dziwna twarz - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-15, 08:12   #1
lilka21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17

dziwna twarz


Witam! od jakiegoś czasu mam dziwną twarz tzn czuje że jest bardzo sciągnięta i czasami swędzi. Dodam ze jest równiez sucha gdy sie posmaruje krem bambino to moment i wsiąka.Wie ktos co to moze byc?
lilka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 14:25   #2
Hosz
Raczkowanie
 
Avatar Hosz
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 187
Dot.: dziwna twarz

tak. masz suchą skórę.
polecam krem lipobase, nawilżaj, pij bardzo dużo wody, zrób badania krwi, możesz zażywać też bellisse hydro, capivit hydro control czy inne odpowiedniki. skoro nagle zrobiła Ci się sucha skóra to polecam Ci szybko temu zaradzić, bo za niedługo zaczną Ci się pojawiać czerwone, przesuszone plamy, których jest się ciężej pozbyć.
w innym wypadku może uczulać Cię jakiś kosmetyk. masz nowy krem, podkład, tonik, żel, umyłaś twarz mydłem, umyłaś twarz wodą z innego miejsca...
generalnie to podpada pod wróżbiarstwo co teraz mówię, podałaś za mało informacji. ale możesz się sama domyślić, przeanalizuj tylko to, co robiłaś wcześniej i wyeliminuj przyczynę.
podsumowując: przemyśl alergię pokarmową, na kosmetyki, działaj doraźnie.
__________________
Zapraszam na hoszi.blogspot.com - zdjęcia, grafika, sztuka, projektowanie graficzne
Hosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 17:24   #3
lilka21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17
Dot.: dziwna twarz

jakiś tydzien temu miłam poważny problem z cera silne uczulenie, swędzące, czerwone place i bardzo szorstka w dotyku twarz. Smarowałam się maścią robioną z zawartoscia hydrocortizonu którą mi dermatolog przepisał i zeszło i od tamtej pory mam uczucie ściągniecia na twarzy podczas tego uczulenia tez tak miłam. Jak nałoże podkłąd to miejscami mam takie suche plamki na twarzy. Smaruje sie kremem ochronnym bambino podobny jest dobry na podrażnienia twarzy bo niestety moja skóra jest bardzo wrażliwa , ponadto używam też nivea soft

---------- Dopisano o 18:24 ---------- Poprzedni post napisano o 18:20 ----------

Zawsze miałam skóre sucha ale nigdy nie miałam takiego uczucia ściągnięcia na twarzy. Owszem zmieniłam podkłąd i uzywam nowego zelu to twarzy ale moja skóra była juz taka przed wprowadzeniem tych kosmetyków. Ponadto myje twarz w przegotowanej wodzie
lilka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 17:38   #4
Nolley
Wtajemniczenie
 
Avatar Nolley
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 528
Dot.: dziwna twarz

Typowo wrażliwa skóra My, wrażliwce, musimy stosować odpowiednie kosmetyki, które nie podrażniają i nie wysuszają nadmiernie skóry. Ponadto trzeba pić dużo wody i nie narażać się na nagłe zmiany temperatury. Krem bambino jest dobry, dobrze, że go używasz, za jakiś czas powinnaś zobaczyć poprawę. Nie używaj kosmetyków z alkoholem, tylko jakiś delikatny żel bez sls, tonik i kremy nawilżające. Pozdrawiam
__________________
Dbam o włosy! :}


MOJA PIELĘGNACJA

WYMIANKA
Nolley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 22:13   #5
Auretia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 42
Dot.: dziwna twarz

Cytat:
Napisane przez Hosz Pokaż wiadomość
tak. masz suchą skórę.
polecam krem lipobase, nawilżaj, pij bardzo dużo wody, zrób badania krwi, możesz zażywać też bellisse hydro, capivit hydro control czy inne odpowiedniki. skoro nagle zrobiła Ci się sucha skóra to polecam Ci szybko temu zaradzić, bo za niedługo zaczną Ci się pojawiać czerwone, przesuszone plamy, których jest się ciężej pozbyć.
w innym wypadku może uczulać Cię jakiś kosmetyk. masz nowy krem, podkład, tonik, żel, umyłaś twarz mydłem, umyłaś twarz wodą z innego miejsca...
generalnie to podpada pod wróżbiarstwo co teraz mówię, podałaś za mało informacji. ale możesz się sama domyślić, przeanalizuj tylko to, co robiłaś wcześniej i wyeliminuj przyczynę.
podsumowując: przemyśl alergię pokarmową, na kosmetyki, działaj doraźnie.


ja oprocz tego moge Ci polecic preparat hialu femin, no ale zeby nawilzyc to przede wszystkim musisz duzo pic. staraj sie nie podrazniac skoryi unikaj czynnika (i innych jemu podobnych) do tego, ktory wywolal uczulenie
Auretia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 07:11   #6
grudnik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 30
Dot.: dziwna twarz

Cytat:
Napisane przez Auretia Pokaż wiadomość


ja oprocz tego moge Ci polecic preparat hialu femin, no ale zeby nawilzyc to przede wszystkim musisz duzo pic. staraj sie nie podrazniac skoryi unikaj czynnika (i innych jemu podobnych) do tego, ktory wywolal uczulenie
Też słyszałam o hialu femin,ale nie znam tego preparatu.
Mam suchą skórę.Na całym ciele.
Najbardziej martwi mnie twarz.Wystarczy pół nocy nie przespanej i jest bardzo sucha.nawilżam kremami.Po kąpieli na wilgotnaskórę nakładam oliwkę.Powiedz czy ten femin jest sprawdzony przez Ciebie czy kogoś znajomego?
__________________
twoje blizny są twoją siłą
grudnik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 19:25   #7
Auretia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 42
Dot.: dziwna twarz

Bralam przez jakis czas, wydawalo mi się ze dziala, bo poprawa byla, tylko potem przestalam sama nie wiem czemu. moze dlatego ze cera mi sie poprawila
Auretia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-17, 13:08   #8
grudnik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 30
Dot.: dziwna twarz

Cytat:
Napisane przez Auretia Pokaż wiadomość
Bralam przez jakis czas, wydawalo mi się ze dziala, bo poprawa byla, tylko potem przestalam sama nie wiem czemu. moze dlatego ze cera mi sie poprawila
Trzeba spróbować.A jest drogi?
Dobrze się czułaś ?Szkodził na wątrobę albo żołądek?
__________________
twoje blizny są twoją siłą
grudnik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 12:05   #9
Hosz
Raczkowanie
 
Avatar Hosz
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 187
Dot.: dziwna twarz

ja się przyczepię do kremu bambino - on jest perfumowany! ostatnio posmarowałam nim buzię i od razu musiałam to świństwo zetrzeć, bo zaczęło piec i wyszły mi czerwone plamy. kremy dla dzieci są dobre, ale takie bardziej specjalistyczne. mi ostatnio na ciało pomogła neutrogena (o dziwo, bo zawsze, jak pisze "do skóry suchej" to mi jeszcze bardziej wysusza), na twarz myślę, że też jest.
idź do lekarza i zapytaj, pomysł z preparatami do zażywania jest świetny. ja systematycznie wysycham, ostatnio wyschły mi stopy i po chodzeniu po supermarkecie nie mogłam chodzić przez 3 dni - wygniotły mi się "poduszki", skóra się pomiętosiła i miałam wrażenie, jakby mi stopy płonęły ... okropne uczucie. myślałam, że mnie buty obtarły, ale nie miałam ich na nogach pierwszy raz, ale po neutrogenie w końcu przeszło. to takie małe ostrzeżenie, do czego może prowadzić niezapobieganie suchości skóry ;P
__________________
Zapraszam na hoszi.blogspot.com - zdjęcia, grafika, sztuka, projektowanie graficzne
Hosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:45.