Czym przykryć ognistą rudość moich włosów? Ratunku! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-25, 07:18   #1
pimpusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6

Czym przykryć ognistą rudość moich włosów? Ratunku!


Moja historia jest taka: przez wiele lat farbowalam włosy na ciemny brąz ale ponieważ mam ogromną ilość siwych włosów to odrosty były bardzo kontrastowe. Postanowiłam rozjaśnić włosy. Fryzjer rozjaśnił mi elgonem- wyszła marchewa. Chcialam uzyskać kolor blond z refleksem miedzi. Fryzjer pomieszał farby goldwell topchic 8Ngb z jakimś miedzianym i wyszedł mi ognisty rudy, w słoncu marchewa... tragedia po prostu jeśli chodzi o mój typ urody :-( Załamałam się więc fryzjer sprzedał mi farbę Chi (bo łagodna i bez amoniaku) kolor 8CG czyli miedziany blond- taki jak chciałam uzyskać na początku. Ufarbowalam włosy- trzymałam 30 minut z 6% utleniaczem i... NIC! Nie przykrylo mi wogóle koloru! A włosy są już bardzo oslabione tym farbowaniem... :-(
Muszę teraz odczekać jakiś czas ale aż mnie nosi jak patrzę na siebie w lustrze.
Została mi w domu farba goldwell topchic 8Ngb- czyli blond z refleksem brązu. Czy jak za około 4 tygodnie ufarbuję tą farbą to przykryje ten okropny kolor rudy?
Bardzo proszę o pomoc bo chyba mój fryzjer nie do końca zna się na koloryzacji :-(
pimpusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-25, 09:46   #2
mysia12313
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1
Dot.: Czym przykryć ognistą rudość moich włosów? Ratunku!

witam no niestety raczej nie zniweluje tej marchewki ta farba goldwell topchic 8Ngb- czyli blond z refleksem brązu.
mysia12313 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-25, 10:19   #3
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Czym przykryć ognistą rudość moich włosów? Ratunku!

Odczekaj jakiś czas bo szkoda włosów i używaj olejki np kokosowego - oleje z reguły bardzo wypłukują pigment a przy okazji regeneruje włosy, możesz też używac rycynowego (przyciemni) lub Oliwę z oliwek. Aby zniwelować ostro rudy pigment trzeba wykonac tonowanie włosów - nie wiem dlaczego fryzjerka nie zaproponowała tego od razu?? - kąpiel rozjaśniająca odpada ponieważ włosy już są mocno wysuszone wcześniejszym rozjaśnianiem. Jeśli chcesz cały czas miedzianą kolorystykę to kolor 7.4 (Majirel, Vitality's, Alfarparf) był by jak w sam raz dla ciebie, jeśli natomiast myślisz o brązach to wybieraj te złote. Doraźnie możesz się poratować i wykonac tonowanie szamponetkami Deli lub Joanny - są delikatne i nie mieszczą włosów, jeśli włosy są bardzo suche to mieszaj szamponetkę z odżywką.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-25, 11:59   #4
pimpusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6
Dot.: Czym przykryć ognistą rudość moich włosów? Ratunku!

Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Fryzjer to młody chłopak, który fajnie obcina włosy ale chyba nie za bardzo zna się na koloryzacji... On przychodzi do mnie do domu i tu pracuje nad moimi włosami. Jednak już nie oddam w jego ręce koloryzacji. Wolę sama uratować to co mam na głowie...
Farbowaalm kiedyś Majirel ale ta farba niestety bardzo słabo pokrywa moje siwe odrosty i spłukuje się z nich momentalnie :-(
Mi zależy na rudawym połysku. Raczej nie chcę zwykłych brązów...
Mam tą farbę goldwell 8Ngb bo mi została po poprzedniej koloryzacji i jest prawie cala tubka... Już na to farbowanie wydaalm tyle pieniędzy... A jakiego mogę się spodziewać efekty po nałożeniu tego Goldwella? Bo tak "na chłopski rozum" to Natura kryje dość silnie, wychodzi też nieco ciemniej więc ten poziom 8 nie będzie taki typowy 8 tylko ździebko ciemniejszy- tak czytałam gdzieś w necie.
Na pewno skorzystam z porady odnośnie olejku rycynowego. Jak go używać? Smarować sobie nim wlosy na noc a rano myć?
pimpusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-25, 15:06   #5
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Czym przykryć ognistą rudość moich włosów? Ratunku!

Cytat:
Napisane przez pimpusia Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Fryzjer to młody chłopak, który fajnie obcina włosy ale chyba nie za bardzo zna się na koloryzacji... On przychodzi do mnie do domu i tu pracuje nad moimi włosami. Jednak już nie oddam w jego ręce koloryzacji. Wolę sama uratować to co mam na głowie...
Farbowaalm kiedyś Majirel ale ta farba niestety bardzo słabo pokrywa moje siwe odrosty i spłukuje się z nich momentalnie :-(
Mi zależy na rudawym połysku. Raczej nie chcę zwykłych brązów...
Mam tą farbę goldwell 8Ngb bo mi została po poprzedniej koloryzacji i jest prawie cala tubka... Już na to farbowanie wydaalm tyle pieniędzy... A jakiego mogę się spodziewać efekty po nałożeniu tego Goldwella? Bo tak "na chłopski rozum" to Natura kryje dość silnie, wychodzi też nieco ciemniej więc ten poziom 8 nie będzie taki typowy 8 tylko ździebko ciemniejszy- tak czytałam gdzieś w necie.
Na pewno skorzystam z porady odnośnie olejku rycynowego. Jak go używać? Smarować sobie nim wlosy na noc a rano myć?
Jeśli masz więcej niż 50% siwych włosów to dodaj zawsze kolor naturalny np: 7.4+7 w proporcji 50ml+20ml. Zainteresuj się też farbami Welli - bardzo ładnie kryją siwe wlosy i ciekawa gama brązów.
Poziom 8 może nie byc wystarczający żeby ładnie pokryć -dlatego proponuję o ton ciemniejszy.
Olej rycynowy wymieszaj z odżywką (na ok 1 h) albo bezpośrednio na włosy (na 1 h). Zerknij na mój blog tam opisuje przygotowanie do farbowania
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-25, 15:19   #6
pimpusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6
Dot.: Czym przykryć ognistą rudość moich włosów? Ratunku!

Dziękuję bardzo!!!!!
Farby Majirel mają cudne kolory i nie niszczą włosów. Zrezygnowałam z nich tylko dlatego, że słabo pokrywały siwiznę. To super, że mogę przedłużyć im trwałość mieszając kolory. Najgorsze jet to, że zostanie mi tyle niepotrzebnej farby :-( Oprócz tej goldwella wciąż mam pół tubki farby Chi bo ona ma pojemność 90 ml. Kolor 8CG. A czy będę mogła może ją wykorzystać później, jak już pozbędę się tej jaskrawej rudości? Czy ona później pokryje tonację 7 skoro to farba bez amoniaku?
Bardzo dziękuję za pomoc! Jak to dobrze, że można liczyć na takie "dobre dusze"
pimpusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-25, 15:31   #7
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Czym przykryć ognistą rudość moich włosów? Ratunku!

Nowe kolory zawsze trzeba testować na paśmie włosów, polecam, może wypróbuj ten kolor na paśmie? Jeśli chodzi o CHI to krycie po tej farbie jest bardzo kiepskie - szczególnie jeśli chodzi o średnie blondy i odrosty. Ja używam obecnie Vitality's Art Color i jestem bardzo zadowolona, nie niszczy włosów, bardzo ładnie kryje i nie śmierdzi amoniakiem - szczerze polecam. Wcześniej używałam Majirel - piękne złote miedzie!!
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-25, 18:38   #8
julianna-p
Wtajemniczenie
 
Avatar julianna-p
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 249
Dot.: Czym przykryć ognistą rudość moich włosów? Ratunku!

jesli majirel Ci sluzylo to przeciez od ponad roku ma specjalna serie dla siwych wlosow, podobnie jak schwarzkopf
__________________
What’s the difference between a terrorist and a redhead?
… you can negotiate with a terrorist."


„Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.” Coco Chanel
julianna-p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-25, 19:49   #9
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Czym przykryć ognistą rudość moich włosów? Ratunku!

Ja bym na Twoim miejscu położyła oleje kilka razy nawet na całą noc. Mi po 1 olejowaniu cała miedź zeszła. Ten odcień ma to do siebie,że bardzo szybko się wypłukuje. Ponadto jaskrawość możesz tłumić jakąś niebieską płukanką lub tonerem. Dla bezpieczeństwa połóż tę niebieskość na pasemku, żeby mieć pewność ,że nie wyjdzie zieleń, jeśli fryzjer uprzednio użył miedzi ze złotem.
Nie kładź już tej 8CG bo ona jedynie dołoży Ci pomarańczu i złota i utrwali kolor.
__________________
Klęska glodu w Rogu Afryki. Największa susza od 60 lat.
http://unicef.pl/images/stories/akcj...d_banner11.png

Edytowane przez majreg
Czas edycji: 2011-02-25 o 19:50
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-25, 21:31   #10
pimpusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6
Dot.: Czym przykryć ognistą rudość moich włosów? Ratunku!

Ja nie wiem czy to olejowanie mi pomoże bo ja pod kolorem farby mam tez rudy marchewkowy od dekoloryzacji... to znaczy może ja nie do końca rozumiem to działanie olejków ale jeśli wypłucze mi się kolor farby to pod farbą też jest marchewa :-(
Co do majirel- te kolory dla siwych włosów nie bardzo mi się podobają... ale podoba mi się pomysł żeby pomieszać kolory i uzuskać w ten sposób trwały kolor. Obawiam się tylko jednej rzeczy: nie do końca wiem jakiego spodziewać się efektu po mieszaniu kolorów. Już*raz zostalam zaskoczona co wyszło z mieszania i mam marchewę :-(
pimpusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-25, 22:55   #11
Talishya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1
Dot.: Czym przykryć ognistą rudość moich włosów? Ratunku!

Witam, moja historia jest podobna... Moim naturalnym kolorem jest bardzo ciemny blond, od jakiegoś czasu malowałam włosy na jasny złoty brąz, a 2 tygodnie temu marząc o jaśniejszym odcieniu pomalowałam na "blond" garniera. Włosy zamiast pojaśnieć lekko pociemniały. Dzisiaj potraktowałam włosy rozjaśniaczem i nałożyłam farbę w piance firmy schwarzkopf odcień pralina. I ku mojemu zdziwieniu zamiast koloru pomiędzy średnim blondem a ciemnym wyszedł mi jasny RUDY Marzył mi się miodowy złoty blond a tu taka niespodzianka... jestem załamana i proszę o poradę. Naprawdę nie wiem jak mam się pozbyć tego okropnego koloru i uzyskać miodowy blond.
Talishya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-26, 15:07   #12
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Czym przykryć ognistą rudość moich włosów? Ratunku!

Cytat:
Napisane przez pimpusia Pokaż wiadomość
Ja nie wiem czy to olejowanie mi pomoże bo ja pod kolorem farby mam tez rudy marchewkowy od dekoloryzacji... to znaczy może ja nie do końca rozumiem to działanie olejków ale jeśli wypłucze mi się kolor farby to pod farbą też jest marchewa :-(
Co do majirel- te kolory dla siwych włosów nie bardzo mi się podobają... ale podoba mi się pomysł żeby pomieszać kolory i uzuskać w ten sposób trwały kolor. Obawiam się tylko jednej rzeczy: nie do końca wiem jakiego spodziewać się efektu po mieszaniu kolorów. Już*raz zostalam zaskoczona co wyszło z mieszania i mam marchewę :-(
Ale przynajmniej ten pomarańczowy barwnik się trochę wymyje i jest szansa ,że się bardziej w żółty zamieni, który łatwiej potem stonować jakimś naturalnym blondem. Jeśli zdecydujesz się teraz na 8CG to położysz jasny blond złocisto-miedziany czyli dołożysz barwnika żółtego i pomarańczowego.
Fryzjerka niepotrzebnie nałożyła Ci na zdekoloryzowane włosy tą miedź skoro i tak były pomarańczowe , a chciałaś mieć coś spokojnego.
Albo spróbuj płukankę niebieską zrobić najpierw testując na pasemku, bo jest ryzyko,że jeśli masz dużo złota da Ci ona zieloną poświatę.
__________________
Klęska glodu w Rogu Afryki. Największa susza od 60 lat.
http://unicef.pl/images/stories/akcj...d_banner11.png
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-26, 15:27   #13
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Czym przykryć ognistą rudość moich włosów? Ratunku!

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Ale przynajmniej ten pomarańczowy barwnik się trochę wymyje i jest szansa ,że się bardziej w żółty zamieni, który łatwiej potem stonować jakimś naturalnym blondem. Jeśli zdecydujesz się teraz na 8CG to położysz jasny blond złocisto-miedziany czyli dołożysz barwnika żółtego i pomarańczowego.
Fryzjerka niepotrzebnie nałożyła Ci na zdekoloryzowane włosy tą miedź skoro i tak były pomarańczowe , a chciałaś mieć coś spokojnego.
Albo spróbuj płukankę niebieską zrobić najpierw testując na pasemku, bo jest ryzyko,że jeśli masz dużo złota da Ci ona zieloną poświatę.
Co masz konkretnie na myśli pisząc płukanka niebieska?
Do tego typu zabiegów przeważnie używa się korektorów

przeznaczonych szczególnie do neutralizowania re
fleksów ciepłych na stopniach ciemnych 2-3-4. Nieprawidłowe używanie korektora niebieskiego może dawać ciemniejsze rezultaty niż kolor zamierzony, ponieważ jego poziomem bazowym jest 4. Może być dodany w mieszance z dekoloryzatorem do neutralizowania niepożądanego refleksu miedzianego:

1 miarka pudru rozjaśniającego + 5 ml korektora niebieskiego + od 1 do 2 miarek oksydantu. Do używania na stopniach 1-2-3-4-5 tonacji: naturalne, delikatne popiele.

Więc w tym przypadku raczej odpada
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-26, 16:27   #14
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Czym przykryć ognistą rudość moich włosów? Ratunku!

[QUOTE=kathy579;25377035]Co masz konkretnie na myśli pisząc płukanka niebieska?
Do tego typu zabiegów przeważnie używa się korektorów

przeznaczonych szczególnie do neutralizowania re
fleksów ciepłych na stopniach ciemnych 2-3-4. Nieprawidłowe używanie korektora niebieskiego może dawać ciemniejsze rezultaty niż kolor zamierzony, ponieważ jego poziomem bazowym jest 4. Może być dodany w mieszance z dekoloryzatorem do neutralizowania niepożądanego refleksu miedzianego:

1 miarka pudru rozjaśniającego + 5 ml korektora niebieskiego + od 1 do 2 miarek oksydantu. Do używania na stopniach 1-2-3-4-5 tonacji: naturalne, delikatne popiele.


Więc w tym przypadku raczej odpada
[/QUOTE

Do kupienia w drogeriach są specjalne płukanki do włosów. Może tym niech spróbuje.
Ja dodawałam do zwykłej odżywki tonera pomarańczowego i efekt utrzymywał się dosyć długo. Podobnie jak szamponetka.
Myślę,że koleżanka musi odczekać z miesiąc zanim znowu położy farbę.
__________________
Klęska glodu w Rogu Afryki. Największa susza od 60 lat.
http://unicef.pl/images/stories/akcj...d_banner11.png
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 11:36   #15
pimpusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6
Dot.: Czym przykryć ognistą rudość moich włosów? Ratunku!

Położyłam na godzinę olej rycynowy pomieszany z oliwą z oliwek i włosy są bardziej złociste niż marchewkowe! Co prawda nadal to nie pasuje do mojego typu urody bo to jest taki kolor spranej miedzi i wogóle jest za jasny dla mojej cery- muszę jednak używać poziom 7 farby, ale już nie jest taka marchewa! Za kilka dni powtórzę zabieg. No i następna koloryzacja za conajmniej 3 tygodnie i na pewno poziom 7. O dziwo moje włosy nie są bardzo zniszczone chociaż ogólnie nie są zbyt gęste i raczej poddatne na zniszczenia.
pimpusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 07:31   #16
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Czym przykryć ognistą rudość moich włosów? Ratunku!

Cytat:
Napisane przez pimpusia Pokaż wiadomość
Położyłam na godzinę olej rycynowy pomieszany z oliwą z oliwek i włosy są bardziej złociste niż marchewkowe! Co prawda nadal to nie pasuje do mojego typu urody bo to jest taki kolor spranej miedzi i wogóle jest za jasny dla mojej cery- muszę jednak używać poziom 7 farby, ale już nie jest taka marchewa! Za kilka dni powtórzę zabieg. No i następna koloryzacja za conajmniej 3 tygodnie i na pewno poziom 7. O dziwo moje włosy nie są bardzo zniszczone chociaż ogólnie nie są zbyt gęste i raczej poddatne na zniszczenia.
Jak masz teraz więcej złota to kup fioletową płukankę w drogerii za parę złotych zamiast niebieskiej to Ci wygasi żółć i wyjdzie może jakiś karmelek skoro zostało jeszcze trochę pomarańczu.
Chyba,że mam inne wyobrażenie Twoich włosków.
Pomarańcz bardzo szybko się wymywa i zwykle zostaje złotko, ale to już łatwiej zamalować lub wygasić.
Poziom 7 będzie ciemny. Duża różnica z 8. Przemyśl dobrze, bo potem jest kłopot z powrotem do jasnego.
__________________
Klęska glodu w Rogu Afryki. Największa susza od 60 lat.
http://unicef.pl/images/stories/akcj...d_banner11.png
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 15:41   #17
qeres
Zadomowienie
 
Avatar qeres
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 027
Dot.: Czym przykryć ognistą rudość moich włosów? Ratunku!

.
__________________
Karmimy psiaki klik


wymianka ciuchowa
qeres jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:41.