Do Szefa: Nowe podforum działu o modzie- grupowe zamówienia z zagranicznych stron - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne forum

Notka

Techniczne forum Forum techniczne - obszar całe forum. Tutaj można zgłaszać uwagi techniczne, problemy dotyczące całego forum, problemy z hasłem i dostępem i inne…

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-09, 14:49   #31
Eary Grel
Zakorzenienie
 
Avatar Eary Grel
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 411
GG do Eary Grel
Dot.: Nowe podforum działu o modzie- grupowe zamówienia z zagranicznych stron

ja też popieram
Eary Grel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-09, 19:43   #32
PIPI56
Raczkowanie
 
Avatar PIPI56
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 69
Dot.: Nowe podforum działu o modzie- grupowe zamówienia z zagranicznych stron

co tu dużo mówić POOOPPPPIIIEEERRRAAAMMMM
PIPI56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-09, 21:01   #33
Kulkaaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Kulkaaga
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wybrzeże
Wiadomości: 2 742
Dot.: Nowe podforum działu o modzie- grupowe zamówienia z zagranicznych stron

Jestem jak najbardziej za nowym podforum.
Opcja podwieszenia wątków z najważniejszymi informacjami być może pozwoliłaby uniknięcia odpowiadania wkółko na te same pytania, które przewijają się w wątkach zakupowych
__________________
Szymek 26.04.2012
Kulkaaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-09, 21:27   #34
sharlottek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków - Nowa Huta
Wiadomości: 3 760
Dot.: Nowe podforum działu o modzie- grupowe zamówienia z zagranicznych stron

w takim razie na każdych forach powinno byc takie podforum, na perfumach, pytaniach do wizażystki i modzie.. jeśli mamy być sprawiedliwi.
sharlottek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-10, 07:56   #35
TuRQoUiS
TuR. Towarzyska und Roztropna.
 
Avatar TuRQoUiS
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 433
Dot.: Nowe podforum działu o modzie- grupowe zamówienia z zagranicznych stron

jesli mamy być sprawiedliwi to ile jest wątkow na perfumeryjnym? 2? a na modowym mam trudności z policzeniem. Na pytaniach do wizażystki jest tak naprawde tylko wątek o truskawie.
Nie widze potzreby na każdym forum. Wystarczy na modowym. Tam jest największe zapotrzebowanie.
__________________

178cm
jest- 71,4
CEL I- 68 kg
CEL II- 64 kg
CEL III- 61 kg
cel ostateczny- 58 kg


TuRQoUiS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-10, 11:57   #36
TuRQoUiS
TuR. Towarzyska und Roztropna.
 
Avatar TuRQoUiS
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 433
Dot.: Nowe podforum działu o modzie- grupowe zamówienia z zagranicznych stron

Rozmawiam aktualnie z Ćwirką i obie stwierdziłyśmy, że warto postawić sprawe jasno.
Nie chcemy oddzielnej części forum pt "Zagraniczne zamowienia" czyli moda+perfumy+kosmetyki kolorowe etc
Sama zamawiałam z demeter i truskawy i to zupełnie co innego niz sklepy z ciuchami, butami etc.
niby zasada ta sama, ale
chodzi nam o podforum modowego i tylko o to! ja nie widze potrzeby wprowadzania jakiejś częsci na innych działąch forum. Z resztą chyba dziewczyny upomniałyby się, prawda? My widzimy potrzebe na modowym i tego się trzymamy.
__________________

178cm
jest- 71,4
CEL I- 68 kg
CEL II- 64 kg
CEL III- 61 kg
cel ostateczny- 58 kg


TuRQoUiS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-10, 12:27   #37
Ćwirka
ćwir ćwir
 
Avatar Ćwirka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 10 483
Dot.: Nowe podforum działu o modzie- grupowe zamówienia z zagranicznych stron

Cytat:
Napisane przez TuRQoUiS Pokaż wiadomość
Rozmawiam aktualnie z Ćwirką i obie stwierdziłyśmy, że warto postawić sprawe jasno.
Nie chcemy oddzielnej części forum pt "Zagraniczne zamowienia" czyli moda+perfumy+kosmetyki kolorowe etc
Sama zamawiałam z demeter i truskawy i to zupełnie co innego niz sklepy z ciuchami, butami etc.
niby zasada ta sama, ale
chodzi nam o podforum modowego i tylko o to! ja nie widze potrzeby wprowadzania jakiejś częsci na innych działąch forum. Z resztą chyba dziewczyny upomniałyby się, prawda? My widzimy potrzebe na modowym i tego się trzymamy.

Ja osobiście widzę to trochę inaczej. Może oddzielne forum samo w sobie nie jest złe, ale z wydzielonymi podforami,osobnymi dla mody, kolorówki oraz perfum. Do mnie osobiście jednak też taki pomysł nie przemawia.

Sama bardzo często zamawiam z Truskawki,minimum raz-dwa razy w tygodniu oraz często z wszelkiego rodzaju ebay'ów(kosmetyki), ale zgadzam się z Turq, że to zupełnie co innego. Dziewczyny, które zamawiają tylko ubrania i buty będą zdezorientowane ilością sklepów, nazw i zamówień-nagle pomieszane zostaną wszystkie działy. W końcu postulujemy za nowym forum, aby był porządek a nie jeszcze większy misz-masz. Idąc za ideą Wizażu i tego czego się trzymają moderatorzy oraz AgaZ i Złośliwiec-wszystko tutaj ma swoje miejsce. Wszystko ma swój dział.Tak więc uważam, że ewentualne podforum kosmetyków i perfum powinno być przy forach macierzystych. Kogoś interesują głównie perfumy- po co ma się przedzierać przez 10 wątków o sklepach obuwniczych?
__________________
Moje książki na wymianę: KLIK!
Ćwirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-11, 07:11   #38
basiawlg
Organizatorka
 
Avatar basiawlg
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 809
GG do basiawlg
Dot.: Nowe podforum działu o modzie- grupowe zamówienia z zagranicznych stron

Ten pomysł jest super przez wielkie S wszystko byłoby ładnie rozdzielone i nie byłoby problemu z zamawianiem w szczególności chodzi mi tu o nowe wizażanki które chcą cos zamówić a nie maja takich możliwości. Ja ze swojej strony popieram "kandydaturę" Ćwirki gdyż jest to osoba dzieki której jestem szczęśliwą posiadaczką wielu par butow z zagranicznych stron za co wielki dla Niej Jest osobą uczciwą i wywiązuje sie idealnie zawsze sluży pomocą a nie powiem nękam ja juz od roku i zawsze ma czas na jakieś szalone zamówienia
basiawlg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 14:11   #39
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: Nowe podforum działu o modzie- grupowe zamówienia z zagranicznych stron

Początkowo byłam zdecydowanie na tak, ponieważ sama regularnie coś zamawiam Ale po kilku przemyśleniach w sumie jestem na tak i na nie. Sharlottek dobrze to ujeła. Jeśli robilibyśmy podforum, a raczej wydzielony dział, powinniśmy zrobić taki na wizażystce i perfumach tam też istnieją takie wątki. Z drugiej strony "Moda" jest już ciut nieczytelna i trzeba wygrzebywać wątki spod sterty innych. Pomyślałam więc sobie - może lepiej byłoby pójść na kompromis założyć klub z zamówieniami, tak jak zrobiły to dziewczyny z perfum ? Dać tylko link odnośny przyklejony u góry strony, że taki klub jest. W tym wątku wpisywać również listy oraz daty, kiedy będą organizowane zamówienia. Wątek mógłby być zamknięty, żeby tylko mod mógł trzymać tam porządek. Wszytskie inne sprawy można byłoby załatwiać na klubach.
W sumie ta opcja wydała mi się najrozsądniejsza. Chociaż gdyby była możliwość, choć wiem, że o to będzie pewnie trudno to byłabym zadowolonona z nowego działu, w końcu dużo takich powstało chociażby na Zrób to sama.
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 14:22   #40
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Nowe podforum działu o modzie- grupowe zamówienia z zagranicznych stron

Cytat:
Napisane przez magdziaS Pokaż wiadomość
Początkowo byłam zdecydowanie na tak, ponieważ sama regularnie coś zamawiam Ale po kilku przemyśleniach w sumie jestem na tak i na nie. Sharlottek dobrze to ujeła. Jeśli robilibyśmy podforum, a raczej wydzielony dział, powinniśmy zrobić taki na wizażystce i perfumach tam też istnieją takie wątki. Z drugiej strony "Moda" jest już ciut nieczytelna i trzeba wygrzebywać wątki spod sterty innych. Pomyślałam więc sobie - może lepiej byłoby pójść na kompromis założyć klub z zamówieniami, tak jak zrobiły to dziewczyny z perfum ? Dać tylko link odnośny przyklejony u góry strony, że taki klub jest. W tym wątku wpisywać również listy oraz daty, kiedy będą organizowane zamówienia. Wątek mógłby być zamknięty, żeby tylko mod mógł trzymać tam porządek. Wszytskie inne sprawy można byłoby załatwiać na klubach.
W sumie ta opcja wydała mi się najrozsądniejsza. Chociaż gdyby była możliwość, choć wiem, że o to będzie pewnie trudno to byłabym zadowolonona z nowego działu, w końcu dużo takich powstało chociażby na Zrób to sama.
popieram
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 15:23   #41
Ćwirka
ćwir ćwir
 
Avatar Ćwirka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 10 483
Dot.: Nowe podforum działu o modzie- grupowe zamówienia z zagranicznych stron

Nie znam się dobrze na klubach, ale czy nie jest to tak, ze jest to jakby jeden wielki wątek?Coś jak tu poniżej:
http://www.wizaz.pl/forum/group.php?groupid=17

Ja osobiście chciałabym widzieć to tak, że jest osobne podforum, na górze przyklejone wątki:
-o cle
-instrukcje krok po kroku jak zamawiać osobno do każdego sklepu
-jak założyć PayPala, jakie karty są potrzebne do płacenia online
-z jakich sklepów można zamawiać(lista)
-to co proponowałam na innym wątku, pozwolę sobie przekleić:

Cytat:
Napisane przez Ćwirka Pokaż wiadomość
Ale możnaby w podwieszonym wątku zrobić cały wywód, czemu, jak często, powklejać stawki celne. Myślałam też o tym, że wątek możnaby było edytować i wklejać tam "zamówienie organizowane xx.xx.2008r-czas oczekiwania na paczkę-xx dni, liczba par butów-xx, cło-xxx za całość / xx na parę"
Każda z Wiazażanek mogłaby podpatrzeć jak to wygląda w praktyce, jak długo idzie paczka,zobaczyć z jaką częstotliwością jest naliczane cło i co najważniejsze- w jakiej wysykości. Dałoby to kres najczęściej przewijającemu się u nas pytaniu (miejmy nadzieje)
W klubach raczej trudne by to wszystko było do ogarnięcia. I w sumie co stoi na przeszkodzie, aby na każdym forum, które tego wymaga zrobić podforum o zamówieniach?
__________________
Moje książki na wymianę: KLIK!
Ćwirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-11, 15:24   #42
TuRQoUiS
TuR. Towarzyska und Roztropna.
 
Avatar TuRQoUiS
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 433
Dot.: Nowe podforum działu o modzie- grupowe zamówienia z zagranicznych stron

Po co kombinować? Razem z Ćwirką dalej jesteśmy za utworzeniem jedynie poforum modowego.
Nie utrudniajmy sobie zycia. I dalej uważam, że gdyby dziewczyny na perfumowym albo pytaniach do wizażystki potrzebowały podforum to poprosiłyby o to! A jak widać nie proszą więc po co mamy je uszczęśliwiać na siłe?
__________________

178cm
jest- 71,4
CEL I- 68 kg
CEL II- 64 kg
CEL III- 61 kg
cel ostateczny- 58 kg


TuRQoUiS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 15:24   #43
Ćwirka
ćwir ćwir
 
Avatar Ćwirka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 10 483
Dot.: Nowe podforum działu o modzie- grupowe zamówienia z zagranicznych stron

dwa razy ten sam post,przepraszam
__________________
Moje książki na wymianę: KLIK!

Edytowane przez Ćwirka
Czas edycji: 2008-08-11 o 15:25 Powód: dwa razy ten sam post
Ćwirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 15:27   #44
Juncia
Zakorzenienie
 
Avatar Juncia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 136
Dot.: Nowe podforum działu o modzie- grupowe zamówienia z zagranicznych stron

Cytat:
Napisane przez Ćwirka Pokaż wiadomość
Nie znam się dobrze na klubach, ale czy nie jest to tak, ze jest to jakby jeden wielki wątek?Coś jak tu poniżej:
http://www.wizaz.pl/forum/group.php?groupid=17

Ja osobiście chciałabym widzieć to tak, że jest osobne podforum, na górze przyklejone wątki:
-o cle
-instrukcje krok po kroku jak zamawiać osobno do każdego sklepu
-jak założyć PayPala, jakie karty są potrzebne do płacenia online
-z jakich sklepów można zamawiać(lista)
-to co proponowałam na innym wątku, pozwolę sobie przekleić:



W klubach raczej trudne by to wszystko było do ogarnięcia. I w sumie co stoi na przeszkodzie, aby na każdym forum, które tego wymaga zrobić podforum o zamówieniach?

To co Ćwirka w tym poscie napisala jak najbardziej do mnie przemawia!

Sama pierwszy raz bralam w zamowieniu i takie podforum naprawde byloby pomocne
Juncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 15:35   #45
TuRQoUiS
TuR. Towarzyska und Roztropna.
 
Avatar TuRQoUiS
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 433
Dot.: Nowe podforum działu o modzie- grupowe zamówienia z zagranicznych stron

http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...postcount=1546

to jest post Junci nr 1546 w wątku o zamowieniach butow ze stanow. Po raz kolejny pada to samo pytanie w tym wątku. Myśle, że pomysł oddzielnej części jest jak najbardziej możliwy ale i potrzebny do realizacji
__________________

178cm
jest- 71,4
CEL I- 68 kg
CEL II- 64 kg
CEL III- 61 kg
cel ostateczny- 58 kg


TuRQoUiS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 15:45   #46
Juncia
Zakorzenienie
 
Avatar Juncia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 136
Dot.: Nowe podforum działu o modzie- grupowe zamówienia z zagranicznych stron

OMG! Niestety przyczynilam sie wlasnie do uzasadnienia Waszej prosby. Az mi glupio. I dobrze mi.
Juncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 15:48   #47
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: Nowe podforum działu o modzie- grupowe zamówienia z zagranicznych stron

Ja popieram pomysł, bo jego założenie jest dobre i istnieje coraz więcej chętnych na zakupy
ALE
Byłabym za tym,żeby powstało osobne forum zakupowe, gdzie będzie można omawiać i zwoływać grupy na zakupy nie tylko odzieży,ale i kosmetyków, perfum i innych dobrodzestw. Jeśli powstanie tylko podforum dla mody, to wizażystka, kosmetyczka czy biochemia też będą chciały mieć swoje. Zatem jestem za stworzeniem jednego forum.
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 15:53   #48
Ćwirka
ćwir ćwir
 
Avatar Ćwirka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 10 483
Dot.: Nowe podforum działu o modzie- grupowe zamówienia z zagranicznych stron

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
Ja popieram pomysł, bo jego założenie jest dobre i istnieje coraz więcej chętnych na zakupy
ALE
Byłabym za tym,żeby powstało osobne forum zakupowe, gdzie będzie można omawiać i zwoływać grupy na zakupy nie tylko odzieży,ale i kosmetyków, perfum i innych dobrodzestw. Jeśli powstanie tylko podforum dla mody, to wizażystka, kosmetyczka czy biochemia też będą chciały mieć swoje. Zatem jestem za stworzeniem jednego forum.
Najlepszym pomysłem byłoby założenie oddzielnego forum z 4 oddzielnymi podforami: moda, perfumy, biochemia, wizażystka. Każde ze swoim modem/modami, każde na własnym podwórku i każdy byłby zadowolony.
__________________
Moje książki na wymianę: KLIK!
Ćwirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 16:16   #49
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: Nowe podforum działu o modzie- grupowe zamówienia z zagranicznych stron

Cytat:
Napisane przez Ćwirka Pokaż wiadomość
Najlepszym pomysłem byłoby założenie oddzielnego forum z 4 oddzielnymi podforami: moda, perfumy, biochemia, wizażystka. Każde ze swoim modem/modami, każde na własnym podwórku i każdy byłby zadowolony.
dokładniezgadza sie z tym
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-11, 18:23   #50
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: Nowe podforum działu o modzie- grupowe zamówienia z zagranicznych stron

Cytat:
Napisane przez Ćwirka Pokaż wiadomość
Najlepszym pomysłem byłoby założenie oddzielnego forum z 4 oddzielnymi podforami: moda, perfumy, biochemia, wizażystka. Każde ze swoim modem/modami, każde na własnym podwórku i każdy byłby zadowolony.
Jeszcze pomysł z osobnym działem o grupowych zamówieniach wydaje się ok, ale zakładanie osobnego forum nie ma sensu i nie wydaje mi się, by ten pomysł "przeszedł". Wielokrotnie były prośby o różne podfora i redakcja rozpartywała je bardzo różnie.
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 13:54   #51
Ćwirka
ćwir ćwir
 
Avatar Ćwirka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 10 483
Dot.: Nowe podforum działu o modzie- grupowe zamówienia z zagranicznych stron

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=271831

Kolejny wątek potwierdzający słuszność naszej prośby.
__________________
Moje książki na wymianę: KLIK!
Ćwirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-15, 22:52   #52
201606210931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 468
Dot.: Nowe podforum działu o modzie- grupowe zamówienia z zagranicznych stron

czy szanowna redakcja tu jeszcze zagląda ?
201606210931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-16, 08:50   #53
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Nowe podforum działu o modzie- grupowe zamówienia z zagranicznych stron

Cytat:
Napisane przez Hipokryzja Pokaż wiadomość
czy szanowna redakcja tu jeszcze zagląda ?
Skądże... unikam jak ognia
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-16, 09:09   #54
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Dot.: Nowe podforum działu o modzie- grupowe zamówienia z zagranicznych stron

Jesteśmy, jesteśmy tylko z małym opóźnieniem, bo na kajakach ciężko korzysta się z kompa

Jestem za otworzeniem nowego forum z wyraźnym podziałem na:
- ciuchy
- perfumy
- kosmetyki

Co do biochemii, to nie jestem przekonana, ponieważ panuje tam duży porządek i chyba wszyscy sobie dobrze radzą. Ale jeśli dziewczyny z BU mają również taką potrzebę to nie widzę problemu.

Mnie bardziej nurtuje kwestia bezpieczeństwa. Musimy opracować bardzo dokładnie zasady, ponieważ jest dość duże ryzyko pojawienia się oszustów.
Proszę zastanówcie się nad kilkoma kwestiami. Chciałabym abyście same stworzyły sobie regulamin nowego forum i zasad płatności oraz odbioru towaru czy reklamacji.
Chciałabym aby każdy nowy użytkownik wiedział jakie są zasady.

Co Wy na to?
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-16, 09:33   #55
Ćwirka
ćwir ćwir
 
Avatar Ćwirka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 10 483
Dot.: Nowe podforum działu o modzie- grupowe zamówienia z zagranicznych stron

Dziękujemy za odpowiedź, właśnie tak podejrzewałam, że Szefostwo gdzieś sobie leniuchuje

Ja osobiście moge już w tym momencie zdeklarować za siebie i za Turq, że możemy opracować wstępny regulamin, który reszta dziewcząt może pouzupełniać.

W wątkach podwieszonych będzie wyjaśniona każda najmniejsza kwestia. Można zrobić też taki wątek FAQ- wszelkie pytania, które nurtują nowych w tej kwestii-tam będą mogli pytać do bólu.

Też myślałam o potencjalnych oszustach. Koniecznie trzeba wprowadzić ograniczenie co do organizatorek. Powiedzmy, że powyżej pewnej ilości postów i okresu zadomowienia tutaj, najlepiej uczestniczące już w grupowych zamówieniachnp min w 5. Trzeba to ostro przemyśleć, bo oszustów napewno to forum przyciągnie.Przychodzi mi teraz na myśl jakaś osoba, która będzie czuwać nad organizatorkami, nie wiem-będzie posiadać dane osobowe, może skany dowodów organizatorek?
__________________
Moje książki na wymianę: KLIK!

Edytowane przez Ćwirka
Czas edycji: 2008-08-16 o 17:43
Ćwirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-16, 09:42   #56
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: Nowe podforum działu o modzie- grupowe zamówienia z zagranicznych stron

Cytat:
Napisane przez AgaZ Pokaż wiadomość
Jesteśmy, jesteśmy tylko z małym opóźnieniem, bo na kajakach ciężko korzysta się z kompa

Jestem za otworzeniem nowego forum z wyraźnym podziałem na:
- ciuchy
- perfumy
- kosmetyki

Co do biochemii, to nie jestem przekonana, ponieważ panuje tam duży porządek i chyba wszyscy sobie dobrze radzą. Ale jeśli dziewczyny z BU mają również taką potrzebę to nie widzę problemu.

Mnie bardziej nurtuje kwestia bezpieczeństwa. Musimy opracować bardzo dokładnie zasady, ponieważ jest dość duże ryzyko pojawienia się oszustów.
Proszę zastanówcie się nad kilkoma kwestiami. Chciałabym abyście same stworzyły sobie regulamin nowego forum i zasad płatności oraz odbioru towaru czy reklamacji.
Chciałabym aby każdy nowy użytkownik wiedział jakie są zasady.

Co Wy na to?
Bardzo fajne,że jest pozytywny odzew

Ja mogę wypowiedziec się na razie jedynie w sprawi strawberry. Póki co tylko tam zamawiam. Jeśli chodzi o "truskawkę", jest wiele chętnych dziewcząt ktore pytająna wątku czy ktoś im zamowi na truskawce jakis produkt. Nie maja mozliwości zapłaty tam lub pojęcia o poruszaniu się po sklepie. Sama kiedyś prosiłam,żeby ktoś mi zamowił...

Możnaby robić wspólne zakupy, ktore koordynowałaby jedna/dwie chętne osoby.


Widzę to w ten sposób:

Chętne zgłaszają się do danej osoby, zamówienia powinny być realizowane w ciągu kilku dni od zgłoszenia, gdyż pewne promocje i okazji szybko się kończą(a wiele osób chce cos z promocji. Osoby chętne powinny wysyłać pieniądze na konto osoby zamawiającej. Nastepnie osoba zamawiająca wysyła na maila kupującego potwierdzenie zamowienia ktore wysyła truskawka. Istanieje taka możliwość na strawberry, że wysyłają w wyznaczone miejsce, czyli problem wysylki odchodzi na bok.

Jednak tu możemy spotkać się z oszustwem, ponieważ ktoś może otrzymać przesyłkę,a oszukiwać, że jej nie otrzymał, tymsamym rzuca cień na zamawiającego.

Wtedy lepszym rozwiązaniem jest jednak wysyłka do zmawiającego, a dalej wysyłka pocztą polską lub kurierem do tego, który kupił.(za dodatkową opłatą)

Reklamacja mogłabybyć tylko indywidualna sprawą kupującego, czyli on sam na podany adres odsyła towar. Z tego co wiem to koszty wysyłki do Hong Kongu sa bardzo drogie...
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-16, 10:46   #57
Ćwirka
ćwir ćwir
 
Avatar Ćwirka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 10 483
Dot.: Nowe podforum działu o modzie- grupowe zamówienia z zagranicznych stron

A co do zamawiania ze stron z ubraniami i butami to wszystko chyba tradycyjnie jak jest teraz(ktoś zgłasza, że robi zamówienie, zgłaszają się chętne, dają znać co chcą, organizatorka robi wstępne wyliczenie, wpłacają do niej pieniądze, organizatorka składa zamówienie, które w końcu do niej przychodzi, rozliczają się z cła i innych niedopłat/nadpłat, organizatorka wysyła do poszczególnych osób ich rzeczy)

Strasznie mnie nurtuje to, że może ktoś zwietrzyć dobry interes. Średnio organizatorka ma wpływ na swoje konto ok. 500zł podczas jednego zamówienia. Taka kwota może kusić. Ciągle mam w pamięci historię z "zaawansowaną" Wizażanką, która nie oddała pieniędzy za niezrobione zakupy innej Wizażance.

Edit:Myślałam o tej sprawie Super Karo i Mii22 bodajże(nie jestem pewna nicka). Dla odświeżenia pamięci i dla tych co nie wiedzą o co chodzi przypomnę, chodziło o to, że Super Karo poprosiła Mię na gg lub przez PW o zakup kilku rzeczy.Super Karo jest z małego miasta, nie ma dostępu do większości sklepów i osoby z większych miast,w tym ja, pomagałyśmy jej w zakupach. Nie raz też dostawałam prośby na gg czy na PW o zamówienie czegoś na ebayu czy truskawce. Chodzi o to, że można założyć wątek"Kto mi zamówi?" lub coś w tą mańkę, żeby zamówienie było jawne,publiczne, że się tak wyrażę. Nie po kątach na gg czy przez PW. Może to zawsze jakaś forma zabezpieczenia?
__________________
Moje książki na wymianę: KLIK!

Edytowane przez Ćwirka
Czas edycji: 2008-08-16 o 17:57
Ćwirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-16, 17:43   #58
TuRQoUiS
TuR. Towarzyska und Roztropna.
 
Avatar TuRQoUiS
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 433
Dot.: Nowe podforum działu o modzie- grupowe zamówienia z zagranicznych stron

nawet nie wiecie jak sie ciesze.
Oczywiscie, że zajmiemy się wszystkim jesli chodzi o kwestie podforum "moda".
A co do oszutow. To nawet wczesniej o tym nie pomyslalam średnio 500 zl to fakt. Ale ostatnio zdarzają sie coraz czesciej zamowienia powyzej 1200 zl. Kusząca oferta dla oszutow, prawda?
Ale juz z Ćwirką myslimy co zrobic
__________________

178cm
jest- 71,4
CEL I- 68 kg
CEL II- 64 kg
CEL III- 61 kg
cel ostateczny- 58 kg


TuRQoUiS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-16, 17:55   #59
201606210931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 468
Dot.: Nowe podforum działu o modzie- grupowe zamówienia z zagranicznych stron

Cytat:
Napisane przez zlosliwiec Pokaż wiadomość
Skądże... unikam jak ognia
ahh złośliwcze

edit. Co do skanów dowodów osobistych, to nigdy nie wiemy czy dowód należy do tej osoby czy np. jest kradziony, ot taka skrajny przykład. Chyba, że były by to 2 dokumenty, np. dowód i prawo jazdy/ paszport, itp.
201606210931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-16, 18:02   #60
TuRQoUiS
TuR. Towarzyska und Roztropna.
 
Avatar TuRQoUiS
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 433
Dot.: Nowe podforum działu o modzie- grupowe zamówienia z zagranicznych stron

Już wymyslilysmy z Ćwirką jak to zrobic
system komentarzy i punktow. Cos jak allegro. co prawda kazdy uczesnik musi sobie zdawac sprawe z jakiegos ryzyka, ale to chyba dobry pomysl?
No i ograniczenie- nikt nie moze zostac organizatorką ponizej 5 zamowien jako uczestniczka. No i uczestniczki skan dowodu do moda

czyli lista organizatorek bylaby zamkniętą listą dostępną dla kazdej uczestniczki.
Myśle, że to zminimalizowaloby ryzyko do minimum.
__________________

178cm
jest- 71,4
CEL I- 68 kg
CEL II- 64 kg
CEL III- 61 kg
cel ostateczny- 58 kg


TuRQoUiS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Techniczne forum


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:49.