Aparaty ortodontyczne cz. XVI - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-06-19, 13:19   #1
KoSciak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3

Jaki aparat ortodontyczny?


Dowiedziałam się że powinnam nosić aparat na zeby.
Wiem także że najczęściej jest tak, że osoby z słabymi wadami maja aparat ruchomy a osoby z mocnymi wadami stały.
Nasuwa się pytanie jaką ja mam wadę?
Moje dolne zeby od 3 do 3 sa ułożone w tzw. szachownice 3 jest wysunieta do przodu a 2 do tylu 1 do przodu i druga 1 do tylu itd.
Ponadto są one powykrzywiane w różne strony.
Pytam się ponieważ moja mama przed wizytą u ortodonty chce mniej wiecej wiedzieć ile bedzie musiala na to pieniedzy wydać )
KoSciak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-19, 13:46   #2
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez KoSciak Pokaż wiadomość
Dowiedziałam się że powinnam nosić aparat na zeby.
Wiem także że najczęściej jest tak, że osoby z słabymi wadami maja aparat ruchomy a osoby z mocnymi wadami stały.
Nasuwa się pytanie jaką ja mam wadę?
Moje dolne zeby od 3 do 3 sa ułożone w tzw. szachownice 3 jest wysunieta do przodu a 2 do tylu 1 do przodu i druga 1 do tylu itd.
Ponadto są one powykrzywiane w różne strony.
Pytam się ponieważ moja mama przed wizytą u ortodonty chce mniej wiecej wiedzieć ile bedzie musiala na to pieniedzy wydać )
Kwestia aparatu to decyzja ortodonty przede wszystkim. Aparaty wyjmowane są skuteczne przede wszystkim wtedy, gdy zęby są wykrzywione do przodu lub nieco obrócone względem prawidłowego położenia - ja właśnie miałam taka wadę i byłam leczona tego typu aparatem gdy miałam około 13 lat. Leczyłam górę. Wada jednak nie została dokładnie wyleczona, choć efekty były zadowalające. Obecnie mam już 25 lat i leczę się ponownie aparatem stałym, bo wada się mocno pogłębiła i pojawiła się nowa na dole.
A mama niech się nie przejmuje, na wizycie u ortodonty tez wszystko wyjaśni i powie ile co kosztuje i co będzie trzeba zrobić. Najprawdopodobniej usłyszycie te informacje na wizycie drugiej, gdy ortodonta po pierwszej wizycie będzie miał wyciski i plan leczenia. Choć może się i zdarzyć, że na pierwszej będzie wstanie coś bliżej powiedzieć.
A na leczenie się decydować nie musicie, więc nie ma problemu. Koszt pierwszych dwóch wizyt to około 200 zł plus koszt zdjęć rentgenowskich (około 50 zł).

Edytowane przez Limone
Czas edycji: 2011-06-19 o 13:48
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-21, 12:04   #3
ania1317_18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 40
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez KoSciak Pokaż wiadomość
Dowiedziałam się że powinnam nosić aparat na zeby.
Wiem także że najczęściej jest tak, że osoby z słabymi wadami maja aparat ruchomy a osoby z mocnymi wadami stały.
Nasuwa się pytanie jaką ja mam wadę?
Moje dolne zeby od 3 do 3 sa ułożone w tzw. szachownice 3 jest wysunieta do przodu a 2 do tylu 1 do przodu i druga 1 do tylu itd.
Ponadto są one powykrzywiane w różne strony.
Pytam się ponieważ moja mama przed wizytą u ortodonty chce mniej wiecej wiedzieć ile bedzie musiala na to pieniedzy wydać )
Wszystko zależy od wieku. Koszt aparatu stałego to około
100zł 1 wizyta
100 zł zdjęcia
1500 zł 1 łuk aparatu metalowy
100-140 zł wizyty co 6 tyg
600 zł zdjęcie aparatu + retencja
100 zł kontrola retencyjna

Aparat zdejmowany około
700 zł aparat
100zł wizyta kontrolna

Jeżeli jesteś osobą konsekwentną i wiek pozwoli na aparat zdejmowany to będzie dobry wybór, a jeżeli nie polecam aparat stały.
__________________
Aparacik

góra 24.11.2010
dół 4.07.2011

RAZEM
15.11.2009
10.10.2010
ania1317_18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-21, 14:05   #4
dyciaa
Raczkowanie
 
Avatar dyciaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 461
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Ja miałam aparat wyjmowany i nic mi nie dał oprócz utraconych pieniędzy. Za aparat mama dała ok 700zł, za wizytę płaciłam 50 zł, a chodziłam może raz na 2-3 miesiące przez 3 lata. Utracone pieniądze zsumowałyby się na aparat stały. W wakacje planuję znowu umówić się do ortodonty i być może stały aparat, chociaż mama powiedziała że tylko na górny łuk no bo... pięniądze... No ale przy uśmiechaniu się dolnego łuku nie widać więc nie jest tak źle. Tym bardziej że przy dolnym tylko kieł jest trochę wysunięty do przodu. Ehh. Wszędzie tylko kasa... :x
dyciaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-21, 18:13   #5
oska99
Rozeznanie
 
Avatar oska99
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 507
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez dyciaa Pokaż wiadomość
Ja miałam aparat wyjmowany i nic mi nie dał oprócz utraconych pieniędzy. Za aparat mama dała ok 700zł, za wizytę płaciłam 50 zł, a chodziłam może raz na 2-3 miesiące przez 3 lata. Utracone pieniądze zsumowałyby się na aparat stały. W wakacje planuję znowu umówić się do ortodonty i być może stały aparat, chociaż mama powiedziała że tylko na górny łuk no bo... pięniądze... No ale przy uśmiechaniu się dolnego łuku nie widać więc nie jest tak źle. Tym bardziej że przy dolnym tylko kieł jest trochę wysunięty do przodu. Ehh. Wszędzie tylko kasa... :x
ale może się okazać ,że trzeba będzie założyć i dół. też chciałam tylko górę wyprostować, ale jednak trzeba dopasować górną szczękę do dolnej,ale to już się dowiesz od orto czy u Ciebie też jest to koniecznie czy obejdzie się bez dolnego aparatu no i niestety, kasy dużo idzie na leczenie .. ;p
__________________
Starania od 2015 r.
3x iui
2x ivf Artvimed
10.2019 Macierzyństwo - dr Mirocki lub Przybycień ?



oska99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 18:14   #6
Solciuchna
Zakorzenienie
 
Avatar Solciuchna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 9 673
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez oska99 Pokaż wiadomość
ale może się okazać ,że trzeba będzie założyć i dół. też chciałam tylko górę wyprostować, ale jednak trzeba dopasować górną szczękę do dolnej,ale to już się dowiesz od orto czy u Ciebie też jest to koniecznie czy obejdzie się bez dolnego aparatu no i niestety, kasy dużo idzie na leczenie .. ;p
Ja niestety tak samo miałam. Okazało się, że dolny łuk ma wpływ na to jak zachowują się zęby na górze, i nie ma bata, aparat trzeba założyć zarówno na górę jak i na dół.

Nad aparatami ruchomymi nie masz co się zastanawiać, porzuć złudzenia Po pierwsze to stosuje się je u dzieci, po drugie przy niewielkich wadach.

Możesz jedynie zastanawiać się, czy chcesz aparat stały z metalowymi zamkami, porcelanowymi czy może taki w systemie Damona, lub jeszcze co innego Oczywiście ten pierwszy jest najtańszy, ale chyba też najdłużej się go nosi. Ja miałam, ale nie przeszkadzał mi jakoś za bardzo, i jestem zadowolona z efektów
Solciuchna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-13, 12:06   #7
Aleksaa41
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: TNC (okolice Wawy)
Wiadomości: 31
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Ja muszę założyć aparat stały...

Czy ten damon (bezligaturowy) i bez wyrywania zębów jest lepszy czy wyrwanie 4 zębów i zwykły metalowy ? co byście wybrali ?
Aleksaa41 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-13, 15:33   #8
Solciuchna
Zakorzenienie
 
Avatar Solciuchna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 9 673
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez Aleksaa41 Pokaż wiadomość
Ja muszę założyć aparat stały...

Czy ten damon (bezligaturowy) i bez wyrywania zębów jest lepszy czy wyrwanie 4 zębów i zwykły metalowy ? co byście wybrali ?
Jeżeli radzą Ci wyrywać zęby to przeszłabym się do kilku innych ortodontów na konsultacje... W nowocześniejszych gabinetach nie stosuje się ekstrakcji do zakładania aparatów (nawet tych metalowych), bo w późniejszym wieku mogłabyś mieć problemy z tego powodu (nie pamiętam już jakie są skutki wyrywania zdrowych zębów, poszukaj w necie, ale nie polecam tego za chiny!)

Więc może ten ortodonta jest jakiś nietentego... A jeśli inni Cię obejrzą i poradzą to samo, to już wolałabym Damona.
Solciuchna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-13, 23:27   #9
Maryteczka
Raczkowanie
 
Avatar Maryteczka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 170
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Bezligaturowy jest niestety droższy, Też się nad tym zastanawiałam no ale jednak wybiorę zwykły metalowy. Ortodonta mówił że zwykłym czas leczenia niestety jest dłuższy. Zwykły kosztuje u mnie 1600 za łuk i co 4-6 tygodni wizyta 100 zł. Ogólny koszt w moim wypadku 7400
Maryteczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-13, 23:33   #10
Niusia22
Zadomowienie
 
Avatar Niusia22
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 1 221
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Tez bede nosic aparat staly, chce miec ladne zeby na slub wczoraj usunieto mi piatke, w sobote ide na usuniecie drugiej. Mam duze zeby i inaczej by sie nie dalo poniewaz zeby by sie nie pomiescily w luku. Po usunieciu zaloza mi aparat. Zdecydowalam sie na DAMON Q. Jest to system bezligaturowy, nie ma tych kolorowych gumek co podobo ulatwia czyszczenie, ma mniejsze zamki niz zwykly aparat metalowy, podobno ma szybciej prostowac i nie powinien tak bolec. A jak bedzie to sie okaze a i koszt na 1 luk wyniesie mnie 2600zl. Kupa kasy ale coz...
Niusia22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-14, 10:58   #11
Aleksaa41
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: TNC (okolice Wawy)
Wiadomości: 31
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

do Damona Q wyrywają zęby ?? ;/ przecież dzięki temu aparatowy szczęka się rozszerza... jak będziesz miała wyrywane zęby (około 4) szczęka Ci się może cofnąć i będzie zniekształcona twarz. Więc już nie rozumiem po co wymyślili ten aparat, skoro i tak wyrywają zęby...;/
Aleksaa41 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-14, 12:23   #12
Niusia22
Zadomowienie
 
Avatar Niusia22
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 1 221
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Rozszerza sie ale mam za duze zeby i i tak nie pomiescily by sie. I musze usunac gorne piatki, zwlaszcza ze one sa w strone podniebienia przez co tez jezyk mi sie zle uklada i bede jeszcze miec na noc przez 4m-ce jakis treiner czy costam (juz nie pamietam jak to dokladanie ma sie nazywac) i to ma kosztowac 200zl, ja sie nie znam, zapisalam sie do ponoc najlepszego ortodonty i zdaje sie na niego

---------- Dopisano o 12:23 ---------- Poprzedni post napisano o 12:19 ----------

Pewnie zalezy od przypadku... No nie wiem najlepiej isc zapytac
Niusia22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-14, 14:05   #13
Aleksaa41
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: TNC (okolice Wawy)
Wiadomości: 31
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

no chyba a kiedy ślub ?
Aleksaa41 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-15, 16:50   #14
Niusia22
Zadomowienie
 
Avatar Niusia22
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 1 221
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Jak zęby się wyprostują raczej w rok się nie wyrobią więc raczej za 2, wiem że to glupie ale z uwagi na to ze to wyjatkowy dzien to nie chce isc z aparatem
Niusia22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-15, 19:32   #15
Aleksaa41
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: TNC (okolice Wawy)
Wiadomości: 31
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

chłopak się już spytał ? ;> bardzo wyjątkowy dzień

Kiedy planujesz założenie aparatu ?
Aleksaa41 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-16, 12:21   #16
Solciuchna
Zakorzenienie
 
Avatar Solciuchna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 9 673
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Btw http://www.groupon.pl/deals/warszawa..._0_0_197&a=397
Solciuchna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-16, 22:59   #17
Niusia22
Zadomowienie
 
Avatar Niusia22
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 1 221
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Dzis wyrwalam druga piatke a na nastepnej wizycie juz mi zaloza aparat. Kiedy to bedzie to nie wiem bo padl komp ortodoncie i nie mogl zerknac kiedy ma wolny termin, beda dzwonic w pon wtorek i mnie umowia. Podejrzewam ze tydzien gora 2. Jak cos to dam znac
Niusia22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-18, 10:47   #18
Tyris
Rozeznanie
 
Avatar Tyris
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 684
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Ja mam takie pytanko, czy któraś z was miala moze stycznosc z aparatami takimi wewnetrznymi? Gdzie te szyny nie sa widoczne bo sa od wewnetrznej strony zeewba (od jezyka) Ja mam cale zycie krzywe zeby i do tej pory mi to nie przeszkadzalo jakos strasznie (krzywa dwójka stala sie anwet moim atutem) ale tak sobie pomyslalam ze skoro sa takie aparaty ktorych praktycznie nie widac...to czemu by w to nie zainwestowac?
Bedac u dentysty na skalingu spytalam o cene. Ponoc 1 luk kosztuje ok 2 tys... to co to za roznica skoro pszecie ze zwykle aparaty to koszt ok tysiaka z kawalkiem? Ciekawa tylko jestem na ile jest to praktyczne, bo ja np mam taki odruch ze macam jezykiem wszystkie zmainy na zebach i obawiam sie ze mogla bym nie wytrzymac gdyby mi siedzialo jakies zelastwo w buzi
Tyris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-18, 11:33   #19
miss_piggy
Raczkowanie
 
Avatar miss_piggy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 441
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez Tyris Pokaż wiadomość
Ja mam takie pytanko, czy któraś z was miala moze stycznosc z aparatami takimi wewnetrznymi? Gdzie te szyny nie sa widoczne bo sa od wewnetrznej strony zeewba (od jezyka) Ja mam cale zycie krzywe zeby i do tej pory mi to nie przeszkadzalo jakos strasznie (krzywa dwójka stala sie anwet moim atutem) ale tak sobie pomyslalam ze skoro sa takie aparaty ktorych praktycznie nie widac...to czemu by w to nie zainwestowac?
Bedac u dentysty na skalingu spytalam o cene. Ponoc 1 luk kosztuje ok 2 tys... to co to za roznica skoro pszecie ze zwykle aparaty to koszt ok tysiaka z kawalkiem? Ciekawa tylko jestem na ile jest to praktyczne, bo ja np mam taki odruch ze macam jezykiem wszystkie zmainy na zebach i obawiam sie ze mogla bym nie wytrzymac gdyby mi siedzialo jakies zelastwo w buzi
Ojjj, to nie wiem skąd ten dentysta miał takie info. Ceny aparatów lingwalnych- bo tak się nazywają- metalowe to koszt ok. 4 tysięcy złotych za jeden łuk, a aparat typu Incognito-7 tysięcy złotych. Poza tym ciągle jeszcze niewiele gabinetów ma w swojej ofercie takie aparaty, gdyż jest to dosyć trudna technika leczenia zębów. Ponoć aparaty te bardziej niż zwykłe utrudniają mowę i na początku bardzo kaleczą język
__________________
trust nobody
miss_piggy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-18, 12:24   #20
Tyris
Rozeznanie
 
Avatar Tyris
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 684
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Missy to ja nie wiem Ogolnie przyznam sie ze mialam dosc dluga przerwe w odwiedzaniu dentysty.. bo nie mialam takowej potrzeby. Gdyby nie kamien na zebach i oferta an gruponie pewnie bym nie poszla bo nie mam zebow do lecenia od x lat. (wlasciwie to tylko raz w zyciu mialam dziure w mleczaku). No ale kupilam ten grupon, poszlam na odkamienianie i pani dentystka przy okazji powiedziala mi ze mam bardzo ladne zeby a moja wada jest urazowa (czyli ze jak upadne to moge sobie zrobic duze kuku). Zaczynam watpic w profesjonalizm gabinetu w ktorym bylam bo pomine fakt ze to cale piaskowanie ktore mialo usunac wszystkie przebarwienia nie ruszylo ich praktycznie wcale na dodatek mam bardzo bolesne efekty uboczne skalingu (od tygodnia jade na silnych prochach przeciwbolowych) ale bardzo sie zdziwilam kiedy pani mi powiedziala ze koszt takiego aparatu to wlasnie 2tys za szyne. Ja wiem ile to normalnie kosztuje bo kiedys czytalam artykul o tych aparatach, jednak pani dentystka powiedziala ze faktycznie.. kilka lat temu byly one takie drogie ale obecnie to juz zaden problem i kosztuja tyle wlasnie... hmmm
Tyris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-18, 13:11   #21
miss_piggy
Raczkowanie
 
Avatar miss_piggy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 441
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Tyris to współczuję, niestety na temat piaskowania wiedzy nie mam żadnej, ja sama chodzę do sprawdzonego prywatnego gabinetu, bałabym się oddać swoje ząbki zupełnie nieznajomej klinice Jednak może okaże się, że z Twoimi ząbkami wszystko ok, trzymam za to kciuki ;-)
Wracając do aparatów to ja pół roku temu zakładałam aparat i też trochę czytałam nt. lingwalnych, ale wtedy były takie ceny i teraz z tego co patrzę na stronach internetowych cenniki gabinetów to dalej kształtują się właśnie w takim przedziale jak podałam.. Ja w końcu zdecydowałam się na aparat estetyczny i nie żałuję, mało kto go zauważa, a Ci którzy widzą, mówią że ładny mam ten aparat (nawet wczoraj usłyszałam komplement od koleżanki, pomimo tego że moj ortodonta ma urlop i trochę przeciągnął mi się termin wymiany gumek na nowe).
Ogólnie zachęcam do zakładania aparatów, sama nie wyobrażałam sobie kiedyś siebie z aparatem, a teraz śmieję się chętniej niż przed założeniem, pomimo tego, że wadę miałam niewielką ;-)

A wracając do autorki- nie wiem w jakim jesteś wieku, ale aparat stały to naprawdę dobra inwestycja.. ja za pierwszą wizytę u ortodonty nie musiałam płacić nic, ocenił on wstępnie moją wadę, powiedział mniej więcej jak wyglądałoby leczenie, jakie są możliwości, przedstawił mi wszelkie koszty i powiedział, że mogę w domu przemyśleć czy chcę i ponownie zapisać się na wizytę bądź zrezygnować, lub też podjąć decyzję o leczeniu już, żeby mogli ustalać termin założenia aparatu, niestety u mojego ortodonty czas oczekiwania to aż pół roku, ale naprawdę warto ;-)
Co do kosztów- one w zależności od tego jaki wybierzesz aparat mogą być różne, ja za estetyczny płaciłam 2000zł za łuk, 200 zł zrobienie wycisków przed założeniem i 100 zł co miesiąc za wymianę drucika (na razie mam tylko 1 łuk, we wrześniu zakładam dół).
Pozdrawiam i życzę wytrwałości w początkach aparatowej przygody ;-)
__________________
trust nobody

Edytowane przez miss_piggy
Czas edycji: 2011-07-18 o 13:23
miss_piggy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-18, 13:38   #22
Tyris
Rozeznanie
 
Avatar Tyris
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 684
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez miss_piggy Pokaż wiadomość
Tyris to współczuję, niestety na temat piaskowania wiedzy nie mam żadnej, ja sama chodzę do sprawdzonego prywatnego gabinetu, bałabym się oddać swoje ząbki zupełnie nieznajomej klinice Jednak może okaże się, że z Twoimi ząbkami wszystko ok, trzymam za to kciuki ;-)
Wracając do aparatów to ja pół roku temu zakładałam aparat i też trochę czytałam nt. lingwalnych, ale wtedy były takie ceny i teraz z tego co patrzę na stronach internetowych cenniki gabinetów to dalej kształtują się właśnie w takim przedziale jak podałam.. Ja w końcu zdecydowałam się na aparat estetyczny i nie żałuję, mało kto go zauważa, a Ci którzy widzą, mówią że ładny mam ten aparat (nawet wczoraj usłyszałam komplement od koleżanki, pomimo tego że moj ortodonta ma urlop i trochę przeciągnął mi się termin wymiany gumek na nowe).
Ogólnie zachęcam do zakładania aparatów, sama nie wyobrażałam sobie kiedyś siebie z aparatem, a teraz śmieję się chętniej niż przed założeniem, pomimo tego, że wadę miałam niewielką ;-)
Dzieki wielgachne, mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze. Nigdy nie mialam problemow z zebami, do tej pory nie wiedzialam co to bol zeba Jestem na siebie strasznie zla ze w ogole poszlam na ten skaling ((( Najpierw pojde do lekarza ogolnego, moze da mi jakies skierowanie albo chociaz nakieruje co to moze byc. Ósemeczka rosla sobie od kilku lat i jak miala faze wyrastania co jakis czas to troche czulam dyskomfort ale nigdy mnie nic nie bolalo
U mnie z aparatem bylby problem taki, ze pewnie stracila bym kilka zebow bo mam bardzo ciasna szczeke i konskie zebiska ktore sie w niej nie mieszcza. Jedynie to mnie skutecznie odstrasza od zalozenia, zaluje ze nie zlaozylam sobie aparatu w liceum kiedy mnie namawiano....miala bym to juz z glowy.
Ja nosilam aparat wyjmowany. Efekty niestety byly zadne, glownie przez moja niekonsekwencje. Poza tym to dosc niewygodne. Jezeli ktos sie zastanawia miedzy stalym a wyjmowanym...mysle ze staly to lepszy wybor bo ma sie to z glowy, zeby same sie prostuja i nie trzeba mysle czy wystarczajaco dlugo sie nosilo czy nie.
Tyris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-20, 14:44   #23
Niusia22
Zadomowienie
 
Avatar Niusia22
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 1 221
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Ja mam narazie problem po usunieciu drugiej piatki usuwalam w sobote i od tamtej pory strasznie boli dziaslo dostalam antybiotyk bo nawet ketonal ani nic innego nie pomagalo, wczoraj dostalam tez wode do przemywania i w piatek mam znowu isc sie pokazac, to zalozenie aparatu troche sie pewnie przedluzy
Niusia22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-20, 18:57   #24
Twirly
Raczkowanie
 
Avatar Twirly
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 217
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Jeśli chcesz tylko górę możesz mieć tylko górę, ale na własną odpowiedzialność. Tzn jak przygryzasz zęby (tzn. kiedy siedzisz np. w towarzystwie masz zawsze zaciśnięte zęby) to możliwe jest że będzie Cię wkurzać, będzie Ci niewygodnie bo dolny łuk nie pokrywa się odpowiednio z górnym.

Ja mimo wszystko zdecydowałam się tylko na górę.
Twirly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-22, 13:27   #25
Niusia22
Zadomowienie
 
Avatar Niusia22
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 1 221
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

no ja to bede zakladac gore i dol, wlasnie dlatego sie zdecydowalam zeby miec proste zeby a nie zeby i tak sie nie schodzily jak powinne
Niusia22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-22, 20:57   #26
Twirly
Raczkowanie
 
Avatar Twirly
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 217
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Ja szczerze nie zagryzam nigdy zębów, tak jestem przyzwyczajona że trzymam żuchwę "wolno", a nie zagryzam więc dla mnie to nie problem
Twirly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 15:33   #27
Niusia22
Zadomowienie
 
Avatar Niusia22
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 1 221
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

No chybaze tak
Niusia22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-25, 12:27   #28
201712181909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Hej właśnie wyszlam z gabinetu ortodonty byłam na swojej pierwszej wizycie od wielu lat bo juz dawno chcialam miec aparat. niestety u mnie sprawa jest dosyc skomplikowana. Oprócz noszenia aparatu bede musiala miec implanty lub mostek. i zastanawiam sie czy jest sens w ogole rozpoczynac leczenie. Otóż chciałabym, jak każdy, miec piekny i zdrowy usmiech. niestety (mam 21 lat) od wielu lat mam ubytki w uzębieniu ze wzgledu na to ze po wyrwaniu mlecznych zębów nie wyrosły mi na ich miejsce stałe. tym sposobem mam luke po górnych dwójkach oraz brakuje mi 4ki i 5tki z prawej strony. skomplikowane jest rowniez to ze kły czyli trójki mam w miejscu czwórek. takie problemy maja u mnie równiez inni członkowie rodziny. ale nikt nnigdy nie leczył się ortodontycznie bo kiedys nie bylo to takie popularne. powiem szczerze ze jest to moj najwiekszy kompleks i bardzo licze na pomoc ze strony ortodontów. ale...juz drugi ortodonta chce załozyc mi aparat stały na 2 lata zeby przesunąć delikatnie zęby by z tyłu zrobic miejsce na IMPLANTY lub MOSTKI (mam sobie przemysleć i wybrać). boję sie implantow wiem jakie to bolesne ale nie chce tez szlifowac zdrowych zebow na mostki. pomocy!!
201712181909 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-25, 16:47   #29
Niusia22
Zadomowienie
 
Avatar Niusia22
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 1 221
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

A ja nadal czekam az te zapalenie minie, chyba juz minelo bo nie boli i wgl ale i tak dopiero w piątek mam do ortodonty i wtedy podejmie decyzje kiedy zakladamy. Ehh... Juz nie moge sie doczekac zeby nie te zapalenie to pewnie juz bym miala zalozony...
Niusia22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 20:16   #30
Niusia22
Zadomowienie
 
Avatar Niusia22
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 1 221
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Bylam wczoraj u orto i w nastepna sobote tj. 6 sierpnia zakladaja mi aparat podobno ma to trwac pol godzinki. Juz nie moge sie doczekac

---------- Dopisano o 20:16 ---------- Poprzedni post napisano o 20:10 ----------

Do kasia21111
Nie wiem jak Ci pomoc niestety implanty sa bolesne? Nie wiedzialam ale jesli mialabym doradzic to moze lepiej implanty? U mnie w gabinecie chyba 6 stow za implanta masakra...
Niusia22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-18 11:10:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:37.