Biało-czarne meble. Jaki kolor ścian? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-13, 08:28   #1
myszolinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: województwo wielkopolskie
Wiadomości: 254
GG do myszolinka

Biało-czarne meble. Jaki kolor ścian?


Planujemy kupić czarno-białe meble w stylu nowoczesnym do dużego pokoju. Jaki kolor ścian byłby najodpowiedniejszy??? Wiem, że pasowałby biały albo szary, ale tych dwóch kolorów nie chcemy. Ewentualnie zastanawiałam się nad wytapetowaniem szarą tapetą w srebne wzory jednej ściany, a reszta biała- ale nie jestem przekonana do tego pomysłu. Co myślicie? Ktoś ma jakies pomysły?
myszolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-13, 15:39   #2
dotcom
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12
Dot.: Biało-czarne meble. Jaki kolor ścian?

Ja mam podobne meble, to znaczy bardzo ciemne szafki z białymi frontami, ściany mam pomalowane na taki złamany biały, z palety niebieskiej, czyli taki bardzo, bardzo jasny niebieski, że prawie biały, to jest kolor neutralny, więc po wstawieniu sofy i innych dodatków wszystko super pasuje : -).

W sklepie możesz zapytać o neutralne kolory, plus do tego zrobić jedną ścianę w mocniejszych czy żywszym kolorze. Ja za tapetą nie przepadam, bo potem jest sporo pracy przy następnym malowaniu, ale efekt na pewno byłby ciekawy.

Wiem, też że w niektórym centrach (ja byłam tam w Castroramie) są bezpłatne konsultacje z osobą, która zajmuje się aranżacją wnętrz, może też warto by było sprawdzić : ).
dotcom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-13, 20:56   #3
Meariel
调解人
 
Avatar Meariel
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Łódź/Warszawa
Wiadomości: 2 938
Dot.: Biało-czarne meble. Jaki kolor ścian?

Popieram dotcom, fajnie będzie wyglądał jeden mocny akcent w postaci intensywnej ściany- swoją drogą na tle takiej ściany czarno-białe meble będą bardziej wyeksponowane. Widziałam ostatnio przepiękne farby i tynki strukturalne w grafitowym kolorze
Myszolinka, a masz już upatrzone meble? Też poszukuję w tych kolorach i na razie widziałam tylko BRW Creatio.
__________________
Make up, not war!

Edytowane przez Meariel
Czas edycji: 2010-04-13 o 20:57
Meariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 08:19   #4
myszolinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: województwo wielkopolskie
Wiadomości: 254
GG do myszolinka
Dot.: Biało-czarne meble. Jaki kolor ścian?

Cytat:
Napisane przez dotcom Pokaż wiadomość
Ja mam podobne meble, to znaczy bardzo ciemne szafki z białymi frontami, ściany mam pomalowane na taki złamany biały, z palety niebieskiej, czyli taki bardzo, bardzo jasny niebieski, że prawie biały, to jest kolor neutralny, więc po wstawieniu sofy i innych dodatków wszystko super pasuje : -).

W sklepie możesz zapytać o neutralne kolory, plus do tego zrobić jedną ścianę w mocniejszych czy żywszym kolorze. Ja za tapetą nie przepadam, bo potem jest sporo pracy przy następnym malowaniu, ale efekt na pewno byłby ciekawy.

Wiem, też że w niektórym centrach (ja byłam tam w Castroramie) są bezpłatne konsultacje z osobą, która zajmuje się aranżacją wnętrz, może też warto by było sprawdzić : ).
Dotcom,czy mogłabyś wkleić zdjęcie Twojego pokoju lub zamieścić coś co ułatwiłoby właściwe dobranie koloru ? Będę wdzięczna. Meble wybraliśmy z Ikei
myszolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 10:39   #5
dotcom
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12
Dot.: Biało-czarne meble. Jaki kolor ścian?

Hej , zamieszczam zdjęcia, ale nie wiem, czy będzie widać kolor, wyszedł chyba jakiś szary, ale tak jak pisałam to jest taki złamany biały, wszystkie takie neutralne kolory będą ok. W pokoju będzie jedna "wolna" ściana - ta na przeciwko drzwi, natomiast nad białą niską szafką, gdzie są książki chcę powiesić obraz z mocnymi kolorami, jakiś turkus albo różowy, fiolet, coś takiego, plus zmienić obicie czerwonego fotela też na jakiś turkus lub fiolet.

Meariel - ja mam właśnie creatio , też szukałam bardzo dużo, znalazłam jeszcze w Centrum Witek jeden rodzaj mebli, które były ok, ale jedna szafka kosztowała około 4-5 tyś., więc sporo. BRW jest ok jeśli chodzi o relację ceny i jakość - obie wartości nie są za wysokie ;-), ale ok. z Ikeii mam tą białą niską szafkę. Poza tym mój kolega mi polecał meble bydgoskie, ale ja tam nie znalazłam nic dla siebie, ale jakościowo są podobno dobre.

Dziewczyny - poza ty bardzo polecam takie światełka, jak są u mnie. Pokój jest bardzo dobrze oświetlony - cały i do nowoczesnych mebli dobrze to pasuje. Światło jest ciepłe, a nie takie jak w przychodniach z początku lat 90 ;-). Lampek jest mnóstwo w sklepach, ja za swoje naprawdę mało zapłaciłam a efekt bardzo mi się podoba. Przymierzałam się do "jakiejś nowoczesnej lampy", ale raz że te które mi się podobały kosztowały znowu kilka tysięcy, dwa - były raczej ozdobą, a nie dawały by światła.

Załącznik 3029618

Załącznik 3029619

Załącznik 3029620

Załącznik 3029621
dotcom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 11:44   #6
malagaw
Zakorzenienie
 
Avatar malagaw
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 402
Dot.: Biało-czarne meble. Jaki kolor ścian?

Szary - super pomysł. Jestem zwolenniczką minimalistycznych wnętrz, ale zdaję sobie sprawę, że nie każdemu muszą takie odpowiadać. Jednak wydaje mi się, że "ocieplanie" na siłę przyniesie więcej szkód niż korzyści.

Ja do biało-czarnych mebli (tyle, że w sypialni) mam jedną ścianę w kolorze fuksji - to kompromis, na który musiałam pójść (TŻ stanowczo oprotestował pomysł sypialni biało-czarno-szarej, jako smętnej i ponurej), ale wygląda okej

Garść inspiracji poniżej.
__________________
Procrastinate now and panic later.

Edytowane przez malagaw
Czas edycji: 2010-04-14 o 12:09
malagaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 12:35   #7
Meariel
调解人
 
Avatar Meariel
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Łódź/Warszawa
Wiadomości: 2 938
Dot.: Biało-czarne meble. Jaki kolor ścian?

Dotcom, fajna jest ta niska szafeczka z Ikei Co do tego Creatio ciągle się waham. podobają mi się te komody, które są na zdjęciu, ale najpierw zobaczyłam ten system w internecie, a potem na żywo troszkę odbiegało od moich wyobrażeń. Jesteś zadowolona z mebli?
__________________
Make up, not war!
Meariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-15, 10:24   #8
dotcom
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12
Dot.: Biało-czarne meble. Jaki kolor ścian?

Meariel, jest to jakiś kompromis ceny i tego, co jest w sklepach. Niestety nadal górują meblościanki tylko trochę unowocześnione. Ja jestem zadowolona. Nie są to na pewno meble najwyższej jakości, ale też na pewno nie będę mieć ich do końca życia, więc są ok. Ładniejszych (oczywiście wg. mnie) nie widziałam, prócz tylko za kilka tysięcy za jedną szafkę. Ciekawe dodatki są też w Magazynie Praga, to tak już na wykończenie pokoju . Jak już wybierzesz to daj znać, na co się zdecydowałaś .

dotcom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 11:18   #9
Meariel
调解人
 
Avatar Meariel
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Łódź/Warszawa
Wiadomości: 2 938
Dot.: Biało-czarne meble. Jaki kolor ścian?

Dzięki Na razie odnawiamy sypialnię, dopiero potem "wchodzimy" do salonu z remontem, więc pewnie jeszcze troszkę potrwa to moje wybieranie mebli (a to salon chcę czarno-bialy). Myślę, że będę kombinować: jakaś komoda z brw, szafka z Ikei i może jeszcze coś w oko wpadnie
__________________
Make up, not war!
Meariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 22:48   #10
marandile
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 135
Dot.: Biało-czarne meble. Jaki kolor ścian?

myślę, że do czarnobiałych mebli świetnie będą pasowały: jasny, chłodny błekit, ogółem pastelowe odcienie, odcienie beżu, zgaszona biel, grafitowy, takii fiolet a'la opakowania czekolady milki , pomarańcz, no ogólnie dużo kolorów, a ich wybór to kwestia gustu
marandile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 09:54   #11
myszolinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: województwo wielkopolskie
Wiadomości: 254
GG do myszolinka
Post Dot.: Biało-czarne meble. Jaki kolor ścian?

Dziewczyny a czy macie może w swoich zasobach zdjęcia pokoi z biało-czarnymi meblami???
myszolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-19, 17:22   #12
izajjka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3
Dot.: Biało-czarne meble. Jaki kolor ścian?

hej właśnie się zastanawiam jaki kolor ścian dobrac do tych moich mebli z Bodzio
http://www.bodzio.pl/polszafa-lewa-a...1,pr,lang.html x2
http://www.bodzio.pl/komoda-z-fronta...1,pr,lang.html
spodobał mi się czerwony ale raczej nie bd pasował , mam pokój kwadratowy bardziej :/
izajjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-09, 12:31   #13
monia55555
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 9
Dot.: Biało-czarne meble. Jaki kolor ścian?

do biało-czarnych mebli to pasuje wiele kolorów, zależy co ma być w pozostałych pomieszczeniach.. ciekawe wskazówki w sprawie kolorów można znaleźć w tym blogu http://www.blogownetrzach.pl/
monia55555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-21, 11:47   #14
AdHd1986
Rozeznanie
 
Avatar AdHd1986
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: południowy zachód
Wiadomości: 672
Dot.: Biało-czarne meble. Jaki kolor ścian?

hej, wyciągam stary temat z szafy... planuję remont, od podstaw. Meble mam upatrzone całe białe z czarnym paskiem, meble z tzw "połyskiem", panele w kolorze starego dębu, parapet też drewno i teraz pytanie co ze ścianami - od razu mówię, że nie interesują mnie błękity i zielenie (było już). Myślałam właśnie o szarościach, bo widziałam fajną kanapę, w kolorze szarym z czarnym wykończenie. Chciałam też jedną ścianę (tą na której będzie stała szafa) w jakimś mocniejszym kolorze... tylko JAKIM.... oglądam kolory z palety Duluxa (polecił mi facet, który będzie robił remont) i szczerze powiem, że nie mam pomysłu ani wizji. Pokój jest niestety wielofunkcyjny - sypialnia + pokój dzienny. Macie może jakieś ciekawe inspiracje może zdjęcia?
__________________
jest między nami gra, gra jak świat stara....
AdHd1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-21 11:47:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:46.