Kilkunastoletnie gazy - odwieczny problem - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-01-08, 21:00   #691
cristina_locha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 22
Dot.: Kilkunastoletnie gazy - odwieczny problem

Miałam test wodorowy, wywiad zdrowotny wg kryteriów Manninga i kolonoskopię. Na razie lekarz o innych badaniach nie mówił. Mam spróbować dietę, jak nie pomoże to leki, a jak i to nie da rady to będziemy dalej diagnozować. Dlatego pytam o dietetyka... Wiem że nie mogę jeść laktozy, ale nie chcę sama się męczyć z poszukiwaniem diety, tylko iść do specjalisty...
cristina_locha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-08, 21:05   #692
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Kilkunastoletnie gazy - odwieczny problem

Cytat:
Napisane przez cristina_locha Pokaż wiadomość
Miałam test wodorowy, wywiad zdrowotny wg kryteriów Manninga i kolonoskopię. Na razie lekarz o innych badaniach nie mówił. Mam spróbować dietę, jak nie pomoże to leki, a jak i to nie da rady to będziemy dalej diagnozować. Dlatego pytam o dietetyka... Wiem że nie mogę jeść laktozy, ale nie chcę sama się męczyć z poszukiwaniem diety, tylko iść do specjalisty...
A co to za problem? Eliminujesz wszystkie produkty zawierajace mleko i zastepujesz takimi bez laktozy.
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-09, 12:52   #693
cristina_locha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 22
Dot.: Kilkunastoletnie gazy - odwieczny problem

Na ZJD sama eliminacja laktozy nie pomoże ...
cristina_locha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-09, 12:57   #694
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Kilkunastoletnie gazy - odwieczny problem

Cytat:
Napisane przez cristina_locha Pokaż wiadomość
Na ZJD sama eliminacja laktozy nie pomoże ...
Oczywiscie, ze nie pomoze, juz chociazby dlatego, ze to kazeina (a nie laktoza) jest problematyczna w skladzie mleka. Myslalam, ze szukasz kogos, kto pomoze ci wprowadzic zalecenia lekarza w diete.
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-09, 13:05   #695
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Kilkunastoletnie gazy - odwieczny problem

Cytat:
Napisane przez cristina_locha Pokaż wiadomość
Na ZJD sama eliminacja laktozy nie pomoże ...
Eliminacja mleka w ogóle, nie jest żadnym problemem ale działa tylko na nietolerancję laktozy
. Jest wiele produktów zastępczych, można je również przygotować samemu.Trzeba czytać składy na opakowaniach. Sama wyobrażałam sobie ,że to wielkie poświęcenie ,jednak jeśli już sie zdecydujesz raz i będziesz konsekwentna ,jest o wiele łatwiej a poprawę odczujesz niemal natychmiast.
Jeśli chodzi o jakies braki białka ,wapnia i takie tam , jesli poczytasz ,okaże sie ,że mleko dla dorosłej osoby ,dzieci zresztą też ,wcale nie jest wskazane. Motywacja i chęci .

Edytowane przez robcia
Czas edycji: 2018-01-09 o 13:07
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-09, 13:38   #696
cristina_locha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 22
Dot.: Kilkunastoletnie gazy - odwieczny problem

Dzięki za odpowiedzi
Właśnie o to chodzi, że lekarz nie wiedział za bardzo o dokładnych zaleceniach, mówił że jest jakiś specjalny protokół na ZJD (pierwszy etap polega na detoksie, o zgrozo!) i żebym poszukała dietetyka, który się tym zajmuje - stąd moje pytanie o dr Rolf. Sama nie chcę ryzykować, że coś zrobię nie tak. Póki co co odstawiłam definitywnie produkty mleczne, akurat to jest łatwe do zrobienia ;-)
A Wy nie korzystacie z dietetyków?
cristina_locha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-09, 13:44   #697
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Kilkunastoletnie gazy - odwieczny problem

Cytat:
Napisane przez cristina_locha Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedzi
Właśnie o to chodzi, że lekarz nie wiedział za bardzo o dokładnych zaleceniach, mówił że jest jakiś specjalny protokół na ZJD (pierwszy etap polega na detoksie, o zgrozo!) i żebym poszukała dietetyka, który się tym zajmuje - stąd moje pytanie o dr Rolf. Sama nie chcę ryzykować, że coś zrobię nie tak. Póki co co odstawiłam definitywnie produkty mleczne, akurat to jest łatwe do zrobienia ;-)
A Wy nie korzystacie z dietetyków?
Nie. Nie znalazlam dietetyka, ktory ma pojecie o zywieniu przy chorobach autoimmunologicznych.
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-01-09, 13:49   #698
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Kilkunastoletnie gazy - odwieczny problem

Cytat:
Napisane przez cristina_locha Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedzi
Właśnie o to chodzi, że lekarz nie wiedział za bardzo o dokładnych zaleceniach, mówił że jest jakiś specjalny protokół na ZJD (pierwszy etap polega na detoksie, o zgrozo!) i żebym poszukała dietetyka, który się tym zajmuje - stąd moje pytanie o dr Rolf. Sama nie chcę ryzykować, że coś zrobię nie tak. Póki co co odstawiłam definitywnie produkty mleczne, akurat to jest łatwe do zrobienia ;-)
A Wy nie korzystacie z dietetyków?
Mną zajmuje się póki co gastroenterolog. Wzięłam komplet leków z xifaxanem włącznie ,jednak poprawa nastąpiła dopiero po odstawieniu mleka i glutenu. Teraz jest spokój i postanowiłam nie tykać tematu. Kontrolnie ide sobie zrobic badania z cyklu morfologia ,kał na krew , czy nic sie nie zmienia /pogarsza ale nie tzn działam prawidłowo.Poszukaj grup tematycznych na fb
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-09, 23:21   #699
mylove07
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 11
Dot.: Kilkunastoletnie gazy - odwieczny problem

Robcia, ile musialas czekac na efekty po odstawieniu?
mylove07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-10, 06:46   #700
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Kilkunastoletnie gazy - odwieczny problem

Laktozy- natychmiast. Gluten okolo 2 tygodnie zeby poczuc roznice ale wlasciwie z dnia na dzien bylo lepiej.Zniknely bole brzucha i tak wlasnie po 2 tyg poszlam na spacer z psem bez leku ze cos sie zdarzy po drodze.
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-13, 16:00   #701
nakreczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 27
Dot.: Kilkunastoletnie gazy - odwieczny problem

potwierdzam że zdrowie nas samych jest w dużej mierze zależne od tego co jemy
nakreczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-19, 16:29   #702
Magnat29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 18
Dot.: Kilkunastoletnie gazy - odwieczny problem

staram się jeść zdrowo: unikam fast foodów, oraz staram się sama sobie gotować....
Magnat29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-22, 16:42   #703
nakreczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 27
Dot.: Kilkunastoletnie gazy - odwieczny problem

dobrze, a wobec tego jak często jesz posiłki? czy wiesz że lepiej jeść często a mało, niż dużo a rzadko?
nakreczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 16:37   #704
Magnat29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 18
Dot.: Kilkunastoletnie gazy - odwieczny problem

sama wiesz jak to jest jak się pracuje po 8h dziennie... przyznam się że jadam nieregularnie ...
Magnat29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-25, 11:04   #705
Gazownik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 147
Dot.: Kilkunastoletnie gazy - odwieczny problem

Nie zaglądałem miesiąc. Trochę wątek ruszył.

Ja nawiązałem kontakt z dietetyk Agatą Rafalską (założycielka bloga Naczynia Połączone). Jej konikiem jest sibo. Na razie odstawiliśmy nabiał 2 miesiące temu. Przestałem mieć zaflegmione przewlekle od lat gardło. W badaniu genetycznym celiakii wyszedł mi jeden z trzech genów pozytywnie. Gluten też poszedł w odstawkę. W chwili obecnej robię lub zrobiłem sporą paletę badań na infekcje bakteryjne (borelioza, mykoplazma i chlamydia pneumonia, yersinia), na przeciwciała czy nie atakują scian przewodu pokarmowego takie jak ASCA, APCA, ANCA, celiakia genetyczna, tarczyca TSH, FT3, FT4 i przeciwciała na tarczycę, usg tarczycy, pecherza moczowego, miejsc imtymnych, hormony płciowe całą palete androgenów i estrogenów. Wcześniej też różne elementy badałem. Mam większy już obraz, co nie gra.
Przede mną test wodorowo-metanowy test w fundacji Jak Motyl. Na metan testu nie robilem, więc będę miał uzupełnienie do testu wodorowego z tamtego roku. Połączony test będę miał z konsultacjami z gastrolog, która zna się na leczeniu sibo. Zobaczę za parę dni, co z tego wyniknie.

Orih: dietę autoimmunologiczna mogą ułożyć dziewczyny z MedFood. Sporą uwagę kładą właśnie na autoimmunologię. Przez internet można odbyć konsultację, jeśli masz daleko do Bydgoszczy lub Warszawy. Połączone są konsultacje oczywiscie z wywiadem i suplementacją.
Jest grupa na fb Protokół autoimmunologiczny AIP

Ricard: sibo-przerost bakteryjny jelita cienkiego

U mnie sporo się dzieje. Miałem sporą poprawę na przełomie października/listopada, ale coś się zwaliło. W moim odczuciu przyczynę sibo nie ogarnąłem i dlatego znowu gazy i słabe wypróżnienia wróciły. Już myślałem, że jestem bliziutko wyleczenia. Działam dalej! Powodzenia wszystkim

---------- Dopisano o 12:04 ---------- Poprzedni post napisano o 11:48 ----------

Robcia: u mnie też z dnia na dzień w sumie zacząłem czuć dużą różnicę po odstawieniu nabiału. Możliwe, że u nas wytwarzane są przeciwciała na białka z nabiału a po odstawieniu taka poprawa jest. Sporo osób na ten nabiał na☠☠☠☠ia
Gazownik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-25, 11:08   #706
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Kilkunastoletnie gazy - odwieczny problem

Cytat:
Napisane przez Gazownik Pokaż wiadomość
Nie zaglądałem miesiąc. Trochę wątek ruszył.

Ja nawiązałem kontakt z dietetyk Agatą Rafalską (założycielka bloga Naczynia Połączone). Jej konikiem jest sibo. Na razie odstawiliśmy nabiał 2 miesiące temu. Przestałem mieć zaflegmione przewlekle od lat gardło. W badaniu genetycznym celiakii wyszedł mi jeden z trzech genów pozytywnie. Gluten też poszedł w odstawkę. W chwili obecnej robię lub zrobiłem sporą paletę badań na infekcje bakteryjne (borelioza, mykoplazma i chlamydia pneumonia, yersinia), na przeciwciała czy nie atakują scian przewodu pokarmowego takie jak ASCA, APCA, ANCA, celiakia genetyczna, tarczyca TSH, FT3, FT4 i przeciwciała na tarczycę, usg tarczycy, pecherza moczowego, miejsc imtymnych, hormony płciowe całą palete androgenów i estrogenów. Wcześniej też różne elementy badałem. Mam większy już obraz, co nie gra.
Przede mną test wodorowo-metanowy test w fundacji Jak Motyl. Na metan testu nie robilem, więc będę miał uzupełnienie do testu wodorowego z tamtego roku. Połączony test będę miał z konsultacjami z gastrolog, która zna się na leczeniu sibo. Zobaczę za parę dni, co z tego wyniknie.

Orih: dietę autoimmunologiczna mogą ułożyć dziewczyny z MedFood. Sporą uwagę kładą właśnie na autoimmunologię. Przez internet można odbyć konsultację, jeśli masz daleko do Bydgoszczy lub Warszawy. Połączone są konsultacje oczywiscie z wywiadem i suplementacją.
Jest grupa na fb Protokół autoimmunologiczny AIP

Ricard: sibo-przerost bakteryjny jelita cienkiego

U mnie sporo się dzieje. Miałem sporą poprawę na przełomie października/listopada, ale coś się zwaliło. W moim odczuciu przyczynę sibo nie ogarnąłem i dlatego znowu gazy i słabe wypróżnienia wróciły. Już myślałem, że jestem bliziutko wyleczenia. Działam dalej! Powodzenia wszystkim

---------- Dopisano o 12:04 ---------- Poprzedni post napisano o 11:48 ----------

Robcia: u mnie też z dnia na dzień w sumie zacząłem czuć dużą różnicę po odstawieniu nabiału. Możliwe, że u nas wytwarzane są przeciwciała na białka z nabiału a po odstawieniu taka poprawa jest. Sporo osób na ten nabiał na☠☠☠☠ia
Któreś z tych badań robisz na NFZ? Ja wszystkie na pasożyty i zakażenia bakteryjne musiałam płacić , niestety nie stac mnie było na powtórzenie , więc wszystko do d..y
Widzę ,że mogę np zjeść coś bez laktozy ,jeśli co najmniej 4-5 dni nie jadłam produktów z glutenem albo pseudo zbożami. I na odwrót. Mam wtedy jakies tam nikłe dolegliwości ale to pikuś .
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-25, 11:10   #707
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Kilkunastoletnie gazy - odwieczny problem

Gazownik, bo nabialu zaden czlowiek na tej ziemi nie przyswaja. Jeden ma mniejsza reakcje, inny wieksza, jeden ma reakcje ze strony ukladu pokarmowego, inny np. problemy ze skora, ale to wszystko + osteoporoza + cukrzyca zawdzieczamy spozywaniu mleka krowiego. Czlowiek nie ma mozliwosci przyswajania kazeiny.

Edit: Ja ostatnio rano jem platki owsiane zalane woda i zmieszane z jogurtem sojowym, do tego banan - wyproznianie mam po tym tak dobre jak nigdy rano, wiec trzymam sie tego jadlospisu.
Staram sie nie pic kawy rano.
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-25, 12:06   #708
Gazownik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 147
Dot.: Kilkunastoletnie gazy - odwieczny problem

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Któreś z tych badań robisz na NFZ? Ja wszystkie na pasożyty i zakażenia bakteryjne musiałam płacić , niestety nie stac mnie było na powtórzenie , więc wszystko do d..y
Widzę ,że mogę np zjeść coś bez laktozy ,jeśli co najmniej 4-5 dni nie jadłam produktów z glutenem albo pseudo zbożami. I na odwrót. Mam wtedy jakies tam nikłe dolegliwości ale to pikuś .
NIC z tych rzeczy nie robiłem na NFZ. Masakra to jest! Wydałem na badania w ubiegłym roku 4k złotych. Ten też się zapowiada ciekawie. Na nzf to morfologia, lipidogram, elektrolity, próby wątrobowe, amylaza, lipaza, mocz. Takie elementy, który kosztują prywatnie po parę złotych, więc drwina. Rozmawiałem z kobietą z Diagnostyki i doszlismy do wniosku, że u nas jest profilaktyka prywatna. Pozostaje tylko iść do specjalisty lub szpitala po drogie badania. Ja nie mam czasu, ładuje w zdrowie ile to konieczne. Wolę odjąć na wszystkim, ale nie na próbie doprowadzenia zdrowia do normalnego stanu. Mam dosyć takiego pieprzonego życia. Mam 33lata i oprócz finansów stoję w miejscu od dawna.

Ładnie orih! Tak 3maj! U mnie w diecie sporo też się dzieje. Innym razem coś skrobnę o tym, bo faktycznie ułożenie jadłospisu nie jest proste.
Gazownik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-25, 20:47   #709
Ricard
Raczkowanie
 
Avatar Ricard
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 43
Dot.: Kilkunastoletnie gazy - odwieczny problem

No czekam na feedback Gazownik. Siedzie teraz w Waw i tez myslalem zeby isc do tej doktor (ta grupe na FB znalazlem wczesniej ale traca mi skrajnoscia; przerabialem cos takiego kiedys od. boreliozy), ale na razie skupilem sie na zmianie stylu zycia. Znowu wstaje rano i jem mniej wiecej o podobnych godzinach, chodz tylko 2 razy dziennie. Obiady/kolacje jadam prawie wylacznie na miescie, takze zwykle nie ma tu nic pieczywa i jajek. Generalnie 1 seria Xifaxanu pomogla ale na krotko, potem byla cofka, teraz raz lepiej raz gorzej. Aa, no i piwo chce zamienic na wino ale tutaj nie zawsze sie udaje.
Ricard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-25, 23:40   #710
mylove07
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 11
Dot.: Kilkunastoletnie gazy - odwieczny problem

Cytat:
Napisane przez Gazownik Pokaż wiadomość
Nie zaglądałem miesiąc. Trochę wątek ruszył.

Ja nawiązałem kontakt z dietetyk Agatą Rafalską (założycielka bloga Naczynia Połączone). Jej konikiem jest sibo. Na razie odstawiliśmy nabiał 2 miesiące temu. Przestałem mieć zaflegmione przewlekle od lat gardło. W badaniu genetycznym celiakii wyszedł mi jeden z trzech genów pozytywnie. Gluten też poszedł w odstawkę. W chwili obecnej robię lub zrobiłem sporą paletę badań na infekcje bakteryjne (borelioza, mykoplazma i chlamydia pneumonia, yersinia), na przeciwciała czy nie atakują scian przewodu pokarmowego takie jak ASCA, APCA, ANCA, celiakia genetyczna, tarczyca TSH, FT3, FT4 i przeciwciała na tarczycę, usg tarczycy, pecherza moczowego, miejsc imtymnych, hormony płciowe całą palete androgenów i estrogenów. Wcześniej też różne elementy badałem. Mam większy już obraz, co nie gra.
Przede mną test wodorowo-metanowy test w fundacji Jak Motyl. Na metan testu nie robilem, więc będę miał uzupełnienie do testu wodorowego z tamtego roku. Połączony test będę miał z konsultacjami z gastrolog, która zna się na leczeniu sibo. Zobaczę za parę dni, co z tego wyniknie.

Orih: dietę autoimmunologiczna mogą ułożyć dziewczyny z MedFood. Sporą uwagę kładą właśnie na autoimmunologię. Przez internet można odbyć konsultację, jeśli masz daleko do Bydgoszczy lub Warszawy. Połączone są konsultacje oczywiscie z wywiadem i suplementacją.
Jest grupa na fb Protokół autoimmunologiczny AIP

Ricard: sibo-przerost bakteryjny jelita cienkiego

U mnie sporo się dzieje. Miałem sporą poprawę na przełomie października/listopada, ale coś się zwaliło. W moim odczuciu przyczynę sibo nie ogarnąłem i dlatego znowu gazy i słabe wypróżnienia wróciły. Już myślałem, że jestem bliziutko wyleczenia. Działam dalej! Powodzenia wszystkim

---------- Dopisano o 12:04 ---------- Poprzedni post napisano o 11:48 ----------

Robcia: u mnie też z dnia na dzień w sumie zacząłem czuć dużą różnicę po odstawieniu nabiału. Możliwe, że u nas wytwarzane są przeciwciała na białka z nabiału a po odstawieniu taka poprawa jest. Sporo osób na ten nabiał na☠☠☠☠ia
a czym się wyleczyłeś że takie dobre wyniki byly na październik i listopad?

ja jestem na tym samym etapie czyli badania, suplementy, dietetyk, gastrolog.

jest tak sobie, sprawdzam probiotyki zobaczymy jak będzie. Dieta mnie załamuje, mam olbrzymie zachcianki i strasznie słaba jestem
mylove07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 12:14   #711
mylove07
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 11
Dot.: Kilkunastoletnie gazy - odwieczny problem

Ricard, takie samo leczenie nie zaprowadzi Ci do niczego. Gluten,nabiał jest wszedzie ( sosy, tabletki) a w restauracjach nie wiesz co używają

Sibo jest trudne do wyleczenia , potrzeba wielkiej wiedzy i determinacji i wydaje mi sie na tym etapie ze pomocy z zewnatrz

nie skreslala bym grupy, mi ona bardzo pomaga.
mylove07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-27, 18:45   #712
miss_be
Przyczajenie
 
Avatar miss_be
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 14
Dot.: Kilkunastoletnie gazy - odwieczny problem

Znajomemu pomógł Espumisan.
miss_be jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-28, 09:24   #713
nakreczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 27
Dot.: Kilkunastoletnie gazy - odwieczny problem

Cytat:
Napisane przez Magnat29 Pokaż wiadomość
sama wiesz jak to jest jak się pracuje po 8h dziennie... przyznam się że jadam nieregularnie ...
Powiem ci tak: ogólnie gazy (czyli metan siarkowodór i co2) są wynikiem procesu gnicia w jelitach niestrawionych resztek pokarmu
-więc jak najbardziej przyczyną gazów może być nieodpowiednie jedzenie.
nakreczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-03, 21:46   #714
Magnat29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 18
Dot.: Kilkunastoletnie gazy - odwieczny problem

to jak jeść?? serio się pytam , bo staram sie dobrze odżywiać...
Magnat29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-05, 15:44   #715
nakreczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 27
Dot.: Kilkunastoletnie gazy - odwieczny problem

"Istotnym czynnikiem jest jednak, konieczność spożywania tych produktów, które w diecie człowieka są obowiązkowe, i jako niezbędne nie mogą być absolutnie wyeliminowane z racjonalnego odżywiania, dostarczając kompendium składników żywieniowych najwyższej jakości."
nakreczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-06, 10:28   #716
Kawa_aska
Przyczajenie
 
Avatar Kawa_aska
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 3
Dot.: Kilkunastoletnie gazy - odwieczny problem

Najlepiej jeść produkty świeże, nie przetworzone. Nic smażonego. Nie pić napojów gazowanych i alkoholu. Staraj się w pracy jeść sałatki a na śniadanie owsianki. Na obiad najlepiej jeść przygotowane na parze, a na kolacje coś lekkiego. Lepiej odstawić też pieczywo na wieczór. Jeśli masz dużo stresu to też ma wpływ na pracę jelit. Polecam codziennie dodawać do owsianki albo do innych produktów zmielone siemię lniane. Ma dużo błonnika i świetnie wpływa na pracę jelit
__________________
..książki mają duszę, duszę tych, którzy je piszą, tych, którzy je czytają i którzy o nich marzą.
Gra Anioła
Kawa_aska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-14, 14:19   #717
nakreczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 27
Dot.: Kilkunastoletnie gazy - odwieczny problem

słuchaj, generalnie należy jeść z głową: co do samego alkoholu można śmiało pić: bo np. samo piwo jak się okazuje nie powoduje picia: ponieważ piwo obniża poziom cukru we krwi, a tym samym powoduje uczucie głodu ( nie zawiera też tłuszczu), natomiast jeśli chodzi np. o wino to prozdrowotna dawka wynosi max 300ml dziennie.
Tych i innych rzeczy nie wyssałam z palca, tylko wiem je dzięki poradnikowi żywieniowemu człowieka w XXI wieku ( jak by ktoś szukał, to ja go kupiał w księgarni Avalon) - jest tam na prawdę ogromna dawka informacji na temat prawidłowego odżywiania w różnych przypadkach - zarówno jak jesteśmy chorzy, oraz pro zdrowotnie.
nakreczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-22, 12:17   #718
Monikaaaaa1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 28
Dot.: Kilkunastoletnie gazy - odwieczny problem

Też miałam ten problem i wyczytałam na jakimś forum, żeby właśnie gluten i laktozę odstawić. Na początku było ciężko się przestawić, bo uwielbiam zaczynać dzień od białej kawy i czegoś słodkiego, ale na szczęście jest mleko bez laktozy a ciasta czy gofry sama sobie piekę na proszku do pieczenia bez glutenu z oetkera. Wolę trochę w kuchni posiedzieć niż się najeść byle czego na mieście i potem cierpieć
Monikaaaaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-22, 23:21   #719
mylove07
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 11
Dot.: Kilkunastoletnie gazy - odwieczny problem

Monika po jakim czasie od odstawienia glutenu i nabialu Ci gazy minęły
mylove07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-25, 16:43   #720
Magnat29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 18
Dot.: Kilkunastoletnie gazy - odwieczny problem

Cytat:
Napisane przez nakreczka Pokaż wiadomość
słuchaj, generalnie należy jeść z głową: co do samego alkoholu można śmiało pić: bo np. samo piwo jak się okazuje nie powoduje picia: ponieważ piwo obniża poziom cukru we krwi, a tym samym powoduje uczucie głodu ( nie zawiera też tłuszczu), natomiast jeśli chodzi np. o wino to prozdrowotna dawka wynosi max 300ml dziennie.
Tych i innych rzeczy nie wyssałam z palca, tylko wiem je dzięki poradnikowi żywieniowemu człowieka w XXI wieku ( jak by ktoś szukał, to ja go kupiał w księgarni Avalon) - jest tam na prawdę ogromna dawka informacji na temat prawidłowego odżywiania w różnych przypadkach - zarówno jak jesteśmy chorzy, oraz pro zdrowotnie.
To ciekawe co piszesz, a jaka cena jest tej książki?
Magnat29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-10 22:46:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:26.