Jak odmówić przyjęcia zbyt drogiego prezentu? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Prezenty

Notka

Prezenty Prezenty to coś co lubimy otrzymywać i dawać. Podpowiadamy jak wyszukać odpowiedni prezent. Gdzie kupić po okazyjnej cenie prezenty świąteczne i nie tylko.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-12-16, 19:27   #31
201607131106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 7 771
Dot.: Jak odmówić przyjęcia zbyt drogiego prezentu?

Cytat:
Napisane przez Mirrranda Pokaż wiadomość
Wiesz, jakbyś mieszkała na obrzeżach miasta, na nowym osiedlu, gdzie jest daleko i ciemno i po drodze są puste nie do końca wybudowane jeszcze domy to też byś sama do domu nie wracała, no chyba że taksówką.

Bidulka...
Nie no w takiej sytuacji masz absolutną rację! Niech sobie wsadzi to wymarzone, nowe, czerwone alfa romeo giulietta. Powinien przecież kupić Ci mieszkanie w centrum... Jednak szofer i tak by się przydał, prawda? Cóż, on może nadal chyba nim być. No już sama nie wiem. Tyle dylematów...

---------- Dopisano o 20:27 ---------- Poprzedni post napisano o 20:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Mirrranda Pokaż wiadomość
Wiesz, wyśmiewanie się z czyjegoś wieku "bardzo dobrze" świadczy o Twoim poziomie i kulturze osobistej.
Bo ojciec to ojciec. Ma pełne prawo żeby rozpieszczać córkę, zwłaszcza jeśli jest jedynaczką. Rodzice moich znajomych również dają im samochody w prezencie i nie uważam, że to coś złego czy dziwnego.
Ojej...
201607131106 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-16, 19:30   #32
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Jak odmówić przyjęcia zbyt drogiego prezentu?

Cytat:
Napisane przez Mirrranda Pokaż wiadomość
Wiesz, wyśmiewanie się z czyjegoś wieku "bardzo dobrze" świadczy o Twoim poziomie i kulturze osobistej.
Bo ojciec to ojciec. Ma pełne prawo żeby rozpieszczać córkę, zwłaszcza jeśli jest jedynaczką. Rodzice moich znajomych również dają im samochody w prezencie i nie uważam, że to coś złego czy dziwnego.

Mam znajomych w jego wieku, współpracuję z osobami starszymi niż on. Nie wyśmiewam się z wieku, tylko śmieszy mnie określenie "mój chłopak", kiedy mowa o bardzo dojrzałym facecie.
Nie Tobie oceniać poziom mojej kultury osobistej.

PS. Zamiast robić z chłopa szofera, do domu można dojechać autobusem/ taksą. ;-)

Edytowane przez kisielova
Czas edycji: 2013-12-16 o 19:33
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-16, 19:33   #33
Mirrranda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 1 168
Dot.: Jak odmówić przyjęcia zbyt drogiego prezentu?

Cytat:
Napisane przez kisielova Pokaż wiadomość

Mam znajomych w jego wieku, współpracuje z osobami starszymi niż on. Nie wyśmiewam się z wieku, tylko śmieszy mnie określenie "mój chłopak", kiedy mowa o bardzo dojrzałym facecie.
Nie Tobie oceniać poziom mojej kultury osobistej.
Po pierwsze nie mówię "chłopak" tylko "facet". Znaczna różnica.
I vice versa - nie Tobie oceniać mnie i mój związek, co starasz się usilnie robić.
Mirrranda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-16, 19:36   #34
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Jak odmówić przyjęcia zbyt drogiego prezentu?

Przytocz proszę dokładnie fragment w którym wyraziłam opinię na temat Twojego związku lub go oceniłam
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-16, 20:04   #35
Agniesia666
Lady of Harley-Davidson
 
Avatar Agniesia666
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 10 083
Dot.: Jak odmówić przyjęcia zbyt drogiego prezentu?

ni, żebym broniła autorki, ale ja od ojca samochód wzięłam bez mrugnięcia oka jak mi dał facet żaden co prawda nigdy mi auta nie proponował ale raczej bym odmówiła.

Zgadzam się z autorką, że relacja ojciec - rozpieszczana córeczka jest co najmniej NIECO inna niż relacja z partnerem, który kupuje biżuterię czy płaci za mieszkanie.
__________________
Agniesia666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-16, 21:27   #36
guapapreciosa
Raczkowanie
 
Avatar guapapreciosa
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 68
Dot.: Jak odmówić przyjęcia zbyt drogiego prezentu?

Cytat:
Napisane przez Mirrranda Pokaż wiadomość
Hej
Wczoraj dowiedziałam się, że TŻ kupił mi już prezent gwiazdkowy - wygadała mi żona jego najlepszego przyjaciela. Prezent wymarzony, cudowny, piękny, idealny - ale zdecydowanie za drogi. Nie jesteśmy jeszcze małżeństwem, więc nie wypada mi raczej przyjąć w prezencie samochodu, nawet wymarzonego czerwonego alfa romeo giulietta, bo po prostu nie stać mnie na rewanż i kupiłam mu prezent z 10 razy tańszy (zegarek).
Tylko jak odmówić, żeby nie było mu przykro???
Jejciu, to jak Ty sobie w sądzie na rozprawie poradzisz nasza studentko wymarzonego prawa skoro nie potrafisz sklecić jednego zdania odnośnie odmowy prezentu.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
guapapreciosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-16, 21:30   #37
Lilth
Raczkowanie
 
Avatar Lilth
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 479
Dot.: Jak odmówić przyjęcia zbyt drogiego prezentu?

Rozmawiałam z moim TŻ i mówie: "Kotek, to tak jakbyś mi kupił samochód a ja powiedziała bym mojej przyjaciółce która stukała by się w głowę, że w sumie zastanawiam się czy przyjąć taki prezent i argumentem za było by to, że nie musiał byś być moim TAXI (mnie TŻ wszędzie wozi, nie mam prawka jak na ten moment), tak właśnie wygląda sytuacji tej dziewczyny" Ze wzglęu na ostrzeżenie, które dostane nie napiszę dosłownie co odpowiedział, ale z jego odpowiedzi wyniakło, że powinnaś się zastanowić nad sobą.

Nie rozumiem po co zakładać związek, o tym jak odmówić prezentu, mówisz nie i tłumaczysz czemu. Proste.

Bez urazy dla Twoich rodziców, ale już widać gdzie leży podłoże Twojego zachowania, jak widać powinni mieć więcej dzieci, bo za bardzo Cie rozpieścili. Nie masz potrzeby jakieś większej niezależności? Przeglądając Twoje posty nie rozumie ani trochę co Twój ponoć dojżały i starszy facet widzi w Tobie- rozpieszczonym dzieciaku bo inaczej nie można tego nazwać. I jedyna co przychodzi mi na myśl, to to że podwyższa sobie samoocene tym, że jakaś małolata się nim tak fascynuje albo po prostu chodzi o seks i o to by mieć się z kim pokazać. Dziewczyno jestem rok od Ciebie młodsza (jeśli masz 21lat z tego co wnioskuje) i na prawdę mam wrażęnie jak bym była 10 lat starsza porównując Twoje myślenie do mojego, Twoją dojżałość.
__________________
matka chemia kocha swoje dzieci i nie pozwoli im umrzeć w samotności
Lilth jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-16, 21:38   #38
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Jak odmówić przyjęcia zbyt drogiego prezentu?

To już nawet nie chodzi o ten samochód, któego markę tak dokładnie przytoczyłaś, ale o fakt, że teraz wypadałoby na każdą okazję przerzucać się samochodami, jachtami itp. No ale spoko, seks za☠☠☠isty, prezenty za☠☠☠iste, facet za☠☠☠isty, rodzice za☠☠☠iści, praca i studia - to samo. Z zazdrości już nie wiem co Ci poradzić, gdzie szukać problemu
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-16, 21:46   #39
_Schmetterling
Zakorzenienie
 
Avatar _Schmetterling
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 12 112
Dot.: Jak odmówić przyjęcia zbyt drogiego prezentu?

Czytam ten wątek i tak się zastanawiam - po co tyle "czepialstwa" i uszczypliwości?

Każdy ma takie życie, jakie sobie kreuje.

Jedni żyją w skromnych domkach jednorodzinnych, z marną fiestą stojącą pod gołym niebem, zarabiając po 1200 na głowę.
Drudzy mieszkają w super nowo wybudowanych blokach bo im tak wygodniej choć mają kupę kasy.
Trzeci zaś mieszkają w przytułkach lub pod mostem bo życie ich nie rozpieściło bądź sami sobie na to zasłużyli.

Czwarci () a może w tym wypadku czwarte, mają starszego od siebie faceta, który ich utrzymuje. One studiują, on pracuje. Ona kupuje mu zegarek na który odkłada ileś tam czasu, on kupuje jej samochód. Skoro im pasuje to niech sobie żyją.
Kto im zabroni? Komu to przeszkadza?

Aczkolwiek nie dziwię się autorce, że założyła ten wątek - ja sama teraz mówię, że bym przyjęła ale po chwili zastanowienia jednak bym się wahała.

I nie chcę tu bronić kogokolwiek - po prostu wyrażam swoje zdanie
_Schmetterling jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-16, 21:56   #40
201607131106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 7 771
Dot.: Jak odmówić przyjęcia zbyt drogiego prezentu?

Cytat:
Napisane przez _Schmetterling Pokaż wiadomość
Czytam ten wątek i tak się zastanawiam - po co tyle "czepialstwa" i uszczypliwości?

Każdy ma takie życie, jakie sobie kreuje.

Jedni żyją w skromnych domkach jednorodzinnych, z marną fiestą stojącą pod gołym niebem, zarabiając po 1200 na głowę.
Drudzy mieszkają w super nowo wybudowanych blokach bo im tak wygodniej choć mają kupę kasy.
Trzeci zaś mieszkają w przytułkach lub pod mostem bo życie ich nie rozpieściło bądź sami sobie na to zasłużyli.

Czwarci () a może w tym wypadku czwarte, mają starszego od siebie faceta, który ich utrzymuje. One studiują, on pracuje. Ona kupuje mu zegarek na który odkłada ileś tam czasu, on kupuje jej samochód. Skoro im pasuje to niech sobie żyją.
Kto im zabroni? Komu to przeszkadza?

Aczkolwiek nie dziwię się autorce, że założyła ten wątek - ja sama teraz mówię, że bym przyjęła ale po chwili zastanowienia jednak bym się wahała.

I nie chcę tu bronić kogokolwiek - po prostu wyrażam swoje zdanie
Ja odbieram wątki Autorki jako okazję do przechwałek. Gdyby naprawdę miała problem pewnie pierwszy post brzmiałby "Dowiedziałam się, że mam na gwiazdkę mam dostać samochód. Moim zdaniem to zbyt drogi prezent, ale nie wiem jakich słów użyć, by odmówić jego przyjęcia, a jednocześnie nikogo urazić." Zamiast tego czytamy o wymarzonym, cudownym i idealnym, czerwonym alfa romeo giulietta, a później o facecie pełniącym rolę szofera.
Inne "problemy" opisywane są podobnie. Niby autorka obawia się, czy nie jest uzależniona od seksu, a tak naprawdę dostajemy peany na temat jej niesamowitego ogiera, dowiadujemy się jak to im jest cudownie i jak to z łóżka nie wychodzą.
Nie wiem tylko za bardzo po co to wszystko.
201607131106 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-16, 22:12   #41
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Jak odmówić przyjęcia zbyt drogiego prezentu?

Cytat:
Napisane przez jajajamajka Pokaż wiadomość
Ja odbieram wątki Autorki jako okazję do przechwałek. Gdyby naprawdę miała problem pewnie pierwszy post brzmiałby "Dowiedziałam się, że mam na gwiazdkę mam dostać samochód. Moim zdaniem to zbyt drogi prezent, ale nie wiem jakich słów użyć, by odmówić jego przyjęcia, a jednocześnie nikogo urazić." Zamiast tego czytamy o wymarzonym, cudownym i idealnym, czerwonym alfa romeo giulietta, a później o facecie pełniącym rolę szofera.
Inne "problemy" opisywane są podobnie. Niby autorka obawia się, czy nie jest uzależniona od seksu, a tak naprawdę dostajemy peany na temat jej niesamowitego ogiera, dowiadujemy się jak to im jest cudownie i jak to z łóżka nie wychodzą.
Nie wiem tylko za bardzo po co to wszystko.
o to, to.
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-16, 22:42   #42
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Jak odmówić przyjęcia zbyt drogiego prezentu?

Autorko, jak czytam wszystkie Twoje posty to mi się wyłania taki obraz Twojej osoby, że.....
Wyciągam z tego tylko jeden wniosek: intelekt to jednak wielki dar.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-16, 22:45   #43
201607131106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 7 771
Dot.: Jak odmówić przyjęcia zbyt drogiego prezentu?

...którego nie można kupić za żadne pieniądze. Amen.
201607131106 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-17, 14:47   #44
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Jak odmówić przyjęcia zbyt drogiego prezentu?

wiedziałam, że ten wątek będzie fajny
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-17, 17:21   #45
MeganArt
Zakorzenienie
 
Avatar MeganArt
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 990
Dot.: Jak odmówić przyjęcia zbyt drogiego prezentu?

Wow! Weszłam na wątek z ciekawości zobaczyć jaki to drogi prezent można kupić... Muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem. Tym bardziej, że sama mam faceta starszego ode mnie właśnie o 17 lat, ale nasze prezenty nigdy nie przekraczają 200 zł. (a ja naiwna i tak myślałam, że to dużo... ).

Jesteśmy ze sobą siedem lat, a dopiero w lutym-marcu razem zamieszkamy, bo wcześniej ja nie miałam wystarczających funduszy i nie chciałam być jego utrzymanką (przepraszam, ale takiego stylu życia inaczej nie umiem określić). Mój TŻ również zarabia więcej ode mnie, ale gdy wyjeżdżamy płacimy po połowie, za mieszkanie, opłaty itp. też tak planujemy.

Myślę, że 17 lat różnicy w moim przypadku to nie problem (zawsze byłam dojrzalsza, a jemu odpowiada moje podejście do świata), ale rzeczywiście z Twoim podejściem to tylko czekać, jak się facet Tobą znudzi, bo znajdzie sobie inną dziewczynę do towarzystwa...

I na Twoim miejscu (biorąc pod uwagę to, jak żyjesz) nie miałabym żadnych obiekcji w kwestii przyjęcia prezentu

A tak notabene: mój TŻ dostał premię w bonach podarunkowych, on za nimi nie przepada, więc połowę (500 zł.) dostałam ja - nie pracowałam wtedy, więc oczywiście bardzo mi się przydały. Ale takie miałam wyrzuty sumienia, że za połowę ich wartości kupiłam coś dla niego i upiekłam mu ulubione ciasto. A tu takie rozterki
MeganArt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-17, 18:10   #46
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Jak odmówić przyjęcia zbyt drogiego prezentu?

nie wiem czy autorka watku mowi prawde, czy nie - nie oceniam, ale bardziej interesuje mnie podejscie prawie wszystkich osob odpowiadajacych.
I co z tego ze mieszka u faceta ? co to za argument, ze co zrobi jak ja facet kopnie w cztery litery, ze zostanie z niczym ? a gdyby z nim nie byla i wynajmowalaby pokoj jak to wiekszosc studentow robi to co by takiego miala ? ewentualnie gdyby chciala wlasne mieszkanie, to co kredyt na 20 lat ? tez mi perspektywa... facet jest starszy, ma mieszkanie, dlaczego mialaby z nim nie mieszkac, skoro zarabia duuuzo wiecej niz ona, nie widze tez nic zlego w tym ze placi wszystkie rachunki. co do odwozenia, sama mam faceta, ktory nie chce bym jezdzila komunikacja miejska i nie widzi przeszkod w tym by mnie gdziekolwiek zawiezc -oczywiscie gdy tylko ma taka mozliwosc.
przez co najmniej polowe osob przejawia sie zwykly jad. trzeba przeciez nakarmic trolla
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-17, 18:30   #47
Mirrranda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 1 168
Dot.: Jak odmówić przyjęcia zbyt drogiego prezentu?

Prawda jest taka, że jakbym miała się dokładać połowę do opłat, to na nic innego by mi nie starczyło. Samo ogrzanie domu w zimę kosztuje chyba dosyć sporo. Przynajmniej jak widziałam ostatnio rachunek za drewno do kominka to mnie zamurowało. A tak przy okazji - mogę sobie oszczędzać. Jakbym mieszkała sama i wynajmowała mieszkanie, to na oszczędzanie by mi nie starczyło. A tak to mogę sobie odłożyć około tysiąca-półtora miesięcznie, zwłaszcza jeżeli nie ma jakiś okazji do wydawania (imprez, prezentów itd.). A to, że facet za mnie płaci na co dzień to jakaś straszna zbrodnia? Znam wiele kobiet, które nie pracują, siedzą całymi dniami w domu z dzieciakiem i żyją CAŁKOWICIE na koszt faceta. Nie mają nawet na swoje wydatki, nawet na kosmetyki, na kawę z koleżankami itp. Na najdrobniejsze rzeczy biorą od faceta. I to jest ok? Ale wiadomo, najlepiej zlinczować tu na forum, jak ktoś studiuje, pracuje i stara się jak może to wielka zbrodnia, że mieszka u faceta. A jeżeli on ma takie zachcianki, żebym chodziła na taniec klasyczny (bo latino na bankietach nie zawsze się przydaje) i na francuski to niech płaci.
Zadałam konkretne pytanie, ale tutaj oczywiście co niektóre paniusie muszą się wyżyć i komentować wszystko niepytane.
Mirrranda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-17, 18:40   #48
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Jak odmówić przyjęcia zbyt drogiego prezentu?

Cytat:
Napisane przez Mirrranda Pokaż wiadomość
Sorry, ale ja tego faceta kocham, więc daruj sobie takie uwagi.
Właśnie proszę o radę jakie okoliczności wybrać i jak to rozegrać, żeby było jak najmniej niezręcznie. Czy pogadać już teraz (ale się wyda, że kumpel wygadał) czy czekać aż do Wigilii?
Ja bym wzięła i rozbiła przypadkiem o drzewo, nie będzie samochodu = nie będzie problemu Nie wiem co ty masz takie sentymenty samochód dla ciebie za drogi - z biednego domu jesteś?
rousse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-17, 18:48   #49
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Jak odmówić przyjęcia zbyt drogiego prezentu?

Cytat:
Napisane przez Mirrranda Pokaż wiadomość
Prawda jest taka, że jakbym miała się dokładać połowę do opłat, to na nic innego by mi nie starczyło. Samo ogrzanie domu w zimę kosztuje chyba dosyć sporo. Przynajmniej jak widziałam ostatnio rachunek za drewno do kominka to mnie zamurowało. A tak przy okazji - mogę sobie oszczędzać. Jakbym mieszkała sama i wynajmowała mieszkanie, to na oszczędzanie by mi nie starczyło. A tak to mogę sobie odłożyć około tysiąca-półtora miesięcznie, zwłaszcza jeżeli nie ma jakiś okazji do wydawania (imprez, prezentów itd.). A to, że facet za mnie płaci na co dzień to jakaś straszna zbrodnia? Znam wiele kobiet, które nie pracują, siedzą całymi dniami w domu z dzieciakiem i żyją CAŁKOWICIE na koszt faceta. Nie mają nawet na swoje wydatki, nawet na kosmetyki, na kawę z koleżankami itp. Na najdrobniejsze rzeczy biorą od faceta. I to jest ok? Ale wiadomo, najlepiej zlinczować tu na forum, jak ktoś studiuje, pracuje i stara się jak może to wielka zbrodnia, że mieszka u faceta. A jeżeli on ma takie zachcianki, żebym chodziła na taniec klasyczny (bo latino na bankietach nie zawsze się przydaje) i na francuski to niech płaci.
Zadałam konkretne pytanie, ale tutaj oczywiście co niektóre paniusie muszą się wyżyć i komentować wszystko niepytane.
Tańczysz latino, uczysz się tańca klasycznego i francuskiego? <3 Ahhh, no i bankiety!

Dziewczyno, wszędzie próbujesz niby dyskretnie (chyba tylko dla Ciebie) przemycić to, jakie masz cudne życie i cudnego faceta. Życie seksualne też. Szkoda, że nie widzisz, jak to komicznie wygląda.
Tak naprawdę nie masz żadnego problemu - weź ten samochód albo go nie bierz, jeden pies. Ale jeśli musisz się pochwalić, to się pochwal znajomym - chyba że ich nie masz.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-17, 19:14   #50
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Jak odmówić przyjęcia zbyt drogiego prezentu?

Cytat:
Napisane przez Mirrranda Pokaż wiadomość
A jeżeli on ma takie zachcianki, żebym chodziła na taniec klasyczny (bo latino na bankietach nie zawsze się przydaje)
Faktycznie lepszy niż latino. ech rozmarzyłam się na myśl o tych bankietach...
http://pl.wikipedia.org/wiki/Taniec_klasyczny
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg group_27916_022a11_huge.jpg (26,7 KB, 45 załadowań)
rousse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-17, 19:40   #51
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Jak odmówić przyjęcia zbyt drogiego prezentu?

Moim zdaniem odmowa przyjęcia takiego prezentu byłaby strasznie raniąca dla niego. Nie wygląda na to, aby musiał się głodzić, żeby Ci kupić auto; sam wybrał, już kupił - odmowa wiązałaby się z dodatkowymi problemami etc.
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-17, 19:42   #52
Lilth
Raczkowanie
 
Avatar Lilth
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 479
Dot.: Jak odmówić przyjęcia zbyt drogiego prezentu?

Cytat:
Napisane przez feelin_soo_me Pokaż wiadomość
nie wiem czy autorka watku mowi prawde, czy nie - nie oceniam, ale bardziej interesuje mnie podejscie prawie wszystkich osob odpowiadajacych.
I co z tego ze mieszka u faceta ? co to za argument, ze co zrobi jak ja facet kopnie w cztery litery, ze zostanie z niczym ? a gdyby z nim nie byla i wynajmowalaby pokoj jak to wiekszosc studentow robi to co by takiego miala ? ewentualnie gdyby chciala wlasne mieszkanie, to co kredyt na 20 lat ? tez mi perspektywa... facet jest starszy, ma mieszkanie, dlaczego mialaby z nim nie mieszkac, skoro zarabia duuuzo wiecej niz ona, nie widze tez nic zlego w tym ze placi wszystkie rachunki. co do odwozenia, sama mam faceta, ktory nie chce bym jezdzila komunikacja miejska i nie widzi przeszkod w tym by mnie gdziekolwiek zawiezc -oczywiscie gdy tylko ma taka mozliwosc.
przez co najmniej polowe osob przejawia sie zwykly jad. trzeba przeciez nakarmic trolla
To jak widać kwestia wychowania, mnie nauczono, że kobieta powinna mieć jakąś swoją niezależność. Na jej miejscu zaproponowała bym chociaż układ Ty płacisz rachunki (wychodzi więcej), a ja kupuje jedzenie. Tak wiem, jedzenie jest drogie ale tańsze niż rachunki, skoro udaje się się odkładać nie małe sumy to nie widzę problemu. Jej decyzja, dla mnie taką osoba czy się ją kocha czy nie to i tak jedynie darmozjad.
__________________
matka chemia kocha swoje dzieci i nie pozwoli im umrzeć w samotności
Lilth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-17, 20:05   #53
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Jak odmówić przyjęcia zbyt drogiego prezentu?

Autorko, a powiedz jeszcze, gdzie te bankiety? U ambasadora jakiegoś, że odstawiacie Jezioro łabędzie na parkiecie?
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-17, 20:17   #54
jomic
Zakorzenienie
 
Avatar jomic
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: mały biały domek
Wiadomości: 3 881
Dot.: Jak odmówić przyjęcia zbyt drogiego prezentu?

Autorki a nie mozrsz przyjąć tego prezentu, ale ze wszystkimi zobowiązaniami (oplaty, przeglądy, paliwo, naprawy). Swoją drogą to jeszcze go nie dostalaś.
Będąc z kimś w związku chyba można normalnie powiedzieć, ze taki prezent jest miły, ale zbyt kosztowny.
__________________

jomic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-17, 20:36   #55
201607131106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 7 771
Dot.: Jak odmówić przyjęcia zbyt drogiego prezentu?

Cytat:
Napisane przez Mirrranda Pokaż wiadomość
A jeżeli on ma takie zachcianki, żebym chodziła na taniec klasyczny (bo latino na bankietach nie zawsze się przydaje) i na francuski to niech płaci.

Czy ja dobrze zrozumiałam? Twój facet ma zachcianki, żebyś Ty chodziła na francuski i na zajęcia z tańca?
201607131106 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-17, 20:46   #56
Mirrranda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 1 168
Dot.: Jak odmówić przyjęcia zbyt drogiego prezentu?

Cytat:
Napisane przez Lilth Pokaż wiadomość
To jak widać kwestia wychowania, mnie nauczono, że kobieta powinna mieć jakąś swoją niezależność. Na jej miejscu zaproponowała bym chociaż układ Ty płacisz rachunki (wychodzi więcej), a ja kupuje jedzenie. Tak wiem, jedzenie jest drogie ale tańsze niż rachunki, skoro udaje się się odkładać nie małe sumy to nie widzę problemu. Jej decyzja, dla mnie taką osoba czy się ją kocha czy nie to i tak jedynie darmozjad.
Jadamy na miescie. w takim razie chyba polowa kobiet to darmozjady - zwlaszcza mlode mamusie, ktornawet i na glupie wacik nie maja. ale! Co ja gadam o wacikach! One nawet na podpaski musza chlopa prosic.
Mirrranda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-18, 08:17   #57
MeganArt
Zakorzenienie
 
Avatar MeganArt
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 990
Dot.: Jak odmówić przyjęcia zbyt drogiego prezentu?

Młode mamusie, jak mówisz dzielą się na dwie grupy: te, które przed urodzeniem dziecka nie pracowały i są na utrzymaniu męża/faceta oraz te, które pracowały i normalnie, regularnie co miesiąc dostają swoją pensję. Ale... bez względu na to, do której grupy się zaliczają są już matkami, mają obowiązki, ustalony plan działania i najczęściej też piorą, sprzątają i gotują.

I choć nie jestem matką, to uważam, że Twojej sytuacji, gdzie facet Cię po prostu utrzymuje, a Ty zarabiasz tylko i wyłącznie na swoje przyjemności nie można porównać do sytuacji matki z małym dzieckiem. Nie wiesz co to jest prawdziwe życie, bo najpierw utrzymywali Cię rodzice, a teraz facet.

Też spotykam się niejednokrotnie z tym, że kobieta jest na utrzymaniu mężczyzny. On płaci za mieszkanie, opłaty, jedzenie i wszystko czego one zapragną. Ale (co mogę powiedzieć na jednych z najbliższych przykładów) nadchodzi taki dzień, że facet znudzi się kobietą i jeśli nie jesteś żoną to zostajesz z niczym.

Miałam koleżankę, która żyła identycznie jak Ty, a gdy facet zrezygnował z niej po sześciu latach związku, nie wiedziała nawet, że istnieje coś takiego jak czynsz, prąd, gaz, kablówka (za to wszystko trzeba płacić? - pytała) - po prostu kaleka życiowa... I teraz po pięciu latach od rozstania, powoli spłaca komornika za długi, których narobiła, bo nie potrafiła zrezygnować ze swoich przyjemności, a życie kosztuje. Oj, kosztuje!

Mimo wszystko życzę wiele szczęścia!
MeganArt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-18, 08:54   #58
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Jak odmówić przyjęcia zbyt drogiego prezentu?

Cytat:
Napisane przez Lilth Pokaż wiadomość
To jak widać kwestia wychowania, mnie nauczono, że kobieta powinna mieć jakąś swoją niezależność. Na jej miejscu zaproponowała bym chociaż układ Ty płacisz rachunki (wychodzi więcej), a ja kupuje jedzenie. Tak wiem, jedzenie jest drogie ale tańsze niż rachunki, skoro udaje się się odkładać nie małe sumy to nie widzę problemu. Jej decyzja, dla mnie taką osoba czy się ją kocha czy nie to i tak jedynie darmozjad.

Wg mnie ona moze cos od czasu do czasu kupic do jedzenia owszem, ale tak naprawde co ona moze zaoferowac z wyplata ok.1300zł ? niech sobie te pieniadze dziewczyna lepiej odklada (zawsze warto miec oszczednosci, bo nie wiadomo jak sie zycie ulozy, zwlaszcza ze to tylko facet), a jemu od takiej kwoty ani nie przybedzie ani nic... aha i nie do konca jestem w stanie sie zgodzic ze za rachunki wychodzi wiecej... zalezy gdzie sie mieszka, co sie jada itd... jedzenie dla 2 osob to dziennie ok 50zl. - czyli cala jej wyplata, w takim smutnym kraju zyjemy...

ja jestem osoba baaardzo tolerancyjna i niech kazdy zyje jak chce,aczkolwiek jestem pewna ze nie jednej dziewczynie tutaj gula skacze na mysl, ze jakis mezczyzna moglby w prezencie swojej kobiecie auto sprezentowac i stad jad az sie saczy z tego watku.

Edytowane przez feelin_soo_me
Czas edycji: 2013-12-18 o 08:57
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-18, 09:18   #59
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Jak odmówić przyjęcia zbyt drogiego prezentu?

Cytat:
Napisane przez jajajamajka Pokaż wiadomość
Czy ja dobrze zrozumiałam? Twój facet ma zachcianki, żebyś Ty chodziła na francuski i na zajęcia z tańca?
Z baletu. Wiesz, pewnie powiedział "będziesz chodzić ze mną na balety, więc podszkol się w "francuskim"." a ona źle to zrozumiała... (celowo napisałam francuski z małej litery jako przymiotnik, jeśli wiecie co mam na myśli )

---------- Dopisano o 10:18 ---------- Poprzedni post napisano o 10:17 ----------

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
Autorko, a powiedz jeszcze, gdzie te bankiety? U ambasadora jakiegoś, że odstawiacie Jezioro łabędzie na parkiecie?
Chyba autorka się nie wypowie.
rousse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-18, 09:23   #60
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Jak odmówić przyjęcia zbyt drogiego prezentu?

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
[...]Chyba autorka się nie wypowie.
Być może jako dorosła fanka Zmierzchu przerzuciła się na 50 twarzy greja, a tam stało jak byk, że trzeba wywijać klasycznym na bankietach
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Prezenty


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:31.