Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.II - Strona 158 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-06-12, 14:46   #4711
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
ale zawsze na mokre nakladam. wiadomo na skore HA+olej =rewela, ale wlosy? moze kapka oleju nie zaszkodzi. teraz ide glowe myc to zrobie eksperyment. mam tylko olej tamanu, arbuza. z masel kokos, karite i kakaowe, jojoba
Kobieto, olej dla włosów- cud, miód i nutella! :d Nigdy nie nakładałaś?

---------- Dopisano o 15:46 ---------- Poprzedni post napisano o 15:42 ----------

Cytat:
Napisane przez maddzia007 Pokaż wiadomość
Właśnie robię moje pierwsze zamówienie na Biochemii Urody. Dużo już na ten temat czytałam i szczerze mówiąc wszystko zaczyna mi się powoli mieszać.
Mam cerę trądzikową z mnóstwem zaskórników, rozszerzonych porów, skłonną do zapychania, mieszaną, z bliznami potrądzikowymi i rozszerzonymi naczynkami na policzkach i nosie.
Na razie zdecydowałam się na zamówienie hydrolatu oczarowego, olejku myjącego z drzewa herbacianego oraz pudru bambusowego.
Myślę jeszcze nad jakimś tonikiem z kwasami i serum migdałowe lub lemon. CO bedzie lepsze?
No i chciałabym jeszcze żel hialuronowy, tylko nie wiem z czym miałabym go mieszać.
Pomożecie mi?
Żel hialuronowy z tym, z czym nawilżasz cerę (np.krem, olejek, serum). Jak z kwasami to może krem azelo/bha?klik!
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-12, 14:58   #4712
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez maddzia007 Pokaż wiadomość
Właśnie robię moje pierwsze zamówienie na Biochemii Urody. Dużo już na ten temat czytałam i szczerze mówiąc wszystko zaczyna mi się powoli mieszać.
Mam cerę trądzikową z mnóstwem zaskórników, rozszerzonych porów, skłonną do zapychania, mieszaną, z bliznami potrądzikowymi i rozszerzonymi naczynkami na policzkach i nosie.
Na razie zdecydowałam się na zamówienie hydrolatu oczarowego, olejku myjącego z drzewa herbacianego oraz pudru bambusowego.
Myślę jeszcze nad jakimś tonikiem z kwasami i serum migdałowe lub lemon. CO bedzie lepsze?
No i chciałabym jeszcze żel hialuronowy, tylko nie wiem z czym miałabym go mieszać.
Pomożecie mi?
Witam w klubie. Ta sama cera....
hydrolat oczarowy jak najbardziej, chociaż nie licz na jakieś rezultaty wielkie...
Co do pudru bambusowego to są podzielone opinie. Jak dla mnie jest przeciętny. Matuje na jakieś 4-5h, a potem moje czoło to świecąca się masakra. No ale można zrobić poprawkę. Grunt to to, że nie zapycha!!!
żel hialuronowy to dla mnie okropieństwo, ale zwalam to na okres dojrzewania. Używałam przez pewien czas, ale potem zrobiły mi się podskórne grudki i tak jest za każdym razem.
Reszty nie próbowałam, więc nie pomogę w niczym.
Ale wg. mnie bardzo dobrych wyborów dokonałaś

Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość
Kobieto, olej dla włosów- cud, miód i nutella! :d Nigdy nie nakładałaś?
Chętnie wypróbuję. Ale to ze spłukiwaniem czy bez?? I w jaki sposób to nałożyć? Na włosy mokre?
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-12, 15:03   #4713
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Burza_1994 Pokaż wiadomość
Chętnie wypróbuję. Ale to ze spłukiwaniem czy bez?? I w jaki sposób to nałożyć? Na włosy mokre?
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=494214 jakbyś chciała więcej poczytać, ale tam dziewczyny są mało rzeczowe.
Nakładasz olej na całe włosy, łącznie ze skórą głowy. Zostawiasz na noc, dobrze jest ręcznik podłożyć. Rano myjesz szamponem. Można też zostawić na parę godzin, ale wygodniej i z lepszymi efektami jest nakładanie oleju na noc.
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-12, 15:05   #4714
maddzia007
Zakorzenienie
 
Avatar maddzia007
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 3 491
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość
Żel hialuronowy z tym, z czym nawilżasz cerę (np.krem, olejek, serum). Jak z kwasami to może krem azelo/bha?klik!
Dziękuję, tylko przy tym kremie pisze żeby dodać do niego hydrolat a nie żel hialuronowy. Jak mam to rozumieć? Mam dodać to i to?


Cytat:
Napisane przez Burza_1994 Pokaż wiadomość
Witam w klubie. Ta sama cera....
hydrolat oczarowy jak najbardziej, chociaż nie licz na jakieś rezultaty wielkie...
Co do pudru bambusowego to są podzielone opinie. Jak dla mnie jest przeciętny. Matuje na jakieś 4-5h, a potem moje czoło to świecąca się masakra. No ale można zrobić poprawkę. Grunt to to, że nie zapycha!!!
żel hialuronowy to dla mnie okropieństwo, ale zwalam to na okres dojrzewania. Używałam przez pewien czas, ale potem zrobiły mi się podskórne grudki i tak jest za każdym razem.
Reszty nie próbowałam, więc nie pomogę w niczym.
Ale wg. mnie bardzo dobrych wyborów dokonałaś
No to mamy ten sam problem co do hydrolatu to nie spodziewam się cudów, chce nim po prostu zastąpić tonik
przy pudrze bambusowym trochę się boję efektu bielenia bo jestem teraz dosyć opalona, ale z drugiej strony nie bardzo chciałabym go mieszać z ciemniejszym pudrem bo ciężko mi znaleźć taki który by mnie nie zapchał
maddzia007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-12, 15:09   #4715
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez maddzia007 Pokaż wiadomość
No to mamy ten sam problem co do hydrolatu to nie spodziewam się cudów, chce nim po prostu zastąpić tonik
przy pudrze bambusowym trochę się boję efektu bielenia bo jestem teraz dosyć opalona, ale z drugiej strony nie bardzo chciałabym go mieszać z ciemniejszym pudrem bo ciężko mi znaleźć taki który by mnie nie zapchał
Ja właśnie też zastępuję nim tonik. Tymczasowo tylko aloes stosuję.
O puder bambusowy nie masz się co martwić. Nie bieli prawie wcale.
Ale denerwuje mnie, że strasznie mocno się pyli. Potem kichać mi się chce A no i nie wspomnę o tym, że na ubraniach zostaje. Ale mimo wszystko wybaczam mu to

---------- Dopisano o 16:09 ---------- Poprzedni post napisano o 16:08 ----------

Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=494214 jakbyś chciała więcej poczytać, ale tam dziewczyny są mało rzeczowe.
Nakładasz olej na całe włosy, łącznie ze skórą głowy. Zostawiasz na noc, dobrze jest ręcznik podłożyć. Rano myjesz szamponem. Można też zostawić na parę godzin, ale wygodniej i z lepszymi efektami jest nakładanie oleju na noc.
Dzięki bardzo
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-12, 15:22   #4716
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez maddzia007 Pokaż wiadomość
Dziękuję, tylko przy tym kremie pisze żeby dodać do niego hydrolat a nie żel hialuronowy. Jak mam to rozumieć? Mam dodać to i to?




No to mamy ten sam problem co do hydrolatu to nie spodziewam się cudów, chce nim po prostu zastąpić tonik
przy pudrze bambusowym trochę się boję efektu bielenia bo jestem teraz dosyć opalona, ale z drugiej strony nie bardzo chciałabym go mieszać z ciemniejszym pudrem bo ciężko mi znaleźć taki który by mnie nie zapchał
Hydrolat jest potrzebny przy zrobieniu kremu Czyli musiałabyś kupić zestaw do kremu i hydrolat, żeby zrobić krem. Odrobinę kwasu hialuronowego dajesz na dłoń i dodajesz trochę kremu. Kwas hialuronowy to szybki dodatek przy nakładaniu nawilżacza
Ten krem co Ci zaproponowałam, to raczej nie na dzień. Na dzień to lepiej coś lekkiego, ale treściwego i antyoksydacyjnego.
Puder bambusowy nie bieli, ale trzeba nakładać go w małych ilościach, żeby nie przesuszył cery. Zawsze można dać jakieś dodatki polepszające przyczepność, zmniejszające pylistość produktu.
Cytat:
Napisane przez Burza_1994 Pokaż wiadomość
Ja właśnie też zastępuję nim tonik. Tymczasowo tylko aloes stosuję.
O puder bambusowy nie masz się co martwić. Nie bieli prawie wcale.
Ale denerwuje mnie, że strasznie mocno się pyli. Potem kichać mi się chce A no i nie wspomnę o tym, że na ubraniach zostaje. Ale mimo wszystko wybaczam mu to [COLOR="Silver"]
Dodatkami można zmniejszyć jego pylistość
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-12, 15:28   #4717
maddzia007
Zakorzenienie
 
Avatar maddzia007
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 3 491
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Burza_1994 Pokaż wiadomość
Ja właśnie też zastępuję nim tonik. Tymczasowo tylko aloes stosuję.
O puder bambusowy nie masz się co martwić. Nie bieli prawie wcale.
Ale denerwuje mnie, że strasznie mocno się pyli. Potem kichać mi się chce A no i nie wspomnę o tym, że na ubraniach zostaje. Ale mimo wszystko wybaczam mu to

Ooo jak nie bieli to super bo na KWC wyczytałam własnie kilka recenzji gdzie dziewczyny narzekały właśnie na to bielenie

Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość
Hydrolat jest potrzebny przy zrobieniu kremu Czyli musiałabyś kupić zestaw do kremu i hydrolat, żeby zrobić krem. Odrobinę kwasu hialuronowego dajesz na dłoń i dodajesz trochę kremu. Kwas hialuronowy to szybki dodatek przy nakładaniu nawilżacza
Ten krem co Ci zaproponowałam, to raczej nie na dzień. Na dzień to lepiej coś lekkiego, ale treściwego i antyoksydacyjnego.
Puder bambusowy nie bieli, ale trzeba nakładać go w małych ilościach, żeby nie przesuszył cery. Zawsze można dać jakieś dodatki polepszające przyczepność, zmniejszające pylistość produktu.


Dodatkami można zmniejszyć jego pylistość
Aha to już rozumiem
A mogłabyś polecić mi jakiś krem na dzień?
I jakie dodatki do tego pudru żeby tak nie pylił?
maddzia007 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-12, 15:58   #4718
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość
Hydrolat jest potrzebny przy zrobieniu kremu Czyli musiałabyś kupić zestaw do kremu i hydrolat, żeby zrobić krem. Odrobinę kwasu hialuronowego dajesz na dłoń i dodajesz trochę kremu. Kwas hialuronowy to szybki dodatek przy nakładaniu nawilżacza
Ten krem co Ci zaproponowałam, to raczej nie na dzień. Na dzień to lepiej coś lekkiego, ale treściwego i antyoksydacyjnego.
Puder bambusowy nie bieli, ale trzeba nakładać go w małych ilościach, żeby nie przesuszył cery. Zawsze można dać jakieś dodatki polepszające przyczepność, zmniejszające pylistość produktu.


Dodatkami można zmniejszyć jego pylistość
Ale po co bawic sie w kremy? Nie lepiej pozostac przy zelu hialuronowym plus olej? ja od dawna nie uzywam kremow (oprocz filtra) i moja cera nigdy nie wygladala lepiej.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-12, 16:02   #4719
maddzia007
Zakorzenienie
 
Avatar maddzia007
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 3 491
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Ale po co bawic sie w kremy? Nie lepiej pozostac przy zelu hialuronowym plus olej? ja od dawna nie uzywam kremow (oprocz filtra) i moja cera nigdy nie wygladala lepiej.
Jaki konkretnie olej polecasz?
Czy na dzień też nada się taka mieszanka?
maddzia007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-12, 16:09   #4720
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez maddzia007 Pokaż wiadomość
Ooo jak nie bieli to super bo na KWC wyczytałam własnie kilka recenzji gdzie dziewczyny narzekały właśnie na to bielenie



Aha to już rozumiem
A mogłabyś polecić mi jakiś krem na dzień?
I jakie dodatki do tego pudru żeby tak nie pylił?
Krem? Kremów z BU raczej nie zachwalają, ale radziłabym jakiś lekki. To trzeba poczytać, z BU mało rzeczy to twarzy próbowałam. Niedawno ktoś zachwalił sojowy. Moim zdaniem nie ma to jak wit. C na dzień. Antyoksydant i pogromca blizn, pękających naczynek
P.S. Np. stearynian magnezu.
Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Ale po co bawic sie w kremy? Nie lepiej pozostac przy zelu hialuronowym plus olej? ja od dawna nie uzywam kremow (oprocz filtra) i moja cera nigdy nie wygladala lepiej.
Zaproponowałam ten zestaw, bo uważałam, że ta kombinacja (mała ilość Bha, azeloglicyna) będzie odpowiednia dla maddzia007, nie zwracałam uwagę na postać produktu. I podkreśliłam, że nie proponuje tego kremu na dzień. Więc nie rozumiem na co mi zwracasz uwagę.

Edytowane przez skarpetta
Czas edycji: 2011-06-12 o 16:11
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-12, 16:16   #4721
Kala_88
Rozeznanie
 
Avatar Kala_88
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 637
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

[1=71f1a49ccdda6499050838d 6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff 1a659f;27461698]Dziewczyny,

czy którejś z Was 'nie podszedł' puder bambusowy z jedwabiem ???[/QUOTE]

W jakim sensie? U mnie sprawuje się ok, mat na dobrych ładne parę godzin tylko niestety, zero kolorku :P
Kala_88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-12, 16:26   #4722
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

niom Skarpetto kochana probowalam, probowalam ale cos mi nie sluzy. teraz po umyciu tez wymieszalam z HA i jakos bez rewelacji, lepsze sa po jedwabiu.
zostawie ha dla skory. wlosy mam dlugie,grube,ciezkie,trud no im dogodzic,a sztywne jak..
Za witC na dzien tez jestem! jak najbardziej!
__________________
Minerałoholiczka

od 11.07.2011 Aknenormin. a więc walka trwa..
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-12, 17:04   #4723
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość
Krem? Kremów z BU raczej nie zachwalają, ale radziłabym jakiś lekki. To trzeba poczytać, z BU mało rzeczy to twarzy próbowałam. Niedawno ktoś zachwalił sojowy. Moim zdaniem nie ma to jak wit. C na dzień. Antyoksydant i pogromca blizn, pękających naczynek
P.S. Np. stearynian magnezu.


Zaproponowałam ten zestaw, bo uważałam, że ta kombinacja (mała ilość Bha, azeloglicyna) będzie odpowiednia dla maddzia007, nie zwracałam uwagę na postać produktu. I podkreśliłam, że nie proponuje tego kremu na dzień. Więc nie rozumiem na co mi zwracasz uwagę.
No rozumiem,ale ja nie wiem gdzie Ty widzisz,ze zwracam Ci uwage? Po prostu pytam. Dobrze,ze radzisz i proponujesz innym rozwiazania przeciez o to chodzi na tym forum.

---------- Dopisano o 18:04 ---------- Poprzedni post napisano o 17:54 ----------

Cytat:
Napisane przez maddzia007 Pokaż wiadomość
Jaki konkretnie olej polecasz?
Czy na dzień też nada się taka mieszanka?
Oczywiscie,ze sie nada chociaz ja nie wiem co rozumiesz pod tym pojeciem Czasami mieszanka zelu HA i oleju w dosc cieple dni powoduje,ze twarz sie niemilosiernie blyszczy.

Ja aktualnie uzywam oleju z pestek malin, ktory cudownie wrecz sie u mnie sprawuje. Wchlania sie niemalze do matu. No i wspomaga ochrone antyUV. Dobry tez jest olej z jojoba, bo daje podobny efekt.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-12, 18:50   #4724
maddzia007
Zakorzenienie
 
Avatar maddzia007
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 3 491
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Oczywiscie,ze sie nada chociaz ja nie wiem co rozumiesz pod tym pojeciem
Chodzi mi głównie o to jaka skóra po tym jest i czy da się na to np. nałożyć makijaż? Ale skoro piszesz że wchłania się do matu to ok dziękuję


A mam jeszcze pytanie:
bo poczytałam o tym olejku z pestek malin i tam pisze że można go dodać to żelu hialuronowego lub kremu zaraz przed nałożeniem, a czy byłaby taka możliwość żebym zmieszała ich większą ilość, dała do jakiegoś pudełeczka i potem taką gotową mieszankę nakładała na twarz czy za każdym razem muszę to osobno mieszać?
I czy to nie zapycha?

Edytowane przez maddzia007
Czas edycji: 2011-06-12 o 18:54
maddzia007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-12, 20:09   #4725
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
niom Skarpetto kochana probowalam, probowalam ale cos mi nie sluzy. teraz po umyciu tez wymieszalam z HA i jakos bez rewelacji, lepsze sa po jedwabiu.
zostawie ha dla skory. wlosy mam dlugie,grube,ciezkie,trud no im dogodzic,a sztywne jak..
Za witC na dzien tez jestem! jak najbardziej!
a olej kokosowy na włosy próbowała
Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
No rozumiem,ale ja nie wiem gdzie Ty widzisz,ze zwracam Ci uwage? Po prostu pytam. Dobrze,ze radzisz i proponujesz innym rozwiazania przeciez o to chodzi na tym forum.
Wybacz jeśli źle odebrałam Twoje intencje, ale zrozumiałam w ten sposób, że zwracasz mi uwagę, dlaczego uznaję krem jako jedyny prawidłowy produkt do nawilżania cery. Dlatego się zdziwiłam.
A więc nieporozumienie, koniec tematu, proszę wybaczyć


Z lekkich olei polecam pachnotkę, ale jest osiągalna na ZSK. Skoro olej z pestek malin dobrze się wchłania, to dobrym zestawem dla zaspokojenie potrzeb skóry mógłby byś serum-olejek z wit.C (BU)

Edytowane przez skarpetta
Czas edycji: 2011-06-12 o 20:10
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-12, 20:28   #4726
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez maddzia007 Pokaż wiadomość
A mam jeszcze pytanie:
bo poczytałam o tym olejku z pestek malin i tam pisze że można go dodać to żelu hialuronowego lub kremu zaraz przed nałożeniem, a czy byłaby taka możliwość żebym zmieszała ich większą ilość, dała do jakiegoś pudełeczka i potem taką gotową mieszankę nakładała na twarz czy za każdym razem muszę to osobno mieszać?
I czy to nie zapycha?
Żel hialuronowy to faza wodna, a olej - tłuszczowa, jak zmieszasz większe ilości, to i tak się rozdzielą, bo nie ma emulgatora Lepiej mieszać codziennie na łapce - dzięki temu możesz regulować proporcje tych składników w zależności od potrzeb skóry
Niektóre oleje mogą zapychać, szczególnie jak zawierają większe ilości kwasu oleinowego - jak będziesz wybierać olej, to popatrz na jego skład
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-12, 20:33   #4727
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez maddzia007 Pokaż wiadomość
Chodzi mi głównie o to jaka skóra po tym jest i czy da się na to np. nałożyć makijaż? Ale skoro piszesz że wchłania się do matu to ok dziękuję


A mam jeszcze pytanie:
bo poczytałam o tym olejku z pestek malin i tam pisze że można go dodać to żelu hialuronowego lub kremu zaraz przed nałożeniem, a czy byłaby taka możliwość żebym zmieszała ich większą ilość, dała do jakiegoś pudełeczka i potem taką gotową mieszankę nakładała na twarz czy za każdym razem muszę to osobno mieszać?
I czy to nie zapycha?
Moim zdaniem da sie nalozyc pod makijaz, wlasnie ze wzgledu na to,ze dobrze sie wchlania. Z tym ze co skora to inna reakcja. Np.u mnie olej z pestek malin srednio wchlanial sie w porze zimowej. Pozostawial tlusta warstwe, dlatego zostawilam go glownie na noc. Natomiast jak zaczelo sie lato i potraktowalam nim twarz to wchlonal sie idealnie,ale nie wiem tez czy nie jest zasluga polaczenia go zelem kwiatowym, ktory o wiele lepiej sie wchlania jak dla niz wielkoczasteczkowy.

Mnie taka mieszanka nie zapchala.Natomiast nie widze sensu by robic ja wczesniej, chociazby z tego wzgledu ze nie wiadomo jak sie taka mikstura zachowa po polaczeniu, czy szybciej nie bedzie sie psula itd. Dlatego najlepiej robic tuz przed nalozeniem na twarz.A po takim zmieszaniu nie wiadomo jak dlugo zachowa swiezosc i czy skladniki pozostana aktywne.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-12, 20:51   #4728
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość
a olej kokosowy na włosy próbowała
a wlasnie sek w tym,ze probowala, naczytala sie co to za miod,cud, nalozyla na noc a na drugi dzien susz na glowie. moze moim wlosom nie potrzeba takich zabiegow

chcialam zaopatrzyc sie w maline za miesiac ale tak kusicie,ze chyba zrobie to predzej(tymbardz iej,ze juz znam jej cudne dzialanie)

maddzia007 tak jak dziewczyny radza, osobno, a jaka przyjemnosc z mieszania
__________________
Minerałoholiczka

od 11.07.2011 Aknenormin. a więc walka trwa..

Edytowane przez AliMa5
Czas edycji: 2011-06-12 o 20:54
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-12, 21:22   #4729
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
a wlasnie sek w tym,ze probowala, naczytala sie co to za miod,cud, nalozyla na noc a na drugi dzien susz na glowie. moze moim wlosom nie potrzeba takich zabiegow

chcialam zaopatrzyc sie w maline za miesiac ale tak kusicie,ze chyba zrobie to predzej(tymbardz iej,ze juz znam jej cudne dzialanie)

maddzia007 tak jak dziewczyny radza, osobno, a jaka przyjemnosc z mieszania
Może za ostry szampon? A efekty olejowania nie są tak od razu. Tak trochę z innej beczki, jako posiadaczka grubych włosów, moim zdaniem dobrze zmiękczają włosy proteiny mleczne.
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-12, 21:31   #4730
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość
Może za ostry szampon? A efekty olejowania nie są tak od razu. Tak trochę z innej beczki, jako posiadaczka grubych włosów, moim zdaniem dobrze zmiękczają włosy proteiny mleczne.
ach z szamponami to mam inne przejscia.. pamietam ,ze kiedys nakladalam olej rycynowy i bylo calkiem niezle. ale tak ciezko sie zmywa,ze zaprzestalam. Akurat kokos to myslalam,ze od razu zadziala
proteiny mleczne mowisz, pewnie w zsk dorwe, dziekuje, sprobuje bo moje kudly ciezko ujarzmic
__________________
Minerałoholiczka

od 11.07.2011 Aknenormin. a więc walka trwa..
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-12, 23:02   #4731
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
a wlasnie sek w tym,ze probowala, naczytala sie co to za miod,cud, nalozyla na noc a na drugi dzien susz na glowie. moze moim wlosom nie potrzeba takich zabiegow

chcialam zaopatrzyc sie w maline za miesiac ale tak kusicie,ze chyba zrobie to predzej(tymbardz iej,ze juz znam jej cudne dzialanie)

maddzia007 tak jak dziewczyny radza, osobno, a jaka przyjemnosc z mieszania
Z olejem kokosowym to w zasadzie zawsze jest dziwna sprawa,bo ile wlosow tyle przypadkow.Chodzi o to,ze jak ma sie mocno porowate wlosy to olej ten ze wzgledu na swoja budowe ma ogromna latwosc wnikania w niego.I im bardziej porowate wlosy tym bardziej on wnika podwazajac luske wlosa i dlatego wlos moze reagowac puchem,sianem czy innym niekorzystym wygladem. Jak zaczynalam przygode z olejowaniem ok rok temu to na poczatku olej kokosowy cudownie sie sprawowal - wlosy wygladzone, pojedynczy wlos pogrubiony, lejace, zdefiniowane. Podsumowujac cud, miod i orzeszki...do czasu. Po jakims czasie kazdorazowa proba nalozona w wiekszej badz mniejszej ilosci powodowala to ,ze moje wlosy byly strasznie wydelikacone i mega piorkowate. Pozniej na watku dla zakrecocnych dowiedzialam sie,ze to efekt przekarmienia ktory trwa do dnia dzisiejszego. Wiec oleju kokosowego nie ruszam. Natomiast dosc fajna alternatywa okazal sie olej jojoba, ktory nie dosc ze swietnie sie zmywa to jeszcze ma bardzo korzystne dzialanie na moje wlosy.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-12, 23:16   #4732
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

olej jojoba ma duzo zastosowan, warto go posiadac. ja juz caly zuzylam do maselka do ciala. natomiast rzeczywiscie proteiny na wlosy beda najlepszym rozwiazaniem. jedwab sie moim wlosom nie przejadl mimo,ze stosuje rok, jak nie dluzej. sprobuje zrobic mieszanke jedwab, keratyna,owies(jeszcze jest colostrum ale nie wiem czy na wlosy) i mysle,ze efekt polysku i lejacych wlosow uzyskam na dluzej
__________________
Minerałoholiczka

od 11.07.2011 Aknenormin. a więc walka trwa..
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-12, 23:32   #4733
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
olej jojoba ma duzo zastosowan, warto go posiadac. ja juz caly zuzylam do maselka do ciala. natomiast rzeczywiscie proteiny na wlosy beda najlepszym rozwiazaniem. jedwab sie moim wlosom nie przejadl mimo,ze stosuje rok, jak nie dluzej. sprobuje zrobic mieszanke jedwab, keratyna,owies(jeszcze jest colostrum ale nie wiem czy na wlosy) i mysle,ze efekt polysku i lejacych wlosow uzyskam na dluzej
No ja olej jojoba uwielbiam. Dodaje go do szamponu, odzywek. W ogole dzisiaj zmieszalam odzywke Garniera karite z kroplami jojona, nalozylam czepek, wlaczylam suszarke, przez 10 minut nagrzewalam, pozniej w recznik. Wlosy sa tak cudowne jak nigdy wczesniej;d

Ale stosujesz jedwab jedwab?Czy jedwab drogeryjny? Niestty moje wlosy reaguja zle na proteiny,podobnie jak na kokos.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-13, 05:59   #4734
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Tak zachwalacie to olejowanie, ze zaczynam się nad tym poważnie zastanawiać.
Tylko baaaardzo mi się nie podoba jeśli trzeba by to na noc zostawiać...
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-13, 11:03   #4735
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 922
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Widziałyście to : http://luskiewnik.strefa.pl/acne/toksyny.htm ?
Dostaje się nawet AHA, glikolowi propylowemu, który jak widziałam jest głównym składnikiem nawilżacza NMF.... Ja już nie wiem, czy te produkty są 'zdrowe' czy 'niezdrowe' :|
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-13, 12:30   #4736
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
ach z szamponami to mam inne przejscia.. pamietam ,ze kiedys nakladalam olej rycynowy i bylo calkiem niezle. ale tak ciezko sie zmywa,ze zaprzestalam. Akurat kokos to myslalam,ze od razu zadziala
proteiny mleczne mowisz, pewnie w zsk dorwe, dziekuje, sprobuje bo moje kudly ciezko ujarzmic
Nie musisz kupować półproduktu, wystarczy, że znajdziesz w jakimś gotowym kosmetyku.
[1=71f1a49ccdda6499050838d 6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff 1a659f;27480222]Widziałyście to : http://luskiewnik.strefa.pl/acne/toksyny.htm ?
Dostaje się nawet AHA, glikolowi propylowemu, który jak widziałam jest głównym składnikiem nawilżacza NMF.... Ja już nie wiem, czy te produkty są 'zdrowe' czy 'niezdrowe' :|[/QUOTE]
Według tego Pana wszystko jest szkodliwe. Trzeba znać umiar w pewnych substancjach i są takie, które mają dobry i zły wypływ. Coś kosztem czegoś.
Filtry to przecież też kwestia sporna. Radziłabym przymrużyć oko, nie wierzyć we wszystko, co napiszą
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-13, 12:53   #4737
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 422
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Dziewczyny, od paru dni używam serum flavo-C z BU rano na twarz spryskaną kocanką. Dwa razy zdarzyło się, że po nałożeniu poczułam lekkie pieczenie i pojawiło się zaczerwienienie, które po kilku minutach zniknęło. Wiem, że czasem skóra tak reaguje na wit. C. Oba te zdarzenia jakoś kojarzę z wyjściem na basen dnia poprzedniego. Możliwe to żeby twarz podrażniona chlorem z basenu (oczy tez mi podrażnia) tak reagowałą na flavo-C? I pytanie - mam odstawić, czy nadal nakładać rano i patrzeć co się będzie działo? A może samo serum na naczynka na noc to za mało dla skóry i dlatego tak reaguje? Kładłabym jeszcze olej z malin na noc, ale TZ nie lubi jak się wysmaruje do łóżka
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-13, 15:35   #4738
maddzia007
Zakorzenienie
 
Avatar maddzia007
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 3 491
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi
Teraz jeszcze zastanawiam się nad tonikami. Który będzie lepszy do cery trądzikowej zanieczyszczonej z bliznami potrądzikowymi, ten z kwasami BHA 2% czy z kwasami AHA/BHA 10%?
maddzia007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-13, 16:27   #4739
Alassiel
Raczkowanie
 
Avatar Alassiel
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Valimar
Wiadomości: 342
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

[1=0f0603ed06f411a5d3d78a7 f01b50240947bf49a_6024742 79be1e;27482460]Dziewczyny, od paru dni używam serum flavo-C z BU rano na twarz spryskaną kocanką. Dwa razy zdarzyło się, że po nałożeniu poczułam lekkie pieczenie i pojawiło się zaczerwienienie, które po kilku minutach zniknęło. Wiem, że czasem skóra tak reaguje na wit. C. Oba te zdarzenia jakoś kojarzę z wyjściem na basen dnia poprzedniego. Możliwe to żeby twarz podrażniona chlorem z basenu (oczy tez mi podrażnia) tak reagowałą na flavo-C?[/QUOTE]
Moim zdaniem to jak najbardziej możliwe. Sama ostatnio zmagam się z chlorowaną wodą (niestety we własnym domu :/) i przez to właśnie moja cera reaguje na wszystkie mazidła lekkim pieczeniem i zaczerwienieniem.
Alassiel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-13, 16:56   #4740
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Właśnie dostałam w łapki moje zamówienie z BU
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:00.