tradzik a alergie na pokarm - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-21, 12:08   #1
MariCarmen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 27

tradzik a alergie na pokarm


Witam wszystkich,

Borykam sie od wiekow z tradzikiem i to teraz duzo bolesniej niz jak bylam nastolatka...Nie bede opowiadac historii, ktore przeszlam, zeby sie tego pozbyc, pewnie jak wszyscy, probowalam roznych rzeczy i ostatnio doszlam do kolejnego wniosku, ktory chcialabym skonsultowac z Wami.

Otoz wszystkie moje badania hormonalne, krwi wyszly dobre. Mimo to cere mam coraz gorsza, a o przetluszczaniu sie wlosow nie wspomne. Zaczelam sie zastanawiac czy nie szukac problemu w jedzeniu??

Znalazlam tu klinike (mieszkam w Hiszpanii) ktora oferuje testy na alergie pokarmowe. Jest to niestety wydatek 400€ (ok1500zl) wiec musze to powaznie przemyslec, czy jest sens.

Czy ktos ma jakies doswiadczenie w tym wzgledzie? Czy rzeczywiscie nadmierne wydzielanie sebum moze byc zwiazane z alergia na jakis pokarm? W Polsce sie robi takie badania?

Bede baaardzo wdzieczna za kazda wypowiedz
Pozdrawiam
MariCarmen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-21, 12:42   #2
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: tradzik a alergie na pokarm

Alegrie na pokarm..

Hmm..U niektórych osób wydaje mi się, że spożywanie niektórych pokarmów zaostrza trądzik..Ale żeby był całkowitą przyczyną? Bardziej bym się skuppił na trybie Twojego życia..Na pewno, dobra gimntastyka, sporo ruchu na świeżym powietrzu ( tak żebys 'skóra oddychała)...Może pierw te badania warto skonsultować z dermatologiem? Trudno troche tu doradzić..

Pozdrawiam .
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-21, 13:13   #3
-agniesia-
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 083
Dot.: tradzik a alergie na pokarm

Alergia na pokarm może być przyczyną zmian skórnych. Najczęściej alergia dotyczy więcej niż jednego składnika pokarmowego. Polecałabym udanie się do lekarza i może spróbowanie leczenia lekiem przeciwalergicznym. Jeżeli stan Twojej skóry się poprawi będzie to znaczyło, że przyczyna tkwiła w alergii. Jeśli Cię stać na testy, to możesz je wykonać, ale jeżeli wyjdzie, że jesteś uczulona na wiele składników dieta eliminacyjna może być bardzo trudna do wdrożenia i i tak się to skończy braniem leku przeciwalergicznego. Pozdrawiam
-agniesia- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-21, 14:15   #4
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: tradzik a alergie na pokarm

ja rónież czytałąm, że ostrym objawe alergii może byc zaostrzenie zmian skórnych - trudno, trzeba to przebadać, bo nigdy sie nie dowiesz.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-23, 13:10   #5
maltusia87
Rozeznanie
 
Avatar maltusia87
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 657
Dot.: tradzik a alergie na pokarm

najlepiej pójść do aergologa i zrobic testy skorne
maltusia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 11:31   #6
MariCarmen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 27
Dot.: tradzik a alergie na pokarm

Dzieki za rady U dermatologa bylam juz nie wiem ile razy, nic zaden nie pomogl, dlatego szukam czegos na wlasna reke.
pozdrawiam goraco
MariCarmen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 17:19   #7
muszkaaa8
Zakorzenienie
 
Avatar muszkaaa8
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 7 371
Dot.: tradzik a alergie na pokarm

ja mam alergie na jedzenie ;/ na kurz na plesn;/ jesli chodzi o jedzenie to mam alergie na czekolade,kokos,orzechy(l askowe i wloskie) , jedzenie z puszkii, suszone owocee i takie tam :P i jesli zjem wieksza ilosc np czekolady lub kokosu to wychodza mi takie male czerwone plamki na twarzy co wyglada jak tradzik ale to takie typowy tradzik niejest ;/ tylko wlasnie uczuleniee. Juz sie przywyczailam do tego i staram sie unikac tych pysznosci :P
muszkaaa8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:47.