Chcę schudnąć 10kg :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-02, 10:32   #1
Martynus91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 46

Chcę schudnąć 10kg :)


Hej,

Proszę o porady, chciałabym trochę schudnąć. Ważę obecnie 66kg przy wzroście 165cm. W tamtym roku ważyłam 56kg (schudłam wtedy z 70kg biegając). Chciałabym powrócić do mojej starej wagi i czy jazda na rowerku stacjonarnym (minimum 4ominut) i ćwiczenia callanetics to dobry pomysł? Jak często powinnam wykonywać oba ćwiczenia? Rowerek robię o 18:00 podczas oglądania mojego serialu a callanetics najlepiej kiedy, może rano? Do tego oczywiście dieta którą już mam opracowaną przez panią dietetyk.
Proszę o odpowiedzi

Edytowane przez Martynus91
Czas edycji: 2013-01-02 o 10:46
Martynus91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-02, 12:07   #2
ania8628
Zadomowienie
 
Avatar ania8628
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 671
Dot.: Chcę schudnąć 10kg :)

Rowerek z pewnością ci pomoże. Ja ponad dwa lata temu również miałam podobny problem - przy wzroscie 160cm ważyłam 60 kg. Schudłam 10 kg właśnie dzięki rowerkowi oraz hh (jeździłąm po 70min dziennie czasami trochę więcej i hh również 70 min). Jakieś specjalnej diety nie stosowałam - tzn nie katowałam się odmawianiem sobie tego co lubię - nawet słodyczy , ale wiadomo w mniejszych ilościach. No i ograniczyłam kolację i starałam się te min 3 godz przed snem nie jeść.
Udało się i od przeszło 2 lat waga utrzymuje się na poziomie 50kg.
Tobie życzę tego samego i trzymam kciuki
ania8628 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-02, 12:14   #3
Martynus91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 46
Dot.: Chcę schudnąć 10kg :)

HH? a co to takiego? ja ostatni normalny posiłek jem o 17 a po rowerku czyli o jakieś 19:00 coś z białkiem (jogurt/ jajko/ serek wiejski). I regularne posiłki oczywiście, ograniczenia do minimum słodyczy i smażonych potraw, ciemne pieczywo. a jakim tempem najlepiej jezdzić na rowerku bo myślałam o różnych technikach, czy po prostu jak najszybciej czy naprzemian (raz szybciej raz wolniej) czy np do 20minut umiarkowane tempo a pozniej gdy zaczyna nam się spalać tłuszczyk przyśpieszyć?
Martynus91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-02, 13:25   #4
ania8628
Zadomowienie
 
Avatar ania8628
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 671
Dot.: Chcę schudnąć 10kg :)

hh- to hula hop
ja jeżdże średnio 30km/h ze stałą prędkością na małym obciążeniu, żeby nie rozbudowywać sobie mięśni bo nie o to mi chodzi.
Podobno skuteczna jest również jazda interwałowa czyli na przemian szybko i wolno, ale ja jeżdżąc zawsze czytam książkę więc interwały odpadaja
ania8628 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-02, 13:57   #5
tygryskowym_okiem
Wtajemniczenie
 
Avatar tygryskowym_okiem
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: busz :P
Wiadomości: 2 883
Dot.: Chcę schudnąć 10kg :)

Cytat:
Napisane przez Martynus91 Pokaż wiadomość
Hej,

Proszę o porady, chciałabym trochę schudnąć. Ważę obecnie 66kg przy wzroście 165cm. W tamtym roku ważyłam 56kg (schudłam wtedy z 70kg biegając). Chciałabym powrócić do mojej starej wagi i czy jazda na rowerku stacjonarnym (minimum 4ominut) i ćwiczenia callanetics to dobry pomysł? Jak często powinnam wykonywać oba ćwiczenia? Rowerek robię o 18:00 podczas oglądania mojego serialu a callanetics najlepiej kiedy, może rano? Do tego oczywiście dieta którą już mam opracowaną przez panią dietetyk.
Proszę o odpowiedzi
Ja raczej polecałabym orbitrek jako dodatek. Skoro miałaś takie skoki wagi to tracenie kg przy wykorzystaniu orbitreka może się odbić na jakości Twojego ciała. Korzystniej byłoby zająć się treningiem siłowym, nawet w warunkach domowych i to uzupełnić ewentualnie orbitrekiem. A jeżeli nie siłowy to coś w stylu Zuzki Light.

A dietę od dietetyka polecałabym sprawdzić, bo niestety u Nas w kraju nie każdy dietetyk wie co robi
__________________

"Because what doesn't kill you makes you a fighter"
Mój blog: Tygryskowym okiem ; baza wiedzy o treningu siłowym kobiet: Kobieta na siłowni
tygryskowym_okiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-02, 18:52   #6
kalija
Zadomowienie
 
Avatar kalija
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 614
Dot.: Chcę schudnąć 10kg :)

Cytat:
Napisane przez Martynus91 Pokaż wiadomość
czy jazda na rowerku stacjonarnym (minimum 4ominut) i ćwiczenia callanetics to dobry pomysł?
Podczas odchudzania, każda aktywność fizyczna to dobry pomysł

Tygryskowym_okiem, gratuluję moderowania widzę, że Cie docenili na forum - i bardzo dobrze
__________________
"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie".
H. Jackson Brown Jr

Edytowane przez kalija
Czas edycji: 2013-01-02 o 18:54
kalija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-02, 19:11   #7
madziakicia
Raczkowanie
 
Avatar madziakicia
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 47
Dot.: Chcę schudnąć 10kg :)

Ja również polecam orbitreka+zbilansowana dieta,spalisz tłuszcz i poprawisz wygląd całej sylwetki,w szczególności,ud,pupy i brzucha
madziakicia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-03, 00:58   #8
Omn_nom_nom
Raczkowanie
 
Avatar Omn_nom_nom
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 51
Dot.: Chcę schudnąć 10kg :)

Cytat:
Napisane przez ania8628 Pokaż wiadomość
hh- to hula hop
ja jeżdże średnio 30km/h ze stałą prędkością na małym obciążeniu, żeby nie rozbudowywać sobie mięśni bo nie o to mi chodzi.
Podobno skuteczna jest również jazda interwałowa czyli na przemian szybko i wolno, ale ja jeżdżąc zawsze czytam książkę więc interwały odpadaja
hm czy rozbudowanie mięsni jest mozliwe w takim przypadku? Bo z tego co tu czytam jeśli stosujesz ujemny bilans kaloryczny to o rozbudowaniu miesni mowy byc nie moze, a jelsi nadwyzke to znowu jest sprzeczne z chudnieciem. Wydaje mi się ze interwały duzo szybciej w takim przypadku przyniosłyby efekt. Gdzies na forum byl topic, jak ktos bardzo fajnie opisuje to na przykladzie biegania. Interwaly a bieganie ze stala predkoscia. Na koniec w podsumowaniu okazalo się ze biegając interwaly o ponad polowę mniej czasu jak biegajac w jednym tepie, jestesmy w stanie kilkakrotnie szybciej osiagnac efekty. Specjalistą nie jestem.
pozdrawiam!
__________________
“(...) Live fast. Die Young. Be Wild. And Have Fun
Who are you?
Are you in touch with all of your darkest fantasies? Have you created a life for yourself where you’re free to experience them? I have.
I am fucking crazy. But I am free.
Omn_nom_nom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 09:26   #9
ania8628
Zadomowienie
 
Avatar ania8628
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 671
Dot.: Chcę schudnąć 10kg :)

Cytat:
Napisane przez Omn_nom_nom Pokaż wiadomość
jestesmy w stanie kilkakrotnie szybciej osiagnac efekty.

ja na szczęście już tylko efekty utrzymuję (50kg)
ania8628 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 10:30   #10
Omn_nom_nom
Raczkowanie
 
Avatar Omn_nom_nom
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 51
Dot.: Chcę schudnąć 10kg :)

Cytat:
Napisane przez ania8628 Pokaż wiadomość
ja na szczęście już tylko efekty utrzymuję (50kg)
Gratuluję :P
__________________
“(...) Live fast. Die Young. Be Wild. And Have Fun
Who are you?
Are you in touch with all of your darkest fantasies? Have you created a life for yourself where you’re free to experience them? I have.
I am fucking crazy. But I am free.
Omn_nom_nom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 09:52   #11
ollga25
Raczkowanie
 
Avatar ollga25
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 182
Dot.: Chcę schudnąć 10kg :)

Cześć dziewczyny

Widzę że orientujecie się więcej w sprawie ćwiczeń i odchudzania. Mam parę pytań. Chcę schudnąć z 8-9 kg, przy 152 i wadze 58-59. Ostatnio sobie odpuściłam ćwiczenia a to dlatego że musiałam zająć się sesją itd..

Mimo tego że jeździłam codziennie 60 min na rowerku, na ciężkości 6 lub 7 (skala 1-8) , jadłam 5 posiłków dziennie, ostatni o 20:00 bo chodzę spać o 24:00. Waga ani drgneła... Byłam u lekarza i babka mi poleciła abym odstawiła nabiał i białe pieczywo- którego już i tak mało jadłam. Głównie dlatego że strasznie mnie wzdyma po każdym posiłku i mam częste zaparcia lub na zmianę wiadomo.

Sesja się skończyła, w ferie przez 5 dni chodziłam na saunę po 2-3 h ( z wypoczynkiem) i basen 6-8 długości tak przez 3 dni. Nie dałam rady częściej na basen bo wiecznie były tory zajęte. Problem miałam taki że strasznie popuchnięte ciało mam po tej saunie, nawet dzisiaj , w prawdzie mam miesiączkę ( używam plastrów EVRA) to pierścionków nie mogę zdjąć swobodnie.

Nie wiem czy zacząć jakąś nową dietę, i jak organizować sobie treningi, szczerze to zaczyna mi brakować wiary ze się uda

Dziś mam plan kupić herbatkę z pokrzywy, czuję się jak bańka, może uda się przynajmniej trochę wody usunąć z organizmu.

Zaczynam się zastanawiać czy przypadkiem ( bo nie miałam czasu jeszcze iść do lekarza z wynikami) TSH 3-cia generacja na poziomie 3,146 nie ma wpływu na to że nie rusza mi waga.....

POMÓŻCIE PROSZĘ
__________________
pupa: 94
talia: 75
ud0: 51
ramię: 26
WAGA: 61
ollga25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-18, 11:02   #12
psychobunny
Raczkowanie
 
Avatar psychobunny
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 252
Dot.: Chcę schudnąć 10kg :)

Sauna przez 2-3h dziennie?! Codziennie...? To brzmi jak niezła masakra dla organizmu. Ile pijesz dziennie wody? Bo może to opuchnięcie to kwestia zbyt małej ilości dostarczanych płynów.

Sauna może być uzupełnieniem zdrowego trybu życia, ale nie powinnaś jej traktować jak trening (a na pewno nie przez 2 czy 3h dziennie...). Wydaje mi się, że 8 przepłyniętych basenów to dość niewiele, może warto dorzucić jakąś inną aktywność, np. trening w domu albo bieganie?
psychobunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 12:09   #13
ollga25
Raczkowanie
 
Avatar ollga25
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 182
Dot.: Chcę schudnąć 10kg :)

Cytat:
Napisane przez psychobunny Pokaż wiadomość
Sauna przez 2-3h dziennie?! Codziennie...? To brzmi jak niezła masakra dla organizmu. Ile pijesz dziennie wody? Bo może to opuchnięcie to kwestia zbyt małej ilości dostarczanych płynów.

to w ramach wyjątku, ponieważ akurat miałam okazję korzystać bo w moim mieście nie ma takich saun. To prawda, bardzo mnie wykończyły te sauny, może uzupełnię się sokami pomidorowymi



Sauna może być uzupełnieniem zdrowego trybu życia, ale nie powinnaś jej traktować jak trening (a na pewno nie przez 2 czy 3h dziennie...). Wydaje mi się, że 8 przepłyniętych basenów to dość niewiele, może warto dorzucić jakąś inną aktywność, np. trening w domu albo bieganie?
Na basen nie chodzę , w domu ćwiczę na rowerku 60 min dziennie ale mam wrażenie że zwiększają mi się mięśnie bo "tyję" w nogach
__________________
pupa: 94
talia: 75
ud0: 51
ramię: 26
WAGA: 61
ollga25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-18 13:09:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:50.