Proszę o pomoc i doradzenie :/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-18, 13:04   #1
Geris
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 30

Proszę o pomoc i doradzenie :/


Witam nie jestem doświadczona za bardzo w profesjonalnym makijażu chce się nauczyć go robić dobrze wiec najpierw zaczęłam od zakupu pędzli do makijażu wraz z paletą kolorów proszę o pomoc czy te zakupione pędzle i paleta cieni nadaje się do czegoś? Czy są to dobre pędzle? Link zamieszczam tutaj: http://allegro.pl/paleta-cieni-120-k...923051004.html dodać chciałam że zamiast najpierw poczytać coś o o pędzlach najpierw zakupiłam ale szkoda mi kasy na nowe wiec dlatego te pytanie proszę o pomoc
Geris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 14:19   #2
goooosienka
Zakorzenienie
 
Avatar goooosienka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 3 362
Dot.: Proszę o pomoc i doradzenie :/

Pędzle nie są rewelacyjne, ale na początek na pewno się do czegoś nadadzą A te paletki są fajne, niektóre wizażystki z nich nawet korzystają
__________________

magister kosmetologii
nauczyciel akademicki
goooosienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 15:47   #3
Geris
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 30
Dot.: Proszę o pomoc i doradzenie :/

Bardzo Ci dziękuję że mi odpisałaś bo widzę jak na razie nikt tego nie miał odwagi zrobić Cieszę się że chodziarz paleta ok a pędzle są widocznie do d... a czym się takie pędzle czyści?
Geris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 16:56   #4
goooosienka
Zakorzenienie
 
Avatar goooosienka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 3 362
Dot.: Proszę o pomoc i doradzenie :/

Cytat:
Napisane przez Geris Pokaż wiadomość
Bardzo Ci dziękuję że mi odpisałaś bo widzę jak na razie nikt tego nie miał odwagi zrobić Cieszę się że chodziarz paleta ok a pędzle są widocznie do d... a czym się takie pędzle czyści?
Nie, są do d**y ale też szału nie ma Ot, zwykłe pędzle, makijaż nimi zrobisz, ja mam kilka pędzli z takich zestawów w moim kufrze i bez problemu maluję nimi klientki bo niektóre są fajne, ale to sama musisz wybrać które Ci najbardziej odpowiadają a potem dokupić sobie takie podstawowe ale lepszej jakości już Także głowa do góry, od takiego zestawu fajnie zacząć.

A co do mycia tutaj jest pełna dowolność, szampony dla Ciebie, mydła antybakteryjne, specjalne płyny do pędzi itd. Ja robię to szamponem dla dzieci Babydream, pędzle syntetyczne piorę mydłem antybakteryjnym z Lidla i potem psikam je płynem dezynfekującym z Inglota

Jak tak teraz oglądam te pędzle to mogę Ci napisać tak :

* 1-6 pędzle do twarzy Na pewno włosie nie będzie powalać jakością ale puder, róż, brązer nałożysz. No i masz ich aż 6 więc nie trzeba ich tak często prać, można używać więcej kolorów róży np. po jednym pędzlu dla każdego koloru. No i tym pierwszym pędzlem wachlarzem, jak już się wyrobi (czyt. rozcapierzy na wszystkie strony) świetnie będzie się nakładać puder, ja właśnie do tego go przeznaczam.
* 7 pędzel mi się bardzo podoba, może być fajny do nakładania korektora na większe powierzchnie albo bazy pod cienie na powiekę.
* 8,9 - mogą być fajne a nie muszą, mogą drapać, być za rzadkie itd. Nie wiem bo po zdjęciu za dużo nie powiem.
* 10 - mały płaski syntetyk, do korektora jak najbardziej i cieni w kremie może być ok.
* 11,12,13, 15, 18, 19 - mniejsze wersje zwykłych pędzli do cieni, powinny być fajne.
* 14, 16, 17 - małe syntetyki, korektor, cienie, pomadka itd. Powinny być ok.
* 20 - maly wachlarz, może drapać, dobry do nałożenia pudru pod oczy albo omiecenia osypanego cienia, nałożenia delikatnie różu
* 21-26 - pędzelki do cieni
* 27 - pędzelek do ust, powinien być okey
* 28 - pędzel do linera, za gruby ja cienką linię, do grubszej kreski powinien być ok, chociaż może się rozcapierzyć
* 29,30 - aplikator, ja je bardzo lubię
* 31, 32 - też lubię te pędzle, nie ma różnicy między droższymi
__________________

magister kosmetologii
nauczyciel akademicki

Edytowane przez goooosienka
Czas edycji: 2011-11-20 o 17:05
goooosienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 17:47   #5
Geris
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 30
Dot.: Proszę o pomoc i doradzenie :/

No ok a skoro już tak ze mną piszesz to jeśli możesz od czego powinnam zacząć naukę makijażu coś może w necie albo na youtubie szukałam praktycznie wszędzie i albo nie umiem szukać albo po prostu nie ma są dla mnie w makijażu rzeczy których opisów wg nie rozumiem ale to nie znaczy że chodzę nie pomalowana po prostu chciałabym robi to dobrze i dokładnie jeżeli jesteś w stanie jeszcze mi pomóc to bardzo proszę?!
Geris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 18:15   #6
goooosienka
Zakorzenienie
 
Avatar goooosienka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 3 362
Dot.: Proszę o pomoc i doradzenie :/

Cytat:
Napisane przez Geris Pokaż wiadomość
No ok a skoro już tak ze mną piszesz to jeśli możesz od czego powinnam zacząć naukę makijażu coś może w necie albo na youtubie szukałam praktycznie wszędzie i albo nie umiem szukać albo po prostu nie ma są dla mnie w makijażu rzeczy których opisów wg nie rozumiem ale to nie znaczy że chodzę nie pomalowana po prostu chciałabym robi to dobrze i dokładnie jeżeli jesteś w stanie jeszcze mi pomóc to bardzo proszę?!
Pomóc się postaram zawsze, a więc tak ...
Ja zaczynałam oglądając tutaj wizażowe forum 'Moje Makijaże'. Tam możesz zawsze dodać swój makijaż i dziewczyny ocenią co powinnaś poprawić, co jest okey, a może jakie inne kolory byłyby dla Ciebie odpowiednie.

Fajne są makijażowe stepy na snobce, np. ostatni bardzo dzienny -> http://www.snobka.pl/artykul/makijaz...ny-blask-12832

No i oczywiście YouTube, to jest skarbnica wiedzy, szczególnie Lisa Eldridge, siostry Pixiwoo, Wayne Goss. Niestety nie wiem jak z Twoją znajomością angielskiego bo wszyscy oni są z UK.

A czego w filmikach nie rozumiesz? Może postaram się jakoś pomóc

Ja sama coraz częściej i gęściej zastanawiam się nad zrobieniem serii filmików z takimi podstawami makijażu właśnie dla osób które chciałyby zacząć się malować. Ale do tego to jeszcze trochę czasu minie.
__________________

magister kosmetologii
nauczyciel akademicki
goooosienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 19:40   #7
Geris
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 30
Dot.: Proszę o pomoc i doradzenie :/

Ogólnie to mi by chodziło o nakladanie podkładu jaki kosmetyk do czego służy ewentualnie jak się nazywa, nakładanie cieni krok po kroku, jak posługiwać się właśnie pędzlami do jakiego kształtu oka, jak nakładać cienie i tak dalej ... Jak dobierać kolory do siebie ewentualnie jak je nakładać no wszystko, wszystko i nie wiem od czego zacząć? Oto jest pytanie...
Geris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:05.