Paszport dla dziecka urodzonego w anglii - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-13, 16:22   #1
8mmadziaa8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 434
GG do 8mmadziaa8
Exclamation

Paszport dla dziecka urodzonego w anglii


Witam wszystkie mamy i nie tylko Mam pytanie, może któraś z Was się orientuje - czy do wyrobienia paszportu dla dziecka urodzonego na wyspie wystarczy brytyjski akt urodzenia? Dużo czytałam na ten temat w internecie, ale informacje są sprzeczne i już sama nie wiem. Mieszkamy daleko od Londynu i raczej nie chciałabym na miejscu się dowiedzieć, że nie mamy potrzebnych dokumentów i niepotrzebnie jechaliśmy tyle godzin. Może ktoś miał podobny problem? Proszę o pomoc I z góry dziękuję
__________________
MÓJ SKARB

http://www.suwaczek.pl/cache/52360acda8.png

[vichy]369174[/vichy]
8mmadziaa8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 16:26   #2
raspberry69
Zakorzenienie
 
Avatar raspberry69
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3 456
Dot.: Paszport dla dziecka urodzonego w anglii

Cytat:
Napisane przez 8mmadziaa8 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie mamy i nie tylko Mam pytanie, może któraś z Was się orientuje - czy do wyrobienia paszportu dla dziecka urodzonego na wyspie wystarczy brytyjski akt urodzenia? Dużo czytałam na ten temat w internecie, ale informacje są sprzeczne i już sama nie wiem. Mieszkamy daleko od Londynu i raczej nie chciałabym na miejscu się dowiedzieć, że nie mamy potrzebnych dokumentów i niepotrzebnie jechaliśmy tyle godzin. Może ktoś miał podobny problem? Proszę o pomoc I z góry dziękuję
Witaj
Proponuje zadzwonic bezposrednio do konsulatu i sie dowiedziec. Wszystko ci tam powiedza co i jak.
__________________
raspberry69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 16:34   #3
8mmadziaa8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 434
GG do 8mmadziaa8
Dot.: Paszport dla dziecka urodzonego w anglii

Pół dnia wisiałam na telefonie, niestety bez rezultatu, nikt nie odbiera a dzwoniłam na wszystkie numery podane na stronie konsulatu. Wysłałam do nich maila z zapytaniem, ale podejrzewam, że będzie tak jak z tym dzwonieniem - zero odezwu :/
__________________
MÓJ SKARB

http://www.suwaczek.pl/cache/52360acda8.png

[vichy]369174[/vichy]
8mmadziaa8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 16:40   #4
raspberry69
Zakorzenienie
 
Avatar raspberry69
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3 456
Dot.: Paszport dla dziecka urodzonego w anglii

wiem, ze ciezko sie jest dodzownic bo maja telefony z calej Anglii. Ja sama wyrabialam sobie paszport w Londynie wiec mniej wiecej wiem co i jak jesli chodzi o stanie w kolejce badz proby dodzwonienia sie. Wiem, ze napewno musisz miec wniosek o paszport i akt urodzenia. I jestem prawie pewna, ze to wystarczy Powodzenia
__________________
raspberry69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 18:04   #5
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: Paszport dla dziecka urodzonego w anglii

madzia znalazłam cos takiego http://londyn.gazeta.pl/londyn/1,85424,4522881.html
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 19:38   #6
8mmadziaa8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 434
GG do 8mmadziaa8
Dot.: Paszport dla dziecka urodzonego w anglii

Dzięki, w środę pojedziemy, jeszcze jutro będę próbowała się dodzwonić, żeby się upewnić, że wystarczy ten angielski akt. Jeszcze raz dzięki za pomoc
__________________
MÓJ SKARB

http://www.suwaczek.pl/cache/52360acda8.png

[vichy]369174[/vichy]
8mmadziaa8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 19:40   #7
raspberry69
Zakorzenienie
 
Avatar raspberry69
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3 456
Dot.: Paszport dla dziecka urodzonego w anglii

Cytat:
Napisane przez 8mmadziaa8 Pokaż wiadomość
Dzięki, w środę pojedziemy, jeszcze jutro będę próbowała się dodzwonić, żeby się upewnić, że wystarczy ten angielski akt. Jeszcze raz dzięki za pomoc

powodzenia zycze
__________________
raspberry69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-13, 21:25   #8
barbaratwarowska
Raczkowanie
 
Avatar barbaratwarowska
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 310
Dot.: Paszport dla dziecka urodzonego w anglii

8mmadziaa8

ja wyrabialam paszport corce jakies 2 miesiace temu w manchasterze i dostalam takie oto info w mailu z konsulatu:

W celu uzyskania paszportu dla dziecka (paszport tymczasowy) należy złożyć:
1. skrócony lub zupełny odpis aktu urodzenia wydany przez polski Urząd Stanu Cywilnego lub w szczególnym przypadku dziecka do 1 roku brytyjski akt urodzenia w pełnym wypisie tj. tabela z danymi dziecka i rodziców oraz poprzedni paszport jeśli taki dziecko posiadało.
2. Dwie jednakowe fotografie o wymiarach 3,5x4,5 cm, wykonane w ciągu ostatnich 6 miesięcy na jednolitym jasnym tle, mające dobrą ostrość oraz pokazujące wyraźnie oczy i twarz z obu stron od wierzchołka głowy do górnej części barków, tak aby twarz zajmowała 70-80% fotografii; Fotografia ma przedstawiać osobę bez nakrycia głowy i okularów z ciemnymi szkłami, patrzącą na wprost z otwartymi oczami, nieprzesłoniętymi włosami, z naturalnym wyrazem twarzy i zamkniętymi ustami
http://www.paszporty.mswia.gov.pl/po...?portalLang=pl
3. Wypełniony kwestionariusz paszportowy (dostępny na miejscu).
4. Pisemną zgodę obojga rodziców na wystawienie dziecku paszportu (dotyczy to również ponownego wydania paszportu dla dziecka). Poświadczenie własnoręczności podpisu nie jest wymagane, jeżeli oboje rodzice stawią się przed konsulem celem podpisania zgody, legitymując się ważnymi paszportami lub dowodami osobistymi(druk dostępny na miejscu). Jeżeli wniosek o paszport dziecka składa się w obecności jednego rodziców podpis drugiego rodzica pod zgodą powinien być poświadczony przez notariusza (notary public), w przypadku cudzoziemców konieczne jest przedstawienie paszportu,
5. Akt małżeństwa, jeżeli rodzice małoletniego są małżeństwem. W przypadku gdy matka dziecka jest rozwódką konieczne jest przedstawienie odpowiednich dokumentów stwierdzających rozwód.
6. Dokument potwierdzający adres zamieszkania na terenie Wielkiej Brytanii, np. rachunek wysłany na Państwa nazwisko, potwierdzenie z banku itp.

Opłata za paszport dla dziecka wynosi:
15 GBP za paszport tymczasowy dla dziecka (do 5 roku życia);

Uwaga - zasady nadawania nazwiska dziecku: Jeżeli rodzice dziecka są małżeństwem dziecko nosi nazwisko zgodnie z aktem małżeństwa, w zależności od treści oświadczenia złożonego przez małżonków w momencie zawarcia związku. Może być nazwisko po ojcu, po matce lub podwójne nazwisko stanowiące połączenie nazwisk rodziców (małżonków);
Jeżeli rodzice dziecka nie są małżeństwem dziecko nosi nazwisko ojca (jeśli nastąpiło uznanie dziecka i ojciec jest wpisany w akcie urodzenia) lub nazwisko matki; Jeżeli rodzice dziecka nie są małżeństwem dziecko nie może nosić podwójnego nazwiska stanowiącego połączenie nazwisk rodziców;


Jeżeli dziecko nie zostało uznane przez ojca (ojciec nie jest wpisany w akcie urodzenia) dziecko nosi nazwisko matki;


Jeżeli dziecko urodziło się w czasie trwania małżeństwa matki albo przed upływem trzystu dni od jego ustania lub unieważnienia, domniemywa się, że pochodzi ono od męża matki. Domniemanie powyższe może być obalone tylko na skutek powództwa o zaprzeczenie ojcostwa.

UWAGA: Zgodnie z art. 15 ustawy o dokumentach paszportowych przy składaniu wniosku o wydanie dokumentu paszportowego wymagana jest obecność małoletniego (dziecka) lub osoby ubezwłasnowolnionej. Natomiast odbioru dokumentu paszportowego dla małoletniego do lat 13 może dokonać jeden z rodziców lub opiekunów.

a na paszport czekalm ok 5 tyg.

na www.mojawyspa.co.uk mozesz poczytac ja z tamtad sie wielu rzeczy dowiedzialam
barbaratwarowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-14, 08:49   #9
8mmadziaa8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 434
GG do 8mmadziaa8
Dot.: Paszport dla dziecka urodzonego w anglii

Czyli teoretycznie powinien wystarczyć tylko ten angielski akt urodzenia, tylko ciekawa jestem co kryje się pod pojęciem "szczególnego przypadku" Moja mała ma ponad miesiąc, więc myślę, że nie będą robili problemów. No cóż, zobaczymy jutro
__________________
MÓJ SKARB

http://www.suwaczek.pl/cache/52360acda8.png

[vichy]369174[/vichy]
8mmadziaa8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-14, 12:52   #10
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Paszport dla dziecka urodzonego w anglii

Madzia umow sie przede wszystkim na zlozenie papierow w konsulacie. Ja bookowalam sie w kwietniu i pierwszy wolny termin byl na pazdziernik

tu znajdziesz potrzebne informacje http://www.londynkg.polemb.net/index.php?document=96 a dodzwonic sie faktycznie trudno
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-14, 13:39   #11
8mmadziaa8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 434
GG do 8mmadziaa8
Dot.: Paszport dla dziecka urodzonego w anglii

Dokonałam cudu, dodzwoniłam się i już wszystko wiem Wystarczy brytyjski akt urodzenia, jeśli chodzi o pierwszy tymczasowy paszport dla dziecka. Umawiać się nie trzeba, znieśli to jakiś czas temu, wystarczy tylko przyjechać kiedy się chce. Trzymajcie kciuki, żebyśmy jutro załatwili, bo nie chciałabym jechać ponad trzy godziny na marne :/
__________________
MÓJ SKARB

http://www.suwaczek.pl/cache/52360acda8.png

[vichy]369174[/vichy]
8mmadziaa8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-14, 13:46   #12
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Paszport dla dziecka urodzonego w anglii

No to fajnie ze zniesli, bo my w tamtym roku nie moglismy na wakacje przez paszporty wyjechac
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-14, 15:19   #13
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Paszport dla dziecka urodzonego w anglii

Cytat:
Napisane przez 8mmadziaa8 Pokaż wiadomość
Dokonałam cudu, dodzwoniłam się i już wszystko wiem Wystarczy brytyjski akt urodzenia, jeśli chodzi o pierwszy tymczasowy paszport dla dziecka. Umawiać się nie trzeba, znieśli to jakiś czas temu, wystarczy tylko przyjechać kiedy się chce. Trzymajcie kciuki, żebyśmy jutro załatwili, bo nie chciałabym jechać ponad trzy godziny na marne :/
Tak, do tymczasowego wystarczy niepolski akt urodzenia. My wyrabialiśmy niedawno polski tymczasowy paszport w Lyon-ie. Ale do normalnego paszportu musi już być polski akt urodzenia.

A czy będziecie mieli ten paszport wyrobiony od reki? Bo nam w Lyon wyrobili w godzinę i nie musieliśmy jechać dwa razy.

Trzymam kciuki za pomyślne załatwienie
__________________
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-14, 19:01   #14
8mmadziaa8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 434
GG do 8mmadziaa8
Dot.: Paszport dla dziecka urodzonego w anglii

Z tego co mówiły koleżanki, trzeba czekać około dwóch tygodni. Rano jedziemy, także jak wrócę to dam Wam znać co i jak
__________________
MÓJ SKARB

http://www.suwaczek.pl/cache/52360acda8.png

[vichy]369174[/vichy]
8mmadziaa8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-15, 09:06   #15
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Paszport dla dziecka urodzonego w anglii

Cytat:
Napisane przez 8mmadziaa8 Pokaż wiadomość
Z tego co mówiły koleżanki, trzeba czekać około dwóch tygodni. Rano jedziemy, także jak wrócę to dam Wam znać co i jak
To pewnie dlatego ze w Anglii jest dużo Polaków którzy wyrabiają paszporty dla dzieci. We Francji nie ma aż tyle i dlatego załatwiają od reki.
__________________
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-17, 10:06   #16
8mmadziaa8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 434
GG do 8mmadziaa8
Dot.: Paszport dla dziecka urodzonego w anglii

Przepraszam, że dopiero dzisiaj, ale wczoraj moje kochane maleństwo nie dało mi chwili spokoju Wycieczka do konsulatu niestety się nam nie udała, jakieś 30 kilometrów od domu nasze autko odmówiło nam posłuszeństwa i niestety musieliśmy wrócić do domu. Na szczęście awaria usunięta, także kolejne podejście w następną środę
__________________
MÓJ SKARB

http://www.suwaczek.pl/cache/52360acda8.png

[vichy]369174[/vichy]
8mmadziaa8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-17, 23:28   #17
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Paszport dla dziecka urodzonego w anglii

Cytat:
Napisane przez 8mmadziaa8 Pokaż wiadomość
Z tego co mówiły koleżanki, trzeba czekać około dwóch tygodni. Rano jedziemy, także jak wrócę to dam Wam znać co i jak
jakie dwa tygodnie
wszystko co potrzebne jest na stronie konsulatu RP
Cytat:
Okres oczekiwania na paszport tymczasowy wynosi do 6 tygodni, a na paszport 5-letni do 4 miesiecy.
i link do stronki
http://www.londynkg.polemb.net/index.php?document=96
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-18, 06:21   #18
8mmadziaa8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 434
GG do 8mmadziaa8
Dot.: Paszport dla dziecka urodzonego w anglii

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
jakie dwa tygodnie
wszystko co potrzebne jest na stronie konsulatu RP

i link do stronki
http://www.londynkg.polemb.net/index.php?document=96
Zgodze sie z tym, w koncu dwa tygodnie mieszcza sie w zakresie do 6 kilka rodzin z mojej okolicy wyrabialo dzieciom paszporty i zawsze termin odbioru mieli nie pozniej niz po dwoch tygodniach od zlozenia wniosku.
__________________
MÓJ SKARB

http://www.suwaczek.pl/cache/52360acda8.png

[vichy]369174[/vichy]
8mmadziaa8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-18, 09:14   #19
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Paszport dla dziecka urodzonego w anglii

Ja wyrabiałam paszport dla dziecka już 2 razy w konsulacie w Londynie. Za każdym razem teramin odbioru paszportu został wyznaczony na datę wyznaczoną wg przepisów. (wczesniej należało czekać na tymczasowy 3 tygodnie, ale było to jakiś rok temu, przepisy się zmieniły i teraz czas oczekiwania wynosi 6 tygodni)
To w normalnym trybie, czasami rodzice przedstawiali dowody,że paszport musza mieć wczesniej i udawało im się go wczesniej uzyskać, zasad tego postepowania jednak nie znam.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-18, 23:18   #20
AgaMili
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 970
Dot.: Paszport dla dziecka urodzonego w anglii

Ja wyrabialam paszpart w Londynie ponad pol roku temu. Potrzebny jest tylko brytyjski akt urodzenia oraz paszporty rodzicow. W konsulacie daja 2 druki do wypelnienia. Jeden jest dostepny do sciagniecia na stronie konsulatu.
Od tego roku nie trzeba juz sie umawiac na wizyte. Przyjezdza sie i stoi w kolejce, wypelnia druki, sklada wniosek i czeka okolo 4-5 tygodni. Dostajesz potwiedzenie z data kiedy masz odebrac paszport. W szegolnych wypadkach /gdy mieszkasz daleko od Londynu/ mozna poprosic aby paszport wam wyslali aby 2x nie jezdzic.
Nie pamietam ile to kosztuje ale wejdz na stone konsulatu i tam masz wszystko napisane. A i przy skladaniu wniosku musza byc obydwoje rodzice a przy odbiorze juz moze byc tylko jeden.
Mam nadzieje ze pomoglam.
AgaMili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 10:44   #21
raspberry69
Zakorzenienie
 
Avatar raspberry69
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3 456
Dot.: Paszport dla dziecka urodzonego w anglii

Cytat:
Napisane przez AgaMili Pokaż wiadomość
Ja wyrabialam paszpart w Londynie ponad pol roku temu. Potrzebny jest tylko brytyjski akt urodzenia oraz paszporty rodzicow. W konsulacie daja 2 druki do wypelnienia. Jeden jest dostepny do sciagniecia na stronie konsulatu.
Od tego roku nie trzeba juz sie umawiac na wizyte. Przyjezdza sie i stoi w kolejce, wypelnia druki, sklada wniosek i czeka okolo 4-5 tygodni. Dostajesz potwiedzenie z data kiedy masz odebrac paszport. W szegolnych wypadkach /gdy mieszkasz daleko od Londynu/ mozna poprosic aby paszport wam wyslali aby 2x nie jezdzic.
Nie pamietam ile to kosztuje ale wejdz na stone konsulatu i tam masz wszystko napisane. A i przy skladaniu wniosku musza byc obydwoje rodzice a przy odbiorze juz moze byc tylko jeden.
Mam nadzieje ze pomoglam.
Mnie powiedzieli, ze niestety ale paszportu poczta sie nie wysyla i tzreba go odebrac osobiscie. To sie tyczylo zwyklego, nie wiem jak jest w przypadku tymczasowych
__________________
raspberry69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 21:12   #22
8mmadziaa8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 434
GG do 8mmadziaa8
Dot.: Paszport dla dziecka urodzonego w anglii

Witajcie Kobietki! Udalo nam sie wczoraj dotrzec do konsulatu i wszystko zalatwic. Brytyjski akt urodzenia zaakceptowali bez problemu, do tymczasowego paszportu nie jest wymagany polski. Za 4 tygodnie mamy sie zglosic po odbior, wysylaja tylko jak ktos mieszka poza okregiem londynskim, co nas niestety nie dotyczy. Takze wszystko dobrze sie skonczylo, zycze powodzenia wszystkim mamusiom, ktore beda zalatwialy paszporty dla swoich pociech!
__________________
MÓJ SKARB

http://www.suwaczek.pl/cache/52360acda8.png

[vichy]369174[/vichy]
8mmadziaa8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 21:29   #23
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Paszport dla dziecka urodzonego w anglii

Nam paszporty wysłali bez problemu ale musielismy zlozyc w konsulacie odpowiednie pisemko. I cale szczescie bo dla nas wyprawa z dziecmi do konsulatu to byl koszt okolo 1000 L
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-24, 13:15   #24
8mmadziaa8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 434
GG do 8mmadziaa8
Dot.: Paszport dla dziecka urodzonego w anglii

Acha - koszt paszportu to 15 funtów
__________________
MÓJ SKARB

http://www.suwaczek.pl/cache/52360acda8.png

[vichy]369174[/vichy]
8mmadziaa8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-14, 15:18   #25
safija
Raczkowanie
 
Avatar safija
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 222
GG do safija
Dot.: Paszport dla dziecka urodzonego w anglii

Hej Dziewczyny. A wiecie moze jak to jest z paszportem dla dziecka gdy ojciec nie jest polakiem i nie ma obywatelstwa brytyjskiego. Wiem ze nie ma juz podwojnych obywatelstw dlatego chcialabym zeby dziecko milalo polski paszport i obywatelstwo. Kompletnie neiwiem gdzie sie o to dowiadywac a mieszkam dleko od londynu. Jesli ktos wie bardzo prosze o pomoc
safija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-23, 20:18   #26
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Paszport dla dziecka urodzonego w anglii

wydaje mi sie ze na stronie konsulatu jest taki przepis. a ojciec jest wpisany w akt urodzenia?
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-23, 20:21   #27
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Paszport dla dziecka urodzonego w anglii

Cytat:
Napisane przez safija Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny. A wiecie moze jak to jest z paszportem dla dziecka gdy ojciec nie jest polakiem i nie ma obywatelstwa brytyjskiego. Wiem ze nie ma juz podwojnych obywatelstw dlatego chcialabym zeby dziecko milalo polski paszport i obywatelstwo. Kompletnie neiwiem gdzie sie o to dowiadywac a mieszkam dleko od londynu. Jesli ktos wie bardzo prosze o pomoc
Znając życie na stronie konsulatu znajdziesz informację, a jeśli nie to napisz mail'a do konsulat, przedstaw sytuację. Powinni ci udzielić odpowiedzi na wszelkie pytania.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 06:46   #28
8mmadziaa8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 434
GG do 8mmadziaa8
Dot.: Paszport dla dziecka urodzonego w anglii

Cytat:
Napisane przez safija Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny. A wiecie moze jak to jest z paszportem dla dziecka gdy ojciec nie jest polakiem i nie ma obywatelstwa brytyjskiego. Wiem ze nie ma juz podwojnych obywatelstw dlatego chcialabym zeby dziecko milalo polski paszport i obywatelstwo. Kompletnie neiwiem gdzie sie o to dowiadywac a mieszkam dleko od londynu. Jesli ktos wie bardzo prosze o pomoc
Kochana dzwoń do konsulatu, tam sie wszystkiego dowiesz, przy odrobinie szczescia dodzwonisz sie w miare szybko
__________________
MÓJ SKARB

http://www.suwaczek.pl/cache/52360acda8.png

[vichy]369174[/vichy]
8mmadziaa8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 23:08   #29
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Paszport dla dziecka urodzonego w anglii

moje dziecko jest od dzis dumnym posiadaczem paszportu tymaczasowego
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 00:22   #30
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Paszport dla dziecka urodzonego w anglii

Cytat:
Napisane przez katakumba Pokaż wiadomość
moje dziecko jest od dzis dumnym posiadaczem paszportu tymaczasowego
gratulacje
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:12.