzę, że od dawna nikt nie pisał w tym wątku. Może jednak wybieracie się w najbliższym czasie na Fuerteventurę albo niedawno wróciłyście? Jak wrażenia?

Planuję wyjazd do Caleta de Fuste i zastanawiam się również jak z cenami kosmetyków na miejscu? Znalazłyście coś w fajnych cenach?
ew23ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-07, 10:32   #913
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Fuertaventura

Hej Lece 13.03 na Fuerte do Costa Calma, mam nadzieje, ze bedzie wiecej slonca niz dwa lata temu w lutym. Wtedy kupilam w Douglasie perfum i nie bylam niestety zadowolona, zapach niby wczesniej znalam a ten pachnie...inaczej Powaznie zastanawiam sie nad orginalnoscia Teraz moze kupie cos Diora, z tego co pamietam Chanele nie byly atrakcyjne cenowo

Edytowane przez akada
Czas edycji: 2017-03-22 o 09:11
akada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-08, 20:08   #914
ew23ona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 283
Dot.: Fuertaventura

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Hej Lece 13.03 na Fuerte do Costa Calma, mam nadzieje, ze bedzie wiecej slonca niz dwa lata temu w lutym. Wtedy kupilam w Douglasie perfum i nie bylam niestety zadowolona, zapach znalam niby wczesniej znalam a ten pachnie...inaczej Powaznie zastanawiam sie nad orginalnoscia Teraz moze kupie cos Diora, z tego co pamietam Chanele nie byly atrakcyjne cenowo
Daj znać jak wrócisz jaka była pogoda i czy udało Ci się kupić coś fajnego w dobrej cenie. Rozumiem, że podobało Ci się na Fuercie skoro tam wracasz kolejny raz?
ew23ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-09, 18:48   #915
_Aneta
Zakorzenienie
 
Avatar _Aneta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 243
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Byłam na Fuercie w Corralejo na przełomie sierpnia/września. O ile nasza miejscowa nam się bardzo podobała (głównie ze względu na piękną plaże, wydmy), to reszta wyspy nie zrobiła na nas jakiegoś wielkiego wrażenia. Oczywiście też nie w każdym miejscu byliśmy, podpytalismy rezydentke, trochę poczytalismy i opracowaliśmy trasę z najciekawszymi punktami które jesteśmy w stanie objechac w jeden dzień. Jako że stacjonowalismy na północy to tak mniej więcej do połowy wyspy zajechalismy, więc o południowej części się nie wypowiem.
Co do kosmetyków, ja się w małym sklepiku zaopatrzylam w sporo aloesowych. Jeśli chodzi o perfumy, to kupiliśmy też po butelce (Chanel i Boss), ale szczerze mówiąc ceny nie były jakieś drastycznie niższe niż u nas, zwłaszcza w przypadku Chanel. Ot, po prostu zostało nam sporo kasy bo musieliśmy zrezygnować z wycieczki (okazało się, że mam chorobę morska ), więc stwierdziliśmy że po co to przywozic i wymieniać po niekorzystnym kursie, lepiej wydać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Są rzeczy, których kupić nie jesteś w stanie - honor, szacunek, zaufanie.
_Aneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-10, 18:04   #916
ew23ona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 283
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Cytat:
Napisane przez _Aneta Pokaż wiadomość
Byłam na Fuercie w Corralejo na przełomie sierpnia/września. O ile nasza miejscowa nam się bardzo podobała (głównie ze względu na piękną plaże, wydmy), to reszta wyspy nie zrobiła na nas jakiegoś wielkiego wrażenia. Oczywiście też nie w każdym miejscu byliśmy, podpytalismy rezydentke, trochę poczytalismy i opracowaliśmy trasę z najciekawszymi punktami które jesteśmy w stanie objechac w jeden dzień. Jako że stacjonowalismy na północy to tak mniej więcej do połowy wyspy zajechalismy, więc o południowej części się nie wypowiem.
Co do kosmetyków, ja się w małym sklepiku zaopatrzylam w sporo aloesowych. Jeśli chodzi o perfumy, to kupiliśmy też po butelce (Chanel i Boss), ale szczerze mówiąc ceny nie były jakieś drastycznie niższe niż u nas, zwłaszcza w przypadku Chanel. Ot, po prostu zostało nam sporo kasy bo musieliśmy zrezygnować z wycieczki (okazało się, że mam chorobę morska ), więc stwierdziliśmy że po co to przywozic i wymieniać po niekorzystnym kursie, lepiej wydać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
właśnie nie mogłam się zdecydować czy bardziej kusi mnie północ czy południe wyspy więc wybraliśmy środek z opcją wypożyczenia samochodu na 3-4 dni chcielibyśmy choć pobieżnie obejrzeć całą wyspę i zdecydować gdzie zakwaterować się kolejnym razem
ew23ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-10, 18:24   #917
_Aneta
Zakorzenienie
 
Avatar _Aneta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 243
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

My wzięliśmy samochód na jeden dzień, ale nastawialismy się głównie na plażowanie chcieliśmy strasznie popłynąć na Lanzarote, ale podczas wyprawy na Lobos ujawniła się moja choroba morska i zrezygnowalismy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Są rzeczy, których kupić nie jesteś w stanie - honor, szacunek, zaufanie.
_Aneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-10, 21:56   #918
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Cytat:
Napisane przez ew23ona Pokaż wiadomość
właśnie nie mogłam się zdecydować czy bardziej kusi mnie północ czy południe wyspy więc wybraliśmy środek z opcją wypożyczenia samochodu na 3-4 dni chcielibyśmy choć pobieżnie obejrzeć całą wyspę i zdecydować gdzie zakwaterować się kolejnym razem
Pogoda teraz podobno bardzo dobra, mi zapowiada sie 21 stopni i troche chmur. Wtedy bylam na poludniu w Jandia teraz Costa Calma, podjedziemy samochodem na dol az do Morro Jable, moze nawet Cofete i do gory na wydmy w Corralejo i moze jakies miasteczko. Liczymy na jakas fajna parke do spolki w aucie. I od razu kupilismy wycieczke na Lanzarote, na ktora sie nie zdecydowalismy bo fajne hotele, blisko ladnych plaz koszmarnie drogie

Kiedy jedziesz i dokad ?

---------- Dopisano o 21:56 ---------- Poprzedni post napisano o 21:45 ----------

Cytat:
Napisane przez _Aneta Pokaż wiadomość
My wzięliśmy samochód na jeden dzień, ale nastawialismy się głównie na plażowanie chcieliśmy strasznie popłynąć na Lanzarote, ale podczas wyprawy na Lobos ujawniła się moja choroba morska i zrezygnowalismy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wycieczki na Lobos tez sie boje, tam sie plynie katamaranem ? Na Laznarote czyms wiekszym gdzie ladujda samochody i autokary wiec licze, ze bedzie znosnie

Edytowane przez akada
Czas edycji: 2017-03-10 o 21:47
akada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-10, 22:09   #919
_Aneta
Zakorzenienie
 
Avatar _Aneta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 243
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Pogoda teraz podobno bardzo dobra, mi zapowiada sie 21 stopni i troche chmur. Wtedy bylam na poludniu w Jandia teraz Costa Calma, podjedziemy samochodem na dol az do Morro Jable, moze nawet Cofete i do gory na wydmy w Corralejo i moze jakies miasteczko. Liczymy na jakas fajna parke do spolki w aucie. I od razu kupilismy wycieczke na Lanzarote, na ktora sie nie zdecydowalismy bo fajne hotele, blisko ladnych plaz koszmarnie drogie

Kiedy jedziesz i dokad ?

---------- Dopisano o 21:56 ---------- Poprzedni post napisano o 21:45 ----------



Wycieczki na Lobos tez sie boje, tam sie plynie katamaranem ? Na Laznarote czyms wiekszym gdzie ladujda samochody i autokary wiec licze, ze bedzie znosnie
Tak, na Lobos plynelismy katamaranem. Zatrzymywalismy się też na lagunie nurkować ale nie byłam w stanie. Sama wyspa według nas i ludźmi z którymi plynelismy- wielkie nic tak właściwie, księżycowy krajobraz i tyle.
Na Lanzarote płynie się promem, teoretycznie nie powinno tak bujac. My jednak wolelelismy nie ryzykować, bo nie dość że kupa kasy to jeszcze cały dzień bym tam chodziła zdechla jakbym spędziła podróż z głową za burtą, na szczęście udało się odwołać nawet na lagunie mi się nie poprawiło, a wszyscy mówili że na bank będzie lepiej bo tam nie buja. Fakt, nie bujalo, katamaran stał w miejscu a ja dalej... uratował mnie kapitan, zawiozl mnie i tż motorówka na ten nieszczęsny Lobos jak reszta jeszcze nurkowala, dołączyli później

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Są rzeczy, których kupić nie jesteś w stanie - honor, szacunek, zaufanie.
_Aneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-10, 23:30   #920
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Dzieki za opis to w takim razie odpuszczam sobie Lobos i w przyszlosci wszelkie katamarany ;-)
akada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-11, 07:12   #921
_Aneta
Zakorzenienie
 
Avatar _Aneta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 243
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Nie chciałam Cie zrazić tzn Lobos moim zdaniem nie jest warta uwagi, ale katamaran się wielu osobom bardzo podobał. Gdyby nie to jak zareagowalam na to bujanie i w sumie wycieczkę miałam zepsuta to by mi się to podobało, fajna sprawa. Ta wycieczka też była opisywana bardziej tak, że atrakcją jest katamaran a Lobos przy okazji, a nie odwrotnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Są rzeczy, których kupić nie jesteś w stanie - honor, szacunek, zaufanie.
_Aneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-16, 12:06   #922
vanessa1781
Zakorzenienie
 
Avatar vanessa1781
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 54 024
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Cytat:
Napisane przez ew23ona Pokaż wiadomość
właśnie nie mogłam się zdecydować czy bardziej kusi mnie północ czy południe wyspy więc wybraliśmy środek z opcją wypożyczenia samochodu na 3-4 dni chcielibyśmy choć pobieżnie obejrzeć całą wyspę i zdecydować gdzie zakwaterować się kolejnym razem
My byliśmy w Caleta de Fuste, środek wyspy, blisko lotniska. Wynajęliśmy samochód i w jeden dzień zwiedziliśmy pólnoc, w jedną stronę jechaliśmy wschodnią częścią z przystankiem na wydmy w Corralejo i plażowanie na - mogę chyba śmiało stwierdzić - na najpiękniejszej plaży na wyspie z widokiem na Lobos, zwiedziliśmy miasteczko Corralejo i powrót przez zachód wyspy - plaża El Cotillo i póżniej bardziej środkiem wyspy z zahaczeniem o La Oliwę, Betancurię i Antiguę.
Drugiego dnia południe wyspy - w jedną stronę zachodnią częścią - Ajuya, Paraja - widoki zapierające dech w piersiach, dojazd do Moro Jable - chwila plażowania i odpoczynku, i powrót wschodnią częścią - wietrzna plaża w Costa Calma, Oasis Park w Lajita i czarna plaża w Tarajalejo.
To tak mniej więcej wyglądał nasz plan wycieczek Nie mam zwyczaju jeździć na wakacje 2 razy w to samo miejsce, więc cieszę się, bo zwiedziliśmy praktycznie całą wyspę.

Edytowane przez vanessa1781
Czas edycji: 2017-03-16 o 12:09
vanessa1781 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-29, 22:19   #923
gasolina84
Zakorzenienie
 
Avatar gasolina84
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 983
Dot.: Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote, Fuertaventura

Kiedyś słyszałam, że na Kanarach zwykle mocno wieje, czy jest tak na każdej wyspie i czy zawsze?
__________________
Pielegnacja naturalnych loków, loczków, fal-cz. VI

10 przykazań żywieniowych


"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia,otwierają się inne,ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo,że nie widzimy tych drugich"' -H.A.Keller


silikony w odżywkach, SLS, parabeny out
gasolina84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-30, 08:41   #924
Magdalennas
Raczkowanie
 
Avatar Magdalennas
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 44
Dot.: Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote, Fuertaventura

Czasem wieje bardziej, czasem mniej. Z moich obserwacji wynika, że zależy bardziej od rejonu wyspy, niż od samej wyspy. Jednego dnia będzie bezwietrznie, a drugiego głowę urywa i trzeba być na to przygotowanym. Ten wiatr jest jednak zbawienny podczas upałów
__________________
Nasz blog o podróżowaniu z dzieckiem - www.topolino.pl
Magdalennas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-09, 17:11   #925
szurabura
Raczkowanie
 
Avatar szurabura
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 133
Dot.: Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote, Fuertaventura

Czy ktoś może określić mniej więcej jakie są temp na Lanzarote końcem czerwca?
Znalazłam fajny i odpowiadający nam apartament, jednak bez klimatyzacji... zastanawiam się, czy to dobry pomysł? Będziemy podróżować z 2,5 letnim dzieckiem, więc tak czy siak z klimą nigdzie byśmy nie szaleli
szurabura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-09, 17:59   #926
gasolina84
Zakorzenienie
 
Avatar gasolina84
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 983
Dot.: Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote, Fuertaventura

Ja też jestem ciekawa pogody na Lanzarote lub Fuercie, ale w pierwszej połowie czerwca, bardzo zimny jest ocean?
__________________
Pielegnacja naturalnych loków, loczków, fal-cz. VI

10 przykazań żywieniowych


"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia,otwierają się inne,ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo,że nie widzimy tych drugich"' -H.A.Keller


silikony w odżywkach, SLS, parabeny out
gasolina84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-09, 18:57   #927
vanessa1781
Zakorzenienie
 
Avatar vanessa1781
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 54 024
Dot.: Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote, Fuertaventura

Cytat:
Napisane przez szurabura Pokaż wiadomość
Czy ktoś może określić mniej więcej jakie są temp na Lanzarote końcem czerwca?
Znalazłam fajny i odpowiadający nam apartament, jednak bez klimatyzacji... zastanawiam się, czy to dobry pomysł? Będziemy podróżować z 2,5 letnim dzieckiem, więc tak czy siak z klimą nigdzie byśmy nie szaleli
My byliśmy w lipcu na fuercie w hotelu bez klimy. W dzień ponad 30* ale wieczorami wiatr robił się chłodny i wystarczyło zrobic przeciąg i pokój się fajnie wywietrzyl, tyle że my mieliśmy bungalow - kuchnie z salonem i sypialnię z tarasami więc okien i drzwi bylo parę, w zwykłym pokoju pewnie przeciągu się nie da zrobić. Zasypialismy przy otwartym oknie ale nad ranem trzeba było przymykac bo bylo dość chłodno. Byliśmy z rocznym dzieckiem więc nam nie przeszkadzalo ze nie ma klimy.
vanessa1781 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-24, 11:46   #928
exist_
Zakorzenienie
 
Avatar exist_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 728
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Cytat:
Napisane przez vanessa1781 Pokaż wiadomość
My byliśmy w Caleta de Fuste, środek wyspy, blisko lotniska. Wynajęliśmy samochód i w jeden dzień zwiedziliśmy pólnoc, w jedną stronę jechaliśmy wschodnią częścią z przystankiem na wydmy w Corralejo i plażowanie na - mogę chyba śmiało stwierdzić - na najpiękniejszej plaży na wyspie z widokiem na Lobos, zwiedziliśmy miasteczko Corralejo i powrót przez zachód wyspy - plaża El Cotillo i póżniej bardziej środkiem wyspy z zahaczeniem o La Oliwę, Betancurię i Antiguę.
Drugiego dnia południe wyspy - w jedną stronę zachodnią częścią - Ajuya, Paraja - widoki zapierające dech w piersiach, dojazd do Moro Jable - chwila plażowania i odpoczynku, i powrót wschodnią częścią - wietrzna plaża w Costa Calma, Oasis Park w Lajita i czarna plaża w Tarajalejo.
To tak mniej więcej wyglądał nasz plan wycieczek Nie mam zwyczaju jeździć na wakacje 2 razy w to samo miejsce, więc cieszę się, bo zwiedziliśmy praktycznie całą wyspę.

Bardzo dziękuję za ten wpis

Zapisuję jako inspirację, planujemy wakacje na Kanarach i przyda się każde info co warto zobaczyć
__________________
Teraz nie czas myśleć o tym, czego nie masz.
Myśl, co potrafisz zrobić z tym co masz.
exist_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-24, 18:14   #929
phideaux
Wtajemniczenie
 
Avatar phideaux
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 700
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

W maju lecę na Gran Canarię Już przeczytałam wszystkie relacje na blogach na ten temat A potem trafiłam na ten wątek i też cały przeczytałam. Mam nadzieję, że będzie pięknie, wypożyczamy auto, hotel mamy blisko plaży Amadores

Pierwszy raz lecę na urlop w maju, zawsze to był lipiec/sierpień, czyli w sam szczyt.
__________________
Wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=835239 Proszę, odpisuj u mnie
phideaux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-03, 20:39   #930
Dog in the fog
Raczkowanie
 
Avatar Dog in the fog
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 113
Dot.: Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote, Fuertaventura

>Szurabura
Ja byłam 2 lata temu na Lanzarote od 13-20 czerwca i z klimy nie korzystaliśmy. Wieczorem wietrzyliśmy pokój otwierając wszystkie możliwe okna i balkon i wystarczyło. Wszystko też zależy od tego na jaką stronę będziecie mieć pokój. W dzień pewnie i tak będziecie poza hotelem. Myślę, że nie będzie Wam zbyt gorąco nocą. Wiatr na Lanzarote idealnie schładza Temperatura ok 25-26 stopni i szaleńczy wiatr. Ciepło i słonecznie robi się ok. 11.00, schładza się już znacznie od 19.00. Nie było mi jakoś szczególnie gorąco. Kąpiel w oceanie też nie należała do najprzyjemniejszych, bardzo długo trwało stopniowe zanurzanie. Woda chłodna jak to w oceanie, ale wiatr chłodził...
Dog in the fog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-20 18:54:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:22.