Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 47 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-07-05, 16:21   #1381
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Mimi1985 Pokaż wiadomość
prosze o analize tego toniku; Uroda, Kwiaty polskie, tonik bezalkoholowy, zastanawiam sie by go kupic, mam wrażliwą cerę
Skład: Aqua, Sorbitol, Panthenol, Allantoin, Althaea Rosea, Trideceth-9, PEG-5 Ethylhexanoate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Disodium EDTA, Parfum, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Hexyl Cinnamal, Alpha-Isomethyl Ionone, Hydroxyisohexyl-3-Cyclohexane Carboxalhdehyde, CI 16255.

i proszę również o rzut okiem na skład tego toniku: Bielenda, Tonik kasztanowy w żelu
Sklad; aqua, glycerin, alcohol, arnika montana, dimethicone, dimethiconol, cyclomethicone, propylene glycol, aesculus hippocastanum, troxerutin, rutin, malpighia punicifalia, hammamelis virginiana, rosa canina, allantoin, algae extrakt, panthenol, glucose, hydraxyethyl urea, lactic acid, silk amino acids, sodium lactate, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, sodium hyaluronate, glycereth-26, triethalonamine, PEG- 40 hydrogenated castrol oil, diazolidinyl urea, disodium edta, methylparaben, propylparaben, parfum, citronellol, geraniol, linalool, Cl 19140, Cl 42090

gdy zużylam polowe opakowania z cerą zaczelo sie dziać coraz gorzej, mialam wrazenie że mnie zapycha, takie male krostki wszedzie, ściągnięta, zaczerwieniona skora i podraznienie
Może zbytnio nie pomogę, ale wypowiem się na temat tego drugiego toniku
Pogrubiłam silikony, które mogą zapychać i podrażnić wrażliwą cerę. Myślę, że od tego Twoja cera zaczęła strajkować. Nie podoba też mi się ten alkohol wysoko w składzie, ale mogę się mylić, bo się na tym kompletnie nie znam
Na analizę pierwszego toniku(i lepszą drugiego) musisz poczekać
Pozdrawiam.
Narek.

Edit. Z moich zapisek wynika, że pantenol też może zapchać...
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.

Edytowane przez Narek
Czas edycji: 2007-07-05 o 16:23 Powód: Dopisek
Narek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-05, 18:52   #1382
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Jak znajdziesz chwilkę, rzuc prosze okiem na to cudo

Vichy Normaderm żelowe mleczko do demakijażu

aqua, butylene glycol, glycerin, algae, zinc PCA, glycolic acid, triethanolamine, simethicone, sodium chloride, sodium citrate, sodium styrene/acrylates copolymer, sodium lauryl sulfate, poloxamer184, disodium cocoamphodiacetate, disodium edta, capryloyl salicylic acid, biosaccharide gum-1, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, dihydrocholeth-30, methylparaben, phenoxyethanol, iodopropynyl butylcarbamate, parfum B12870/2

oraz to drugie, co do którego mam podejrzenia o zapychanie (dziwna sprawa bo tylko na dekolcie to zauważam )

Oriflame Winogronowy krem na noc

aqua, caprylic/capric triglyceride, glycerin, petrolatum, cetearyl alcohol, butylene glycol, stearic acid, glyceryl stearate, peg-100 stearate, cetearyl ethylhexanoate, carbomer, dimethicone, tocopheryl acetate, parfum, phenoxyethanol, imidazolidinyl urea, potassium cetyl phosphate, sodium hydroxide, hamamelis virginiana, disodium edta, methylparaben, isopropyl myristate, propylparaben, alcohol denat., ethylparaben, vitis vinifera, sodium benzoate, lactic acid, potassium sorbate, ci 77891, ci 14700, ci 42090

__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-05, 20:54   #1383
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez rzyrafka Pokaż wiadomość
Jak znajdziesz chwilkę, rzuc prosze okiem na to cudo

Vichy Normaderm żelowe mleczko do demakijażu

aqua, butylene glycol, glycerin, algae, zinc PCA, glycolic acid, triethanolamine, simethicone, sodium chloride, sodium citrate, sodium styrene/acrylates copolymer, sodium lauryl sulfate, poloxamer184, disodium cocoamphodiacetate, disodium edta, capryloyl salicylic acid, biosaccharide gum-1, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, dihydrocholeth-30, methylparaben, phenoxyethanol, iodopropynyl butylcarbamate, parfum B12870/2

oraz to drugie, co do którego mam podejrzenia o zapychanie (dziwna sprawa bo tylko na dekolcie to zauważam )

Oriflame Winogronowy krem na noc

aqua, caprylic/capric triglyceride, glycerin, petrolatum, cetearyl alcohol, butylene glycol, stearic acid, glyceryl stearate, peg-100 stearate, cetearyl ethylhexanoate, carbomer, dimethicone, tocopheryl acetate, parfum, phenoxyethanol, imidazolidinyl urea, potassium cetyl phosphate, sodium hydroxide, hamamelis virginiana, disodium edta, methylparaben, isopropyl myristate, propylparaben, alcohol denat., ethylparaben, vitis vinifera, sodium benzoate, lactic acid, potassium sorbate, ci 77891, ci 14700, ci 42090

Znów pozwoliłam sobie na małą analizę
Pogrubiłam potencjalne zapychacze, a wysuszacze ( ) pogrubiłam i podkreśliłam. Kursywą zaznaczyłam butylene glycol, bo działa zaskórnikowotwórczo w połączeniu ze składnikami kosmetyków kolorowych(tak na przyszłość )
Strasznie nie podoba mi się ten alkohol w składzie kremu na noc. Ale w sumie jest dosyć daleko w składzie i pewnie nie zrobi większej szkody... Za to SLS w kosmetyku Vichy zdziwił mnie, i to bardzo
Pozdrawiam, i mam nadzieje, że na coś się moje wypociny przydały
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-05, 21:05   #1384
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Narek Pokaż wiadomość
Za to SLS w kosmetyku Vichy zdziwił mnie, i to bardzo
Pozdrawiam, i mam nadzieje, że na coś się moje wypociny przydały
Takie kwiatki są też w mleczkach l'Oreala.
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-05, 21:09   #1385
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Mimi1985 Pokaż wiadomość
prosze o analize tego toniku;

Uroda, Kwiaty polskie, tonik bezalkoholowy,

zastanawiam sie by go kupic, mam wrażliwą cerę


Skład: Aqua, Sorbitol, Panthenol, Allantoin, Althaea Rosea, Trideceth-9, PEG-5 Ethylhexanoate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Disodium EDTA, Parfum, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Hexyl Cinnamal, Alpha-Isomethyl Ionone, Hydroxyisohexyl-3-Cyclohexane Carboxalhdehyde, CI 16255.

Althaea Rosea-wyciag z malwy(prawoslaz rozowy),jednoczesnie moze nadac kosmetykowi rozowe zabarwienie ale..uspokaja i wygladza cere
Sorbitol pomaga utrzymac odpowiednie nawilzenie
Pantenol i alatoina maja wlasciwosci lagodzace.
To najciekawsze skladniki toniku,oprocz tego sa tutaj srodki kondycjonujace i na czerwowo konserwant,ktory moim zdaniem jest dosc wysoko w skladzie i moze przyczyniac sie do podraznien.
Masz cere wrazliwa wiec jednak zrezygnowlaabym z tego toniku.

Cytat:
Napisane przez Mimi1985 Pokaż wiadomość
i proszę również o rzut okiem na skład tego toniku:

Bielenda, Tonik kasztanowy w żelu

Sklad; aqua, glycerin, alcohol(byl moze opis co to za rodzaj alkoholu?), arnika montana, dimethicone, dimethiconol, cyclomethicone, propylene glycol, aesculus hippocastanum, troxerutin, rutin, malpighia punicifalia, hammamelis virginiana, rosa canina, allantoin, algae extrakt, panthenol, glucose, hydraxyethyl urea, lactic acid, silk amino acids, sodium lactate, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, sodium hyaluronate, glycereth-26, triethalonamine, PEG- 40 hydrogenated castrol oil, diazolidinyl urea, disodium edta, methylparaben, propylparaben, parfum, citronellol, geraniol, linalool, Cl 19140, Cl 42090

gdy zużylam polowe opakowania z cerą zaczelo sie dziać coraz gorzej, mialam wrazenie że mnie zapycha, takie male krostki wszedzie, ściągnięta, zaczerwieniona skora i podraznienie
faktycznie silikony lacznie z gliceryna oraz pochodnymi polimerow moga przyczynic sie do zapychania tymbardziej,ze tonik ma forme zelu do tego drazniacy konserwant(na czerwowo)Jest tutaj ekstrakt z alg a niektore cechy potrafia algi skutecznie zapychac.Wg mnie niezbyt szczesliwe polaczenie skaldnikow tymbardziej,ze to pewnie seria dla naczynkowcow a Twoja cera moze zle dzialac na propylene glycol i jeszcze alkohol w skladzie-ciekawa jestem czy jest opisany jego rodzaj czy tylko po prostu alkohol?
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-05, 21:29   #1386
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez rzyrafka Pokaż wiadomość
Jak znajdziesz chwilkę, rzuc prosze okiem na to cudo

Vichy Normaderm żelowe mleczko do demakijażu

aqua, butylene glycol, glycerin, algae, zinc PCA, glycolic acid, triethanolamine, simethicone, sodium chloride, sodium citrate, sodium styrene/acrylates copolymer, sodium lauryl sulfate, poloxamer184, disodium cocoamphodiacetate, disodium edta, capryloyl salicylic acid, biosaccharide gum-1, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, dihydrocholeth-30, methylparaben, phenoxyethanol, iodopropynyl butylcarbamate, parfum B12870/2

oraz to drugie, co do którego mam podejrzenia o zapychanie (dziwna sprawa bo tylko na dekolcie to zauważam )
Cos mi sie wydaje ze to mleczko ma miec takze dzialanie regulujace i przeznaczone dla cer mieszanych/tlustych jednak wrzucenie tutaj kwasu glikolowego,chlorku sodu,kwasu kapriolowo-salicylowego(i jak ktos ma alergie na salicylany to stanowczo odradzam,)Pochodne polimerow,akryli ma sprawic ze mleczko bedzie przyjazne w aplikacji ale nie widze w nim nic dobrego,co mogloby mnie przekonac do kupna a tymbardziej do demakijazu.SLS nie jest w czolowce skladu i wystepuje "samo"wiec krzywdy nie zrobi,nawet jak bedziesz zmywac twarz woda to i tak pienic sie nie powinno.
Na czerwowo jeszcze zaznaczylam pod koniec skladu konserwant.

Cytat:
Napisane przez rzyrafka Pokaż wiadomość
Oriflame Winogronowy krem na noc

aqua, caprylic/capric triglyceride, glycerin, petrolatum, cetearyl alcohol, butylene glycol, stearic acid, glyceryl stearate, peg-100 stearate, cetearyl ethylhexanoate, carbomer, dimethicone, tocopheryl acetate, parfum, phenoxyethanol, imidazolidinyl urea, potassium cetyl phosphate, sodium hydroxide, hamamelis virginiana, disodium edta, methylparaben, isopropyl myristate, propylparaben, alcohol denat., ethylparaben, vitis vinifera, sodium benzoate, lactic acid, potassium sorbate, ci 77891, ci 14700, ci 42090

Winogron to jak na lekarstwo i krem ma za duzo potencjalnych zapychaczy i reszta opisana przez Narek

Cytat:
Napisane przez Narek Pokaż wiadomość
Znów pozwoliłam sobie na małą analizę
Pogrubiłam potencjalne zapychacze, a wysuszacze ( ) pogrubiłam i podkreśliłam. Kursywą zaznaczyłam butylene glycol, bo działa zaskórnikowotwórczo w połączeniu ze składnikami kosmetyków kolorowych(tak na przyszłość )
Strasznie nie podoba mi się ten alkohol w składzie kremu na noc. Ale w sumie jest dosyć daleko w składzie i pewnie nie zrobi większej szkody... Za to SLS w kosmetyku Vichy zdziwił mnie, i to bardzo
Pozdrawiam, i mam nadzieje, że na coś się moje wypociny przydały
Pewnie,ze sie przydalyzagladaj jak najczesciej
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-05, 22:04   #1387
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Heh, dziękuje Hexxano A zaglądać będę i to często, bo mam wakacje i zostaje na nie w domu
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-07-06, 08:07   #1388
Izane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 237
Wink Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

[QUOTE=Hexxana;4711283]Staramy sie analize robic na biezaco i przyznam,ze posty traktowane sa tak samo-nie ma lepszego czy gorszego.Jednak nalezy liczyc sie z tym,ze jezeli ktos daje tylko jeden kosmetyk to zawsze pojdzie to szybciej niz hurt tymbardziej,ze czas poswiecony w tym watku tez bywa okrojony i kazda z Nas ma swoje zycie

Droga HEXXANO,
wybacz jeśli uraziłam Cię swoim mailem, naprawdę nie taki był mój zamiar. Pełna zrozumienia dla Twojej i Twoich Koleżanek pracy, serdecznie dziękuję za czas poświęcony na analizę kremów.

Pozdrawiam,
Izane
Izane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-06, 08:23   #1389
Mimi1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lipno k/Włocławka
Wiadomości: 163
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Althaea Rosea-wyciag z malwy(prawoslaz rozowy),jednoczesnie moze nadac kosmetykowi rozowe zabarwienie ale..uspokaja i wygladza cere
Sorbitol pomaga utrzymac odpowiednie nawilzenie
Pantenol i alatoina maja wlasciwosci lagodzace.
To najciekawsze skladniki toniku,oprocz tego sa tutaj srodki kondycjonujace i na czerwowo konserwant,ktory moim zdaniem jest dosc wysoko w skladzie i moze przyczyniac sie do podraznien.
Masz cere wrazliwa wiec jednak zrezygnowlaabym z tego toniku.



faktycznie silikony lacznie z gliceryna oraz pochodnymi polimerow moga przyczynic sie do zapychania tymbardziej,ze tonik ma forme zelu do tego drazniacy konserwant(na czerwowo)Jest tutaj ekstrakt z alg a niektore cechy potrafia algi skutecznie zapychac.Wg mnie niezbyt szczesliwe polaczenie skaldnikow tymbardziej,ze to pewnie seria dla naczynkowcow a Twoja cera moze zle dzialac na propylene glycol i jeszcze alkohol w skladzie-ciekawa jestem czy jest opisany jego rodzaj czy tylko po prostu alkohol?

dziekuje Ci slicznie droga Hexxano w tym toniku kasztanowym Bielendy właśnie nie pisze jaki to alkohol tylko po prostu ;alcohol; kurcze, pewnie on sie przyczynil tez do podraznien hm.. trudno.. szukam nadal
ps; ojej wyedytowalam nie tą część wiadomosci heh
Mimi1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-06, 08:57   #1390
evee
Wtajemniczenie
 
Avatar evee
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 997
GG do evee
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Ella Bache Radical eye lift gel

sklad:
Aqua,Rosa Centifolia Flower Water,Glycine Soya(Soybean)Protein/Glycine Soja,Glycosaminoglycans,P olyacrylamide,Butylene Glycol,Propylene Glycol,C13-14 Isoparafin,Hedera Helix(Ivy)Extrackt,Hydrol ized Algin,Chenepodium Quinoa Seed Extract,Sea Water,Chlorella Vulgaris Extract,Laureth-7,Phenoxyethanol,Metylpar aben,Ethylparaben,Butylpa raben,Propylparaben,Isobu tylparaben,Potassium Sorbate,Disodium EDTA

prosze o małą analize - zuzyłam probke- krem mnie nie podraznil,ale ma troche zbyt chemiczny sklad albo mi sie wydaje ?Nie chce takze aby wysuszyl mi skore, jak to bywalo w przypadku kilku takich "zelowych"cudow..
dziekuje z gory za pomoc
evee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-06, 09:09   #1391
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

[quote=Izane;4716913]
Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Staramy sie analize robic na biezaco i przyznam,ze posty traktowane sa tak samo-nie ma lepszego czy gorszego.Jednak nalezy liczyc sie z tym,ze jezeli ktos daje tylko jeden kosmetyk to zawsze pojdzie to szybciej niz hurt tymbardziej,ze czas poswiecony w tym watku tez bywa okrojony i kazda z Nas ma swoje zycie

Droga HEXXANO,
wybacz jeśli uraziłam Cię swoim mailem, naprawdę nie taki był mój zamiar. Pełna zrozumienia dla Twojej i Twoich Koleżanek pracy, serdecznie dziękuję za czas poświęcony na analizę kremów.

Pozdrawiam,
Izane
Izane,nie urazilas mnie swoim postem tylko czasami naprawde znalezc czas by spokojnie i rzeczowo odpowiedziec w tej dziedzinie nie ma mowy o tzw"laniu wody" a z drugiej strony zdaje sobie sprawe,ze jak ktoras z WAs wrzuca sklad to takze czeka z niecierpliwoscia
Mam nadzieje,ze analiza kremow o ktore prosilas bedzie dla Ciebie tym,czego oczekiwalas

Cytat:
Napisane przez Mimi1985 Pokaż wiadomość
dziekuje Ci slicznie droga Hexxano w tym toniku kasztanowym Bielendy właśnie nie pisze jaki to alkohol tylko po prostu ;alcohol; kurcze, pewnie on sie przyczynil tez do podraznien hm.. trudno.. szukam nadal
ps; ojej wyedytowalam nie tą część wiadomosci heh
Wydaje mi sie,ze calosc skaldnikow nie jest zbyt do konca dobra a alkohol(chociaz sa rozne rodzaje i nie kazdy jest podrazniajacy) tez ma znaczenie tymbardziej,ze jest wysoko w skladzie a pamietam,ze posiadasz wrazliwa cere wiec wystrzegalabym sie go dobierajac kosmetyki.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-06, 09:44   #1392
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez evee Pokaż wiadomość

Ella Bache Radical eye lift gel

sklad:
Aqua,Rosa Centifolia Flower Water,Glycine Soya(Soybean)Protein/Glycine Soja,Glycosaminoglycans,Polyacrylamide,Butylene Glycol,Propylene Glycol,C13-14 Isoparafin,Hedera Helix(Ivy)Extrackt,Hydrolized Algin,Chenepodium Quinoa Seed Extract,Sea Water,Chlorella Vulgaris Extract,Laureth-7,Phenoxyethanol,Metylparaben,Ethylparabe n,Butylparaben,Propylpara ben,Isobutylparaben,Potas sium Sorbate,Disodium EDTA

prosze o małą analize - zuzyłam probke- krem mnie nie podraznil,ale ma troche zbyt chemiczny sklad albo mi sie wydaje ?Nie chce takze aby wysuszyl mi skore, jak to bywalo w przypadku kilku takich "zelowych"cudow..
dziekuje z gory za pomoc
Zaczne od dobrych skaldnikow
Wyciag z rozy,ktory jest swietnym antyoksydantem
Wyciag z bluszczu ma dzialanie min przeciwobrzekowe
ekstrakt z soi/proteinysojowe to jednoczesnie antyksydant/nawilzaja i zmekczaja naskorek
Hydrolized Algin to oligosacharyd,ktory dotlenia i nawilza skore
jest tutaj jeszcze wyciag z komosy,ktory jest swietnym nawilzaczem do tego srodek kondycjonujacy,wyciag z alg.
Jednak przyczepie sie poniewaz bardzo wysoko w skladzie jest
Poliakrylamid

Wrzucam Ci tutaj link,gdzie czytelnie opisane jest dzialanie tego skladnika,gdybys miala pytania to czekam
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?p=4650565
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-06, 11:02   #1393
moriam
Rozeznanie
 
Avatar moriam
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 950
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

prosze o analize skladu, czy ten krem bedzie dla mnie odpowiedni? mam 26lat, cere raczej nieproblematyczna, w kierunku do mieszanej.
Dermika, Preventi, Holistyczny krem nawilżający na dzień SPF 8 z filtrem immunologicznym
Skład( spisany z KWC) : Aqua, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Cetyl Alcohol, Glycerin, PEG-4 Olivate, Ceteareth-25, Octyl Methoxycinnamate, Propylene Glycol, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Caprylic/Capric Triglyceride, Persea Gratissima (Avocado) Oil Unsaponifiables, Hydrogenated Polydecene, Olea Europaea (Olive) Extract, Glyceryl Polymethacrylate, Laminaria Ochroleuca Extract, CI 7786I (Titanium Dioxide), Allantoin, Tocopheryl Acetate, Aleuritic Acid, Yeast Extract, Beta-Sitosterol, Tocopherol, Cistus Monspeliensis Extract, Glycoproteins, Glycine Soja (Soybean) Protein, Oxido Reductases, Alumina, Silica, Sodium Polyacrylate, Ascorbyl Palmitate, Dimethicone, Carbomer, Methylparaben, Propylparaben, EDTA, Triethanolamine, Diazolidinyl Urea, Parfum
moriam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-06, 11:34   #1394
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez moriam Pokaż wiadomość
prosze o analize skladu, czy ten krem bedzie dla mnie odpowiedni? mam 26lat, cere raczej nieproblematyczna, w kierunku do mieszanej.
Dermika, Preventi, Holistyczny krem nawilżający na dzień SPF 8 z filtrem immunologicznym
Skład( spisany z KWC) : Aqua, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Cetyl Alcohol, Glycerin, PEG-4 Olivate, Ceteareth-25, Octyl Methoxycinnamate, Propylene Glycol, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Caprylic/Capric Triglyceride, Persea Gratissima (Avocado) Oil Unsaponifiables, Hydrogenated Polydecene, Olea Europaea (Olive) Extract, Glyceryl Polymethacrylate, Laminaria Ochroleuca Extract, CI 7786I (Titanium Dioxide), Allantoin, Tocopheryl Acetate, Aleuritic Acid, Yeast Extract, Beta-Sitosterol, Tocopherol, Cistus Monspeliensis Extract, Glycoproteins, Glycine Soja (Soybean) Protein, Oxido Reductases, Alumina, Silica, Sodium Polyacrylate, Ascorbyl Palmitate, Dimethicone, Carbomer, Methylparaben, Propylparaben, EDTA, Triethanolamine, Diazolidinyl Urea, Parfum
Tak więc znów moja mała analiza
Pogrubiłam potencjalne zapychacze. Ciekawe składniki są pogrubione i napisane kursywą(
np. Persea Gratissima (Avocado) Oil Unsaponifiables- olej z owoców avocado, nawilża, witaminy A, D, E.). Jedyny wysuszający składnik diazolidinyl urea jest dosyć daleko w składzie i myśle, że nie zrobi żadnej szkody w Twojej cerze.
Jeżeli nie straszne Ci są te wszystkie zapychacze(a jest ich dosyć sporo) k
rem jest dosyć dobry. Ja jednak zastanowiłabym się nad tym wyborem...
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-06, 12:12   #1395
kizia mizia
Wtajemniczenie
 
Avatar kizia mizia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Prawie Kraków
Wiadomości: 2 032
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Proszę uprzejmie o analizę Oriflame, Skindividual Night Cream (Krem na noc)

Skład: aqua, hydrogenated polyisobutene, glycerin, cyclopentasiloxane, ppg-15 stearyl ether, cetyl alcohol, dimethicone, glyceryl stearate, butyrospermum parkii, peg-40 stearate, sodium acrylate/acryloyldimethyl taurate copolymer, xylitylglucoside, petrolatum, octadecenedioic acid, isohexadecane, anhydroxylitol, tocopheryl acetate, parfum, sodium lauroyl lactylate, methylparaben, sorbitan stearate, imidazolidinyl urea, polysorbate 80, propylparaben, xylitol, vaccinium vitis-idaea, disodium edta, sorbitan oleate, xanthan gum, ceramide 3, phenoxyethanol, phytosphingosine, cholesterol, ceramide 6 ii, carbomer, chondrus crispus, glucose, butylparaben, ethylparaben, isobutylparaben, bht, ceramide 1.
kizia mizia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-06, 13:54   #1396
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez kizia mizia Pokaż wiadomość
Proszę uprzejmie o analizę Oriflame, Skindividual Night Cream (Krem na noc)

Skład: aqua, hydrogenated polyisobutene, glycerin, cyclopentasiloxane, ppg-15 stearyl ether, cetyl alcohol, dimethicone, glyceryl stearate, butyrospermum parkii, peg-40 stearate, sodium acrylate/acryloyldimethyl taurate copolymer, xylitylglucoside, petrolatum, octadecenedioic acid, isohexadecane, anhydroxylitol, tocopheryl acetate, parfum, sodium lauroyl lactylate, methylparaben, sorbitan stearate, imidazolidinyl urea, polysorbate 80, propylparaben, xylitol, vaccinium vitis-idaea, disodium edta, sorbitan oleate, xanthan gum, ceramide 3, phenoxyethanol, phytosphingosine, cholesterol, ceramide 6 ii, carbomer, chondrus crispus, glucose, butylparaben, ethylparaben, isobutylparaben, bht, ceramide 1.
Pogrubione są ewentualne zapychacze. Jeżeli masz cerę problematyczną, którą zapychają np. silikony(dimethicone), gliceryna(glicerin) lub masło shea(butyrospermum parkii), ten krem nie będzie dla Ciebie. Jeżeli nie, to wydaje mi się, że krem na noc będzie odpowiedni
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-06, 14:36   #1397
evee
Wtajemniczenie
 
Avatar evee
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 997
GG do evee
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Jednak przyczepie sie poniewaz bardzo wysoko w skladzie jest [/SIZE][/FONT]Poliakrylamid

Wrzucam Ci tutaj link,gdzie czytelnie opisane jest dzialanie tego skladnika,gdybys miala pytania to czekam
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?p=4650565
to juz go nie chcę, mam placić za to żeby sie truć?
dziękuje za pomoc*
zastanawiam sie jeszcze nad jednym kremiszczem pod oczy-
Super Aqua-eye Guerlaina

sklad:
Aqua,Caprylic/succinic trioglyceride,cetearyl isononanoate,Pentylene glycol,Myristyl Mirystate,Glyceryl Stearate,Betula Alba Juice,Steareth-20,Serine,Hydroxystearic/linolenic/oleic polyglycerides,Octyldodec anol,Methylparaben,Steari c Acid ,Glycerin,Carbomer,Hydrol ized Wheat Protein,Isostearic Acid,Laureth-23,Irvingia Gabonensis Kernel Butter,Tromethamine,Pheno xyethanol,Tocopheryl Acetate,Cera Alba,Hydrogented Coco-Glycerides,Sucrose,Termin alia Sericea Extr,TetrasodiumEDTA,Buty lparaben,Ethylparaben,But ylene Glycol,Cyanotis Arachnoidea Root Extr,Sodium Hyaluronate,Propylparaben ,Isobutylparaben,BHT,Xylo se,Potassium Sorbate,Sanguisorba Officinalis Root Extr,Cedrus Atlantica Bark Extr,Acetyl Tetrapeptide-5,Sodium Benzoate.

zastanawiam sie czy jest ono cos warte?(czy to sama chemia,bo parabeny,capryle i chyba konserwanty juz sama widze:/) a na pierwsze pare uzyc jest przyjemne, takie dosc tresciwie
evee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-06, 15:10   #1398
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez evee Pokaż wiadomość
to juz go nie chcę, mam placić za to żeby sie truć?
dziękuje za pomoc*
zastanawiam sie jeszcze nad jednym kremiszczem pod oczy-

Super Aqua-eye Guerlaina

sklad:

Aqua,Caprylic/succinic trioglyceride,cetearyl isononanoate,Pentylene glycol,Myristyl Mirystate,Glyceryl Stearate,Betula Alba Juice,Steareth-20,Serine,Hydroxystearic/linolenic/oleic polyglycerides,Octyldodec anol,Methylparaben,Steari c Acid ,Glycerin,Carbomer,Hydrol ized Wheat Protein,Isostearic Acid,Laureth-23,Irvingia Gabonensis Kernel Butter,Tromethamine,Phenoxyethanol,Tocopheryl Acetate,Cera Alba,Hydrogented Coco-Glycerides,Sucrose,Termin alia Sericea Extr,TetrasodiumEDTA,Buty lparaben,Ethylparaben,But ylene Glycol,Cyanotis Arachnoidea Root Extr,Sodium Hyaluronate,Propylparaben ,Isobutylparaben,BHT,Xylo se,Potassium Sorbate,Sanguisorba Officinalis Root Extr,Cedrus Atlantica Bark Extr,Acetyl Tetrapeptide-5,Sodium Benzoate.

zastanawiam sie czy jest ono cos warte?(czy to sama chemia,bo parabeny,capryle i chyba konserwanty juz sama widze:/) a na pierwsze pare uzyc jest przyjemne, takie dosc tresciwie

Czasami nie rozumiem firm selektywnych skad pomysly na takie udziwnienia jezeli chodzi o pielegnacje,jest wysoko w skladzie(az za wysoko) umieszczony konserwant,ktorego naprawde warto unikac a jezeli juz to najlepiej jak jest na samym koncu.
Jak na krem pod oczy to ma wyjatkowo paskudne zestawienie nawet wyciag z brzozy nie jest w stanie mnie przekonac co do niego tymbardziej,ze skora wokol oczu jest wyjatkowo delikatna i podatna na uczulenia.
Jest tresciwe bo baza jest dosc odzwycza-ma tez w sobie wosk wiec pewnie zostawia uczucie natluszczenia.
Niewiele tutaj dobrych skaldnikow,ktore niestety gina w gaszczu chemii
__________________

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2007-07-06 o 16:40
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-06, 15:37   #1399
evee
Wtajemniczenie
 
Avatar evee
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 997
GG do evee
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

bardzo dziekuje za odpowiedz, wiec na razie dalej bede wykanczac Kinerase pod oczy,a gotowke na szczęscie nie stracona na Guerlaina spożytkuje na pachnącą flaszeczke
evee jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-06, 16:41   #1400
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez evee Pokaż wiadomość
bardzo dziekuje za odpowiedz, wiec na razie dalej bede wykanczac Kinerase pod oczy,a gotowke na szczęscie nie stracona na Guerlaina spożytkuje na pachnącą flaszeczke
Prosze bardzo i jak najbardziej popieram pomysl a swoja droga zagladaj do Nas czesciej

Pozdrawiam
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-06, 17:11   #1401
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Narek, Hex dziękuję
Mleczek i tak nie lubię, ale że dostałam to sobie poużywam bo szkody nie robi
A kremik winogronowy to faktycznie zasmiecili i teraz jestem pewna ze to on mi tak dekolt urządził
zobaczymy jak się sprawdzi na stopach
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-06, 17:24   #1402
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

rzyrafko, ależ proszę
A do stóp na pewno będzie dobry
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-07, 07:54   #1403
PauLiNeeCzKaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Zawiercie - Gliwice
Wiadomości: 120
GG do PauLiNeeCzKaaa
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Kochani Mam do Was prośbe napiszcie co myślicie o tym pokładzie, bardzo go lubię i jestem ciekawa jak to jest z jego składem..
Oceanic, AA Make Up, Jedwabisty podkład rozświetlający

Skład: Aqua, Cyclomethicone, Mineral Oil, Glycerin, Lauryl PEG/PPG-18/ Methicone, Propylene Glycol, Squalane, Shea Butter, Mica, Sodium Chloride, Panthenol, Tocopherol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Ascorbyl Palmitate, Retinol
PauLiNeeCzKaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-07, 11:27   #1404
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez PauLiNeeCzKaaa Pokaż wiadomość
Kochani Mam do Was prośbe napiszcie co myślicie o tym pokładzie, bardzo go lubię i jestem ciekawa jak to jest z jego składem..
Oceanic, AA Make Up, Jedwabisty podkład rozświetlający

Skład: Aqua, Cyclomethicone, Mineral Oil, Glycerin, Lauryl PEG/PPG-18/ Methicone, Propylene Glycol, Squalane, Shea Butter, Mica, Sodium Chloride, Panthenol, Tocopherol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Ascorbyl Palmitate, Retinol
Hmmm... Jak dla mnie troszkę dużo składników zapychających(pogrubione) . Na zielono zaznaczyłam silikony, które mogą podrażnić wrażliwą cerę... Na czerwono zaznaczyłam micę, którą nie może być łączona z filtrami(więc jeżeli używasz filtrów, to podkład nie jest dobry). Ale jeżeli Tobie pasuje, to gratuluje, mnie by zapchał na 100%
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-07, 11:49   #1405
aako
Zakorzenienie
 
Avatar aako
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 198
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Narek Pokaż wiadomość
Hmmm... Jak dla mnie troszkę dużo składników zapychających(pogrubione) . Na zielono zaznaczyłam silikony, które mogą podrażnić wrażliwą cerę... Na czerwono zaznaczyłam micę, którą nie może być łączona z filtrami(więc jeżeli używasz filtrów, to podkład nie jest dobry). Ale jeżeli Tobie pasuje, to gratuluje, mnie by zapchał na 100%
dzięku Narek mnie tez ta analiza się przydała bo szukam fluidu do skóry wrażliwej nawilżającego. i miałam na niego ochote ale chyba zrezygnuje ze względu na te silikony. swoja droga strasznie trudno znaleźć w polskich drogeriach podkladu nawilżającego..
aako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-07, 11:57   #1406
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

aako, ależ proszę Ja niestety nic Ci nie poradzę, bo nie używam podkładu. Może przejrzyj KWC? Na pewno znajdziesz coś dla siebie
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-07, 12:00   #1407
aako
Zakorzenienie
 
Avatar aako
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 198
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

przeglądałam i ten z AA miał nawet dobre opinie ale widze że pewnie mnie uczuli.
chyba jednak kupie ten z La Roche Posay ale miałam nadzieję na coś tanszego :P
buziak
aako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-07, 13:55   #1408
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez PauLiNeeCzKaaa Pokaż wiadomość
Kochani Mam do Was prośbe napiszcie co myślicie o tym pokładzie, bardzo go lubię i jestem ciekawa jak to jest z jego składem..
Oceanic, AA Make Up, Jedwabisty podkład rozświetlający

Skład: Aqua, Cyclomethicone, Mineral Oil, Glycerin, Lauryl PEG/PPG-18/ Methicone, Propylene Glycol, Squalane, Shea Butter, Mica, Sodium Chloride, Panthenol, Tocopherol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Ascorbyl Palmitate, Retinol
Podklad nie jest zly,sama go uzywlama swojego czasu (tylko ciezko dobrac odcien) i dobrze wywiazywal sie ze swojego dzialania-ma w sobie potencjalne zapychacze ale one wcale nie musza zapychac poniewaz to kwestia indywidualna.Konsysytencj a podkladu jest tresciwa poprzez wysoko umiejscowiony miin,chlorek sodu,ktory jest jednoczesnie zageszczaczem ale moze tez wysuszac.Tylko,ze dla rownowagi mamy tutaj maslo shea i skwalan,pantenol ktore rownowaza to w calosci.
Ma w sobie mike,wiec nie na kazdy rodzaj filtra mozna go nakladac(jezeli uzywasz) w tym przypadku jedynie filtry,ktore oparte sa na Tinosorbach.
Podklad jest dobry dla cer normalnych/mieszanych w kierunku suchej/typowo mieszanych poniewaz cery tluste nie beda z niego zadowolone glownie z efektu rozswietlenia i ciezkiej konsystencji,ktora dodatkowo trzeba zmatowic a dla cer typowo suchych nawilzenie bedzie zbyt male,chyba ze zastosujemy dobry nawilzacz.

Aako,jezeli chodzi o uczelenia/podraznienia to musisz przede wszystkim wiedziec czego unikac lub co moze byc ewentualnym alergenem i nawet apteczne podklady Ci tego nie zagwarantuja
LRP ma swietny podklad dla cery suchej optycznie wygladzajacy ale z drugiej strony podklad AA jaki i w/w przeze mnie LRP najlepiej wyglada na cerach bezproblemowych.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-07, 14:10   #1409
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Bardzo prosże o analizę składu podkładu, czy nadaje sie dla cery naczynkowej, czy może mocno zapychać, czy warto go kupić?

Sally Hansen airblush makeup

Water, Cyclomethicone, Isobutane, Talc, Dipropylene Glycol, C12-15 Alkyl Benzoate, Dimethicone Copolyol, Polyglyceryl 4 Oleate, Synthetic Wax, Panthenol, Sodium Chloride, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, PEG 8 Propylene Glycol, Cocoate, Propylparaben Quaternium-18 Hectorite, Propylenecarbonate, Alumina, Polyhydroxystearic Acid, Silica, Dimethicone, Silica Silylate, Propylene Glycol, Salvia Officinalis Leaf Extract (Sage), Salvia Officinalis Oil (Sage), Centella Asiatica Extract (Goku Kola), Rosamarinus Officinalis Leaf Extract (Rosemary), Cymbopogon Schoenanthus Extract (Lemongrass), Mentha Piperita Leaf Extract (Peppermint), Echinacea Angustifolia Extract (Coneflower), SD Alcohol 40B, Titanium Dioxide, Iron Oxides, Mica, Ultramarines
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-07, 16:29   #1410
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
Bardzo prosże o analizę składu podkładu, czy nadaje sie dla cery naczynkowej, czy może mocno zapychać, czy warto go kupić?

Sally Hansen airblush makeup

Water, Cyclomethicone, Isobutane, Talc, Dipropylene Glycol, C12-15 Alkyl Benzoate, Dimethicone Copolyol, Polyglyceryl 4 Oleate, Synthetic Wax, Panthenol, Sodium Chloride, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, PEG 8 Propylene Glycol, Cocoate, Propylparaben Quaternium-18 Hectorite, Propylenecarbonate, Alumina, Polyhydroxystearic Acid, Silica, Dimethicone, Silica Silylate, Propylene Glycol, Salvia Officinalis Leaf Extract (Sage), Salvia Officinalis Oil (Sage), Centella Asiatica Extract (Goku Kola), Rosamarinus Officinalis Leaf Extract (Rosemary), Cymbopogon Schoenanthus Extract (Lemongrass), Mentha Piperita Leaf Extract (Peppermint), Echinacea Angustifolia Extract (Coneflower), SD Alcohol 40B, Titanium Dioxide, Iron Oxides, Mica, Ultramarines
Gdyby odwrocic sklad to bylby to ciekawy kosmetyk a tak....niestety ale na czerwono zaznaczylam wszystko,to co nie podoba mi sie w tym podkladzie i niestety ale jest to czolowka oprocz tego za wysoko znajduje sie podrazniajacy konserwant wiec stanowczo odradzam cerom naczynkowym,wrazliwcom i sklonnym do alergii.
Zapchac moga silikony i ich podchodne,syntetyczny wosk,talk.Mowiac szczerze bardzo nie podoba mi sie baza podkladu
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:01.