odklejające się paznokcie naturalne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-29, 20:39   #1
hotlikefire
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 197

odklejające się paznokcie naturalne


Witam mam pewien problem ponieważ na skutek urazu mechanicznego moje 4 paznokcie odkleiły się od palca na 2/3 długości. Wygląda to okropnie bo odklejona część ma teraz biały kolor... Czy jest możliwość że paznokcie się zrosną? Co można z tym zrobić?
hotlikefire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-29, 21:01   #2
adta
Raczkowanie
 
Avatar adta
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 60
Dot.: odklejające się paznokcie naturalne

Cześć.
Swego czasu miałam podobny problem, jednakże u palucha u nogi (skutek noszenie za małych butów). Paznokieć był w 1/3 biały i brzydki. Niestety się nie zrósł pomimo sklejania palca plastrami i stosowania różnych takich naiwnych metod. Na szczęście niezniszczona część pięła się w górę, dzięki czemuż mogłam systematycznie obcinać biały koniec. Obecnie nie ma ani śladu i paznokieć jest ładny. Ale trzeba czasu aby odrósł : (.
W tejże chwile najlepiej zamalowuj paznokcie jakimiś lakierami aby ujednolicić ich kolor.
adta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-30, 08:54   #3
mysiaczeq
Rozeznanie
 
Avatar mysiaczeq
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 589
Dot.: odklejające się paznokcie naturalne

witam, to co opisujesz to nic innego jak onycholiza, czesto pojawia sie w skutek urazu mechanicznego czy tez rozwoju grzybicy. ja nabylam sie onycholizy przez przepilowana plytke paznokcia po zdjeciu zelu. sposob na regeneracje uszkodzonej plytki jest prosty: pilnuj by paznokciec byl krotki, a nawet bardzo krotki, gdyz zahaczanie dluzszym paznokciem moze spowodowac poglebienie sie objawow onycholizy. dodatkowo mozesz udac sie do kosmetyczki na zelowanie paznokci naturalnych co je usztywni i zapobiegnie dalszym odksztalceniom. do codziennej pielegnacji niezastapiony jest tez olejek z drzewa herbacianego. kosztuje ok 10 zl mozna go kupic w aptece. ma dzialanie osuszajace, antyseptyczne, "przykleja"plytke do lozyska. musisz pamietac tez o tym, by dbac o czystosc i suchosc tych miejsc. w przypadku zaniedbania, stworzysz tam doskonale miejsce do rozwoju grzybow pelen odrost paznokcia zajmuje troche czasu (kilka mies-roku, w zaleznosci od tempa wzrostu paznokcia), takze uzbroj sie w cierpliwosc i zycze udanej walki z onycholiza
__________________
Instruktor Stylizacji rzęs Anna Chrostowska

Blog: Beauty Makes Sense
Fanpage: Sense of Beauty Studio Białystok
mysiaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-30, 11:21   #4
hotlikefire
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 197
Dot.: odklejające się paznokcie naturalne

mysiaczeq dobrze wiedzieć przynajmniej jak to się nazywa paznokcie już obcięłam na krótko, męczy mnie jednak to, że ze względów estetycznych muszę mieć stale pomalowane. Mam do ciebie pewnie głupie pytanie odnośnie tego olejku herbacianego- mam nim smarować wierzch czy spód paznokcia? Skoro może to potrwać aż rok to chyba muszę uzbroić się w cierpliwość (i w nowe lakiery ). Dziękuje wam dziewczyny za odpowiedzi
hotlikefire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-31, 07:09   #5
mysiaczeq
Rozeznanie
 
Avatar mysiaczeq
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 589
Dot.: odklejające się paznokcie naturalne

olejek zakraplasz pod paznokieć, możesz też na, wsmarowujesz. Rok to trwa w przypadku, gdy paznokieć prawie cały jest odklejony, zaobserwuj swoje tempo wzrostu paznokcia, jak odrosnie caly to onycholiza minie. A co do lakierow polecam bardziej jasne barwy i baze pod spod (pod lakier). często sprawdzaj jak wygląda zmiana, żeby zakażenie grzybicze się nie wdało, a jak się kładzie ciemne lakiery i to bez bazy to wiadomo jak to wyglada
__________________
Instruktor Stylizacji rzęs Anna Chrostowska

Blog: Beauty Makes Sense
Fanpage: Sense of Beauty Studio Białystok
mysiaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-01, 15:35   #6
hotlikefire
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 197
Dot.: odklejające się paznokcie naturalne

A czy to normalne, ze uszkodzone paznokcie rosną szybciej od tych zdrowych?
hotlikefire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-02, 07:12   #7
mysiaczeq
Rozeznanie
 
Avatar mysiaczeq
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 589
Dot.: odklejające się paznokcie naturalne

jesli tak to tylko sie cieszyc jesli chcesz jeszcze bardziej przyspieszyc wzrost paznokcia kup odzywke eveline 8w1 swietnie nadaje sie jako baza pod lakier
__________________
Instruktor Stylizacji rzęs Anna Chrostowska

Blog: Beauty Makes Sense
Fanpage: Sense of Beauty Studio Białystok
mysiaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-05, 22:50   #8
agat5055
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2
Dot.: odklejające się paznokcie naturalne

a ja mam troszkę inne pytanie, ponieważ też mam problem z odklejającymi się paznokciami. Ogólnie nie mogę malować paznokci i faktycznie nie robię tego od jakiś 5 lat, bo jak mam pomalowane paznokcie, to mi się odklejają ;p w sumie to nie wiem czy od zmywacza czy od lakieru, faktem jest, że płytka się odkleja. moja pani dermatolog powiedziała, żebym po prostu nie malowała, co faktycznie pomogło, bo się nie odklejają, ale nie jest to rozwiązaniem problemu, bo chciałabym jednak czasem pomalować... czy macie jakieś propozycje? myślałam, żeby może pójść do kosmetyczki nałożyć żel czy coś...? nie wiem, nie bardzo się na tym znam, dlatego zwracam się do was z zapytaniem
agat5055 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 10:08   #9
mysiaczeq
Rozeznanie
 
Avatar mysiaczeq
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 589
Dot.: odklejające się paznokcie naturalne

myślę, że warto założyć żel, lub hybrydę i zaobserwować czy coś się będzie działo, dlatego proponuję, by pierwsze założenie odbyło się kolorami przezroczystymi, by było możliwe obserwowanie płytki
__________________
Instruktor Stylizacji rzęs Anna Chrostowska

Blog: Beauty Makes Sense
Fanpage: Sense of Beauty Studio Białystok
mysiaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 11:15   #10
agat5055
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2
Dot.: odklejające się paznokcie naturalne

ok, to w takim razie tak właśnie zrobię ;p i oby pomogło, to chyba moja ostatnia nadzieja... dziękuję
agat5055 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 19:44   #11
anka663
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 7
Dot.: odklejające się paznokcie naturalne

proste ! zastosuj odżywki firmy naitiques, to amerykańska firma ale od niedawna można ich produkty kupić w Polsce, sprawdź zaplaczareklame.pl, ja osobiście nie miałam takiego problemu jak Ty, u mnie paznokcie łuszczyły sie i przybierały taki żółtawy kolor, ale po stosowaniu odżywki bodajże formula 1 efekty były no nie powiem po prostu zdumiewające, serio sprawdź to bo warto, pozdrawiam Anka

Edytowane przez frauhelga
Czas edycji: 2013-02-05 o 20:24
anka663 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:27.