Jak NATURALNIE mogę uzyskać taki kolor? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-01, 20:10   #1
pistachioo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 11

Jak NATURALNIE mogę uzyskać taki kolor?


Naturalny kolor moich włosów to bardzo ciemny blond/jasny brąz, a ostatnio zakochałam się w brązowo-rudawym kolorze i nie wiem jak mogę go naturalnie uzyskać, ponieważ nie chcę farbować.

http://www.google.pl/imgres?imgurl=h...1t:429,r:0,s:0


http://www.google.pl/imgres?imgurl=h...t:429,r:12,s:0



pistachioo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-01, 21:21   #2
yousuck
Rozeznanie
 
Avatar yousuck
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 636
Dot.: Jak NATURALNIE mogę uzyskać taki kolor?

No wiesz, zakładając że faktycznie wyjściowy kolor jest taki, jak piszesz ja nie widzę szans na zmianę koloru bez farbowania - bo jak myślisz, po co kobiety farbują włosy? - właśnie, aby kolor zmienić

chyba, że chodzi Ci o farby, które nie zniszczą znacząco włosa - z takich zwykłych, drogeryjnych farb polecam Casting Creme Gloss L'oreal, teraz jest przeceniona w Rossmannie na 20zł. Podobny efekt da kolor Bursztyn lub Orzech Laskowy.

Jeśli szukasz prawdziwie naturalnych barwników - zostaje henna/chna. Ale weź pod uwagę, że wybór tego typu koloryzacji zobowiązuje Cię do farbowania włosów w ten sposób na długo - użycie zwykłej farby na włosy farbowane wcześniej naturalnymi barwnikami mogą dać efekt zielonych/niebieskich włosów.

Pozdrawiam
__________________
there is a light that never goes out
yousuck jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-02, 12:32   #3
Meadow
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Sheffield / Żory / Bratislava
Wiadomości: 2 277
GG do Meadow Send a message via Skype™ to Meadow
Dot.: Jak NATURALNIE mogę uzyskać taki kolor?

Włosy rude:
1.Kwiaty nagietka lub rabarbar – 50 g należy parzyć w 75 ml wody przez około 20 minut na wolnym ogniu, po ostudzeniu wywar należy odcedzić. Można dodać do niego łyżkę miodu. Nałożyć na włosy i pozostawić bez spłukiwania. Mikstura nada włosom odcień złoto-tycjanowski.
2. Buraki i marchewka – należy zmieszać sok wyciśnięty z 2 buraków i 2 marchewek, nałożyć na wilgotne, umyte włosy a po godzinie spłukać. Mikstura nada włosom ciemnorudy ton.

znalazłam na internecie, z tą marchewką i burakami może coś się uda
Meadow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-02, 16:25   #4
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Jak NATURALNIE mogę uzyskać taki kolor?

Cytat:
Napisane przez yousuck Pokaż wiadomość


Jeśli szukasz prawdziwie naturalnych barwników - zostaje henna/chna. Ale weź pod uwagę, że wybór tego typu koloryzacji zobowiązuje Cię do farbowania włosów w ten sposób na długo - użycie zwykłej farby na włosy farbowane wcześniej naturalnymi barwnikami mogą dać efekt zielonych/niebieskich włosów.
Taki efekt mogą dać tylko barwniki metaliczne w reakcji ze składnikami farby chemicznej. Naturalne barwniki nie reagują w ten sposób. Niebieski kolor może wyjść tylko przy rozjaśnieniu włosów potraktowanych wcześniej indygo. Zielony nie ma z czego wyjść.
Po czysto naturalnych farbach można normalnie farbować włosy chemicznie.


Autorko: zerknij na wątek o farbowaniu henną.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-02, 16:51   #5
yousuck
Rozeznanie
 
Avatar yousuck
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 636
Dot.: Jak NATURALNIE mogę uzyskać taki kolor?

Dziękuję za uświadomienie, a ja żyłam w przekonaniu, że na moich długich włosach henny nie zastosuję nigdy, w obawie przed niemiłymi niespodziankami
__________________
there is a light that never goes out
yousuck jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-02, 17:44   #6
pistachioo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 11
Dot.: Jak NATURALNIE mogę uzyskać taki kolor?

Cytat:
Napisane przez Meadow Pokaż wiadomość
Włosy rude:
1.Kwiaty nagietka lub rabarbar – 50 g należy parzyć w 75 ml wody przez około 20 minut na wolnym ogniu, po ostudzeniu wywar należy odcedzić. Można dodać do niego łyżkę miodu. Nałożyć na włosy i pozostawić bez spłukiwania. Mikstura nada włosom odcień złoto-tycjanowski.
2. Buraki i marchewka – należy zmieszać sok wyciśnięty z 2 buraków i 2 marchewek, nałożyć na wilgotne, umyte włosy a po godzinie spłukać. Mikstura nada włosom ciemnorudy ton.

znalazłam na internecie, z tą marchewką i burakami może coś się uda

A czy ten efekt mi się długo utrzyma czy to jest na jedno spłukanie >?
pistachioo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-02, 18:29   #7
BlackSabbath
Raczkowanie
 
Avatar BlackSabbath
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 431
Dot.: Jak NATURALNIE mogę uzyskać taki kolor?

właśnie, dziewczyny, jak to jest z ta henną? mam włosy farbowane na blond, i niestety są już odrosty w brązowym naturalnym kolorze. żeby odrosty nie były widoczne byłoby najlepiej pomalować całe włosy na brąz, zbliżony do naturalnego... ale nie chcę już używać farby, bo moje włosy są strasznie zniszczone...
czy mogę pofarbować henną włosy, które były (ok pół roku temu) rozjaśniane? czy henna niszczy włosy?
__________________
Zapuszczam włosy!
cel-do talii

Stoję jeszcze w progu zatrzaśniętych drzwi
słyszę jeszcze słowa nieistotne już...
BlackSabbath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-02, 18:35   #8
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Jak NATURALNIE mogę uzyskać taki kolor?

Cytat:
Napisane przez BlackSabbath Pokaż wiadomość
właśnie, dziewczyny, jak to jest z ta henną? mam włosy farbowane na blond, i niestety są już odrosty w brązowym naturalnym kolorze. żeby odrosty nie były widoczne byłoby najlepiej pomalować całe włosy na brąz, zbliżony do naturalnego... ale nie chcę już używać farby, bo moje włosy są strasznie zniszczone...
czy mogę pofarbować henną włosy, które były (ok pół roku temu) rozjaśniane? czy henna niszczy włosy?
Henna nie niszczy włosów i można jej używać do włosów farbowanych wcześniej chemicznie.
Sposób działania jest zupełnie inny niż w przypadku farb chemicznych. Henna (lawsonia inermis) wydziela czerwony barwnik, który trwale łączy się z keratyną. Do uzyskania brązu potrzeba jeszcze indygo i ewentualnie amli (jeśli to ma być chłodny brąz). Z rozjaśnionych włosów barwnik może się trochę wypłukiwać.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:51.