Blizny potrądzikowe/trądzik-jak usunąć przebarwienia- WĄTEK ZBIORCZY - Strona 58 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-04, 11:56   #1711
Depresja2010
Zakorzenienie
 
Avatar Depresja2010
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 030
GG do Depresja2010
Dot.: Re: Blizny

Cytat:
Napisane przez Beata Pokaż wiadomość
Jeśli trądzik jest już wyleczony to najwyższa pora zabrać się za wygładzanie cery. Jest kilka zabiegów, które pomogą w usunięciu lub przynajmniej zmniejszeniu śladów po trądziku. Proponuję abyś wybrała się do dobrego gabinetu kosmetycznego (lub do dermatologa). Po wnikliwej diagnozie będzie można wybrać odpowiedni dla Ciebie zabieg. Musisz liczyć się z tym, że wygładzanie cery może trwać nawet kilka miesięcy.
Zabiegi:
@ laserowe wygładzanie blizn i likwidacja przebarwień (dość drogie)
@ mikrodermabrazja (mało gabinetów wykonuje tego typu zabiegi)
@ peeling AHA (seria zabiegów z kwasami owocowymi)
@peeling AHA+BHA (seria zabiegów o łagodniejszym dla skóry działaniu)
@ peeling wykonany w gabinecie dermatologa (głębokie złuszczenie )
@ peeling ziołowy (azjatycki, green peel, polski)
Jak widzisz jest z czego wybierać. Złuszczanie naskórka daje bardzo ładne efekty wygładzenia cery, zmniejszają się blizenki ,rozjaśniają przebarwienia, ogólny wygląd cery bardzo się poprawia.
Ja mam cere potrądzikową,jak wiadomo bardzo wrazliwą,tradzik miałam od 13 roku zycia więc połowa mojego zycia niestety nie była za wesoła jesli chodzi o cerę,teraz od ok 3 lat usilnie i na marne walczę z pozbyciem sie blizn,sladów i rozszerzonych porów,może najpierw opowiem swoja historię. Gdy zaczęłam dojrzewac zaczeły pojawiac sie wypryski,wtedy natrafiłam na rewelacyjny krem clerasil w takiej małej tubce biało czerwonej,po ok 2 latach stosowania,nawet przebarwien nie było widac,no niestety krem ten wycofano ku mojej rozpaczy i żaden odpowiednik nie pomagał mi,trafiłam do dermatologa,który truł mnie antybiotykami bardzo długi okres,mało co pomagało,az trafiłam do kosmetyczki,która stwierdziła,ze od antybiotyków mam po prostu popuchnięta skóre od wewnatrż,zaczęły sie oczyszczania,peelingi,mik rodermoblazje,dodam,ze przez tyle lat nie mogłam dobrać żadnego kosmetyku do mojej twarzy,na cytrusy mam uczulenie i wywala mnie momentalnie,zreszta seria AA jak i Iwostiny,normadermy itd itp to samo,kosmetyczka zaleciła stosowanie termentiolu w domu na cała twarz i przecieranie twarzy tonikiem,żaden tonik nie jest dla mnie odpowiedni;/ po każdym wyskakuja mi podskórne czerwone kropeczki na twarzy,a przez tyle lat próbowałam juz chyba wszystkiego,po czasie dobrałam żel garnier czysta skór i płyn afrodyta,jednak po dłuzszym stosowaniu skóra strasznie zrobiła sie sucha,o kremie nawilżającym mogłam zapomniec bo to samo co z tonikiem;/ zmieniłam kosmetyczke zaczełam kolejne mikrodermo... i kwasy na zmiane po ok 4 miesiącach efekty były,niestety po zaprzestaniu ( kosmetyczka stwierdziła,ze starczy) przebarwienia wróciły,blizny nadal widoczne ( nie sa duże ale lekkie wgłebienia zwłaszcza na polikach) zmieniłam całą serie kosmetyków na kosmetyki jadwigi równiez po ok tygodniu skóra źle reaguje,jedyne co mi pomagało na rozjasnienie to papka,zmieniłam ponownie kosmetyczke jesienia miałam kolejne zabiegi potem kwasy i poczatkowo jak efektów widac to teraz nadal nie,powróciłam znowu do kosmetyczki pierwszej,która stwierdziła,ze moja skóra za bardzo przyzwyczaja sie do kosmetyków,jest bardzo wrazliwa, nie uzywam toników bo nie moge kremów równiez,chyba,ze musze to jedyny ratunek w bambino i w miedzyczasie byłam u kolejnej dermatolog ( nie ten co poprzednio) zaleciła physiogel,który stosuje do dziś,choc poczatkowe efekty równiez były lepsze,w sumie sie poddałam,stosuje jedynie physiogel,od niedawna maseczke z avona na rozszerzozne pory i na poj czasem pojawiajace sie wypryski termentiol, wiem,ze jedynym moim ratunkiem jest laserowe usuwanie śladów i dlatego niedługo wyruszam za chlebem jak wroce mam nadzieje,ze chociaz to pomoze? czytałam mnóstwo porad,opinii, i nie zgadzam sie z połowa z nich,mi maści robione nie pomagały,kosmetyki mnie uczulały,a od długoletniego zazywania antybiotyków dorobiłam sie zapalenie jelit co wyszło na poczatku roku
Czy ja mam jakąś dziwna skóre? ,że mi nic nie pomaga? efektów nie widac? co robić? czy sa jakies badania,które moga dobrac mi kosmetyki,które nie tylko lekko oczyszczaja,ale lecza? dodam,ze hormony równiez były,acne-dermy,maście perłowe itp nic nie działało więc dorabiałam sie nowej wysypki
Depresja2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 20:54   #1712
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: Re: Blizny

czy do mikrodermabrazji skóra musi być bez pryszczy? czytałam że musi być wyleczona ale co to znaczy? że wogóle się na niej nie pojawiają pryszcze - czy że w dniu zabiegu nie ma być pryszczy?
gothika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 13:30   #1713
magdadro
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 663
Dot.: Blizny potrądzikowe/trądzik-jak usunąć przebarwienia- WĄTEK ZBIORCZY

Depresja2010 myślę ze dermatolog która powiedziała ze masz skórę przyzwyczajana i wydelikaconą przez kosmetyki miał/ła niestety dużo racji...
Jestem sporo od Ciebie starsza i od ok 8 lat borykam się z "pryszczatym problemem" a od 3 z przebarwieniami na twarzy powstałymi nie wiadomo skąd - bo akurat gdy powstały tymczasowo "pryszczaty problem nie występował". Przyznam szczerze że jestem mocno zdziwiona ze będąc w takim wieku używasz kremów. Osobiście kremy zaczęłam stosować dopiero w wieku 28 lat kierowana powszechnie panującą opinią że w tym wieku już trzeba. Zastanawiam się tylko dlaczego właśnie wtedy zaczęły się moje nawieszenie problemy z którymi walczę do dziś bo wiadomo im skóra starsza tym gorzej się regeneruje.
Uważam że jesteś na tyle młoda, że powinnaś się ograniczyć faktycznie do tego mydła i płynu micelarnego do demakijażu. Odczekaj kilka tygodni lub nawet miesięcy i zobacz jakie będą efekty. Postaraj się nieco zmodyfikować dietę, pij dużo wody i kup sobie biotynę która sprzyja odbudowie skóry.
Warto się zastanowić dlaczego nasze mamy i babcie nieopętane reklamami i potrzebą kupowania i nakładania kolejnych kremów mają piękne cery
__________________

magdadro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 13:41   #1714
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Blizny potrądzikowe/trądzik-jak usunąć przebarwienia- WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez magdadro Pokaż wiadomość
Depresja2010 myślę ze dermatolog która powiedziała ze masz skórę przyzwyczajana i wydelikaconą przez kosmetyki miał/ła niestety dużo racji...
Jestem sporo od Ciebie starsza i od ok 8 lat borykam się z "pryszczatym problemem" a od 3 z przebarwieniami na twarzy powstałymi nie wiadomo skąd - bo akurat gdy powstały tymczasowo "pryszczaty problem nie występował". Przyznam szczerze że jestem mocno zdziwiona ze będąc w takim wieku używasz kremów. Osobiście kremy zaczęłam stosować dopiero w wieku 28 lat kierowana powszechnie panującą opinią że w tym wieku już trzeba. Zastanawiam się tylko dlaczego właśnie wtedy zaczęły się moje nawieszenie problemy z którymi walczę do dziś bo wiadomo im skóra starsza tym gorzej się regeneruje.
Uważam że jesteś na tyle młoda, że powinnaś się ograniczyć faktycznie do tego mydła i płynu micelarnego do demakijażu. Odczekaj kilka tygodni lub nawet miesięcy i zobacz jakie będą efekty. Postaraj się nieco zmodyfikować dietę, pij dużo wody i kup sobie biotynę która sprzyja odbudowie skóry.
Warto się zastanowić dlaczego nasze mamy i babcie nieopętane reklamami i potrzebą kupowania i nakładania kolejnych kremów mają piękne cery
przepraszam ale TYLKO wode i mydlo uzywalo sie w dawnych czasach i dlatego kobiety po 30 roku zycia byly uwazane za staruszki, w dzisiejszych czasach ze wzgledu na zanieczyszczenie srodowiska (ktorego kiedys nie bylo) pielegnacja skory twarzy obejmujaca oczyszczanie i nawilzanie/odzywianie to podstawa, niestety czasami zdarzaja sie takie trudne przypadki jak u Depresji2010 i tylko wspolczuc ze ma takie problemy, mam kolezanke z podobnym problemem i dopiero jakas kuracja pochodna witaminy A dala rezultat ale musiala podpisac mnostwo papierkow po przeczytaniu wyjasnien i ostrzezen (w ciagu 2 lat od zakonczenia kuracji nie moze zajsc w ciaze), doraznie uzywala glinki zielonej - jedynej jaka dzialala lagodzaco i powodowala delikatne wygladzenie skory

edit: aha zeby nie bylo ze jestem goloslowna, moja mama zaczela uzywac kremu (wtedy byl tylko nivea) jak miala 15 lat, w szkole dostala wychowaczynie ktora uznala ze nalezy dziewczynkom wytlumaczyc dokladnie jak nalezy dbac o siebie, odkad pamietam w domu zawsze bylo mleczko, tonik i krem, moja mama ma obecnie 60 lat i cere gladka i absolutnie nie wyglada na 60-tke, oczywiscie wazne jest rozniez nie przesadzanie ale prawidlowa pielegnacja potrafi wiele
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa

Edytowane przez Rybiorek
Czas edycji: 2010-09-21 o 13:45
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 16:34   #1715
magdadro
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 663
Dot.: Blizny potrądzikowe/trądzik-jak usunąć przebarwienia- WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
przepraszam ale TYLKO wode i mydlo uzywalo sie w dawnych czasach i dlatego kobiety po 30 roku zycia byly uwazane za staruszki, w dzisiejszych czasach ze wzgledu na zanieczyszczenie srodowiska (ktorego kiedys nie bylo) pielegnacja skory twarzy obejmujaca oczyszczanie i nawilzanie/odzywianie to podstawa, niestety czasami zdarzaja sie takie trudne przypadki jak u Depresji2010 i tylko wspolczuc ze ma takie problemy, mam kolezanke z podobnym problemem i dopiero jakas kuracja pochodna witaminy A dala rezultat ale musiala podpisac mnostwo papierkow po przeczytaniu wyjasnien i ostrzezen (w ciagu 2 lat od zakonczenia kuracji nie moze zajsc w ciaze), doraznie uzywala glinki zielonej - jedynej jaka dzialala lagodzaco i powodowala delikatne wygladzenie skory

edit: aha zeby nie bylo ze jestem goloslowna, moja mama zaczela uzywac kremu (wtedy byl tylko nivea) jak miala 15 lat, w szkole dostala wychowaczynie ktora uznala ze nalezy dziewczynkom wytlumaczyc dokladnie jak nalezy dbac o siebie, odkad pamietam w domu zawsze bylo mleczko, tonik i krem, moja mama ma obecnie 60 lat i cere gladka i absolutnie nie wyglada na 60-tke, oczywiscie wazne jest rozniez nie przesadzanie ale prawidlowa pielegnacja potrafi wiele
być może nieprecyzyjnie sie wyraziłam ale chodziło mi o to ze w przypadku Depresji2010 takie "odstawienie" mogłoby pomóc i pozwolić cerze dojść do siebie. Jak widzę z jej wypowiedzi próby wyleczenia podejmowane przez lekarzy niewiele pomogły. Odpowiednia pielęgnacja TAK ale bez przesady. Z własnego doświadczenia wiem że im więcej jej było w moim przypadku tym było gorzej.
A co do kobiet po 30 uważanych za staruszki w dawnych czasach to myślę ze akurat brak kremu miał na ten stan rzeczy znikomy wpływ
__________________

magdadro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-23, 20:37   #1716
Depresja2010
Zakorzenienie
 
Avatar Depresja2010
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 030
GG do Depresja2010
Dot.: Blizny potrądzikowe/trądzik-jak usunąć przebarwienia- WĄTEK ZBIORCZY

dzieki wielkie spróbuje tej biotyny
Depresja2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 18:58   #1717
Tiarsa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: okolice Wa-wy :)
Wiadomości: 27
Dot.: Blizny potrądzikowe/trądzik-jak usunąć przebarwienia- WĄTEK ZBIORCZY

Hej
a czy słyszeliście o urządzeniu dermaroller? W skrócie to wałeczek z malutkimi igiełkami które tworzą mikrokanaliki, które z kolei pobudzają skórę do produkcji kolagenu i "przy okazji" mają zabliźnić inne, starsze blizny czy zmarszczki.
Osobiście nie mogę wiele powiedzieć o skuteczności, jestem dopiero po pierwszym rolowaniu, ale naczytałam się pochlebnych opinii, porównywano efekty zabiegów rolką nawet do lasera!
W zależności od głębokości blizenek można wybrać różne długości igiełek, ale najbardziej polecane są 1,5mm... Ja mam igiełki o długości 1mm, bałam się bólu. Na razie zobaczę jak będzie się skóra zachowywać po kilku zabiegach i planuję dalsze zakupy Aha, podobno pomaga też na przebarwienia, rozszerzone pory.
Tiarsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-01, 19:11   #1718
magdadro
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 663
Dot.: Blizny potrądzikowe/trądzik-jak usunąć przebarwienia- WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Tiarsa Pokaż wiadomość
Hej
a czy słyszeliście o urządzeniu dermaroller? W skrócie to wałeczek z malutkimi igiełkami które tworzą mikrokanaliki, które z kolei pobudzają skórę do produkcji kolagenu i "przy okazji" mają zabliźnić inne, starsze blizny czy zmarszczki.
Osobiście nie mogę wiele powiedzieć o skuteczności, jestem dopiero po pierwszym rolowaniu, ale naczytałam się pochlebnych opinii, porównywano efekty zabiegów rolką nawet do lasera!
W zależności od głębokości blizenek można wybrać różne długości igiełek, ale najbardziej polecane są 1,5mm... Ja mam igiełki o długości 1mm, bałam się bólu. Na razie zobaczę jak będzie się skóra zachowywać po kilku zabiegach i planuję dalsze zakupy Aha, podobno pomaga też na przebarwienia, rozszerzone pory.

ooo pierwsze słyszę
a ile kosztuje zabieg ??
__________________

magdadro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-02, 15:17   #1719
Tiarsa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: okolice Wa-wy :)
Wiadomości: 27
Dot.: Blizny potrądzikowe/trądzik-jak usunąć przebarwienia- WĄTEK ZBIORCZY

Hmm nie orientuję się, ale faktycznie można wykonywać zabieg w salonie kosmetyczym czy dermatologicznym. Ale ja mam po prostu roleczkę w domu i zabieg wykonuję sama tak jest przypuszczam duuużo taniej, mój dermaroller kosztował ok. 100zł z przesyłką
Tiarsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-02, 17:34   #1720
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Blizny potrądzikowe/trądzik-jak usunąć przebarwienia- WĄTEK ZBIORCZY

Tylko nie można go używać jak ma się jeszcze niewyleczone zmieny ropne
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-02, 18:30   #1721
Tiarsa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: okolice Wa-wy :)
Wiadomości: 27
Dot.: Blizny potrądzikowe/trądzik-jak usunąć przebarwienia- WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Tylko nie można go używać jak ma się jeszcze niewyleczone zmieny ropne
No tak, oczywiście, to jest rozwiązanie tylko dla skóry z wyleczonym trądzikiem.
Tiarsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-07, 09:56   #1722
Depresja2010
Zakorzenienie
 
Avatar Depresja2010
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 030
GG do Depresja2010
Dot.: Blizny potrądzikowe/trądzik-jak usunąć przebarwienia- WĄTEK ZBIORCZY

polecam jak w innych wątkach krem do cery naczynkowej,tradzikowej,j a mam cere z rozszerzonymi porami,potradzikowa,z bliznami,czasem cos wyskoczy jeszcze
rano-physiogel + krem atw z bozego drzewka 21,50
wieczór mydło bambino + krem atw z bozego drzewka,nowa kuracja od kosmetyczki na razie sie sprawdza,obym w końcu zaleczyła i wygładziła te blizny
Depresja2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-07, 21:26   #1723
anika*
Raczkowanie
 
Avatar anika*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 172
GG do anika*
Dot.: Blizny potrądzikowe/trądzik-jak usunąć przebarwienia- WĄTEK ZBIORCZY

Witam, od trzech tygodni stosuję kwasy owosowe, jak na razie efektym jest wysyp pryszczy. Podobno to naturalne, ze skóra pozbywa się zanieczyszczeń.
czy któraś z was stosowała może żel silikonowy na blizny potrądzikowe? Mam w domu Dermatix i tak się nad nim zastanawiam. Skóra po kwasach lepiej chłonie ale czy to jej nie zaszkodzi.
ma ktoś doświadczenie?
__________________
"...Dzień wczorajszy nie istnieje, to tylko wspomnienie.
Dzień jutrzejszy nie istnieje, to tylko przypuszczenie
Bo dzień dzisiejszy jest najważniejszy!!! ..."
anika* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-08, 08:50   #1724
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Blizny potrądzikowe/trądzik-jak usunąć przebarwienia- WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez anika* Pokaż wiadomość
Witam, od trzech tygodni stosuję kwasy owosowe, jak na razie efektym jest wysyp pryszczy. Podobno to naturalne, ze skóra pozbywa się zanieczyszczeń.
czy któraś z was stosowała może żel silikonowy na blizny potrądzikowe? Mam w domu Dermatix i tak się nad nim zastanawiam. Skóra po kwasach lepiej chłonie ale czy to jej nie zaszkodzi.
ma ktoś doświadczenie?
Moim zdaniem bez sensu teraz stosować żel na blizny jak stosujesz kwasy [i to tak krótko, bo 3 tygodnie]. Najpierw zrób kuracje kwasami przez kilka miesięcy, zobaczysz jak skóra będzie wyglądała [na pewno się oczyści, zresztą już teraz masz wysyp -> to naturalne]. Gdy buzia będzie oczyszczona po kwasach wtedy zastosuj coś na blizny, chociaż same w sobie kwasy spłycają blizny przez złuszczanie naskórka przecież. Także ja uważam, że na razie kwasy i nic więcej prócz dobrego nawilżania skóry.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-09, 08:10   #1725
Depresja2010
Zakorzenienie
 
Avatar Depresja2010
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 030
GG do Depresja2010
Dot.: Blizny potrądzikowe/trądzik-jak usunąć przebarwienia- WĄTEK ZBIORCZY

dobra rada, mi po kwasach tez czasem cos wyskoczyło,ale podobno wysyp też norma
Depresja2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-09, 09:45   #1726
1tygrysek
Raczkowanie
 
Avatar 1tygrysek
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 120
Dot.: Blizny potrądzikowe/trądzik-jak usunąć przebarwienia- WĄTEK ZBIORCZY

Dziewczyny,
ja stanowczo odradzam mikrodermabrazję i wszystkie zabiegi mechaniczne za które się płaci mnóstwo kasy, a efekt jest wręcz odwrotny. Myślałam, ze cerę mam wygojoną i raz skusiłam się na mikrodermabrazję, bo chyba tylko tego nie probowałam. Efekt był jak po peelingu z tubki, z ta różnicą, że wydałam 100 zł, a gębę miałam zsypaną przez kolejne 3 miesiace. Tragedia.

Z cała pewnoscią polecam kwasy.
Bardzo dobra jest już maseczka z kwasami 7% z Clareny. Ok 60 zł za 250 ml. Wystarcza na długo !!
Osobiście kupuję również na allegro same kwasy (pirogronowy, glikolowy), ale je polecam tylko dziewczynom, które mają pełną wiedzę o ich wykonywaniu, kupiony neutralizator i świadomość by zabezpieczyć odpowiednio miejsca zranione i niektóre partie, np. oczy...
Kwasy nie tylko poprawiają wygląd (trzeba się liczyć, że efekt widoczny nie jest od razu, a po odbudowaniu naskórka), ale LECZĄ!!.
Tak, trzeba pamiętać, że może pojawić się kilka krostek na 2-3 dzień. To efekt oczyszczania skóry od wewnątrz i trzeba to przyjąć za dobrą kartę. Nie wyduszać, bo skóra jest osłabiona i tym samym skłonna do większych blizn!
Acha, unikajcie stosowania po zabiegach kremów z filtrami, a raczej po prostu unikajcie słońca i problemu nie będzie. Kremy wspaniale roznoszą wszystko w głąb, to, co kwasy wyniosły na zewnątrz .
Nawet stosowania sebum po zabiegu jestem przeciwniczką. Skóra po prostu musi mieć czas się zregenerować. Więcej chemii jej nie potrzeba. Powinna jedynie oddychać.
Uwierzcie, mam swoją długą historię z trądzikiem, wiele z nim przeszłam.
Bardzo ważne jest codzienne porządne oczyszczanie cery po make up: mydłem, nastepnie żelem (najlepszy z Yves Rocher - Soin Clarifiant). Ważny jest osobisty, często zmieniany ręcznik do buzi!.
Do tego kwasy i maseczki z glinki dają efekty.
Resztę leków i kosmetyków można sobie odpuścić.
Już jesień, więc można zaczynać współpracę z kwasami
Powodzenia i najlepiej zacznijcie po prostu od maseczki Clareny: 2-3 nałożenia jej dadzą znakomite efekty i odkażą buzię.

Edytowane przez 1tygrysek
Czas edycji: 2010-10-10 o 09:03
1tygrysek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-10, 09:42   #1727
1tygrysek
Raczkowanie
 
Avatar 1tygrysek
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 120
Dot.: Blizny potrądzikowe/trądzik-jak usunąć przebarwienia- WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Tiarsa Pokaż wiadomość
Hej
a czy słyszeliście o urządzeniu dermaroller? W skrócie to wałeczek z malutkimi igiełkami które tworzą mikrokanaliki, które z kolei pobudzają skórę do produkcji kolagenu i "przy okazji" mają zabliźnić inne, starsze blizny czy zmarszczki.
W zależności od głębokości blizenek można wybrać różne długości igiełek, ale najbardziej polecane są 1,5mm...
Masakra. Czego to ludzie nie wymyślą dla kasy. Do cery stosuje sie maksymalnie 0,5 mm, ale jak chcesz się oszpecić, to droga wolna. Jak już mówiłam, zabiegi mechaniczne są cholernie inwazyjne i oby nie naróbcie sobie szkody na całe życie.
Zdecydowanie jestem przeciwniczką.

---------- Dopisano o 10:42 ---------- Poprzedni post napisano o 10:19 ----------




Cytat:
Napisane przez magdadro Pokaż wiadomość
chodziło mi o to ze w przypadku Depresji2010 takie "odstawienie" kosmetyków mogłoby pomóc i pozwolić cerze dojść do siebie. Jak widzę z jej wypowiedzi próby wyleczenia podejmowane przez lekarzy niewiele pomogły. Odpowiednia pielęgnacja TAK ale bez przesady. Z własnego doświadczenia wiem że im więcej jej było w moim przypadku tym było gorzej.
Zdecydowanie sie zgadzam. Depresja2010 powinna odstawić całą chemię, kosmetyki, szczególnie kremy i wizyty u kosmetyczki, a cera odbuduje swój płaszcz ochronny i zacznie dochodzić do siebie.
Kiedyś stosowałam przemywanie cery naparem z ziół np: nagietek, rumianek, krwawnik, dziurawiec... zrobić mieszankę z ziół i przemywać (w ciagu dnia i) po wieczornym oczyszczeniu. Dobrze jest dodać do naparu trochę białego pudru Alantanu, który utworzy papkę. Zawiera pantenol i alantoinę, kwas borny, łagodzi, goi i kojąco wpływa na naczynka. W kontakcie z wodą uwalniają się jego dodatkowe właściwości.
Jeśli jesteś cierpliwa, by osobiście przygotowywać taki specyfik to bardzo polecam, bo przynosi znakomity efekt, nie zaszkodzi, napewno pomoże.

Edytowane przez 1tygrysek
Czas edycji: 2010-10-10 o 10:11
1tygrysek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-10, 13:02   #1728
Tiarsa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: okolice Wa-wy :)
Wiadomości: 27
Dot.: Blizny potrądzikowe/trądzik-jak usunąć przebarwienia- WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez 1tygrysek Pokaż wiadomość
Masakra. Czego to ludzie nie wymyślą dla kasy. Do cery stosuje sie maksymalnie 0,5 mm, ale jak chcesz się oszpecić, to droga wolna. Jak już mówiłam, zabiegi mechaniczne są cholernie inwazyjne i oby nie naróbcie sobie szkody na całe życie.
Zdecydowanie jestem przeciwniczką.
To Twoja opinia... Stosuje się igły nawet 3mm, pod znieczuleniem u lekarza... ja się zdecydowałam, bo już jestem oszpecona... trądzik mnie oszpecił i chcę z tym coś zrobić. Nie stać mnie na laser, kwasów próbowałam, wydałam ok. 1000zł na peelingi i efekt był znikomy plus powrót trądziku. Na razie widzę w tym sens i małe wygładzenie jest widoczne już po 2 zabiegu. Mam nadzieję, że nie będę żałować, ale wolę spróbować niż przez całe życie męczyć się z bliznami.
Tiarsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-10, 13:06   #1729
anika*
Raczkowanie
 
Avatar anika*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 172
GG do anika*
Dot.: Blizny potrądzikowe/trądzik-jak usunąć przebarwienia- WĄTEK ZBIORCZY

Piszesz, że stosować kwasy kilka miesięcy. A mi dziewczyna, która mi je nakłada powiedziała, że nie dłużej jak 5 tygodni. Kolejna seria wczesną wiosną.

Racja pryszcze wychodzą ale dużo szybciej się goją.
__________________
"...Dzień wczorajszy nie istnieje, to tylko wspomnienie.
Dzień jutrzejszy nie istnieje, to tylko przypuszczenie
Bo dzień dzisiejszy jest najważniejszy!!! ..."
anika* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-11, 10:15   #1730
1tygrysek
Raczkowanie
 
Avatar 1tygrysek
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 120
Dot.: Blizny potrądzikowe/trądzik-jak usunąć przebarwienia- WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Tiarsa Pokaż wiadomość
Stosuje się igły nawet 3mm, pod znieczuleniem u lekarza... ja się zdecydowałam, bo już jestem oszpecona... Mam nadzieję, że nie będę żałować, ale wolę spróbować niż przez całe życie męczyć się z bliznami.

Igły 2 mm stosuje się, ale do cellulitu. Nie słyszałam o 3 mm do cery!
http://allegro.pl/dermaroller-derma-...263125984.html
Skarbie, jesli masz blizny po tradziku, to nie narób sobie duzo większych, docierając bezpośrednio aż do skóry właściwej i tkanki podskórnej. Nie mówię już o inwazyjności zabiegu i możliwych zakażeniach. Tego od zewnatrz już nie wyleczysz. Co z unaczynieniem skóry?
Twój wybór, bardzo ryzykowny z resztą.

A stosowała któraś z was zabiegi wybielająco-depigmentujące?
http://www.cosmetic.pl/pro/index.php...dzi=1161426346

Edytowane przez 1tygrysek
Czas edycji: 2010-10-11 o 10:31
1tygrysek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 20:28   #1731
monika066
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3
Dot.: Blizny potrądzikowe/trądzik-jak usunąć przebarwienia- WĄTEK ZBIORCZY

ja walczę z plamami po trądziku u mojej pani kosmetyczki. chodzę na różne zabiegi, kosmetyczka sama zaplanowała kiedy jaki zabieg, byłam u niej już 6 razy, na peelingach kawitacyjnych, peelingach trójwarstwowych 9 nie pamiętam dokładnie nazwy,ale po tym miałam nałożoną maskę algową, jonoforezy, tyle co pamiętam. skóra wygląda 100 razy lepiej, nowi znajomi nie wierzą, że rok temu miałam całą twarz w pryszczach. ślady też są o niebo mniejsze. ja chodziłam w warszawie do pani natalii,tel do gabinetu: 60264 71 00
monika066 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 21:52   #1732
yaponka
Raczkowanie
 
Avatar yaponka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 52
Dot.: Blizny potrądzikowe/trądzik-jak usunąć przebarwienia- WĄTEK ZBIORCZY

ja na razie jestem w trakcie terapii antytrądzikowej - biorę Akne. Ale po kuracji mam zamiar pozbyc się blizn, które niestety mam jeszcze po wcześniejszych pryszczach Podobno dobra jest ta maść Contractubex albo Cepan - tej drugiej kiedyś używałam na bliznę pooperacyjną i chyba trochę pomagała. Słyszałam, że jest też jakiś dobry krem z perłami na blizny, ale nie wiem, jak się nazywa
__________________
Wiadomości z Europy
yaponka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-17, 08:23   #1733
1tygrysek
Raczkowanie
 
Avatar 1tygrysek
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 120
Dot.: Blizny potrądzikowe/trądzik-jak usunąć przebarwienia- WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez yaponka Pokaż wiadomość
Słyszałam, że jest też jakiś dobry krem z perłami na blizny, ale nie wiem, jak się nazywa
to:
No-scar. Tu masz opis:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-9...-rozstepom.htm
1tygrysek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 21:56   #1734
Marien
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 174
Dot.: Blizny potrądzikowe/trądzik-jak usunąć przebarwienia- WĄTEK ZBIORCZY

Dziewczyny mam pytanie. Czy któraś z was używała kiedykolwiek Neostraty HQ gel rozaśniającej? Stosuje ją około 12 dni, a dzisiaj rano jak przetarłam twarz chusteczkami cleanic ( na noc mialam żel ) wyskoczyły mi czerwone a bardziej różowe plamy na policzkach, ktróre teraz na wieczór sa wieksze, mocniejsze i wypukłe. Czy to jest skutek uboczny? Jak narazie zaprzestałam z używaniem żelu.
Marien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 10:07   #1735
bianca8333
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 77
Dot.: Blizny potrądzikowe/trądzik-jak usunąć przebarwienia- WĄTEK ZBIORCZY

dziewczyny, dałam druga szanse kremowi Bandi - złuszczający na noc Rewelacja, po tygodniu skóra zmienia sie bardzo. Jest gładka, przebarwienia znikają Na początku przez jakies dwa trzy dniu coś mi powyskakiwało (ale dosłownie pare sztuk;p)- teraz po tygodniu jest po prostu bosko- pupcia niemowlaka. Polecam a juz miałam go wywalic;/
bianca8333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-23, 09:58   #1736
1tygrysek
Raczkowanie
 
Avatar 1tygrysek
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 120
Dot.: Blizny potrądzikowe/trądzik-jak usunąć przebarwienia- WĄTEK ZBIORCZY

Jeśli ktoś ma większe blizny po trądziku, pomyślcie o laserze FRAXEL.
Jest już trochę na necie na jego temat, na wizażu również...
Niestety zabieg drogi. Najtaniej to 300 zł za same policzki, ale być może warto. Ja będę mieć w marcu...
1tygrysek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-18, 10:37   #1737
Brosiaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 60
Dot.: Blizny potrądzikowe/trądzik-jak usunąć przebarwienia- WĄTEK ZBIORCZY

Witam. Przepraszam, jeśli pytanie się powtórzy. To dlatego że nie przeczytałam wszystkich 51 stron. Chciałam zapytać czy świeże przebarwienia szybciej schodzą ? I czy jest jakaś szansa na całkowite pobycie się przebarwień po trądziku ?
Brosiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-18, 14:59   #1738
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Blizny potrądzikowe/trądzik-jak usunąć przebarwienia- WĄTEK ZBIORCZY

Brosia sadze ze tak - im mlodsze przebarwienie tym szybciej sie go pozbedziesz
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-29, 23:04   #1739
DAISSY
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 218
Dot.: Blizny potrądzikowe/trądzik-jak usunąć przebarwienia- WĄTEK ZBIORCZY

Witajcie, bardzo polecam żel Neostratę HQ, męczyłam się z okropnymi przebarwieniami na twarzy od wielu miesięcy i nic nie pomagało. Pojawiły się po słońcu oraz w miejscu po wyleczonym trądziku - na policzkach przy nosie (pod oczami), nad górną wargą oraz na czole - "mapka". Miałam już odkładać pieniądze na laser, bo kremy nawet te drogie z apteki nie działały a ja już miałam serdecznie dość... w dodatku wszelki kamuflaż do końca nie był w stanie zakryć tych plam. W końcu stwierdziłam, że dam ostatnią szansę, w końcu ok. 130 zł to nic w porównaniu z ceną za kilka zabiegów laserem. Stosuję krem od 2 miesięcy, zostały mi teraz bardzo niewielkie plamki na czole w kolorze żółtawym, całkowicie chowają się pod średnio kryjącym podkładem, ja nie wierzę własnym oczom. Dziewczyny, to co mogę Wam poradzić - spóbujcie, bo szkoda się męczyć, wydawać kasę na nieskuteczne zabiegi i kremy i być niezadowoloną z powodu własnego wyglądu. Krem działa, za 2 miesiące nie będzie w ogóle śladu po przebarwieniach. Pozdrawiam
DAISSY jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 16:27   #1740
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Blizny potrądzikowe/trądzik-jak usunąć przebarwienia- WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez DAISSY Pokaż wiadomość
Witajcie, bardzo polecam żel Neostratę HQ, męczyłam się z okropnymi przebarwieniami na twarzy od wielu miesięcy i nic nie pomagało. Pojawiły się po słońcu oraz w miejscu po wyleczonym trądziku - na policzkach przy nosie (pod oczami), nad górną wargą oraz na czole - "mapka". Miałam już odkładać pieniądze na laser, bo kremy nawet te drogie z apteki nie działały a ja już miałam serdecznie dość... w dodatku wszelki kamuflaż do końca nie był w stanie zakryć tych plam. W końcu stwierdziłam, że dam ostatnią szansę, w końcu ok. 130 zł to nic w porównaniu z ceną za kilka zabiegów laserem. Stosuję krem od 2 miesięcy, zostały mi teraz bardzo niewielkie plamki na czole w kolorze żółtawym, całkowicie chowają się pod średnio kryjącym podkładem, ja nie wierzę własnym oczom. Dziewczyny, to co mogę Wam poradzić - spóbujcie, bo szkoda się męczyć, wydawać kasę na nieskuteczne zabiegi i kremy i być niezadowoloną z powodu własnego wyglądu. Krem działa, za 2 miesiące nie będzie w ogóle śladu po przebarwieniach. Pozdrawiam
O ile dobrze pamiętam ten żel ma dobre opinie na KWC ale chyba jest trudno dostępny. Gdzie swój kupiłaś? To lek apteczny czy bardziej kierowac się na allegro?
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-22 13:51:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:31.