Niedowaga a ciąża ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-06-29, 20:51   #1
Tristana25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1

Niedowaga a ciąża ?


Witam was, mam 25 lat i ważę niecałe 40 kg przy 161 cm wzrostu .Nie mam anoreksji, wyniki w normie, zawsze od małego dziecka byłam chuda. Urodziłam się jako wcześniak w 7 miesiącu ciąży i też mało ważyłam. Moja waga od zawsze wzbudza kontrowersje bo ludzie myślą ,ze mam anoreksje, a ja jem normalnie. Po prostu moja waga stoi w miejscu od lat, zawsze jak się waże jest okrągłe 40 kg. Nadszedł czas że niedługo chce myśleć o ma byciu mamą czy moja waga w jakiś sposób może wpłynąć na ciąże, zajście czy też donoszenie jej? i na poród ?. Zastanawiam się czy przytyje jakos odpowiednio dla dziecka w ciąży bo jak narazie nie wiem w sumie nawet jak to jest przytyć 2 kg.... Wczesniej nad tym nie myslalam czy to jakoś rzutuje na mnie jako bycie matką ale teraz zaczęłam. Pomocy dziewczyny!
Tristana25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-30, 10:48   #2
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Niedowaga a ciąża ?

Ja zaszłam w ciążę z niedowagą, miałam jakieś 40kg chyba. Wcześniej nie potrafiłam sama przytyć. W ciąży prawidłowo przytyłam ok 13kg. Potem waga w ciągu pół roku spadła do mojej "normy".
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-30, 15:39   #3
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Niedowaga a ciąża ?

Zależy czy jesteś całkowicie zdrowa. Chudość chudością ale jeśli np. już Ci brakuje składników odżywczych to skąd je weźmie dziecko? Z Ciebie, Twoich kości. Wierzę że większość kobiet od razu tyje w ciąży, ja np. przy małej wadze jeszcze schudłam, na granicę niedowagi bez nudności ,nie do końca wierzę że jest to obojętne dla zdrowia.

Powinnaś znaleźć się pod kontrolą lekarza, w czasie wojny też kobiety z niedowagą zachodziły w ciążę, więc na pewno jest to możliwe. Nie znam odpowiedzi czy wszystko pójdzie dobrze, czy możliwy jest u Ciebie poród naturalny ( szerokość miednicy) - na pewno zrobiłabym pakiet podstawowych badań.
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-30, 18:14   #4
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Niedowaga a ciąża ?

Cytat:
Napisane przez Tristana25 Pokaż wiadomość
Witam was, mam 25 lat i ważę niecałe 40 kg przy 161 cm wzrostu .Nie mam anoreksji, wyniki w normie, zawsze od małego dziecka byłam chuda. Urodziłam się jako wcześniak w 7 miesiącu ciąży i też mało ważyłam. Moja waga od zawsze wzbudza kontrowersje bo ludzie myślą ,ze mam anoreksje, a ja jem normalnie. Po prostu moja waga stoi w miejscu od lat, zawsze jak się waże jest okrągłe 40 kg. Nadszedł czas że niedługo chce myśleć o ma byciu mamą czy moja waga w jakiś sposób może wpłynąć na ciąże, zajście czy też donoszenie jej? i na poród ?. Zastanawiam się czy przytyje jakos odpowiednio dla dziecka w ciąży bo jak narazie nie wiem w sumie nawet jak to jest przytyć 2 kg.... Wczesniej nad tym nie myslalam czy to jakoś rzutuje na mnie jako bycie matką ale teraz zaczęłam. Pomocy dziewczyny!
Jeśli poza niedowaga jesteś zdrowa to waga nie będzie miała wpływu. Ja ważyłam max 45kg przy 165cm i bez problemu zaszlam w ciążę, w dodatku do końca 4 miesiąca ciągle wymiotowalam a potem przytyłam 20kg (urodziłam w 34 tygodniu ale nie z powodów zdrowotnych raczej, przeszłam sporo stresu krótko przed porodem).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-02, 15:13   #5
Gomko
Przyczajenie
 
Avatar Gomko
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 8
Dot.: Niedowaga a ciąża ?

Jeśli miesiączkujesz poprawnie to znaczy, że jesteś zdrowa i możesz zajść w ciąże. I tak najlepiej będzie wiedział lekarz
Gomko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-05, 19:59   #6
Ilona1977
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 25
Dot.: Niedowaga a ciąża ?

Ja przy 170 ważyłam 48 kg, w ciąży przytyłam 12, młody ważył 4300.
Ilona1977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-05 20:59:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:03.