Zmiana tabletek w połowie opakowania - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-22, 18:18   #1
wikikiki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3

Zmiana tabletek w połowie opakowania


Witam, mój problem jest następujący: z powodu ciągłych bólów głowy postanowiłam zmienić tabletki antykoncepcyjne. Do tej pory brałam Narayę Plus, teraz ginekolog przepisał mi Rigevidon. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że jestem w połowie opakowania Narayi (11 tabletka, w niedzielę będzie równo 14) i brakuje mi pozostałych 2 rzędów, ponieważ jest to mój blister zapasowy, bo w dniu, w którym miałam rozpocząć nowy miałam tylko ten. Podczas wizyty ginekolog powiedział mi, że nie muszę kupować nowego opakowania Narayi, aby dokończyć zaczęty blister, tylko, od razu mam zacząć brać Rigevidon. Nie jestem do tego przekonana, bo w końcu jestem w połowie cyklu, nie do końca ufam temu lekarzowi no i przede wszystkim boję się, że mogłabym zajść w ciążę. Proszę o poradę, co mam teraz zrobić? Kupić nową narayę i skończyć opakowanie, czy według zaleceń ginekologa zacząć brać od razu Rigevidon?
wikikiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-22, 18:27   #2
aguusia88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 705
Dot.: Zmiana tabletek w połowie opakowania

aby byla zachowana antykoncepcja potrzebne jest 14 tabletek
zrodlo




nie masz 15 tabletki, zachowana jest antykoncepcja. przy zmianie tabletek laczy sie opakowania. gdybys miala 24 tabletki to rigevidon zaczelabys dopiero pozniej, a tak, robisz to w ramach 15 tabletki
aguusia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-22, 18:45   #3
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Zmiana tabletek w połowie opakowania

Ja bym skończyła brać do końca opakowania Naraye, a potem Ridevidon. Ale ja to ja Po pierwsze- obawa o ciążę, po drugie- namieszasz sobie hormonami tak w połowie cyklu i nie wiadomo jakie będą skutki uboczne
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-22 19:45:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:36.