Nie akceptuję się. Drastyczna dieta - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-25, 21:26   #1
xxagnesx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2
Exclamation

Nie akceptuję się. Drastyczna dieta


Witam. Jakiś czas temu mimo odpowiedniej wagi postanowiłam, że zrzucę kilka kg. Od tego czasu schudłam 14 kg, lecz ciągle mi mało. Do tego na dzień dzisiejszy czuję się grubsza niż przed odchudzaniem [!] . Martwię się o swoje zdrowie, ponieważ moje "BMI" teraz wynosi 16.5 (czyli według str. internetowej wychudzenie co jest dla mnie jakimś absurdem) nie mogę w to uwierzyć i wydaje mi się, że kalkulator się myli. Czy słusznie uważam, że potrzebne jest jeszcze zrzucenie trochę kg, szczególnie z nóg? Zdjęcia:
http://www.tinypic.pl/0l8wjdbikwib
http://www.tinypic.pl/4v6uumanycrh

http://www.tinypic.pl/gg6gdx6iugjl
http://www.tinypic.pl/lq5yssdg0iku
xxagnesx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 21:42   #2
cynamonka9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 290
Dot.: Nie akceptuję się. Drastyczna dieta

nie wiem, jaja sobie robisz, czy coś?
cynamonka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 21:44   #3
Blobby
Raczkowanie
 
Avatar Blobby
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Vancouver
Wiadomości: 385
Dot.: Nie akceptuję się. Drastyczna dieta

To się nazywa początek anoreksji. Wiesz jak wyglądasz? nie będę owijać w bawełnę,jak patyk. Masz wystające żebra,talię wciśniętą jakbyś z butelki wyszła,a biodra? o matko,dziewczyno. Kalkulator cię nie okłamał,a tylko pokazał prawdę,którą ty odrzucasz.
Trzeba się odchudzać z głową,a nie bez niej.
Blobby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 21:46   #4
patus12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 297
Dot.: Nie akceptuję się. Drastyczna dieta

Kalkulator ma racje, jestes wychudzona. Nie chudnij wiecej, od tej pory odzywiaj sie zdrowo, regularnie jedz. Jesli chudnij jeszcze bardziej, bedziesz nieladnie wygladac i mysle, ze kazdy Ci to tutaj powie. Najwazniejsze jest Twoje zdrowie!
patus12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 22:07   #5
kasica6662
Zadomowienie
 
Avatar kasica6662
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 1 982
Dot.: Nie akceptuję się. Drastyczna dieta

Po samym opisie już pomyślałam "anorektyczka" i niestety po otwarciu zdjęć jestem przekonana, że masz zadatki na nią. Zdrowa dieta, wsparcie rodziny/znajomych i wizyta u psychologa, aby pomógł Ci zaakceptować swoje ciało. Mam nadzieję, że nie wpakujesz się w to okropieństwo...
__________________
Kto pierwszy ten lepszy, ale... druga mysz bierze serek.

Moje dzieła
Preferencje


https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=858471 Książkowy wątek
kasica6662 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 22:31   #6
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Nie akceptuję się. Drastyczna dieta

Cytat:
Napisane przez kasica6662 Pokaż wiadomość
jestem przekonana, że masz zadatki na nią.
chyba nie tylko zadatki

chcesz zrzucać z nóg? a co dokładnie? skórę czy kość?
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 13:50   #7
olgaes
Zadomowienie
 
Avatar olgaes
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 165
Dot.: Nie akceptuję się. Drastyczna dieta

Dziewczyno! Zastanów się porządnie co robisz ze swoim zdrowiem.
Byłam w identycznej sytuacji jak ty, mimo odpowiedniej wagi zaczęłam jakieś głupie diety, potem głodówki bo ciągle było mi mało - podobało mi się to. Czułam się silna nie jedząc obiadu. Uwielbiałam je przygotowywać dla rodziny czy chłopaka, oglądać jak inni jedzą, ale sama go nie tknęłam. Moje BMI było jeszcze niższe niż Twoje.

Na szczęście sięgnęłam po rozum do głowy. Wagę mam już prawie idealną
Fajnie brzmi nie? Jednak mialo to swoje konsekwencje. Mniej więcej po 3 miesiącach "diety" zaczęły wypadać mi włosy. GARŚCIAMI. Paznokcie łamały mi się po otwarciu torebki. Nie miałam siły NA NIC - prawie straciłam swojego najukochańszego mężczyznę na świecie.
Zastanów się. Wybierz się do lekarza bo skończysz tak jak ja albo jeszcze gorzej.
olgaes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-27, 17:42   #8
Ilta
Zadomowienie
 
Avatar Ilta
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 972
Dot.: Nie akceptuję się. Drastyczna dieta

Ten sam post wisi na Samosi.

Po pierwsze - na forum jest przyjęte nie dodawanie swoich zdjęć, jeżeli ma się BMI na poziomie niedożywienia. Radzę usunąć.

Po drugie - zastanowiłabym się czemu ma służyć szukanie opinii obcych ludzi dotyczących Twojego ciała, w którym to Ty żyjesz, które to Ty zagładzasz i generalnie - co ma do czego opinia innych ludzi? Ktoś Ci powie, że jesteś gruba, więc będziesz się dalej odchudzać, nawet jeśli ktoś Ci to powie ze złośliwości? To jest dla mnie absurd.
Obiektywną opinię już masz - jakbyś się nie czuła - jesteś zagłodzona. Na to wskazuje Twoje BMI. Jeżeli mimo to czujesz się gruba, wówczas coś jest nie tak na poziomie Twojego postrzegania własnego ciała i samej siebie.

Radzę poszukać pomocy u psychologa lub terapeuty.

Edytowane przez Ilta
Czas edycji: 2013-04-27 o 17:44
Ilta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 18:43   #9
xxagnesx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2
Dot.: Nie akceptuję się. Drastyczna dieta

Cytat:
Napisane przez Ilta Pokaż wiadomość
Ten sam post wisi na Samosi.

Po pierwsze - na forum jest przyjęte nie dodawanie swoich zdjęć, jeżeli ma się BMI na poziomie niedożywienia. Radzę usunąć.

Po drugie - zastanowiłabym się czemu ma służyć szukanie opinii obcych ludzi dotyczących Twojego ciała, w którym to Ty żyjesz, które to Ty zagładzasz i generalnie - co ma do czego opinia innych ludzi? Ktoś Ci powie, że jesteś gruba, więc będziesz się dalej odchudzać, nawet jeśli ktoś Ci to powie ze złośliwości? To jest dla mnie absurd.
Obiektywną opinię już masz - jakbyś się nie czuła - jesteś zagłodzona. Na to wskazuje Twoje BMI. Jeżeli mimo to czujesz się gruba, wówczas coś jest nie tak na poziomie Twojego postrzegania własnego ciała i samej siebie.

Radzę poszukać pomocy u psychologa lub terapeuty.
W takim razie przepraszam , jestem nowa. Sądziłam, że zamieszczenie tego "w krzywym zwierciadle odchudzania" nie będzie łamać regulaminu. Możesz mi powiedzieć jak usunąć wątek? Nie musisz tak na mnie naskakiwać...
xxagnesx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 23:07   #10
dbajoswojalinie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 25
Dot.: Nie akceptuję się. Drastyczna dieta

Trochę Ci się schudło... I to nawet więcej niż trochę. Nie wygląda to dobrze, ale nie jest znowu, aż tak drastycznie, żeby załamywać ręce.
Myślę, że możesz spokojnie się zdrowo odżywiać i nie przybierać na wadze. Jest mnóstwo ciekawych porad i stron w Internecie jak utrzymać wagę, żeby była odpowiednia i by czuć się najedzonym i równocześnie zadowolonym ze swojego wyglądu.
Musisz trochę poszperać w sieci Jeśli nie znajdziesz nic sama, co by CIę przekonało, to służę pomocą
A póki co powodzenia życzę. I jestem z Tobą
__________________
O jedzeniu, dietach i zdrowym odżywianiu -
http://www.dbajoswojalinie.pl/

dbajoswojalinie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 13:16   #11
Ilta
Zadomowienie
 
Avatar Ilta
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 972
Dot.: Nie akceptuję się. Drastyczna dieta

Cytat:
Napisane przez xxagnesx Pokaż wiadomość
W takim razie przepraszam , jestem nowa. Sądziłam, że zamieszczenie tego "w krzywym zwierciadle odchudzania" nie będzie łamać regulaminu. Możesz mi powiedzieć jak usunąć wątek? Nie musisz tak na mnie naskakiwać...
Wątku nie można usunąć. Możesz tylko edytować post i wyrzucić zdjecia. Jeżeli zedytujesz cały post - dorwie Cię administrator i da ostrzeżenie za psucie treści forum, że tak to ogólnie ujmę

Naskakiwać nie naskakuję, co pewnie część dziewczyn z forum potwierdzi, bo już trochę tu jestem. Jeżeli tak to odbierasz - to na to nie mam wpływu.

Jeżeli rzucenie propozycji żebyś przemyślała po co Ci opinia innych ludzi, skoro podsumowanie medyczne (BMI) uznałaś za absurdalne a opinie anonimowych ludzi, których nie znasz a ich wiedzy nie zweryfikujesz - jest dla Ciebie ważniejsze i bardziej wiarygodne, to naskakiwanie - też nie mam na to wpływu. Radziłabym jednak, zamiast usuwać posty i udawać, że nic się nie stało, usiąść i przemyśleć, czemu jesteś zagłodzona i tego nie widzisz, czemu masz takie niskie BMI ale uważasz za absurd, że to zagrożenie Twojego życia i zdrowia. Przy nim nie trzeba zdjęć żeby wyobrazić sobie, jak taka osoba wygląda.
Ilta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-29, 20:34   #12
paulinka4pt
Raczkowanie
 
Avatar paulinka4pt
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Piotrków Tryb/Łódź
Wiadomości: 264
Dot.: Nie akceptuję się. Drastyczna dieta

fuj, niczym biedny wychudzony więzień z Auschwitz.. dziewczyno ogarnij siebie i swoje życie
paulinka4pt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 21:59   #13
Karyvlea
Rozeznanie
 
Avatar Karyvlea
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Warszawa/Białołęka
Wiadomości: 881
GG do Karyvlea Send a message via Skype™ to Karyvlea
Dot.: Nie akceptuję się. Drastyczna dieta

Kobieta powinna mieć trochę ciała żeby było za co złapać. A Ty ani piersi, ani tyłka nie masz... to nie wygląda ładnie. Uwierz mi, lepiej od Ciebie wyglądają osoby przy tuszy.
Czego w sobie nie akceptujesz? Przecież nie masz żadnych boczków, obwisłego brzucha, dużych ud... Więc czego?...
Karyvlea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 13:26   #14
Klaudia121444
Raczkowanie
 
Avatar Klaudia121444
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 23
Dot.: Nie akceptuję się. Drastyczna dieta

omg jesteś nienormalna??
ci aż kości wystają
Klaudia121444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 14:50   #15
1minutaciszy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 8
Dot.: Nie akceptuję się. Drastyczna dieta

jak udało ci sie tyle zrzucić ?

---------- Dopisano o 14:50 ---------- Poprzedni post napisano o 14:40 ----------

to ile teraz ważysz jeśli można wiedziec?
1minutaciszy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 23:47   #16
Lievy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24
Dot.: Nie akceptuję się. Drastyczna dieta

Dziewczyny tak jej nie piszcie, że jest nienormalna czy coś, bo w swoim toku rozumowania ona myśli, że wszystko jest ok.

Problem jest taki, że nie wiadomo po co ona chudnie i ona sama w rzeczywistości tak szczerze też nie wie. Robi to, bo jest zafascynowana w cyferkach. Gdy człowiek ma trywialne marzenia/cele, albo nie ma ich wcale to łapie się za cokolwiek np. za cyferki. W przypadku tej pani mania cyferek jest skierowana na BMI/wagę.
To jest sposób na połechtanie sobie ega, bo dobrze jest sobie mówić, że jest się w czymś wyjątkowym, wtedy mamy wrażenie, że mamy przewagę w czymś nad innymi. Kto wie może ta dziewczyna postanowiła być jaskrawo chuda i wmówiła sobie, że będzie to dla niej z korzyścią, bo przecież takie kościste ciała są atrakcyjne dla piesków dajmy na to-.-, ale wiedz dziewczyno, że prawda jest taka: Twoje ciało jest słabe to raz, po jakimś czasie wyniszczysz je i będziesz brzydka, bo atrakcyjne jest to, co jest zdrowe, taka jest biologia sorry to dwa, facetom podobają się krągłości to trzy, jak doprowadzisz swój organizm do normalnego stanu to poprawi Ci się patrzenie na świat to cztery.

Jeżeli masz jakieś problemy, nie radzisz sobie, chcesz z kimś porozmawiać, szukasz rady czy czegoś to możesz liczyć na mnie jako na rozmówcę.
Lievy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-15, 09:01   #17
6291cc2e5cca5cd6ab177e5efe4c5e0758342977
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 235
Dot.: Nie akceptuję się. Drastyczna dieta

Cytat:
Napisane przez xxagnesx Pokaż wiadomość
Czy słusznie uważam, że potrzebne jest jeszcze zrzucenie trochę kg, szczególnie z nóg?
Autorko, jesteś bardzo szczupła, nie chudnij już
6291cc2e5cca5cd6ab177e5efe4c5e0758342977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:01.