B&B, Half board, Full board, All inclusive, Self catering - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-31, 17:11   #1
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651

B&B, Half board, Full board, All inclusive, Self catering


Takie mniej więcej są dostępne opcje wycieczek wykupowanych w biurach podróży.

Chciałabym się dowiedzieć w tym wątku wasze opinie na temat którą z nich warto wybrać,
czy rzeczywiście kupując wycieczkę All Inclusive ( i czasem niemało za to płacąc) jesteście/byłyście w stanie wykorzystać to co wam przysługiwało i co to było, może wcale wam się tam nie chciało jeść co w ten pakiet się włączało, czy miałyście problemy z wyegzekwowaniem tego od hotelu? Czy żałujecie że wzięłyście opcje B&B bo np okazało się że cena posiłków obiadowych kupowanych na mieście wyniosła was dwukrotnie więcej niż dopłata do opcji all.

Prosiłabym tylko o napisanie najpierw gdzie byłyście i jaką opcje wybrałyście i waszą opinię


Wątek mam nadzieję będzie pomocny osobom które (tak jak ja ) są baaardzo niezdecydowane i z jednej strony chciałyby mieć wszystko podane i gotowe z drugiej dopłata (czasem 200%!!!! jak w przypadku 2 tygodni na Krecie) do opcji all wydaje im się przesadna
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-31, 19:34   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: B&B, Half board, Full board, All inclusive, Self catering

Ja przede wszytskim zwracam uwage na ceny na miejscu czyli kraje z euro -wiadomo ze bedzie drogo ,inne europejskie niekoniecznie
a afryka bierze sie all ze wzgledu na to ze jedzenie hotelowe przechodzi badanie ,jest czytse inaczej hotel by zamkneli ale tez ze wzgledu na dostep do napojow ,wiadomo ze tam wiecznie sie jest spragnionym .

w europie nie euro biore zawsze sniadania ,ew. sniadanie i obiadokolacje a pozostalych zawsze all.nigdy sie nie zawiodlam.

jakos to juz sprawa indywidualna ,poza tym kupujac all ,nie musisz tam jesc ,kupujac tylko bb nie masz wyboru musisz isc na miasto.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-31, 19:45   #3
papryczka
Wtajemniczenie
 
Avatar papryczka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 590
Dot.: B&B, Half board, Full board, All inclusive, Self catering

oprocz tego, co napisala paula78, dodalabym jeszcze, ze nalezy zwrocic uwage na polozenie hotelu oraz na cel wyprawy. wiadomo, ze jesli jedziesz do miejsca odleglego od miasta (jakis duzy resort, ktory zapewnia wiekszosc rozrywek i wiekszosc czasu tam bedziesz spedzac), lepiej wziac all in.
jesli z kolei jedziesz do hotelu, z ktorego blisko do knajpek i w dodatku masz zamiar duzo zwiedzac, to hb albo nawet same sniadania (w przypadku duzej ilosci wycieczek - wiadomo, ze bedziesz jesc poza hotelem)
papryczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-31, 20:46   #4
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: B&B, Half board, Full board, All inclusive, Self catering

paulaa czy ty byłaś może w Afryce? Bo chcielibyśmy tam z TZ pojechać na przyszły rok...
Nie wzięłam tego pod uwagę, że w krajach egzotycznych strach jest jeść poza hotelem...

A jak wygląda sprawa napoi alkoholowych wliczonych w cenę? Czy one są gdzieś wypisane, skąd ja będę wiedziała jakie mogę zamówić za darmo?


czy możecie mi podpowiedzieć jeszcze na co uważać podczas podpisywania umowy?
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-31, 22:12   #5
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: B&B, Half board, Full board, All inclusive, Self catering

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość

A jak wygląda sprawa napoi alkoholowych wliczonych w cenę? Czy one są gdzieś wypisane, skąd ja będę wiedziała jakie mogę zamówić za darmo?
oo o napoje alkoholowe i ja mam pytanie. zazwyczaj pisza, ze w all sa lokalne napoje alkoholowe. tzn. najtansze sklepowe? zdatne w ogole do picia czy cos jak nasze tanie wino albo najtansze piwo z tesco?
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-31, 22:34   #6
lida82
Rozeznanie
 
Avatar lida82
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 790
Dot.: B&B, Half board, Full board, All inclusive, Self catering

osobiscie nie lubie zorganizowany dyktowanych wypoczynkow ale jak jade pierwszy raz do jakiegos kraju ktory jest drogi np wlochy place za ALL a jak tansze to HB lub B&B bo jedzenie nie jest drogie w restauracjach i barach
rok temu bylam w egipcie pierwszy raz ALL z rejsem po nilu i wszystkiego bylo az za duzo..
dwa lata temu maroko HB i duzo mnie ono przez to nie kosztowalo
przewaznie wypozyczam auto i na wlasna reke objezdzam okolice ..
teraz zastanawiam sie nad Kuba...mam jeszcze dwa tyg na podjecie decyzji jak cos zdam relacje
pozdrawiam goraco
lida82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-31, 22:36   #7
hathayoga
perfumove love
 
Avatar hathayoga
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 12 640
Dot.: B&B, Half board, Full board, All inclusive, Self catering

To zazwyczaj "cienkie" piwo lane lub jakieś drinaski przygotowywane przez barmana. Też nie uderzają swym kalibrem Mimo wykupionego all inclusive w hotelu na Djerbie i darmowego alkoholu nie upiłam się ani razu, znaczy słabizna Za to najadłam za wszystkie czasy (4 posiłki dziennie, szwedzki stół).
__________________

Kosmetyki

Wish
hathayoga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-31, 22:37   #8
lida82
Rozeznanie
 
Avatar lida82
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 790
Dot.: B&B, Half board, Full board, All inclusive, Self catering

troche bzdur sie tu pojawia troche egzotyki zwiedzilam
i wiadomo nie je sie w barcha smierdzacych itp
ale nie mowcie, ze nie ma dobrych restauracji...
z owocami w afryce nie ryzykuje
bo mialam kilka nocy umierania jedzac w hotelu 5 * z ALL wiec wyjatki sa!!
pozdrawiam
lida82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-31, 23:13   #9
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: B&B, Half board, Full board, All inclusive, Self catering

no właśnie z jednej strony chcielibyśmy z TZ pojechać na własną rękę, wypożyczyć auto i zwiedzać co sie chce, ale strasznie się boję, ze coś pójdzie nie tak... Że może auta nie dostaniemy, albo na miejscu się okaże że nie mamy zakwaterowania... Stąd te moje wątpliwości czy brać full wypas, czy tylko lot+ zakwaterowanie.. (lot jest chyba w cenie wycieczki? )

to będzie nasza pierwsza wspólna wycieczka za granicę. Do zwiedzania autem bierzemy pod uwagę Grecję, Hiszpanię albo Lazurowe wybrzeże. Z biura podróży coś nad morzem czerwonym w Egipcie, Maroko lub Meksyk.

No a np w niektórych wycieczkach pisze że niby nurkowanie i sporty wodne są w cenie... Czy wy miałyście coś takiego i czy rzeczywiscie są one za darmo?
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 10:52   #10
papryczka
Wtajemniczenie
 
Avatar papryczka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 590
Dot.: B&B, Half board, Full board, All inclusive, Self catering

co do alkoholi: lokalne to znaczy ichniejsze piwo, wino i mocniejszy alkohol do drinkow. nie beda to mega mocne drinki, jak pisala hathayoga, wiadomo ale jedzenia jest zwykle full - nie do sprobowania wszytskiego.

nurkowanie i sporty wodne w cenie: nie oznacza to bynajmniej nie wiadomo jakich szalenstw - nurkowanie czyli dostaniesz za darmo pletwy i maske, pozostale sporty wodne to rower wodny czy lodka albo kajak. tak nalezy to rozumiec

oczywsicie lot jest w cenie wycieczki. placisz za lot i zakwaterowanie. jesli chodzi o wycieczki miejscowe - placi sie na miejscu. mozesz korzystac z oferty biura, z ktorego pojechalas albo innych dyzurujacych w hotelu, albo (zalezy oczywiscie od kraju) z propozycji miejscowych, ktore sa tansze.

jesli chodzi o wynajecie auta, to mozna zarezerwoac przez internet. oczywiscie to tez zalezy od kraju, do jakiego sie wybierasz, ale w tych bardziej cywilizowanych jest to mozliwe - zaklepiesz sobie dane auto i masz problem z glowy. w dodatku sa znizki, wiec wychodzi taniej niz na miejscu.
papryczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-02, 21:33   #11
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: B&B, Half board, Full board, All inclusive, Self catering

Nie wiem jak w PL ale w UK trzeba dopłacać do każdej wycieczki jeśli chce sie jechać z wybranego lotniska. I to czasem niemało bo w moim przypadku to jest kwota 90-120 f za osobę. Oczywiście informacje o tym są podawane na samym końcu. No i trzeb aczytać drobnym maczkiem czy opłaty za transfer sa w cenie czy nie bo znalałzam kilka wycieczek w których nie było..
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:09.