nieregularne miesiaczki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-08, 17:14   #1
linda123450
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 8

nieregularne miesiaczki


mam 16 lat.i spory stres zwiazany z nieregularnymi miesiaczkami zawsze mialam nieregularne jednak eraz to juz lekka przesada...mialam w styczniu jenda normalna, a potem...dopiero pod koniec maja......teraz znowu czekam i czekam,,,co sie ze mna dziejemusze powiedziec ze w styczniu wykazano mi odwodnienie, i mialam bardzo niskie temperatury (nawet 34 st!!)..nie wiem czym to jest spowodowane....podejrzewa no anemie ale jednak nic z tych spraw...martwie sie bardzo bo ni wiem czy ma to zwiazek z brakiem plodnosci w przyszlosci.......pomocy. ...((( juz dawno skonczyly sie niskie temp. a odwodnienie-nie wiem nie robilam juz testow ale sadze ze przeszlo...
linda123450 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 19:52   #2
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: nieregularne miesiaczki

A jaką masz wage? Moze to przez zbyt niską wagę ciała? Jak dla mnie to ten brak miesiączki jest wskazaniem dla badań nad poważniejszymi kłopotami niż sprawy ginekologiczne. Myślę o chorobach immunologicznych, zaburzenia odżywiania, być może hormony?
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 21:39   #3
Marika 86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 166
Dot.: nieregularne miesiaczki

Cytat:
Napisane przez linda123450 Pokaż wiadomość
mam 16 lat.i spory stres zwiazany z nieregularnymi miesiaczkami zawsze mialam nieregularne jednak eraz to juz lekka przesada...mialam w styczniu jenda normalna, a potem...dopiero pod koniec maja......teraz znowu czekam i czekam,,,co sie ze mna dziejemusze powiedziec ze w styczniu wykazano mi odwodnienie, i mialam bardzo niskie temperatury (nawet 34 st!!)..nie wiem czym to jest spowodowane....podejrzewa no anemie ale jednak nic z tych spraw...martwie sie bardzo bo ni wiem czy ma to zwiazek z brakiem plodnosci w przyszlosci.......pomocy. ...((( juz dawno skonczyly sie niskie temp. a odwodnienie-nie wiem nie robilam juz testow ale sadze ze przeszlo...

ja mając 15 lat miałam podobne problemy raz miałam okres potem pół roku nie miałam ginekolog wysłała mnie na badania hormonów i wyszło, że mam za mało progesteronu. Zapisała mi luteinę, którą brałam gdzieś przez rok i wszystko się unormowało teraz mam zazwyczaj regularne miesiączki.
Marika 86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 18:44   #4
linda123450
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 8
Dot.: nieregularne miesiaczki

Dzieki za odpowie|dzi ale wlasnie dzis dostalam okresu))))moze wreszcie ie utabilizuje....a co do wagi to ok 55kg przy wzroscie ok |170 cm...
linda123450 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 18:56   #5
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: nieregularne miesiaczki

linda123450, to co, że dziś dostałaś okres? i tak powinnaś od razu zrobić badania, bo takie przerwy chyba nie są normalne. nie licz na to, że samo się ustabilizuje, bo możesz się przeliczyć.

Cytat:
podejrzewa no anemie ale jednak nic z tych spraw...
mogę się mylić, ale sama anemia na ogół nie powoduje takich problemów. sama walczę od kilku lat z anemią (z różnym skutkiem, bo nie jadam niektórych rzeczy, a obfite miesiączki wcale nie mi nie pomagały...), ale nieregularnych miesiączek, takich jak Ty, nie miewałam. więc nawet jakbyś ją miała to nie ona byłaby przyczyną Twoich problemów z okresem.
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 19:34   #6
Marika 86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 166
Dot.: nieregularne miesiaczki

Ja mam 172 cm wzrostu i ważę 53 kg a miesiączki mam regularne taże nie tłumacz sobie braku okresu waga tylko idź do lekarza
Marika 86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 01:03   #7
kirki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 150
Dot.: nieregularne miesiaczki

Idź do lekarza.

Co do temperatur: taka Twoja uroda, też z reguły mam temperatury poniżej tego normalnego 36,6 , jak choruję to moja gorączka jest koło 37.0 i czuję się koszmarnie.

A może masz stresy? Piszę tak na wszelki wypadek, bo z reguły to pierwsza myśl każdego lekarza.
kirki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:19.