Miała któraś z Was taki problem?POMOCY!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-17, 10:11   #1
truskawa20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 137

Miała któraś z Was taki problem?POMOCY!!


Cześć ! Potrzebuję waszej rady, a właściwie rad dziewczyn które miały taki sam problem z włosami jak ja. Otóż od zeszłego roku od jesieni potwornie wypadają mi włosy. Dziś mam już o połowe mniej czupryny, a one dalej lecą. Przypuszczam,że jest to spowodowane jakąś chorobą skóry głowy, bo strasznie mnie swędzi i mam ochotę ją rozdrapać. Często na włosach mam takie białe kropeczki-wygląda to jak łupież. Stosuję Eva Medica przeciwłupieżowy,ale głowa dalej swędzi. Smarowałam Seborenem, Acnosanem, brałam różne tabletki, nawet dermatolog zlecił mi zastrzyki. Ostatnio w aptece babeczka powiedziała mi,że to jest prawdopobodnie spowodowane częstym myciem włosów. Fakt- od 2kl gimnazjum (czyli od jakiś 5lat do zeszłego roku) myłam włosy codziennie, być może te szampony spowodowały,że skóra się ''popsuła''. Jestem juz bezradna. POwiedzcie czy któraś z Was miała ten problem i napiszcie jak się z tym uporałyście. Dobrze wiecie jak dla kobiet włosy są ważne... Nie chcę już isc kolejny raz do dermatologa żeby znów przepisała mi jakiś cudowny płyn, który wg mnie tylko wysuszył mi skórę głowy. POMÓŻĆIE !!
truskawa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 10:57   #2
asrock20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 3
Dot.: Miała któraś z Was taki problem?POMOCY!!

Hej! Miałam kiedyśpodobny problem. Włosy wychodziły mi dosłownie garściami, ale jakoś nie zwracałam uwagi na ten problem, dopóki widać było u mnie już prześwity głowy. Pamiętam jak poszłam się kąpać, wycierałam się potem a wszędzie (na ciele, ręczniku) były moje włosy. Wtedy nie wytrzymałam poszłam do apteki i tam Pani aptekarka zaoferowała mi doslownie cud. Była to odżywka WAX. Jest to odżywka przeznaczona dla włosów słabych, kruchych bądź zniszczonych przez trwałą i farbowanie, przy wypadaniu włosów, przy łupieżu, podczas i po chemioterapii. Przy moim wypadaniu włosów sprawdziła się idealnie, bo nie dość, że włosy przestały mi wypadać to do tego pojawiły się nowe cebulki. Dziś farbuje włosy, odżywkę stosuje raz na tydzień i problemu z wypadaniem nie mam. Pozdrawiam
asrock20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 11:35   #3
gorzka prawda
Zadomowienie
 
Avatar gorzka prawda
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 147
Dot.: Miała któraś z Was taki problem?POMOCY!!

Przyczyną nadmiernego wypadania włosów mogą być zaburzenia hormonalne. Często mają ten problem kobiety będące w ciąży albo te, które właśnie urodziły
__________________
(...) prawda jest gorzka bez pociechy,
którą daje nadzieja (...)
Eduard Bass



gorzka prawda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-19, 21:03   #4
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Miała któraś z Was taki problem?POMOCY!!

Wybierz się do lekarza rodzinnego i poproś o skierowanie na baanie krwi - konkretnie poziom żelaza. Mi przez długi czas wypadały włosy, były słabe i łamliwe. Przy okazji badań kontrolnych okazało się że mam anemię, po kuracji żelazem stan włosów się poprawił, wypada mi ich znacznie mniej.
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 19:48   #5
truskawa20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 137
Dot.: Miała któraś z Was taki problem?POMOCY!!

byłam kilka miesięcy temu robić morfologię itd. wszystko oki mam.
truskawa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 22:52   #6
alwayspecial
Raczkowanie
 
Avatar alwayspecial
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 95
GG do alwayspecial
Dot.: Miała któraś z Was taki problem?POMOCY!!

hmm masz może zgrubienia czy coś w tym stylu gdzie mogą być te 'białe kropeczki'?
alwayspecial jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 09:17   #7
Danuta Nowicka
dr n. med.
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 270
Dot.: Miała któraś z Was taki problem?POMOCY!!

Aby zadignozować przyczyne trzeba:
1. morfologia
2. poziom żelaza
3. poziom hormonów tarczycy
4. poziom hormonów estrogenowych
Taki komplet badań - jeśli cos wyjdzie leczyć. Jesli to tylko podraznienie skóry głowy, a na to wskazuje świąd i łuszczenie się wtedy najlepiej działją sterydy w żelu np Flucinar stosowany na noc 5-7 dni pod rząd. Nie wiem co to za zastrzyki, może Pani jest alergikiem - wtedy diagnostyka alergologiczna. A przede wszystkim spokój, bo sters to główna przyczyna wypadania włosów...
Cytat:
Napisane przez truskawa20 Pokaż wiadomość
Cześć ! Potrzebuję waszej rady, a właściwie rad dziewczyn które miały taki sam problem z włosami jak ja. Otóż od zeszłego roku od jesieni potwornie wypadają mi włosy. Dziś mam już o połowe mniej czupryny, a one dalej lecą. Przypuszczam,że jest to spowodowane jakąś chorobą skóry głowy, bo strasznie mnie swędzi i mam ochotę ją rozdrapać. Często na włosach mam takie białe kropeczki-wygląda to jak łupież. Stosuję Eva Medica przeciwłupieżowy,ale głowa dalej swędzi. Smarowałam Seborenem, Acnosanem, brałam różne tabletki, nawet dermatolog zlecił mi zastrzyki. Ostatnio w aptece babeczka powiedziała mi,że to jest prawdopobodnie spowodowane częstym myciem włosów. Fakt- od 2kl gimnazjum (czyli od jakiś 5lat do zeszłego roku) myłam włosy codziennie, być może te szampony spowodowały,że skóra się ''popsuła''. Jestem juz bezradna. POwiedzcie czy któraś z Was miała ten problem i napiszcie jak się z tym uporałyście. Dobrze wiecie jak dla kobiet włosy są ważne... Nie chcę już isc kolejny raz do dermatologa żeby znów przepisała mi jakiś cudowny płyn, który wg mnie tylko wysuszył mi skórę głowy. POMÓŻĆIE !!
__________________
www.danutanowicka.pl
Danuta Nowicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-24, 15:02   #8
truskawa20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 137
Dot.: Miała któraś z Was taki problem?POMOCY!!

zastrzyki były z witaminą b6. morfologię i tarczycę miałam w normie. hormonów i żelaza nie badałam, ale wydaje mi się,że problem tkwi na zewnątrz. bardzo mnie swędzi skóra głowy i mam na włosach mase białego 'czegoś' nie wiem czy to łupież czy co. aktualnie myję głowę co 2-3 dni szamponem Seboradin z czarnej rzodkwi. Skóra jakby mniej swędzi, ale włosy dalej lecą ( Boję się,że jak znów zastosuję jakiś nowy lek ( tak jak ten stredy) to moja skóra nie wytrzyma tych eksperymentów i włosy wszystkie poleca...
truskawa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-25, 03:05   #9
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Miała któraś z Was taki problem?POMOCY!!

stosuj, najważniejsze jest żeby ten stan zapalny wyleczyć, a sterydami i tak tylko kilka dni smarujesz


ja tez mam takie cos;/
mialam juz rok temu to samo i szukam przyczyny nawrotu...odzywek na skalp nie stosowalam, ostatnio uzywalam mniej lagodny szampon - nivea baby, wiec moze on mnie podraznil i wywolal nawrot tego swedzenia?:/ bo ogolnie to bardzo dbalam o to żeby nie podrazniac skory, zawsze mylam skalp rozcienczonym szamponem itd

może Pani doktor się wypowie co moze byc przyczyną tego stanu zapalnego??
Mam takie same objawy jak autorka wątku - swedzenie, po podrapaniu białe coś no i wypadanie wlosow. A jak mowilam, zadnych kosmetykow nie stosowalam na skalp-kosmetykow do stylizacji wogole nie stosuje, a odzywki czy oleje tylko na koncowki wlosow
a myje codziennie bo sie bardzo przetluszczaja
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne

Edytowane przez inc0rrect
Czas edycji: 2009-12-25 o 03:07
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-25, 09:30   #10
mysiunia85g
Zadomowienie
 
Avatar mysiunia85g
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 610
Dot.: Miała któraś z Was taki problem?POMOCY!!

Cytat:
Napisane przez truskawa20 Pokaż wiadomość
zastrzyki były z witaminą b6. morfologię i tarczycę miałam w normie. hormonów i żelaza nie badałam, ale wydaje mi się,że problem tkwi na zewnątrz. bardzo mnie swędzi skóra głowy i mam na włosach mase białego 'czegoś' nie wiem czy to łupież czy co. aktualnie myję głowę co 2-3 dni szamponem Seboradin z czarnej rzodkwi. Skóra jakby mniej swędzi, ale włosy dalej lecą ( Boję się,że jak znów zastosuję jakiś nowy lek ( tak jak ten stredy) to moja skóra nie wytrzyma tych eksperymentów i włosy wszystkie poleca...
Jakiś czas temu miałam podobny problem, skóra głowy strasznie swędziała,a w ręcz parzyła, na włosach tez miałam coś takiego białego i włosy strasznie wypadały!
Żeby skóra głowy mnie nie swędziała, zaczęłam myć włosy szamponem clear, bo przeciwdziała swędzeniu skóry, a żeby włosy nie wypadały, raz w tygodniu robiłam maseczkę z olejku rycynowego i żółtka jaja, naprawdę pomaga.
mysiunia85g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 14:30   #11
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: Miała któraś z Was taki problem?POMOCY!!

Białe coś ?? może Łuszczyca mój brat to ma koronę łuszczycową i też ma taką skorupę na głowie ale podobno to jest nie uleczalne i co jakiś czas na to idzie do szpitala to jest coś jak taki ogromny łupież tak w każdym razie się zaczęło ...
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:06.