Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II - Strona 83 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-08-30, 19:56   #2461
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Co mam z tym zrobić?

Cytat:
Napisane przez nagomiko Pokaż wiadomość
nie jestem w stanie przelknac wody, bo mi sie cofa nie ma wiec mowy o piciu jej, niestety
Mam to samo pomaga jedynie wybieranie wody mineralnej mocno gazowanej, dobrze jest wypróbować wszystkie rodzaje, bo smak wody jest różny w zależności od zawartości niektórych minerałów (najbardziej podeszła mi Cisowianka). Pomaga też dodanie cytryny i świeżej mięty. Ale chyba nigdy nie pokocham się z wodą na tyle, żeby pić ją z przyjemnością
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-30, 19:59   #2462
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Co mam z tym zrobić?

Cytat:
Napisane przez nagomiko Pokaż wiadomość
nie jestem w stanie przelknac wody, bo mi sie cofa nie ma wiec mowy o piciu jej, niestety
Oprócz herbaty zwykłej, są też owocowe (tylko prawdziwe, z suszu, a nie aromatyzowane) niektóre zioła można też pić słabe - np. miętę. Z owocowych to popularny jest hibiskus (w sumie to z kwiatu) - ładny kolor, smak lekko kwaskowy, owoce róży, dużo jest herbat na bazie suszu jabłkowego. Wiadomo, że idealna jest woda mineralna, ale takie herbatki mają jakiś tam smak, a cukru raczej śladowe ilości (w tych jabłkowych) albo wcale (mięta).

Można to kupić w wielu miejscach, w marketach, w Rossmannach, wiele jest całkiem tanich.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-30, 20:10   #2463
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Co mam z tym zrobić?

Cytat:
Napisane przez nagomiko Pokaż wiadomość
nie jestem w stanie przelknac wody, bo mi sie cofa nie ma wiec mowy o piciu jej, niestety
A herbaty ziołowe? Pokrzywa, wspomniana mieta...? Mozna przyzwyczaic sie do ich smaku i polubić Rooibos czy imbirowa Jest tego duzo
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-30, 20:28   #2464
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Co mam z tym zrobić?

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a testowała któras olej tamanu? Własnie ogladałam na yt filmik i był zachwalany:P Jakies opinie?
u mnie nie sprawdził się jako pomoc w walce z trądzikiem. wręcz przeciwnie - stosowany solo sprzyja wypryszczaniu u mnie. stosuję go czasem jako dodatek do innego olejku, max. kilka dni pod rząd, kiedy mam podrażnioną skórę. świeżych pryszczy mi nie leczy, choć przyspiesza gojenie tych starszych, króre zaczynają zanikać.

ale nie mogę mu odmówić świetnych właściwości regenerujących zawdzięczam mu m.in ekspresowe zagojenie paskudnego i sporego poparzenia drugiego stopnia (wypadek z czajnikiem w roli głównej), po którym nie został nawet ślad. ogólnie bardzo pomaga przy rankach, otarciach, podrażnieniach po goleniu, oparzeniach itp
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-30, 20:30   #2465
naked_truth
Raczkowanie
 
Avatar naked_truth
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 380
Dot.: Co mam z tym zrobić?

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a testowała któras olej tamanu? Własnie ogladałam na yt filmik i był zachwalany:P Jakies opinie?
Olej tamanu jest naprawdę super. I przy ropnych wypryskach (w każdym stadium - wypryszczenie, gojenie), i w ogólnej pielęgnacji cery trądzikowej. I w 1:1 żelem hialuro, i w serum olejowym, i w maseczce np. z glinki czy alg. Naprawdę polecam. Bardzo dobry produkt, a jeśli wziąć pod uwagę cenę i wydajność REWELACJA.

Edytowane przez naked_truth
Czas edycji: 2013-08-30 o 20:31
naked_truth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-30, 20:35   #2466
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Co mam z tym zrobić?

Cytat:
Napisane przez naked_truth Pokaż wiadomość
Olej tamanu jest naprawdę super. I przy ropnych wypryskach (w każdym stadium - wypryszczenie, gojenie), i w ogólnej pielęgnacji cery trądzikowej. I w 1:1 żelem hialuro, i w serum olejowym, i w maseczce np. z glinki czy alg. Naprawdę polecam. Bardzo dobry produkt, a jeśli wziąć pod uwagę cenę i wydajność REWELACJA.
ok dzieki za opinie
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-30, 20:38   #2467
naked_truth
Raczkowanie
 
Avatar naked_truth
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 380
Dot.: Co mam z tym zrobić?

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
ok dzieki za opinie
to o czym trzeba pamiętać, żeby nie mieć z nim problemu - nie zostawiać za długo na twarzy. Tzn stosować raczej na noc i rano umyć buzię czymś porządnym.
naked_truth jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-30, 20:40   #2468
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Co mam z tym zrobić?

Cytat:
Napisane przez naked_truth Pokaż wiadomość
to o czym trzeba pamiętać, żeby nie mieć z nim problemu - nie zostawiać za długo na twarzy. Tzn stosować raczej na noc i rano umyć buzię czymś porządnym.
a jakie mogą byc problemy?
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-30, 20:43   #2469
naked_truth
Raczkowanie
 
Avatar naked_truth
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 380
Dot.: Co mam z tym zrobić?

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
a jakie mogą byc problemy?
Ma dość intensywny kolor to raz.

A dwa u mojej koleżanki stosowany inaczej (na noc, a rano przecierała tylko twarz nie myjąc) dał efekt jak u fiasco - zamiast zwalczać lekko nasilał i lekko zapychał. Ale tak ma wiele kosmetyków i nie u każdego.
naked_truth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-30, 20:46   #2470
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Co mam z tym zrobić?

Cytat:
Napisane przez naked_truth Pokaż wiadomość
Ma dość intensywny kolor to raz.

A dwa u mojej koleżanki stosowany inaczej (na noc, a rano przecierała tylko twarz nie myjąc) dał efekt jak u fiasco - zamiast zwalczać lekko nasilał i lekko zapychał. Ale tak ma wiele kosmetyków i nie u każdego.
ok dzieki
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-31, 10:24   #2471
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Co mam z tym zrobić?

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Oprócz herbaty zwykłej, są też owocowe (tylko prawdziwe, z suszu, a nie aromatyzowane) niektóre zioła można też pić słabe - np. miętę. Z owocowych to popularny jest hibiskus (w sumie to z kwiatu) - ładny kolor, smak lekko kwaskowy, owoce róży, dużo jest herbat na bazie suszu jabłkowego. Wiadomo, że idealna jest woda mineralna, ale takie herbatki mają jakiś tam smak, a cukru raczej śladowe ilości (w tych jabłkowych) albo wcale (mięta).

Można to kupić w wielu miejscach, w marketach, w Rossmannach, wiele jest całkiem tanich.
nie przepadam za herbatami i ich takim... nalotem potem w ustach cierpkim ;/ moze sie skusze na jablkowa, badz rozana, ale zwyklej nie pijam
Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
A herbaty ziołowe? Pokrzywa, wspomniana mieta...? Mozna przyzwyczaic sie do ich smaku i polubić Rooibos czy imbirowa Jest tego duzo
zawsze mozna sprobowac
Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Mam to samo pomaga jedynie wybieranie wody mineralnej mocno gazowanej, dobrze jest wypróbować wszystkie rodzaje, bo smak wody jest różny w zależności od zawartości niektórych minerałów (najbardziej podeszła mi Cisowianka). Pomaga też dodanie cytryny i świeżej mięty. Ale chyba nigdy nie pokocham się z wodą na tyle, żeby pić ją z przyjemnością
nie lubie gazowanych, bo brzuch jak balon potem, az boli
Cytat:
Napisane przez naked_truth Pokaż wiadomość
No to pozostaje różnicować - trochę zielonej herbaty, trochę soków z warzyw, trochę z owoców, herbatka z bratka. Ale woda niestety najlepsza. A woda z niewielką ilością soku też tak działa?
nie probowalam tak pic, ale jak kupie wode to sprobuje
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-31, 12:23   #2472
NoPerfect
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 40
Nic ANI nikt na to nie pomaga - czyli stany zapalne...

Otóż swoja cerę opisałabym jako trądzikowa, wrażliwa oraz z tendencją do przesuszania.
Kosmetyki drogeryjne poszły w kąt - Teraz jest EFFACLAR Duo

Na mojej skóre występują szczególnie w okolicach nosa. Ogólnie na głównym widoku, pod oczami... stany zapalne. Występują tam gdzie nawet nie ma pryszcza
Jest ich dużo, występują czasami z ropą ale obecnie mam je same. Są czerwone, podskórne... Nie odstają raczej, są płytkie...

Używam EFFACLAR duo i działa ale nie zgasza tych stanów zapalnych. Policzki (na których nigdy nie miałam problemów np. pryszcze) są czasem przesuszone smaruję je na zmianę, Garnier hydra adapt Łagodzący krem nawilżający oraz Bambino z tlenkiem cynku.

Oczywiście wyskakują pryszcze ale mam na twarzy te STANY zapalne po Pryszczach i nie wiem czym je zagasić". * * MAm termin do dermatologa dopiero za prawie 1,5 miesiąca ;(

Przemywam twarz samą wodą (!) wiem że wysusza i podrażnia ponieważ jak umyję twarz wodą, te zaczerwienienia są jeszcze bardziej czerwone
Musze je codziennie do szkoły przykrywac i to jest męczące dla mnie, ponieważ widzę jak moje koleżanki przychodzą normalnie wyspane do szkoły a ja mimo wszystko muszę wstawać wczesniej, malować się w wieku 16 lat i śmigać z lękiem że się zmyje


Ma któraś z Was, lub spotkała się z takim problemem dołącze zdjęcia
UWAGA!!!!! Te STANY ZAPALNE nie są AŻ tak czerwone jak na zdjęciu - kamerka
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg skora.jpg (53,1 KB, 53 załadowań)
NoPerfect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-31, 12:34   #2473
tambourinist
Rozeznanie
 
Avatar tambourinist
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 628
Dot.: Nic ANI nikt na to nie pomaga - czyli stany zapalne...

[wizaż usuwa bez żadnego wytłumaczenia negatywne (ale sprawiedliwe) recenzje, więc ja usuwam swoje wpisy na wizażu]

Edytowane przez tambourinist
Czas edycji: 2013-11-21 o 18:28
tambourinist jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-31, 12:42   #2474
NoPerfect
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 40
Dot.: Nic ANI nikt na to nie pomaga - czyli stany zapalne...

Cytat:
Napisane przez tambourinist Pokaż wiadomość
No przecież już ci odpowiedzeliśmy na dermatologii, po co mnożyć wątki?
To jest coś innego, a poza tym na dermatologii nie otrzymałam żadnej przydatnej informacji, pomocy od kogoś
NoPerfect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-31, 15:27   #2475
naked_truth
Raczkowanie
 
Avatar naked_truth
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 380
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

@No Perfect

Nie widziałam Twoich postów na dermatologii, ale:

- to, że zamieniłaś kosmetyki z drogerii na dermokosmetyki wcale nie musi ci służyć; nie żebym była jakimś ortodoksem naturalnej pielęgnacji, ale mi dermokosmetyki zaczęły służyć dopiero po pozbyciu się trądziku

- do mycia spróbuj czegoś bardzo delikatnego np. płynu do higieny intymnej
- nie zapominaj o nawilżeniu
- pij wodę
- pracuj nad dietą

- do mycia spróbuj czegoś bardzo delikatnego np. płynu do higieny intymnej; myjąc tylko wodą naprawdę pogarszasz sprawę
- zamiast wody woda termalna
- polecam olejek tamanu+żel hialuro ze zrób sobie krem albo biochemii (tylko po użyciu nocą rano myj twarz jakimś delikatnym detergentem)

Czego używasz do makijażu?

I zdrowiej zaakceptować, że jesteś Nołperfekt jak wszyscy.

Masz 15 lat - daruj sobie effaclar. Serio.

Edytowane przez naked_truth
Czas edycji: 2013-08-31 o 15:31
naked_truth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-31, 15:37   #2476
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

na stany zapalne może pomóc panthenol. Nawet ten w formie pianki, który kupujemy w aptece gdy przesadzimy z opalaniem na przykład Stosowałam taką piankę Pantenol ostatnio i ładnie mi wszystko łagodziła.
Poza tym warto spróbować kremu Acnefan. Na niektórych on działa, na niektórych nie, myślę, ze warto go spróbować, bo potrafi i zasuszyć pryszcze i złagodzić stany zapalne

Polecam też hydrolat z oczaru lub kocanki - oba świetne do wrażliwej skóry, ze stanami zapalnymi i problemami naczynkowymi

---------- Dopisano o 16:37 ---------- Poprzedni post napisano o 16:34 ----------

o, i przypomniało mi się jeszcze - żel arnikowy z Flos Leku - ten (bo jest jeszcze specjalny pod oczy, ten jest na sińce, potłuczenia itp.). Warto go trzymać w lodówce. Pomagał mi na stany zapalne, muszę go chyba znowu kupić, zapomniałam o nim Siniaki też mi się szybciej po nim goiły
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-31, 15:39   #2477
naked_truth
Raczkowanie
 
Avatar naked_truth
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 380
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Polecam też hydrolat z oczaru lub kocanki - oba świetne do wrażliwej skóry, ze stanami zapalnymi i problemami naczynkowymi
O właśnie!

Z panthenolem też słuszna uwaga

I naprawdę weź sobie to do serca - daj sobie w gimnazjum cudeńka typu triacneale, la rosze i efaklary. Serio. Nie teraz, nie w ten sposób.
naked_truth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-31, 15:46   #2478
NoPerfect
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 40
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez naked_truth Pokaż wiadomość
@No Perfect

Nie widziałam Twoich postów na dermatologii, ale:

- to, że zamieniłaś kosmetyki z drogerii na dermokosmetyki wcale nie musi ci służyć; nie żebym była jakimś ortodoksem naturalnej pielęgnacji, ale mi dermokosmetyki zaczęły służyć dopiero po pozbyciu się trądziku

- do mycia spróbuj czegoś bardzo delikatnego np. płynu do higieny intymnej
- nie zapominaj o nawilżeniu
- pij wodę
- pracuj nad dietą

- do mycia spróbuj czegoś bardzo delikatnego np. płynu do higieny intymnej; myjąc tylko wodą naprawdę pogarszasz sprawę
- zamiast wody woda termalna
- polecam olejek tamanu+żel hialuro ze zrób sobie krem albo biochemii (tylko po użyciu nocą rano myj twarz jakimś delikatnym detergentem)

Czego używasz do makijażu?

I zdrowiej zaakceptować, że jesteś Nołperfekt jak wszyscy.

Masz 15 lat - daruj sobie effaclar. Serio.
Dlaczego pogarszam sobie sprawę Effaclarem - służy mi nawet.
Wodą pogarszam sprawę? Przecież odpowiednie nawilżenie skóry po umyciu i nic się nie dzieje, tymbardziej że po płynie do higieny intymnej mam twarz a raczej wypryski bardziej czerwone.

---------- Dopisano o 16:46 ---------- Poprzedni post napisano o 16:42 ----------

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
na stany zapalne może pomóc panthenol. Nawet ten w formie pianki, który kupujemy w aptece gdy przesadzimy z opalaniem na przykład Stosowałam taką piankę Pantenol ostatnio i ładnie mi wszystko łagodziła.
Poza tym warto spróbować kremu Acnefan. Na niektórych on działa, na niektórych nie, myślę, ze warto go spróbować, bo potrafi i zasuszyć pryszcze i złagodzić stany zapalne

Polecam też hydrolat z oczaru lub kocanki - oba świetne do wrażliwej skóry, ze stanami zapalnymi i problemami naczynkowymi

---------- Dopisano o 16:37 ---------- Poprzedni post napisano o 16:34 ----------

o, i przypomniało mi się jeszcze - żel arnikowy z Flos Leku - ten (bo jest jeszcze specjalny pod oczy, ten jest na sińce, potłuczenia itp.). Warto go trzymać w lodówce. Pomagał mi na stany zapalne, muszę go chyba znowu kupić, zapomniałam o nim Siniaki też mi się szybciej po nim goiły

Nie wiem czy to jest problem z naczynkami ale mimo wszystko dziękuję
NoPerfect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-31, 15:47   #2479
naked_truth
Raczkowanie
 
Avatar naked_truth
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 380
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

ale Ty napisałaś, że przemywasz twarz samą wodą. Czyli nie oczyszczasz swojej twarzy.

Obstawiam, że podrażniasz sobie buzię jakimś tanim podkładem z rosmana. A przy takich problemach albo dobry makijaż, albo żaden. Minerały nie powinny szkodzić, podkłady apteczne warto wypróbować.


Czym nawilżasz buzię?
naked_truth jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-31, 15:57   #2480
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez NoPerfect Pokaż wiadomość
Nie wiem czy to jest problem z naczynkami ale mimo wszystko dziękuję
często stany zapalne warto traktować jak opuchlizny na przykład mogą pomóc okłady ze schłodzonej herbatki ze świetlika, rumianku lub zwykłej czarnej lub zielonej herbaty.
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-31, 16:01   #2481
NoPerfect
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 40
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez naked_truth Pokaż wiadomość
ale Ty napisałaś, że przemywasz twarz samą wodą. Czyli nie oczyszczasz swojej twarzy.

Obstawiam, że podrażniasz sobie buzię jakimś tanim podkładem z rosmana. A przy takich problemach albo dobry makijaż, albo żaden. Minerały nie powinny szkodzić, podkłady apteczne warto wypróbować.


Czym nawilżasz buzię?
Oprócz Eff.D. używam, Lekkiego kremu Garniera Hydra Adapt oraz zwykły krem bambino z tlenkiem cynku ale to już rzadziej ze względu na konsystencje

---------- Dopisano o 17:01 ---------- Poprzedni post napisano o 16:59 ----------

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
często stany zapalne warto traktować jak opuchlizny na przykład mogą pomóc okłady ze schłodzonej herbatki ze świetlika, rumianku lub zwykłej czarnej lub zielonej herbaty.
Słyszałam o piciu herbaty zielonej co oczyszcza organizm ale z drugiej strony boję się spróbować iż 3 moje znajome miały wysyp, tymbardziej że rozpoczyna się okres pracy a ja się szybko i instensywnie się stresuję - muszę nad tym popracować
NoPerfect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-31, 16:02   #2482
naked_truth
Raczkowanie
 
Avatar naked_truth
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 380
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez NoPerfect Pokaż wiadomość
Oprócz Eff.D. używam, Lekkiego kremu Garniera Hydra Adapt oraz zwykły krem bambino z tlenkiem cynku ale to już rzadziej ze względu na konsystencje
Oj ten garnier z tego co widzę może zapychać. Mnie by raczej zapychał.

A z bambino jest pół na pół - mi akurat służy, ale nie używałabym go jako pewniaka.

A jak stoisz z kasą? Bo z takich nawilżaczy chyba najwięcej osób chwali cetaphil.
naked_truth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-31, 16:14   #2483
NoPerfect
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 40
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez naked_truth Pokaż wiadomość
Oj ten garnier z tego co widzę może zapychać. Mnie by raczej zapychał.

A z bambino jest pół na pół - mi akurat służy, ale nie używałabym go jako pewniaka.

A jak stoisz z kasą? Bo z takich nawilżaczy chyba najwięcej osób chwali cetaphil.
Powiem szczerze że słyszałam o Cetaphil'u ale nigdy jakoś nie ciągnęło mnie do niego, bałabym się że oprócz tego "nawilżenia" nie dał nic więcej, czyli w tym wypadku tego złagodzenia stanu, czy cokolwiek co to jest... narazie poszukuję informacji i może czegoś co mogło by złagodzić w tych miejscach skórę
NoPerfect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-31, 16:16   #2484
naked_truth
Raczkowanie
 
Avatar naked_truth
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 380
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez NoPerfect Pokaż wiadomość
Powiem szczerze że słyszałam o Cetaphil'u ale nigdy jakoś nie ciągnęło mnie do niego, bałabym się że oprócz tego "nawilżenia" nie dał nic więcej, czyli w tym wypadku tego złagodzenia stanu, czy cokolwiek co to jest... narazie poszukuję czegoś sprawdzonego na zaczerwienienia, ale nie mogę nic znaleźć
No, ale on ma dobrze nawilżać, nie zapychać, nie nasilać problemu, a nie dawać coś więcej.Jeżeli o dermoprotektor mówimy. Ten w tubce jest już bardziej regenerujący, odżywczy. Podobny krem ma Uriage.

Rozumiem że do effaclaru stosujesz filtr przeciwsłoneczny?

Edytowane przez naked_truth
Czas edycji: 2013-08-31 o 16:17
naked_truth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-31, 16:23   #2485
NoPerfect
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 40
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez naked_truth Pokaż wiadomość
No, ale on ma dobrze nawilżać, nie zapychać, nie nasilać problemu, a nie dawać coś więcej.Jeżeli o dermoprotektor mówimy. Ten w tubce jest już bardziej regenerujący, odżywczy. Podobny krem ma Uriage.

Rozumiem że do effaclaru stosujesz filtr przeciwsłoneczny?
Nie, nie stosuję.
Jako tako nawilżacze posiadam pod ręką
Wolę poczekać na opinię dermatologa jeśli chodzi o droższe apteczne leki, bo w sumie na twarzy tylko na czole mam wypryski itp. a w okolicach nosa te całe zaczerwienienia. Myślę że one są powodem że męczyłam i ściskałam tą skórę i zrobiły się takie pozostałości po pryszczach... Tylko jak ich się pozbyć? Mam na oku ten produkt: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ra-wersja.html On działa przeciwzapalnie itp.
NoPerfect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-31, 16:36   #2486
naked_truth
Raczkowanie
 
Avatar naked_truth
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 380
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Wolę poczekać na opinię dermatologa jeśli chodzi o droższe apteczne leki, bo w sumie na twarzy tylko na czole mam wypryski itp. a w okolicach nosa te całe zaczerwienienia.
Heh, ale jak się składa, że stosujesz kwasy w dodatku bez filtra więc sobie bardziej szkodzisz niż pomagasz, a masz opory przed nawilżaczami. No cetaphil to nie jest lek. To ekhm nawilżacz...

Bo piszesz że stosujesz apteczny specyfik effaclar (który jak mówię - nie pomoże ci w długim okresie, nie jest odpowiedni do piętnastoletniej cery a stosując bez filtra czynisz używanie go bezsensownym) po czym wyjeżdżasz z garnierem do pielęgnacji.

I nie odpowiedziałaś jak w kwestii makijażu - czego używasz. Bo być może przegrywasz już na starcie słabym podkładem.

Edytowane przez naked_truth
Czas edycji: 2013-08-31 o 16:38
naked_truth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-31, 16:40   #2487
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez naked_truth Pokaż wiadomość
Heh, ale jak się składa, że stosujesz kwasy w dodatku bez filtra więc sobie bardziej szkodzisz niż pomagasz, a masz opory przed nawilżaczami. No cetaphil to nie jest lek. To ekhm nawilżacz...

Bo piszesz że stosujesz apteczny specyfik effaclar (który jak mówię - nie pomoże ci w długim okresie, nie jest odpowiedni do piętnastoletniej cery a stosując bez filtra czynisz używanie go bezsensownym) po czym wyjeżdżasz z garnierem do pielęgnacji.

I nie odpowiedziałaś jak w kwestii makijażu - czego używasz. Bo być może przegrywasz już na starcie słabym podkładem.
albo moze byc tak ze wogole nie moze uzywac podkladow drogeryjnych jak ja
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-31, 16:40   #2488
naked_truth
Raczkowanie
 
Avatar naked_truth
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 380
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

którego konkretnie garniera używasz? możesz podlinkować?
naked_truth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-31, 16:50   #2489
NoPerfect
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 40
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez naked_truth Pokaż wiadomość
Heh, ale jak się składa, że stosujesz kwasy w dodatku bez filtra więc sobie bardziej szkodzisz niż pomagasz, a masz opory przed nawilżaczami. No cetaphil to nie jest lek. To ekhm nawilżacz...

Bo piszesz że stosujesz apteczny specyfik effaclar (który jak mówię - nie pomoże ci w długim okresie, nie jest odpowiedni do piętnastoletniej cery a stosując bez filtra czynisz używanie go bezsensownym) po czym wyjeżdżasz z garnierem do pielęgnacji.

I nie odpowiedziałaś jak w kwestii makijażu - czego używasz. Bo być może przegrywasz już na starcie słabym podkładem.
Nie używam podkładu. Używam korektora punktowo tylko na te zaczerwienienia który po paru godzinach sam znika...
Nie napisałam że używam garniera codziennie a tym samym nie napisałam że jest jako główny element w pielęgnacji - tylko na policzki i brodę.

EFFACLAR duo jest na skórę trądzikową czyli tym samym młodą. Jak niby mam połączyć filtr z kremem?

---------- Dopisano o 17:50 ---------- Poprzedni post napisano o 17:49 ----------

Cytat:
Napisane przez naked_truth Pokaż wiadomość
którego konkretnie garniera używasz? możesz podlinkować?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...-i-suchej.html
NoPerfect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-31, 16:51   #2490
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Odpowiednio nawilżona skóra jest mniej podatna na podrażnienia jak i stany zapalne - warto mieć to pod uwagą
Zamiast szukać kremów, możesz się przerzucić na naturalną pielęgnację. Na początek zainwestować np. w hydrolat, żel hialuronowy i jakiś olejek, odpowiedni dla młodej, tłustej cery (jojoba, konopny, macerat z kocanki... jest ich trochę, były wymieniane kiedyś na tym wątku). To powinno wystarczyć do nawilżania skóry, bez podrażniania jej. Pomocny może być wspomniany wcześniej olej tamanu, choć osobiście nie ryzykowałabym z nim jako elementem codziennej pielęgnacji - raczej doraźnie na niedoskonałości.
Jak sobie skalkulujesz to wszystko to się pewnie przestraszysz sporym wydatkiem, ale niepotrzebnie - olejki i żele hialuronowe są piekielnie wydajne. Zwłaszcza olejki.
Mniej wydajne są hydrolaty, ale od biedy można je zastąpić wodą różaną - ja kupuję akurat w hurtowni za 6zł, ale można zapytać w sklepie zielarskim
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-28 12:35:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:15.