Przekłuwanie uszu w Warszawie-salony kosmetyczne godne polecenia. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-14, 17:44   #1
Aardat Lilth
Zakorzenienie
 
Avatar Aardat Lilth
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 798

Przekłuwanie uszu w Warszawie-salony kosmetyczne godne polecenia.


Hey

Czy ktoś mógłby mi polecić salon kosmetyczny w Warszawie (najlepiej w centrum) gdzie bezpiecznie mogę przekłuć uszy? Jaka jest cena takiego zabiegu? Jaką formę przekłucia polecacie: iglą czy pistoletem?

pozdrawiam

Edytowane przez Aardat Lilth
Czas edycji: 2011-11-14 o 17:45
Aardat Lilth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 22:04   #2
buffy249
Rozeznanie
 
Avatar buffy249
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 913
Dot.: Przekłuwanie uszu w Warszawie-salony kosmetyczne godne polecenia.

Cytat:
Napisane przez Aardat Lilth Pokaż wiadomość
Czy ktoś mógłby mi polecić salon kosmetyczny w Warszawie (najlepiej w centrum) gdzie bezpiecznie mogę przekłuć uszy?
Nie jestem z Warszawy, więc nie polecę nic konkretnego, ale: uszu nie przekłuwamy u kosmetyczki, tylko u piercera! Więc żadnego salonu kosmetycznego parającego się przekłuwaniem pistoletem nie można polecić.

Cytat:
Napisane przez Aardat Lilth Pokaż wiadomość
Jaką formę przekłucia polecacie: iglą czy pistoletem?
Pozwolę sobie przytoczyć ten oto wątek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=568106
buffy249 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 07:28   #3
Aardat Lilth
Zakorzenienie
 
Avatar Aardat Lilth
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 798
Dot.: Przekłuwanie uszu w Warszawie-salony kosmetyczne godne polecenia.

Cytat:
Napisane przez buffy249 Pokaż wiadomość
Nie jestem z Warszawy, więc nie polecę nic konkretnego, ale: uszu nie przekłuwamy u kosmetyczki, tylko u piercera! Więc żadnego salonu kosmetycznego parającego się przekłuwaniem pistoletem nie można polecić.

Pozwolę sobie przytoczyć ten oto wątek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=568106
dziękuję za link, rzeczywiście- opinie na temat pistoletu nie są najlepsze
Będę musiała poszukać dobrego piercera, co jest trochę trudniejsze niż salonu kosmetycznego- więcej jest znanych i polecanych, ale to z uwagi na inne zabiegi....
Aardat Lilth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 09:18   #4
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: Przekłuwanie uszu w Warszawie-salony kosmetyczne godne polecenia.

Widzę, że w tamtym wątku trochę głupot jest napisane.
Po pierwsze- jeżeli chcesz przekłuć płatek ucha, jego miekką część, może to zrobić raczej bez większych obaw. Pistoletem nie powinno się przekłuwać nic innego, poza tą miękką częścią. Do tego jest pistolet- nie przekłuwamy nim żadnej innej części ciała tylko płatek. Nic nie powinno Ci się dziać, o ile jest to zrobione u sprawdzonej, pewnej kosmetyczki.
Po drugie- ja od kosmetyczek, i innych osób zajmujących się piercingiem słyszałam, że lepiej przebijać na zimę, bo to pomaga w gojeniu, goi się szybciej, co jest dość logiczne...
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 15:13   #5
buffy249
Rozeznanie
 
Avatar buffy249
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 913
Dot.: Przekłuwanie uszu w Warszawie-salony kosmetyczne godne polecenia.

Cytat:
Napisane przez FreakChic Pokaż wiadomość
Widzę, że w tamtym wątku trochę głupot jest napisane.
Po pierwsze- jeżeli chcesz przekłuć płatek ucha, jego miekką część, może to zrobić raczej bez większych obaw. Pistoletem nie powinno się przekłuwać nic innego, poza tą miękką częścią. Do tego jest pistolet- nie przekłuwamy nim żadnej innej części ciała tylko płatek. Nic nie powinno Ci się dziać, o ile jest to zrobione u sprawdzonej, pewnej kosmetyczki..
I tutaj się nie zgodzę - bo o ile może przekłucie miękkiej części ucha jest mniej traumatyczne dla tkanki niż chrząstki to jednak pozostaje fakt, że:
1) pistolet nie jest sterylny (bo nie da się go wsadzić do autoklawu; a zresztą który salon kosmetyczny ma autoklaw?)
2) kolczyki używane do pistoletu są za krótkie i jak ktoś ma grubszy płatek to kolczyk może zostać pochłonięty przez opuchliznę pojawiającą się po przekłuciu
3) kolczyki używane w pistolecie są nieodpowiednie do przekłucia - raz, że przy motylkowym zapięciu z tyłu zbiera się mnóstwo brudu który trudno wyczyścić, a dwa, że są ze stali chirurgicznej, która może uczulać

Cytat:
Napisane przez FreakChic Pokaż wiadomość
Po drugie- ja od kosmetyczek, i innych osób zajmujących się piercingiem słyszałam, że lepiej przebijać na zimę, bo to pomaga w gojeniu, goi się szybciej, co jest dość logiczne...
A ja z kolei słyszałam, że na zimę gorzej, bo się nosi czapki i szaliki, które lubią się haczyć o kolczyki
buffy249 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 15:30   #6
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: Przekłuwanie uszu w Warszawie-salony kosmetyczne godne polecenia.

Cytat:
Napisane przez buffy249 Pokaż wiadomość
I tutaj się nie zgodzę - bo o ile może przekłucie miękkiej części ucha jest mniej traumatyczne dla tkanki niż chrząstki to jednak pozostaje fakt, że:
1) pistolet nie jest sterylny (bo nie da się go wsadzić do autoklawu; a zresztą który salon kosmetyczny ma autoklaw?)
2) kolczyki używane do pistoletu są za krótkie i jak ktoś ma grubszy płatek to kolczyk może zostać pochłonięty przez opuchliznę pojawiającą się po przekłuciu
3) kolczyki używane w pistolecie są nieodpowiednie do przekłucia - raz, że przy motylkowym zapięciu z tyłu zbiera się mnóstwo brudu który trudno wyczyścić, a dwa, że są ze stali chirurgicznej, która może uczulać
Można zakupić swoje kolczyki. No nie będę się kłócić, bo ja mam inne wiadomości, i doświadczenia.

Cytat:
A ja z kolei słyszałam, że na zimę gorzej, bo się nosi czapki i szaliki, które lubią się haczyć o kolczyki
Z tej strony tak, jednak zimno pomaga goić się ranom, więc jeżeli zależy nam aby szybko się zagoiło, to najlepiej robić to zimą. Wystarczy uważać.
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 16:50   #7
buffy249
Rozeznanie
 
Avatar buffy249
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 913
Dot.: Przekłuwanie uszu w Warszawie-salony kosmetyczne godne polecenia.

Cytat:
Napisane przez FreakChic Pokaż wiadomość
Można zakupić swoje kolczyki. No nie będę się kłócić, bo ja mam inne wiadomości, i doświadczenia.
Jak to "swoje kolczyki"? Nie rozumiem, jak można kupić inne? Dać przekłuć tymi z pistoletu i potem założyć te swoje czy jak
buffy249 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:56.