Biegunka + tabletki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-27, 14:53   #1
jadziq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 64

Biegunka + tabletki


Witam Dziewczyny

Otóż mam taki problem. Wczoraj ok. 20 minut przed zażyciem tabletki wystąpił u mnie luźny kał, ale nie było to coś takiego jak wodnista biegunka , coś pomiędzy normalnym kałem a biegunką (przepraszam za dokładny opis),później zażyłam tabletke tak jak zawsze i poszłam spać , przez 4 godziny w których wchłaniała się pigułka nie byłam w wc. Wstałam 2 godziny po zażyciu tabletki ale nie miałam czegos takeigo , że muszę lecieć, bo nie wytrzymam więc nie szłam. Posiedziałam chwilę poszłam spać.Dzis o 9 rano znów miałam coś pomiędzy biegunką , a normalnym kałem , ale bliżej biegunki.Wypiłam suszone borówki , zażyłam 2 tabeltki laremidu i zatrzymał mi to coś biegunkopodobnego.
Czy działanie antykoncpecyjne zostaje zachowane? Czy ważne jest to , że w tych 4 h nie wylądowałam w ubikacji?
Mój lekarz jestaktualnie na urlopie , także Wasze wypowiedzi są dla mnie bardzo ważne

Dziękuje Wam bardzo z Góry

Edytowane przez jadziq
Czas edycji: 2009-08-27 o 15:08 Powód: zapomniałam o czymś
jadziq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 15:26   #2
Lakhi
Zadomowienie
 
Avatar Lakhi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 395
Dot.: Biegunka + tabletki

A jak masz na ulotce? Ja mam napisane, że w przypadku silnych biegunek jest zmniejszone działanie. No a poza tym to Twoje coś to chyba nie była biegunka jako taka. Ja bym powiedziała, że najadłaś się za dużo produktów z błonnikiem (owoców czy czegoś) no i tyle. Moim zdaniem raczej jesteś zabezpieczona. Ale jak już mówiłam sięgnij po ulotkę.
__________________
Staram się!

Lakhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 15:30   #3
jadziq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 64
Dot.: Biegunka + tabletki

Cytat:
Napisane przez Lakhi Pokaż wiadomość
A jak masz na ulotce? Ja mam napisane, że w przypadku silnych biegunek jest zmniejszone działanie. No a poza tym to Twoje coś to chyba nie była biegunka jako taka. Ja bym powiedziała, że najadłaś się za dużo produktów z błonnikiem (owoców czy czegoś) no i tyle. Moim zdaniem raczej jesteś zabezpieczona. Ale jak już mówiłam sięgnij po ulotkę.



W mojej ulotce również tak pisze
Chciałam wiedzieć jednak czy jeśli w ciągu tych 4 godzin nie pójdę do WC, a ogólnie jest jakaś "rewolucja" w żołądku to czy tabletka się wchłoneła bo jej nie wydaliłam?
jadziq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 15:37   #4
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: Biegunka + tabletki

Cytat:
Napisane przez jadziq Pokaż wiadomość
W mojej ulotce również tak pisze
Chciałam wiedzieć jednak czy jeśli w ciągu tych 4 godzin nie pójdę do WC, a ogólnie jest jakaś "rewolucja" w żołądku to czy tabletka się wchłoneła bo jej nie wydaliłam?
Wchłonela. I to,że przed zazyciem tabletki byłas w Wc to nic nie zmienia.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 15:46   #5
jadziq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 64
Dot.: Biegunka + tabletki

Cytat:
Napisane przez _Emi_ Pokaż wiadomość
Wchłonela. I to,że przed zazyciem tabletki byłas w Wc to nic nie zmienia.


właśnie za 20 minut mam zażyc kolejna pigułkę , a więc jeśli zatrzymałam wszystko LAremidem i jeśli znów w ciągu tych 4 h nie pójdę do wc to znów będzie wszystko w porządku?? Przepraszam , ze Was tak męczę , ale troche jest to dla mnie schizująca sytuacja

i 2 pytanie. Powiedzcie mi w przypadku takim np. dziś nie wchłonęła mi się pigułka wczoraj współżyłam . Dzisiejsze nie wchłonięcie pigułki nie ma wpływu na wczorajsze współżycie , jedynie zabezpieczać się przez 7 przyszlych dni?? Bo słyszałam już przeróżne pinie dlatego chciałam wiedzieć co Wy o tym sądzicie
jadziq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 16:14   #6
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 990
Dot.: Biegunka + tabletki

Cytat:
Napisane przez jadziq Pokaż wiadomość
właśnie za 20 minut mam zażyc kolejna pigułkę , a więc jeśli zatrzymałam wszystko LAremidem i jeśli znów w ciągu tych 4 h nie pójdę do wc to znów będzie wszystko w porządku?? Przepraszam , ze Was tak męczę , ale troche jest to dla mnie schizująca sytuacja
Wszystko bedzie w porzadku. Jesli nie bylas w WC w ciagu 4h po zazyciu to sie wchlonela.

Cytat:
Napisane przez jadziq Pokaż wiadomość
i 2 pytanie. Powiedzcie mi w przypadku takim np. dziś nie wchłonęła mi się pigułka wczoraj współżyłam . Dzisiejsze nie wchłonięcie pigułki nie ma wpływu na wczorajsze współżycie , jedynie zabezpieczać się przez 7 przyszlych dni?? Bo słyszałam już przeróżne pinie dlatego chciałam wiedzieć co Wy o tym sądzicie
tak
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 16:20   #7
jadziq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 64
Dot.: Biegunka + tabletki

Bardzooo Wam dziękuje Bo od wczoraj mam rewolucje w żołądku , chyba po kebabie;/dlatego dziś podjęłam kroki z LAremidem zeby zatamować to coś biegunkopodobnego przed zażyciem kolejnej tabletki

"Jeżeli w tygodniu poprzedzającym pominięcie tabletki utrzymywała Pani stosunki seksualne, istnieje możliwość zajścia w ciążę. Powinna Pani niezwłocznie poinformować o tym lekarza. "

Zacytowałam to z "uniwersalnej ulotki tabletek antykoncepcyjnych" , która znajduje się właśnie na wizażu. Stąd moje pytanie czy nawet gdyby pigułka się nie wchłonęła to wtosunki wcześniejsze są zabezpieczone, jak Wy to dziewczyny interpretujecie??
jadziq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-27, 17:27   #8
erina22
Raczkowanie
 
Avatar erina22
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 169
Dot.: Biegunka + tabletki

Cytat:
Napisane przez jadziq Pokaż wiadomość
Witam Dziewczyny

Otóż mam taki problem. Wczoraj ok. 20 minut przed zażyciem tabletki wystąpił u mnie luźny kał, ale nie było to coś takiego jak wodnista biegunka , coś pomiędzy normalnym kałem a biegunką (przepraszam za dokładny opis),później zażyłam tabletke tak jak zawsze i poszłam spać , przez 4 godziny w których wchłaniała się pigułka nie byłam w wc. Wstałam 2 godziny po zażyciu tabletki ale nie miałam czegos takeigo , że muszę lecieć, bo nie wytrzymam więc nie szłam. Posiedziałam chwilę poszłam spać.Dzis o 9 rano znów miałam coś pomiędzy biegunką , a normalnym kałem , ale bliżej biegunki.Wypiłam suszone borówki , zażyłam 2 tabeltki laremidu i zatrzymał mi to coś biegunkopodobnego.
Czy działanie antykoncpecyjne zostaje zachowane? Czy ważne jest to , że w tych 4 h nie wylądowałam w ubikacji?
Mój lekarz jestaktualnie na urlopie , także Wasze wypowiedzi są dla mnie bardzo ważne

Dziękuje Wam bardzo z Góry

ja na Twoim miejscu bym się juz zabezpieczała dodatkowo. Nad tym, czy tabletka się wchłonęła czy nie można gdybać, a z dodatkowym zabezpieczeniem będzie lepiej.
erina22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 17:31   #9
jadziq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 64
Dot.: Biegunka + tabletki

Oczywiście takz robię , będę stosowała dodatkowe zabezpieczenie , ale znalazłam tu na Forum wizażu coś takiego:

"Jeżeli w tygodniu poprzedzającym pominięcie tabletki utrzymywała Pani stosunki seksualne, istnieje możliwość zajścia w ciążę. Powinna Pani niezwłocznie poinformować o tym lekarza. "


i troszeczke mnie to zaniepokoiło, czy to znaczy , że nie wchłonięcie się np, tabletki z dzisiaj może mieć wpływ na stosunek wczorajszy??
Ja np. rozumowalam to tak , że tabletka chroni mnie 24 godziny i np jesli dzis rano współżyłam a dzisiejsza tabletka mogla sie nie wchlonac(zazywam o 17) to dziś rano chroniła mnie tabletka jeszcze z wczoraj. czy ja dobrze rozumuje? Jeśli tak to skąd ten wycinek ?(cytat)
jadziq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 17:38   #10
milenka22
Rozeznanie
 
Avatar milenka22
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 921
Dot.: Biegunka + tabletki

ochrona jest zdecydowanie zachowana

---------- Dopisano o 18:38 ---------- Poprzedni post napisano o 18:35 ----------

Aha, i dzisiejsze niewchloniecie ma wplyw na wczorajszy stosunek:ulotka. Ale w Twoim przypadku nie masz sie o co martwic, nie popadajmy w paranoje
__________________
Płacz jest ostatnią deską ratunku - nie pierwszą!
milenka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 17:38   #11
jadziq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 64
Dot.: Biegunka + tabletki

czyli wszystko zalezy od wyproznienia, mimo że coś bulgota mi w żołądku ale do wc nie ide przez te 4 h to jest ok?

Edytowane przez jadziq
Czas edycji: 2009-08-27 o 17:43
jadziq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-27, 18:10   #12
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Biegunka + tabletki

Cytat:
Napisane przez jadziq Pokaż wiadomość
czyli wszystko zalezy od wyproznienia, mimo że coś bulgota mi w żołądku ale do wc nie ide przez te 4 h to jest ok?
o Boze.. przeciez dostalas juz odpowiedz kilka razy!
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 18:27   #13
jadziq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 64
Dot.: Biegunka + tabletki

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
o Boze.. przeciez dostalas juz odpowiedz kilka razy!


Chciałam się upewnić bo krwawienie z odstawienia będę mieć za około 3 tygodnie i nie chcę się tyle stresować.

Dziękuje Wszystkim , Pozdrawiam
jadziq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 08:59   #14
jadziq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 64
Dot.: Biegunka + tabletki

Witam Was ponownie

Niestety dziś znów to samo , słyszałam , że jest coś w powietrzu , bo nie ja tylko tu mam takie problemy...Jak sądzicie, czy powinnam wziążć jakiś stoperan teraz?? W mojej ulotce pisze , że osłabić może działanie silna biegunka , lub przewlekła utrzymująca się powyżej 24 h... , Kolejną tabletkę biorę po południu
jadziq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 09:08   #15
Sarrai
Wtajemniczenie
 
Avatar Sarrai
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 035
Dot.: Biegunka + tabletki

Cytat:
Napisane przez jadziq Pokaż wiadomość
Witam Was ponownie

Niestety dziś znów to samo , słyszałam , że jest coś w powietrzu , bo nie ja tylko tu mam takie problemy...Jak sądzicie, czy powinnam wziążć jakiś stoperan teraz?? W mojej ulotce pisze , że osłabić może działanie silna biegunka , lub przewlekła utrzymująca się powyżej 24 h... , Kolejną tabletkę biorę po południu
Stoperan Ci nie wpłynie na skutecznosc tabletek.. A na mnie zawsze najlepiej ten własnie lek działa ale wiesz... takie sensacje masz juz od paru dni... ja bym sie zabezpieczała dodatkowo przez ten czas
Sarrai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 09:10   #16
jadziq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 64
Dot.: Biegunka + tabletki

będę się zabezpieczać , ale jestem przerażona , bo podobno to zmniejszenie skuteczności wpływa na wszystko tydzień wstecz... ja sie nie boje o przyszlosc , moge przez 7 dni miec abstynencje , ale chodzi mi o to co było wcześniej...
jadziq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 11:33   #17
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: Biegunka + tabletki

Cytat:
Napisane przez jadziq Pokaż wiadomość
będę się zabezpieczać , ale jestem przerażona , bo podobno to zmniejszenie skuteczności wpływa na wszystko tydzień wstecz... ja sie nie boje o przyszlosc , moge przez 7 dni miec abstynencje , ale chodzi mi o to co było wcześniej...
w żadnym wypadku. Podejrzewam ze tabletki się wchlaniają ale na przyszłosc sie zabezpiecz przez 7 dni od ustania tych szalenstw w brzuchu i bedzie git
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 12:51   #18
erina22
Raczkowanie
 
Avatar erina22
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 169
Dot.: Biegunka + tabletki

watpię, żebys była w ciąży. "Wczorajszy" stosunek był bezpieczny, a teraz będziesz się dodatkowo zabezpieczać (nawet dla własnego komfortu psychicznego) i będzie ok. A tak a propo to jeśli często masz problemy z biegunkami to polecam Nuvaring - wkładka dopochwowa uwalniająca hormony z ominięciem układu trawiennego. Przy niej nie będziesz musiała się w ogole stresować czy tabs się wchłonął czy nie. Ja brałam tabsy ok 3 lat, na szczęście żadnych problemów z biegunkami nigdy nie miałam. A od kiedy zaczęłam uzywać NR jakoś zaczęły mnie napastować zatrucia no i biegunka. Teraz się cieszę, że przeszłam na tę metodę antykoncepcji
erina22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 13:41   #19
jadziq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 64
Dot.: Biegunka + tabletki

erina a czy mogłabyś trochę więcej o tej wkładce napisać ? JAki jest koszt i w ogóle, zażywam Cilest ogólnie jestem bardzo zadowolona, w sumie taka powazna biegunka ( biore tabletki prawie rok) zdarzyla się 2 razy) ale może porozmawiałabym z ginekologiem o tej wkładce, jednak chciałabym żebyś opisała troche szerzej
jadziq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-28, 13:53   #20
milenka22
Rozeznanie
 
Avatar milenka22
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 921
Dot.: Biegunka + tabletki

Cytat:
Napisane przez jadziq Pokaż wiadomość
Chciałam się upewnić bo krwawienie z odstawienia będę mieć za około 3 tygodnie i nie chcę się tyle stresować.

Dziękuje Wszystkim , Pozdrawiam
Gdybys miala ostra biegunke to chyba nie wytrzymalabys 4 h. Jak sama nazwa wskazuje biegunka, czyli, ze biega sie co chwile do lazienki (prynajmniej ja tak to rozumuje) a nie tylko luzny kal

---------- Dopisano o 14:53 ---------- Poprzedni post napisano o 14:52 ----------

Cytat:
Napisane przez jadziq Pokaż wiadomość
erina a czy mogłabyś trochę więcej o tej wkładce napisać ? JAki jest koszt i w ogóle, zażywam Cilest ogólnie jestem bardzo zadowolona, w sumie taka powazna biegunka ( biore tabletki prawie rok) zdarzyla się 2 razy) ale może porozmawiałabym z ginekologiem o tej wkładce, jednak chciałabym żebyś opisała troche szerzej
Na temat Nuva ring jest caly watek milego czytania
__________________
Płacz jest ostatnią deską ratunku - nie pierwszą!
milenka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 14:40   #21
jadziq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 64
Dot.: Biegunka + tabletki

Nie miałam czegoś takiego , ze musze iśc bo nie wytzrymam
Dzięki Dziewczyny
jadziq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 18:42   #22
erina22
Raczkowanie
 
Avatar erina22
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 169
Dot.: Biegunka + tabletki

Cytat:
Napisane przez jadziq Pokaż wiadomość
erina a czy mogłabyś trochę więcej o tej wkładce napisać ? JAki jest koszt i w ogóle, zażywam Cilest ogólnie jestem bardzo zadowolona, w sumie taka powazna biegunka ( biore tabletki prawie rok) zdarzyla się 2 razy) ale może porozmawiałabym z ginekologiem o tej wkładce, jednak chciałabym żebyś opisała troche szerzej

jadziq, wpiszesz w wyszykiwarkę Nuvaring i tam jest bardzo obszerny wątek. Ja o NR dowiedziałam się własnie od mojego gina i jestem z niego bardzo zadowolona. A cena to średnio 50 zł za sztukę, choć przez www.☠☠☠☠☠☠☠ można zamówić za 42-43 zł/szt i wyślą Ci do apteki, którą wybierzesz. Pozdrawiam.
erina22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-30, 14:38   #23
jadziq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 64
Dot.: Biegunka + tabletki

Dziękuje za informacje Troche poczytałam się i pozytywnych i negatywnych opinii , ale wiadome nie ma co na tym polegać , bo dobranie antykoncepcji to indywidualna sprawa.

Dopiero będę trzeźwo o tym myśleć jak dostanę krwawienie z odstawienia i podejme decyzje czy zmienić metodę antykoncepcyjną. Na razie jak zwykle jako panikara doszukuje się wszystkich objawów ciążowych , kłuje mnie jajnik więc dobrałam sobie że to pewnie zapłodnienie ( następuje 2- 5 dni od współżycia), starsznie panikuje , ale to tylko dlatego , że jestem teraz w najgggoooooroszym momencie w życiu w jakim mogłabym mieć dziecko .

A tak :
erina 22 twierdzi , że nie wchłonięcie "dzisiejszej" pigułki nie ma wpływu na "wczorajsze" współżycie. MdM - również ma takie samo zdanie , ale już Milena 22 ma odwrotne i tylko dlatego mam wątpliwości , a nie mam teraz możliwości skontaktowania się z moim lekarzem , dopiero w następny poniedziałek

Pozdrawiam Wszystkich z tego wątku
jadziq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 10:30   #24
jadziq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 64
Dot.: Biegunka + tabletki

Jest ktoś kto jest w stanie mi jednoznacznie odpowiedzieć?? Może pytali,ście o to swoich lekarzy?? Nie wytrzymam w takiej niepewności do poneidziałku bo dopeiro wtedy bedę mogła się skontaktować z moim ginekologiem
jadziq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 16:32   #25
jadziq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 64
Dot.: Biegunka + tabletki

??
jadziq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:49.