Wpisac w cv czy nie? Problem! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-10, 10:54   #1
Sesja
Zakorzenienie
 
Avatar Sesja
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: LBN
Wiadomości: 3 979
Exclamation

Wpisac w cv czy nie? Problem!


Witam,
od września pracuje jako sekretarka w szkole językowej na pól etatu w godzinach popołudniowych, ale poszukuje innej pracy najlepiej na cały etat w godzinach rannych. Wysyłam cv do rożnych pracodawców i tu takie moje pytanie. Wpisywać w cv to ze pracuje od września jako sekretarka czy tez nie??
Mam wpisane tak:

Doświadczenie:
....
wrzesień2008- Sekretarka w Szkole Języka Angielskiego ...

Zostawić tak czy może coś dopisać? Sama nie wiem jak na to będą patrzeć pracodawcy..

Napiszcie co o tym sadzicie. Będę wdzięczna za pomoc!
__________________
Życie jest zmianą. Jeśli przestaniesz się zmieniać, przestaniesz żyć.
Sesja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-10, 10:55   #2
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Wpisac w cv czy nie? Problem!

oczywiście, że wpisać
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-10, 11:00   #3
Sesja
Zakorzenienie
 
Avatar Sesja
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: LBN
Wiadomości: 3 979
Dot.: Wpisac w cv czy nie? Problem!

i jeszcze mam takie pytanie, jesli znalazlabym inna prace to czy moge odejsc tego samego dnia? Pracuje na umowe zlecenie. Okres umowy to 1 wrzesien-20 czerwiec. Czy moge zerwac ta umowe bez konsekwencji?
__________________
Życie jest zmianą. Jeśli przestaniesz się zmieniać, przestaniesz żyć.
Sesja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-10, 11:09   #4
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Wpisac w cv czy nie? Problem!

Cytat:
Napisane przez Sesja Pokaż wiadomość
i jeszcze mam takie pytanie, jesli znalazlabym inna prace to czy moge odejsc tego samego dnia? Pracuje na umowe zlecenie. Okres umowy to 1 wrzesien-20 czerwiec. Czy moge zerwac ta umowe bez konsekwencji?
Raczej nie,
zajrzyj do umowy,
w umowach zlecenie okres wypowiedzenia to zazwyczaj 7 dni
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-10, 11:14   #5
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Wpisac w cv czy nie? Problem!

Jasne, że możesz to wpisać w swoje cv. Kurczę ja to bym się nawet nie zastanawiała.

Co do odejścia to lepiej zobacz w swojej umowie na jakie warunki się zgodziłaś. Ale to czasem nie jest tak, że możesz w każdej chwili zerwać umowę? http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...732&a=65318836
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-10, 11:27   #6
Sesja
Zakorzenienie
 
Avatar Sesja
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: LBN
Wiadomości: 3 979
Dot.: Wpisac w cv czy nie? Problem!

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
Raczej nie,
zajrzyj do umowy,
w umowach zlecenie okres wypowiedzenia to zazwyczaj 7 dni
Hmm tam chyba nie jest nic napisane o okresie wypowiedzenia, wiem ze w umowach o prace to zazwyczaj 14dni a w tym przypadku nie wiem jak na to patrzeć.
__________________
Życie jest zmianą. Jeśli przestaniesz się zmieniać, przestaniesz żyć.
Sesja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-10, 11:29   #7
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Wpisac w cv czy nie? Problem!

Mam kolejny link potwierdzający, że możesz umowę wypowiedzieć w każdej chwili, proszę:

http://gazetapraca.pl/gazetapraca/1,79441,4564464.html

Umowa zlecenie regulowana przez Kodeks Cywilny (a nie Kodeks Pracy jak przy umowie o pracę):

"art. 746 Kodeksu cywilnego, zgodnie z którym dający zlecenie może je wypowiedzieć w każdym czasie, bez wcześniejszego uprzedzenia (chyba że inaczej ma Pan zapisane w umowie)."
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-10, 11:32   #8
Sesja
Zakorzenienie
 
Avatar Sesja
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: LBN
Wiadomości: 3 979
Dot.: Wpisac w cv czy nie? Problem!

Akurat moją prace mozna podczepić pod stosunek pracy, ale w to sie juz nie bede zaglebiac bo szkoda na to czasu a mi na tym nie zalezy. Mam tylko nadzieje, ze jak znajde inna prace na caly etat, nie bede miala problemu z odejsciem w kazdej chwili.

Dziękuje za pomoc ;-)
__________________
Życie jest zmianą. Jeśli przestaniesz się zmieniać, przestaniesz żyć.
Sesja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-10, 22:20   #9
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wpisac w cv czy nie? Problem!

Prawidlowa odpowiedz brzmi - to zalezy. Na kazde tego typu pytanie.

Jesli praca w szkole jezykowej Ci odpowiada i wlasnie takiej szukasz lub czegos pokrewnego, to taki wpis Ci pomoze.

Jesli ogolnie masz male doswiadczenie to kazdy wpis jest wazny.

A jak starasz sie o co zupelnie innego i masz w tym doswiadczenie to mozesz sie narazic zupelnie nie potrzebnie na pytania - a czemu wiec Pani poszla do tej szkoly jezykowej?

CV uwypuklasz te doswiadczenia nie tylko zawodowe, ktore pomoga Ci w zdobyciu stanowiska, o ktore sie ubiegasz. Wiec jesli np. starasz sie o posade ksiegowej to podkreslasz kazde doswiadczenie, kurs rachunkowosci, udzial w konkursach ksiegowych. Ale np juz konkursow w pieczeniu ciasta jakos namietnie tam nie opisujesz nawet jesli to Twoja zyciowa pasja.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 09:58   #10
Sesja
Zakorzenienie
 
Avatar Sesja
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: LBN
Wiadomości: 3 979
Dot.: Wpisac w cv czy nie? Problem!

Akurat moje doświadczenie jest niewielkie, a pracy szukam na podobnym stanowisku. Studia administracyjne myślę, ze w jakimś stopniu wiążą się z praca obecna i jakiej poszukuje
Dziękuje za pomoc
__________________
Życie jest zmianą. Jeśli przestaniesz się zmieniać, przestaniesz żyć.
Sesja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 11:18   #11
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Wpisac w cv czy nie? Problem!

Wpisuj, przecież przez te 1,5 miesiąca liznęłaś trochę pracy sekretarki i przyszły pracodawca przynajmniej nie będzie musiał wdrażać Cię od zera, uczyć obsługi ksero, faxu itp. To tak, jakby skrócił Ci szkolenie, a każda jego godzina jest bardzo cenna.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-13, 11:44   #12
gramma
Zadomowienie
 
Avatar gramma
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 197
Dot.: Wpisac w cv czy nie? Problem!

Cytat:
Napisane przez m.a.r.t.a Pokaż wiadomość
"art. 746 Kodeksu cywilnego, zgodnie z którym dający zlecenie może je wypowiedzieć w każdym czasie, bez wcześniejszego uprzedzenia (chyba że inaczej ma Pan zapisane w umowie)."
Według tego cytatu to zleceniodawca (a nie zleceniobiorca) może wypowiedzieć umowę w każdym czasie.
gramma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 12:30   #13
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Wpisac w cv czy nie? Problem!

Cytat:
Napisane przez gramma Pokaż wiadomość
Według tego cytatu to zleceniodawca (a nie zleceniobiorca) może wypowiedzieć umowę w każdym czasie.
Też to zauważyłam, czyli jednym słowem szef może wywalić bez zachowania jakiegoś okresu wypowiedzenia przy tym typie umowy. Pracownik również może zrezygnować w każdej chwili, trzeba tylko pamiętać, że jeśli pracodawca z tego tytułu poniósł straty, to pracownik ma obowiązek wypłacić mu rekompensatę...


Kodeks cywilny w art. 746 stanowi, że dający zlecenie może je wypowiedzieć w każdym czasie. Powinien jednak zwrócić przyjmującemu zlecenie wydatki, które ten poczynił w celu należytego wykonania zlecenia; w razie odpłatnego zlecenia obowiązany jest uiścić przyjmującemu zlecenie część wynagrodzenia odpowiadającą jego dotychczasowym czynnościom, a jeżeli wypowiedzenie nastąpiło bez ważnego powodu, powinien także naprawić szkodę.



Również przyjmujący zlecenie może je wypowiedzieć w każdym czasie. Jednakże gdy zlecenie jest odpłatne, a wypowiedzenie nastąpiło bez ważnego powodu, przyjmujący zlecenie jest odpowiedzialny za szkodę.

Nie można zrzec się z góry uprawnienia do wypowiedzenia zlecenia z ważnych powodów.

Sąd Najwyższy stwierdził, że umowa zlecenia zawarta na czas oznaczony może być wypowiedziana przez każdą ze stron w każdym czasie (art. 746 k.c.).
Jak wynika z uregulowań zawartych w kodeksie cywilnym (umowa zlecenia) zarówno dający zlecenie jak i je przyjmujący mogą wypowiedzieć zawartą między nimi umowę. Ustawodawca nie przewidział w tej kwestii żadnego rozróżnienia w odniesieniu do umowy zawartej na czas określony lub nieokreślony. Zatem czego ustawa nie rozróżnia należy traktować w taki sam sposób. Mimo że zasadą jest, iż umów terminowych nie można wypowiadać, ustawodawca dopuszcza takie wypowiedzenie w stosunku do zawartej umowy zlecenia niezależnie od jej rodzaju.
Wyrok Sądu Najwyższego z dnia 28 września 2004 r., sygn. akt IV CK 640/03
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 12:35   #14
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Wpisac w cv czy nie? Problem!

Mam stawkę godzinową typową dla tego rodzaju umów i pracuję w dużym zespole. Jak nie przyjdę do pracy, nieważne z jakiego powodu, to po prostu nie dostaję kasy i nic nikomu do tego. To wystarczająca motywacja, by nie zostawić jednego dnia firmy na lodzie, zresztą zaraz znajdą się osoby na to miejsce. Jednak w przypadku stanowiska, które jest jednym z niewielu w firmie, sprawa może być bardziej skomplikowana przez zapis w umowie. Polecam więc zajrzeć do umowy, musi być tam o wypowiedzeniu, rozwieją się wszelkie wątpliwości natury prawnej.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 12:44   #15
takasobieania
Zadomowienie
 
Avatar takasobieania
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 672
GG do takasobieania
Dot.: Wpisac w cv czy nie? Problem!

Cytat:
Napisane przez Sesja Pokaż wiadomość
Witam,
od września pracuje jako sekretarka w szkole językowej na pól etatu w godzinach popołudniowych, ale poszukuje innej pracy najlepiej na cały etat w godzinach rannych. Wysyłam cv do rożnych pracodawców i tu takie moje pytanie. Wpisywać w cv to ze pracuje od września jako sekretarka czy tez nie??
Mam wpisane tak:

Doświadczenie:
....
wrzesień2008- Sekretarka w Szkole Języka Angielskiego ...

Zostawić tak czy może coś dopisać? Sama nie wiem jak na to będą patrzeć pracodawcy..

Napiszcie co o tym sadzicie. Będę wdzięczna za pomoc!
Oczywiście że pisać, nigdy nie wiadomo do czego ci sie przyda takie doświadczenie.
A co do samego wpisania w CV to nie brzmi to zbyt dobrze, wdł mnie lepiej jak napiszesz:
"wrzesień 2008 - Szkoła jezyków taka a taka - praca na stanowisku sekretarki,
podobnie w przypadkach innych firm lepiej zaczynać od nazwy firmy. Można je pogrubić, pracodawca często przegldajac setki cv tylko omiata je wzrokiem a tak zauważy nazwy które może Ci pomogą znaleźć prace.
Pozdrawiam
__________________

moje obrazki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=117813
takasobieania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 10:21   #16
aga6677
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1
Dot.: Wpisac w cv czy nie? Problem!

Witam mam jedno pytanie,jestem w trakcie pisania cv i nie wiem czy wpisywac przerwany staż
staż odbywałam 2-mce po czm go przerwalam z powodu wyjazdu za granicę gdzie pracowalam w zastępstwie więc zadnej umowy nie dostalam i nie mam dowodu ze wogole tam pracowalam , jednakze mam dylemat czy w cv napisac o 2 miesiecznym stazu (potem pracodawca na pewno sie bedzie pytal dlaczego ,co i jak) czy ominac ten wątek i wogole nic nie pisac na temat stażu
aga6677 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 11:01   #17
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Wpisac w cv czy nie? Problem!

Jesli masz inne lepsze doswiadczenia, to nie wpisuj. Jesli nie, wpisz i sie z tego wytlumacz.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:16.