Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy. - Strona 188 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-01-23, 10:37   #5611
tanika01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 3
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Dziewczyny potrzebuje Waszej pomocy. Od dłuższego czasu podczytuje Wasze forum ale dopiero dziś odważyłam się napisać. Mimo że mam prawie 30 lat, w doborze kolorów, ciuchów i makijażu jestem raczkująca.
Proszę pomóżcie mi przeprowadzić analizę kolorystyczną.

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Pierwszą opalenizną łapie dość wolno. Opalam się na jasno-brązowo, kolor jest przykurzony (wyglądam jakbym była brudna )

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

oczy zielono -szare z ciemną obwódką wokół tęczówki i rudą wokół źrenicy (nierówną, jakby słońce z promieniami) . Rzęsy i brwi czarne.


3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Brak piegów

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Cera ma nierówny koloryt. Przeważa kolor szary, troszkę jakby wpadała w róż na policzkach. W koło oczu, nosa, ust widać zółty odcień.
Rumienie się bardzo rzadko, na różowo.
Skóra wkoło oczu jakby oliwkowa


5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?


Naturalne włosy - bardzo ciemny brąz z szarym połyskiem
Dzieciństwie moje włosy były w kolorze bardzo jasny brąz.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

różowy

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Dobrze się czuje w bieli, granacie, generalnie w ciemnych odcieniach niebieskiego
Źle czuje się w pomarańczach, żółtych.

Nie wiem czy to ważne, ale dodam że skóra moje jest gruba (po oczyszczaniu lub mikrodermabrazji czerwona max pół dnia) Ma dużo niedoskonałości.

Dodaje też zdjęcie, bez makijażu, kremu (włosy ostatnio farbowałam w czerwcu)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0710.jpg (68,3 KB, 25 załadowań)
tanika01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-24, 00:29   #5612
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jaką jestem porą roku?

Cytat:
Napisane przez ashironeko Pokaż wiadomość
Witam
ja także proszę o pomoc w doborze mojej pory roku.

-Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Zdecydowanie lepiej mi w kremowych niż w czystym białym. Co do czarny/szary nie jestem pewna, na pewno dobrze wyglądam w granatach.

-Czy pasują ci kolory jaskrawe? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Zupełnie mi nie pasują.

-Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę pastelowe?
Tak, pasują, ale nie zbyt mocno zgaszone. Takie lekko przyszarzałe w stosunku do czystego koloru są ok.

-Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Zdecydowanie lepiej mi w chłodniejszych kolorach - np. w pomarańczach i jasnych/mocnych czerwieniach moja twarz wygląda na bardziej zaczerwienioną.
Złoto nie jest złe, ale dużo bardziej pasuje mi srebro.

-Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Mniejsze wzory i mało kontrastowe, badź bardziej kontrastujące, ale o tym samym natężeniu szarości, są lepsze niż duże wzory i duży kontrast.


Z palet najbardziej chyba pasuje mi true summer i light summer.

Dodaję jeszcze zdjęcie bez makijażu.
I pewnie nie mylisz się co do palet, bo z opisu najbardziej pasuje lato, niezbyt zgaszone, czyli właśnie zostaję te typy, których palety wskazałaś. Pozostaje tylko poprzymierzać ich kolory. Tak kontrolnie możesz spróbować też kolorów jasnej wiosny.

---------- Dopisano o 01:26 ---------- Poprzedni post napisano o 01:06 ----------

Cytat:
Napisane przez tanika01 Pokaż wiadomość
Dziewczyny potrzebuje Waszej pomocy. Od dłuższego czasu podczytuje Wasze forum ale dopiero dziś odważyłam się napisać. Mimo że mam prawie 30 lat, w doborze kolorów, ciuchów i makijażu jestem raczkująca.
Proszę pomóżcie mi przeprowadzić analizę kolorystyczną.

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Pierwszą opalenizną łapie dość wolno. Opalam się na jasno-brązowo, kolor jest przykurzony (wyglądam jakbym była brudna )

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

oczy zielono -szare z ciemną obwódką wokół tęczówki i rudą wokół źrenicy (nierówną, jakby słońce z promieniami) . Rzęsy i brwi czarne.


3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Brak piegów

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Cera ma nierówny koloryt. Przeważa kolor szary, troszkę jakby wpadała w róż na policzkach. W koło oczu, nosa, ust widać zółty odcień.
Rumienie się bardzo rzadko, na różowo.
Skóra wkoło oczu jakby oliwkowa


5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?


Naturalne włosy - bardzo ciemny brąz z szarym połyskiem
Dzieciństwie moje włosy były w kolorze bardzo jasny brąz.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

różowy

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Dobrze się czuje w bieli, granacie, generalnie w ciemnych odcieniach niebieskiego
Źle czuje się w pomarańczach, żółtych.

Nie wiem czy to ważne, ale dodam że skóra moje jest gruba (po oczyszczaniu lub mikrodermabrazji czerwona max pół dnia) Ma dużo niedoskonałości.

Dodaje też zdjęcie, bez makijażu, kremu (włosy ostatnio farbowałam w czerwcu)
Pomogłoby, gdybyś jeszcze odpowiedziała na mój kwestionariusz, ale i po opisie brzmi jak ciemna zima. Kiedy patrzę na twoje zdjęcie, to nie widzę tej szarości skóry, o której piszesz, ale jest raczej matowa, więc faktycznie możesz być typem o lekko zgaszonym odcieniu karnacji - taki mają głównie lata i jesienie, ale też ciemna zima. Ale nie wykluczałabym też chłodnej zimy.

Radziłabym ci obejrzeć palety, ze szczególnym uwzględnieniem ciemnej zimy i poprzymierzać kolory na żywo. Byłabyś dość jasnym przypadkiem ciemnej zimy, niemniej kolory mogłyby pasować. Zastanów się też, jak wyglądasz w kolorach jesiennych i letnich.

---------- Dopisano o 01:29 ---------- Poprzedni post napisano o 01:26 ----------

Cytat:
Napisane przez olivia_vertigo Pokaż wiadomość
Cześć i czołem, ja również prosiłabym Szanowne Ekspertki o określenie mojego typu urody. Osoby wcześniej pytane typują wiosnę lub jesień, lecz wolę się upewnić

1. Jak się opalasz ?
Szybko - od razu na ładny, ciemny brąz. Bez żadnych zaczerwienień i tym podobnych.

2. Kolor oczu - Brązowe, zdecydowanie ciepły odcień. Ciemna oprawa oczu, rzęsy naturalnie czarne. Brwi wyraźne, ciemnobrązowe.

3. Piegi - Ani śladu. Nigdy.

4. Cera - Ciemniejsza niż u większości znajomych, ciepła, złotawa. Często określana jako brzoskwiniowa. W lato usłyszałam określenie oliwkowa, ale to tylko okresowo.

5. Naturalny kolor włosów - Ciepłe, brązopodobne coś o złoto - rudawych refleksach. Latem bywam blondynką - ciemną, ale włosy są przyjemnie rozświetlone. Zimą kolor gaśnie, ciemnieje i mnie denerwuje.

6. Kolor ust- Intensywnie koralowy

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Dobrze jest mi we wszelkiej maści niebieskim. I ogólnie lepiej się czuję w kolorach jasnych i intensywnych. Innym podobam się też w swetrze koloru zgaszonej maliny.
Nie lubię siebie w ciemnych zieleniach, fioletach, brązach i szarościach - cała wtedy tracę energię i wyglądam na zmęczoną.
Pomogłoby mi, gdybyś odpowiedziała również na mój kwestionariusz.
Z opisu brzmi raczej jak wiosna, ale to jeszcze o niczym nie przesądza. Czy kolory, które ci pasują należą do palety wiosny, czy może jakichś innych?
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-24, 17:25   #5613
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

A ja zauważyłam ostatnio, że ładnie mi w kolorach chłodnych (choć uważam, że jestem Kontrastową Wiosną) i lekko ciemniejszych, nie jaskrawych
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-24, 23:02   #5614
_Dante_
Raczkowanie
 
Avatar _Dante_
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Ciepły, czerwony koc z frędzlami
Wiadomości: 116
Wiosna czy lato?

Witam,

Jestem totalnie zielona w temacie, więc z góry dziękuję za pomoc.

Cytat:
1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Twarz, ramiona i dekolt opalają się dość szybko. Początkowo występuje z reguły zaróżowienie. Opalenizna nie jest ciemna - raczej umiarkowana, złotawa/żółtawa.

Cytat:
2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Brwi i rzęsy na pewno nie są bardzo ciemne, nie są też zbyt jasne. Raczej popielate - średnie.

Oczy szare z domieszką niebieskiego, ale czasem wydają się również zielonkawe. Tęczówka ma ciemniejszą obwódkę, źrenica natomiast jest otoczona zielono-złotym pierścieniem. Ciężko określić konkretny kolor, gdyż zmienia się w zależności od światła.

Cytat:
3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Na twarzy szaro-brązowe lekko widoczne piegi, na ciele nieco pieprzyków w odcieniu ciepłego brązu. Piegi w lecie stają się bardziej widoczne i nieco cieplejsze.

Cytat:
4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Raczej jasna. Rumienię się jedynie podczas wysiłku i upałów. Neutralna, beż. Zimą jestem po prostu blada, ale latem dość szybko robię się nieco złotawa.

Cytat:
5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
I tutaj mam wielki problem z określeniem odcienia.
Średni blond. W ostrzejszym słońcu widać wyraźnie złote przebłyski, ale w umiarkowanym świetle wydają się mysie. Jako dziecko miałam bardziej nasycony kolor - na zdjęciach ewidentnie ciepły.

Cytat:
6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
"Brudny" róż.

Cytat:
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Dobrze czuję się w:
- turkusie
- kremowym
- szarym
- stłumionej czerwieni
- różne odcienie różu (ciepłe, zimne - byle nie ostre ani zbyt rozmyte)

Źle się czuję w:
- pomarańczowym
- neonowych barwach
- khaki/zgniłych zieleniach/oliwkowym
- trawiastym
- ciepłym brązie
- jasnych pastelach

Waham się między wiosną i latem, gdyż nie jestem - moim zdaniem - ani typowo ciepłym typem, ani chłodnym, więc nie mogę się zdecydować.

Zima i jesień raczej odpadają.

Znalazłam parę zdjęć, które w miarę dobrze oddają moją kolorystykę:

Cera, włosy i oprawa oczu są bardzo podobne jak u młodej S. Johannson.

Kolor oczu niemal identyczny jak na poniższych zdjęciach. Raz wydają się bardziej niebieskie i czyste, innym razem bardziej zielonkawe. Zdecydowanie odcinają się od białka oka (mają ciemniejszą obwódkę).

Pozdrawiam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg scarlett-johansson_young-bg.jpg (21,5 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg xin_4804032010206641149128.jpg (36,2 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Young-Scarlett-Johansson-and-Sarah-Jessica-Parker_o_108007.jpg (34,2 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Violet purple eyes Make up tutorial for blue and green eyes (10).jpg (33,2 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg silm2.jpg (24,7 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg BlueGreenEye.jpg (33,9 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Blue-green_eyes_2.jpg (40,2 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Blue_Green_Eye.jpg (24,0 KB, 4 załadowań)
_Dante_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-25, 09:20   #5615
Caramella_Krk
Raczkowanie
 
Avatar Caramella_Krk
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 34
Dot.: Wiosna czy lato?

Odpowiadając na te pytanie, możecie sobie tylko wstepnie określić ale nie na pewno. Analiza kolorystyczna to w 80% badanie skóry, trwające ok 3 godzin W tym badaniu dobierane są kolory korzyste i niekorzystne dla Ciebie, pytania na które odpowiadacie to jest zaledwie 20%
__________________
"Keep smiling"

61-60-59-58-57
Caramella_Krk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-25, 12:16   #5616
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
A ja zauważyłam ostatnio, że ładnie mi w kolorach chłodnych (choć uważam, że jestem Kontrastową Wiosną) i lekko ciemniejszych, nie jaskrawych
Ale jak bardzo chłodnych? I jak czystych? Bo wiesz, nie musisz chodzić w różu Barbie na okrągło. Poza tym typy kontrastowe są bliskie neutralności, tylko wiosna jest bardziej po stronie ciepłej, a zima - po chłodnej, a nie są czysto ciepłe lub chłodne.

---------- Dopisano o 13:16 ---------- Poprzedni post napisano o 13:10 ----------

Cytat:
Napisane przez _Dante_ Pokaż wiadomość
Dobrze czuję się w:
- turkusie
- kremowym
- szarym
- stłumionej czerwieni
- różne odcienie różu (ciepłe, zimne - byle nie ostre ani zbyt rozmyte)

Źle się czuję w:
- pomarańczowym
- neonowych barwach
- khaki/zgniłych zieleniach/oliwkowym
- trawiastym
- ciepłym brązie
- jasnych pastelach

Waham się między wiosną i latem, gdyż nie jestem - moim zdaniem - ani typowo ciepłym typem, ani chłodnym, więc nie mogę się zdecydować.

Zima i jesień raczej odpadają.

Znalazłam parę zdjęć, które w miarę dobrze oddają moją kolorystykę:

Cera, włosy i oprawa oczu są bardzo podobne jak u młodej S. Johannson.

Kolor oczu niemal identyczny jak na poniższych zdjęciach. Raz wydają się bardziej niebieskie i czyste, innym razem bardziej zielonkawe. Zdecydowanie odcinają się od białka oka (mają ciemniejszą obwódkę).

Pozdrawiam.
Jeszcze jakbyś obejrzała palety, to sporo by to powiedziało, ale póki co brzmi jak typ przytłumiony i raczej chłodny, czyli lato. Typy czysto chodne lub czysto ciepłe nie zdarzają się często, więc najprawdopodobniej masz jedne i drugie pigmenty, z przewagą jednego.

Najlepiej pooglądaj palety i poprzymierzaj kolory na żywo, bo przez internet to możemy tylko dawać ci wskazówki.

Pokazywanie cudzych zdjęć zupełnie mija się z celem, bo podobieństwo jest najczęściej tylko wrażeniem, naturalne kolory są bardzo, bardzo złożone i najczęściej jak dwie osoby o "tym samym" kolorze włosów, oczu czy karnacji staną obok siebie to widać, że tak naprawdę jest znacząca różnica.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-25, 13:06   #5617
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Ale jak bardzo chłodnych? I jak czystych? Bo wiesz, nie musisz chodzić w różu Barbie na okrągło. Poza tym typy kontrastowe są bliskie neutralności, tylko wiosna jest bardziej po stronie ciepłej, a zima - po chłodnej, a nie są czysto ciepłe lub chłodne.[COLOR="Silver"]
Chłodnych to może za dużo powiedziane, raczej neutralnych, niezupełnie ciepłych, ale dalej dość czystych (nie zgaszonych, nie szarych, tylko spokojniejszych odcieniach, lekko ciemniejszych), np. lekko ciemniejsza zieleń (nie czysta, jak wiosenna trawa), fiolet z przewagą czerwieni, ale dość głęboki, niebieski w stronę chłodnego. w sumie to chyba normalne, bo jak patrzę paletę Czystej Zimy, to właśnie te kolory wyglądają na mnie ok, co nie oznacza, że idealnie.
RóżówBarbie nie noszę
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-25, 19:39   #5618
olivia_vertigo
Przyczajenie
 
Avatar olivia_vertigo
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Wampierz, już wypełniam

-Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
W białym nie jest źle, ale uważam, że kremowy prezentuje się znacznie lepiej. Czysta czerń też nie jest zła. W ciemnoszarym jest mi ciut lepiej, w ciemnobrązowym ciut gorzej.

-Czy pasują ci kolory jaskrawe? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Pasują, takie jaśniejsze - "w miarę", mniej nasycone. W ekstremalnych też jest ok, ale również w tych jaśniejszych. Np. jasna, intensywna zieleń wygląda na mnie dobrze, podczas gdy ciemna i nasycona już nie.

-Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę pastelowe?
Zauważyłam ostatnio, że pastelach moja skóra bardzo ładnie się prezentuje i wydaje ciemniejsza (omamy? ) . Kolory zgaszone wybieram rzadziej, ale też mi się zdarza. Ale tylko lekko przygaszone, nadal w jasnej kolorystyce.

-Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Dobrze mi w i w ciepłych i chłodnych (np. żółty, zielony (od limonki po groszek), malina, niebieskości i turkusy)
Lecz w mojej szafie przeważają ciepłe odcienie. I barwy stosunkowo jasne (nie licząc granatów)
Noszę i złoto i srebro (czytaj: to, co mam )
Ale chyba wole złoto.

-Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Dość często noszę poziome paski przy twarzy i jest ok. Mam też trochę ubrań w groszki, kwiatowe wzory itp. Jednak zestawienia wybieram mniej drastyczne - czuję się wtedy swobodniej (Kolor intensywny z tym delikatniejszym). Lubię mieć na sobie coś jasnego, o zdecydowanym odcieniu.

Z palet najbardziej przemawia do mnie True Spring i Light Spring, ale stwierdzam też, że dobrze wyglądałabym w niebieskościach z palety True Winter. Wszystkie jesienie odpadają.

Khę, khę... Mam teraz mętlik w głowie
olivia_vertigo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-26, 15:11   #5619
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez olivia_vertigo Pokaż wiadomość
Wampierz, już wypełniam

-Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
W białym nie jest źle, ale uważam, że kremowy prezentuje się znacznie lepiej. Czysta czerń też nie jest zła. W ciemnoszarym jest mi ciut lepiej, w ciemnobrązowym ciut gorzej.

-Czy pasują ci kolory jaskrawe? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Pasują, takie jaśniejsze - "w miarę", mniej nasycone. W ekstremalnych też jest ok, ale również w tych jaśniejszych. Np. jasna, intensywna zieleń wygląda na mnie dobrze, podczas gdy ciemna i nasycona już nie.

-Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę pastelowe?
Zauważyłam ostatnio, że pastelach moja skóra bardzo ładnie się prezentuje i wydaje ciemniejsza (omamy? ) . Kolory zgaszone wybieram rzadziej, ale też mi się zdarza. Ale tylko lekko przygaszone, nadal w jasnej kolorystyce.

-Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Dobrze mi w i w ciepłych i chłodnych (np. żółty, zielony (od limonki po groszek), malina, niebieskości i turkusy)
Lecz w mojej szafie przeważają ciepłe odcienie. I barwy stosunkowo jasne (nie licząc granatów)
Noszę i złoto i srebro (czytaj: to, co mam )
Ale chyba wole złoto.

-Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Dość często noszę poziome paski przy twarzy i jest ok. Mam też trochę ubrań w groszki, kwiatowe wzory itp. Jednak zestawienia wybieram mniej drastyczne - czuję się wtedy swobodniej (Kolor intensywny z tym delikatniejszym). Lubię mieć na sobie coś jasnego, o zdecydowanym odcieniu.

Z palet najbardziej przemawia do mnie True Spring i Light Spring, ale stwierdzam też, że dobrze wyglądałabym w niebieskościach z palety True Winter. Wszystkie jesienie odpadają.

Khę, khę... Mam teraz mętlik w głowie
Myślę, że wiosna jest najbardziej prawdopodobna, weź też pod uwagę intensywną wiosnę. Jeśli jesteś wiosną, to ogólnie wszystkie palety wiosny będą ok, ale tylko jedna będzie najlepsza. Radzę teraz sporo przymierzać.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-26, 15:11   #5620
_Dante_
Raczkowanie
 
Avatar _Dante_
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Ciepły, czerwony koc z frędzlami
Wiadomości: 116
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

(podwójny post - już zgłosiłam do usunięcia)

Edytowane przez _Dante_
Czas edycji: 2013-01-27 o 22:09
_Dante_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-27, 18:42   #5621
_Dante_
Raczkowanie
 
Avatar _Dante_
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Ciepły, czerwony koc z frędzlami
Wiadomości: 116
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Caramella_Krk Pokaż wiadomość
Odpowiadając na te pytanie, możecie sobie tylko wstepnie określić ale nie na pewno. Analiza kolorystyczna to w 80% badanie skóry, trwające ok 3 godzin W tym badaniu dobierane są kolory korzyste i niekorzystne dla Ciebie, pytania na które odpowiadacie to jest zaledwie 20%
Zdaję sobie z tego sprawę. Pytam tak z czystej ciekawości i wystarczą mi wasze luźne spostrzeżenia.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Jeszcze jakbyś obejrzała palety, to sporo by to powiedziało, ale póki co brzmi jak typ przytłumiony i raczej chłodny, czyli lato. Typy czysto chodne lub czysto ciepłe nie zdarzają się często, więc najprawdopodobniej masz jedne i drugie pigmenty, z przewagą jednego.

Najlepiej pooglądaj palety i poprzymierzaj kolory na żywo, bo przez internet to możemy tylko dawać ci wskazówki.

Pokazywanie cudzych zdjęć zupełnie mija się z celem, bo podobieństwo jest najczęściej tylko wrażeniem, naturalne kolory są bardzo, bardzo złożone i najczęściej jak dwie osoby o "tym samym" kolorze włosów, oczu czy karnacji staną obok siebie to widać, że tak naprawdę jest znacząca różnica.
Niestety nie mam możliwości zamieszczenia moich zdjęć.

Właśnie na wskazówki liczę, bo dopiero wgryzam się w temat i zastanawiam się z której strony go ugryźć.

____


-Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Mam wrażenie, że beż jest korzystniejszy. Czysta biel jest zbyt jaskrawa, dominuje nad moją cerą. Czarny jest w porządku, ale nie jestem obiektywna, bo po prostu uwielbiam czerń.
Brązy...mam wrażenie, że to najgorszy wybór (brązy, pomarańcz i oliwkowa zieleń są dla mnie bardzo niekorzystne).
Co do szarości...chmm...taki asfaltowy kolor nie jest zły, ale lubię, gdy jest lekko złamany różem (taupe?).


-Czy pasują ci kolory jaskrawe? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Wydaje mi się, że niektóre jaskrawe barwy wyglądają dobrze, ale tylko wtedy, gdy nie są zbyt neonowe i ciemne. Z reguły wybieram turkus i czerwony lub jasny żółty, jasny róż.

-Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę pastelowe?
W mleczno-pastelowych wyglądam raczej niekorzystnie. Są za jasne, cera sprawia wrażenie ziemistej.
Kolory stłumione są w porządku (zwłaszcza bordo, turkus, fiolet).

-Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Wybieram złoto, ale nie jaskrawe - nieco stłumione, niezbyt żółte. Zauważyłam, że bardzo pasuje w połączeniu z delikatnym różem lub mlecznym turkusem.
Wybieram zarówno tonacje chłodne jak i ciepłe. W zbyt zimnych kolorach wyglądam niekorzystnie (unikam czystego błękitu, pastelowego niebieskiego).
Z ciepłych barw wybieram brzoskwiniowy, beż, ciepłe czerwienie, ciepłe róże. Unikam ciepłego i ciemnego żółtego, ciepłej zieleni, pomarańczowego, ciepłych brązów.

-Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Bardzo kontrastowe połączenia to niezbyt dobry pomysł. Do tej pory nie zwracałam uwagi na wzory, ale wydaje mi się, że bardziej pasują do mnie jednak stonowane zestawy.

Najulubieńsze kolory: turkus, czerwień, ciepły róż, taupe, malina, koralowy, kremowy,zielono-niebieski.

Edytowane przez _Dante_
Czas edycji: 2013-01-27 o 22:22
_Dante_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-27, 19:25   #5622
sensually14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 6
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

1. Jak się opalasz - raczej szybko, na złotawo-brązowawy kolor

2. Kolor oczu - szaro-niebieskie, czyste, bez plamek

3. Piegi - nie, nie posiadam piegów

4. Cera - chłodny, szarawy wpadający w róż

5. Naturalny kolor włosów - mój naturalny kolor włosów to jasny brąz, przebłyski były złotawo-brązowe

6. Kolor ust - dość jasny różowy

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę - oliwkowy, beżowy, biały. Źle czuje się w niebieskim, zielonym, czarnym, rażących w oczy.

Edytowane przez sensually14
Czas edycji: 2013-01-27 o 19:27
sensually14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-27, 20:27   #5623
_Dante_
Raczkowanie
 
Avatar _Dante_
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Ciepły, czerwony koc z frędzlami
Wiadomości: 116
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Po przejrzeniu kilku fachowych stron zaczęłam wahać się między soft summer i light spring.

Skłaniam się delikatnie ku light spring. Soft summer wydaje mi się jednak zbyt zgaszony i zimny.
_Dante_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-27, 20:54   #5624
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Po przeczytaniu tego http://12blueprints.com/a-blonde-true-winter/ jestem w kropce. Jakbym czytała o sobie! A jak zobaczyłam zdjęcie! Takie włosy miałam do 16 roku życia, ani ciepłe, ani chłodne. Potem ściemniały do średniego blondu. Oczy mam w takim samym kolorze, nawet to przydymienie brwi i rzęsy tak samo jak oczy.
Najbardziej mnie jednak dziwi, że ta pani Zima ze zdjęcia ma cieplutkie piegi i włosy. Mnie to zmyliło i tak było zawsze.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-28, 23:39   #5625
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Po przeczytaniu tego http://12blueprints.com/a-blonde-true-winter/ jestem w kropce. Jakbym czytała o sobie! A jak zobaczyłam zdjęcie! Takie włosy miałam do 16 roku życia, ani ciepłe, ani chłodne. Potem ściemniały do średniego blondu. Oczy mam w takim samym kolorze, nawet to przydymienie brwi i rzęsy tak samo jak oczy.
Najbardziej mnie jednak dziwi, że ta pani Zima ze zdjęcia ma cieplutkie piegi i włosy. Mnie to zmyliło i tak było zawsze.
No i dlatego nie warto zgadywać po wyglądzie.

Sporo widzę w necie zdiagnozowanych profesjonalnie jako zimy blondynek. Chłód + czystość + kontrast = zima.

Właśnie zimne typy też miewają jakąś "dokładkę" zimnych pigmentów, ale o dziwo nie wpływa to na ich pasujące kolory, tzn i tak wyglądają najlepiej w najchłodniejszych odcieniach.


Ale podobieństwem fizycznym też nie powinnaś się za bardzo sugerować, ten przykład jest super, bo pokazuje jak zaskakujący może być typ. Ale decydują pasujące kolory. Może jesteś chłodną zimą, tylko co z bieląVizira?

---------- Dopisano o 00:39 ---------- Poprzedni post napisano o 00:28 ----------

Dante - pooglądaj palety.

Brzmi jak mniej lub bardziej przytłumiony, bliski neutralności typ. Może zgaszona jesień, zgaszone lato, jasne lato, jasna wiosna.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-29, 11:02   #5626
jukaba
Zadomowienie
 
Avatar jukaba
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 403
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Witam Was , czy i ja mogę zostać "zanalizowana"

1. Jak się opalasz ?
raczej trudno, na taki orzechowy odcień

2. Kolor oczu - Piwne z szarozieloną obwódką, oprawa oczu ciemna

3. Piegi - owszem sporo - złote

4. Cera - brzoskwiniowo - beżowa, ale pojawiaja się zaróżowienia

5. Naturalny kolor włosów -
ciemny blond z tendencją do pasemek i wielobarwności (zarówno refleksy złote jak i popielate

6. Kolor ust- róż

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
lubie kontrasty, lubie czerń, biel Baaaaardzooo, granat, koralowy, lubie szarość łączyć ze złotem, bardzo lubie beże zarówno ciepłe jak i chłodne

na pewno nie lubię się w zieleni wyglądam wtedy sino

co zawyrokujecie???
jukaba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-29, 15:36   #5627
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Może jesteś chłodną zimą, tylko co z bieląVizira? [COLOR="Silver"]
Czysta biel odpada, już lepiej mi w czystej czerni, ale najlepiej (nieważne, ciepłych czy chłodnych) paskach, kratce, czyli połączeniu dwóch kolorów (nie zgaszonych i nie zszarzałych), wtedy twarz jest bardzo wyrazista (mimo że ja nie widę u siebie kontrastu typowego dla Kontrastowej wiosny), ale skoro mnie nie przytłaczają, więc jest ok.
Oprócz tego turkus i mocno ciepła żółć
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-29, 15:42   #5628
Amberella
Wtajemniczenie
 
Avatar Amberella
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 110
GG do Amberella
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Wampierz, czekam na nowy wpis na Twoim blogu
__________________
Razem
Ślub
Kacperek
Amberella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 11:28   #5629
_Dante_
Raczkowanie
 
Avatar _Dante_
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Ciepły, czerwony koc z frędzlami
Wiadomości: 116
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Dante - pooglądaj palety.

Brzmi jak mniej lub bardziej przytłumiony, bliski neutralności typ. Może zgaszona jesień, zgaszone lato, jasne lato, jasna wiosna.
Masz rację - na pewno jestem typem przytłumionym o małym kontraście.

Przeglądałam palety i wykluczam na 100% zgaszoną jesień (choć na niektórych zdjęciach przykłady tych typów są dość do mnie podobne) - za dużo kolorów ziemi, barwy zdecydowanie zbyt ciemne.

Jasne lato ma sporo ciemnych odcieni, a w takich kolorach nie wyglądam zbyt korzystnie (w ogóle w ciemnym nie jest mi do twarzy, ale czarny i tak noszę, bo nie umiem się z nim rozstać ). Za to podoba mi się nasycenie barw.

Zgaszone lato ma przepiękną kolorystykę, ale...chyba właśnie zbyt zgaszoną.

Jasna wiosna ma najwięcej jasnych i nasyconych barw i dominują w niej moje ulubione i najczęściej przeze mnie noszone kolory:
turkusy, niebiesko-zielony, ciepłe róże i czerwienie, koral, ciepłe beże.

Jeżeli pozostaje mi jakaś resztka niepewności to tylko między light spring i light summer, przy czym skłaniam się do tej pierwszej opcji.

Dodatkowym argumentem jest moje oko, które jest bardzo charakterystyczne. Na 12blueprints porównałam oczy letnich i wiosennych typów:

Lato
Wiosna

Letnie oczy (nawet soft summer, które mają ciepłe elementy) są jakby za mgłą. Moje są "żywsze", bardziej nasycone.

Dziękuję bardzo za pomoc!
_Dante_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-30, 22:13   #5630
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez _Dante_ Pokaż wiadomość
Masz rację - na pewno jestem typem przytłumionym o małym kontraście.

Przeglądałam palety i wykluczam na 100% zgaszoną jesień (choć na niektórych zdjęciach przykłady tych typów są dość do mnie podobne) - za dużo kolorów ziemi, barwy zdecydowanie zbyt ciemne.

Jasne lato ma sporo ciemnych odcieni, a w takich kolorach nie wyglądam zbyt korzystnie (w ogóle w ciemnym nie jest mi do twarzy, ale czarny i tak noszę, bo nie umiem się z nim rozstać ). Za to podoba mi się nasycenie barw.

Zgaszone lato ma przepiękną kolorystykę, ale...chyba właśnie zbyt zgaszoną.

Jasna wiosna ma najwięcej jasnych i nasyconych barw i dominują w niej moje ulubione i najczęściej przeze mnie noszone kolory:
turkusy, niebiesko-zielony, ciepłe róże i czerwienie, koral, ciepłe beże.

Jeżeli pozostaje mi jakaś resztka niepewności to tylko między light spring i light summer, przy czym skłaniam się do tej pierwszej opcji.

Dodatkowym argumentem jest moje oko, które jest bardzo charakterystyczne. Na 12blueprints porównałam oczy letnich i wiosennych typów:

Lato
Wiosna

Letnie oczy (nawet soft summer, które mają ciepłe elementy) są jakby za mgłą. Moje są "żywsze", bardziej nasycone.

Dziękuję bardzo za pomoc!
Cieszę się, że znalazłaś swój typ.

---------- Dopisano o 23:12 ---------- Poprzedni post napisano o 23:03 ----------

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Czysta biel odpada, już lepiej mi w czystej czerni, ale najlepiej (nieważne, ciepłych czy chłodnych) paskach, kratce, czyli połączeniu dwóch kolorów (nie zgaszonych i nie zszarzałych), wtedy twarz jest bardzo wyrazista (mimo że ja nie widę u siebie kontrastu typowego dla Kontrastowej wiosny), ale skoro mnie nie przytłaczają, więc jest ok.
Oprócz tego turkus i mocno ciepła żółć
Spróbuj jeszcze z kolorami jasnej wiosny dla pewności. Intensywną zimę już kiedyś wykluczyłaś.

Kontrasty u typów intensywnych mogą być nieoczywiste, bo wcale nie muszą być głównie w walorze, mogą być w kolorze. Ostatnio właśnie czytałam o wiosnach coś, co utwierdziło moje obserwacje - kontrasty ciepłe-chłodne u wiosen, szczególnie intensywnych ale nie tylko są całkiem częste - np. niebieskie lub szare oczy i ciepłe włosy.

A właśnie, to mi przypomina:
http://www.voxboxcomics.com/wp-conte...losup-thor.jpg
Nie wiem, czy jak filmowy wygląd był bliski naturalnej kolorystyce tego aktora, ale bardzo ładnie to wykorzystano w filmie o Thorze Jeśli ktoś oglądał, to może zauważyłyście, jak w boskiej postaci kontrast był podkręcony, a kolory żywsze, a przy zgaszonej kolorystyce wyglądał "biedniej".

---------- Dopisano o 23:13 ---------- Poprzedni post napisano o 23:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Amberella Pokaż wiadomość
Wampierz, czekam na nowy wpis na Twoim blogu
Mówisz i masz Ostatnio jestem zajęta, ale stwierdziłam, że napiszę coś, żeby nie było.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-31, 17:09   #5631
beti666
Raczkowanie
 
Avatar beti666
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 46
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez _Dante_ Pokaż wiadomość
Dodatkowym argumentem jest moje oko, które jest bardzo charakterystyczne. Na 12blueprints porównałam oczy letnich i wiosennych typów:

Lato
Wiosna

Letnie oczy (nawet soft summer, które mają ciepłe elementy) są jakby za mgłą. Moje są "żywsze", bardziej nasycone.

Dziękuję bardzo za pomoc!
Nigdy wcześniej nie natknęłam się na te wątki, i z ciekawością obejrzałam sobie oczy przypisane do wszystkich pór roku. Moje oczy najbardziej pasują do ciemnej zimy. Letnie oczy rzeczywiście są jakby za mgłą, a moje takie nie są. Jednak koniec końców analiza nie opiera się tylko na oczach a szkoda bo zimy mi się bardzo podobają
beti666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-31, 18:28   #5632
Amberella
Wtajemniczenie
 
Avatar Amberella
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 110
GG do Amberella
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Mówisz i masz Ostatnio jestem zajęta, ale stwierdziłam, że napiszę coś, żeby nie było.
Super, już zabieram się do czytania
__________________
Razem
Ślub
Kacperek
Amberella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-31, 23:45   #5633
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez beti666 Pokaż wiadomość
Nigdy wcześniej nie natknęłam się na te wątki, i z ciekawością obejrzałam sobie oczy przypisane do wszystkich pór roku. Moje oczy najbardziej pasują do ciemnej zimy. Letnie oczy rzeczywiście są jakby za mgłą, a moje takie nie są. Jednak koniec końców analiza nie opiera się tylko na oczach a szkoda bo zimy mi się bardzo podobają
Uważajcie z tym artykułem o oczach - sama autorka pisze, żeby zwracać uwagę na czystość barw, wyrazistość granic itp, a nie np. kolor. Bo np. takie oczy o pomarańczowawym lub zielonym środku i szarej obwódce można spotkać u każdej pory roku, tyle że potrafią być bardzo różne - ostre lub właśnie "zamglone", ciepłe lub chłodne.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-01, 12:35   #5634
_Dante_
Raczkowanie
 
Avatar _Dante_
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Ciepły, czerwony koc z frędzlami
Wiadomości: 116
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Ja mam właśnie ostre. Kontrast między włosami i skórą jest niewielki, ale jeżeli chodzi o oczy, to są czyste i wyraziste. Tęczówka odcina się od białka oka i jest nasycona kolorem. Wydawały mi się szarawe z tego powodu, że nie dominuje jakiś konkretny kolor (raz są bardziej zielone, raz bardziej niebieskie), ale jak uważnie się przyglądam to nie są one takie "zamglone" jak u lata.

Muszę jeszcze raz uważnie przeczytać te artykuły.
_Dante_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-01, 12:36   #5635
jukaba
Zadomowienie
 
Avatar jukaba
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 403
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Bardzo proszę, spójrzcie na mnie (post #5633) i powiedzcie co to za typ, bo co więcej czytam to tylko wątpliwości moje wzrastają
jukaba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-01, 13:24   #5636
Marichuana222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 10
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Ja także bardzo Was porszę o pomoc!
1. Jak szybko się opalasz? w dzieciństwie bardzo szybko, teraz zdecydowanie wolno. Skóra nawet gdy leżę długo na słońcu przybiera jedynie lekko brązowawy odcień. Występują plamki na skórze.
2. Kolor oczu- Zielone z mocno zieloną obwódką, ale za to w środku oka brązowa plama. BARDZO jane i krótkie brwi i rzęsy.
3. Piegi- nie mam.'
4. Cera- Bardzo jasny odcień, wyraziste sińce pod oczami. Bez niedoskonałości w postaci krostek czy trądziku, ale za to z różowymi plamkami. Często wygląda na zmęczoną.
5. Mój naturalny kolor włosów to dosyć ciemny brąz. Jednak w świetle słońca można dostrzec w nim blond refleksy.
6. Naturalny kolor ust to jasny różowy.

Załączam zdjęcia.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg xyz.jpg (71,0 KB, 13 załadowań)
Marichuana222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-01, 15:16   #5637
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Jukaba, Marichuana - proszę odpowiedzcie na mój kwestionariusz, który powinien być gdzieś na poprzednich stronach.

Proszę was też o zapoznanie się z podanymi tam paletami. Naprawdę trzeba się nad tym trochę zastanowić, bo nie zawsze kolory, które lubimy i w które się ubieramy są naprawdę naszymi najbardziej twarzowymi kolorami.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-01, 16:45   #5638
polee
Raczkowanie
 
Avatar polee
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 291
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Wampierz mogę Cię prosić o pomoc w analizie?

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Nie opalam się ogólnie bo wychodzą mi znamiona ale jeśli już to ciężko, najpierw mnie spieka raczek a potem raczej na brązowo

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Oczy piwne. Brązowo - zielone z ciemniejszą obwódką. Kolor nie jest czysty. Oprawa oczu jest ciemna, zdecydowana

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Piegów chwilowo brak ale jak się opalę to wychodzą, niestety nie wiem jakiego koloru są, brązowe?

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Jasna, blada, taka żółtawa trochę. Nie rumienię się.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Ciemny brąz, naturalny kolor jest mysi, siwe włosy są srebrzyste.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Taki średnio ciemny, łady koral

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Lubię nasycone kolory: korale, róże, czerwienie. Brzydko wyglądam w granacie ciemnym, spłowiałych kolorach - takich przygaszonych.

-Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
W intensywnej czerni ładnie wyglądam, wydaje mi się że lepiej w kremowym niż białym ale to trudno mi określić, brąz tak sobie a granat odpada.
-Czy pasują ci kolory jaskrawe? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Raczej tak, nie nosze jaskrawych - odblaskowych ale takie dosyć mocno nasycone
-Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę?
Nie, raczej w ogóle
-Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.
Raczej kolory ciepłe : różowy, koralowy, pomarańczowy, czerwony, bordowy nasycony
-Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Wydaje mi się, że nie wyglądam dobrze w kontrastowych dużych wzorach

Będę wdzięczna za wszystkie sugestie z palet, które podałaś najbardziej podchodzi mi Bright Winter
__________________
22.06.2013

Edytowane przez polee
Czas edycji: 2013-02-01 o 21:45
polee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-01, 17:18   #5639
LadyElfiee
Raczkowanie
 
Avatar LadyElfiee
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 313
Send a message via Skype™ to LadyElfiee
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Hej, jeszcze ja! Mam problem z moją urodą, bo jest trochę azjatycka, ale nie wiem do końca czy ciepła czy zimna.
1. Jak się opalasz
Opalam się średno szybko, na złoto-oliwkowy odcień. nie spalam się nigdy na słońcu, tzn. nie opalam się na czerwono.

2. Kolor oczu
Oczy piwne, taki orzech laskowy z ciemna obwódką. Brwi i rzęsy ciemne, prawie czarne.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Nie mam piegów.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra?
Jasna, nie umiem właśnie do końca określić odcienia. Wydaje mi się żółtawo-oliwkowa. Rumienię się bardziej na czerwonawo.

5. Naturalny kolor włosów
Bardzo ciemny brąz, prawie czarny. Teraz mam troche cieplejszy odcień, ale było mi lepiej w takim neutralnym, troche chłodniejszym brązie.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Jasno/średnio różowe.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Najleopiej w czerni, szarościach, bieli, granacie, brudnym beżu, czasami bordo.


-Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Pasuje mi i czysta biel i czysta czerń, lubię się obierać w te kolory. Bardzo ciemny szary też mi pasuje, ale brązy nie.

-Czy pasują ci kolory jaskrawe? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Moim zdaniem nie pasują i nie lubię ich nosić. Ani w makijażu ani w ciuchach.

-Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę?
Zgaszone, blade kolory mi nie pasują, bo wyglądam jakoś trupio, pastele i bardzo łagodne kolory odpadają.

-Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Wydaje mi się, że i jedne i drugie, ale bardzo ciepłych nie lubię. Lepiej wygląda na mnie złota biżuteria, ale lubię też srebrną i nie jest źle :P

-Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Nie zestawiam ze sobą wzorów, bo źle wyglądam. Wole tkaniny monochromatyczne. Ale np. mam koszulkę w czarno-białe pasy i wygląda dobrze. Ale jeśli już wkładam coś wzorzystego, to reszta elementów jest jak najbardziej stonowana.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg alma.jpg (77,9 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 219887_1889207483905_1653008264_1899452_6391033_o.jpg (92,7 KB, 13 załadowań)
__________________
K.
21 X




https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=769664
szybka wymiana podkładowa
LadyElfiee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-01, 18:08   #5640
jukaba
Zadomowienie
 
Avatar jukaba
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 403
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Dzieki Wampierz oto moje przemyslenia
-Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?

Tak, zdecydowanie biel, jesli zakładam biały T-shirt to nie ważne co jeszcze bo i tak jest dobrze, bardzo podobnie z czarnym. Jeśli chodzi o brąz to nie jest zle ale jakos to wszystko sie bardziej zlewa, co do szarości to taka posrednia nie może być ani za jasna ani zbyt ciemna

-Czy pasują ci kolory jaskrawe? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?

owszem ale tak tylko "w miarę"

-Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę pastelowe?

hmm no i tu mam dylemat bo niektóre tak np beże ale chyba raczej chlodne, im jasniejszy tym może byc cieplejszy, ale już zielen taka oliwkowa, zgniła, khaki to zdecydowanie nie

-Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?

nie umiem zdecydowanie odpowiedzieć, co do zlota i srebra to oba mi pasuja ale złoto chyba bardziej(ale nie takie żółte czy czerwonawe), chyba bardziej mnie "rozświetla"

-Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?

kontrasty dobrze mi robią, całośc wtedy nabiera wyrazu nie jest taka rozmazana (co prawda nie mysle raczej o wzorach, pasach, kratach bo tego raczej nie lubie)
jukaba jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:01.