Hejsterskie filolożki - Strona 72 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-11-22, 16:11   #2131
blue3
dead & alive
 
Avatar blue3
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 330
Dot.: Hejsterskie filolożki

Cytat:
Napisane przez Flower23 Pokaż wiadomość
Gramatyka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez mell002 Pokaż wiadomość
Trudno się wypowiadać zbiorczo o wszystkich filologiach w całym kraju, ale z mojego doświadczenia mogę napisać, że chyba najwięcej oblanych prac egzaminacyjnych jest z gramatyki praktycznej. Potem fonetyka/konwersacje.
Dziękuję bardzo za odpowiedzi Domyślam się, że na każdej uczelni może być inaczej, pytałam, żeby wiedzieć mniej więcej na czym stoję.

Doradzicie mi jakie słowniki warto mieć? Mam duży słownik polsko- niemiecki i niemiecko- niemiecki. Czy słownik synonimów będzie dobrym wyborem? Na razie jeszcze nie był mi potrzebny, ale myślałam, żeby tym razem na święta poprosić o jakiś słownik
blue3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-22, 19:24   #2132
serenavanderwoodsen
Zadomowienie
 
Avatar serenavanderwoodsen
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 421
GG do serenavanderwoodsen
Dot.: Hejsterskie filolożki

Cytat:
Napisane przez blue3 Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za odpowiedzi Domyślam się, że na każdej uczelni może być inaczej, pytałam, żeby wiedzieć mniej więcej na czym stoję.

Doradzicie mi jakie słowniki warto mieć? Mam duży słownik polsko- niemiecki i niemiecko- niemiecki. Czy słownik synonimów będzie dobrym wyborem? Na razie jeszcze nie był mi potrzebny, ale myślałam, żeby tym razem na święta poprosić o jakiś słownik
Wprawdzie nie studiuję i nie studiowałam nigdy filologii i z niemieckim też niewiele mam wspólnego, ale jeśli szukasz pomysłu na przydatny słownik - proponuję słownik kolokacji. Ja wprawdzie nigdy nie miałam takiego papierowego, ale czasem zdarza mi się korzystać z oxford collocations online do angielskiego i się nie raz przydał
serenavanderwoodsen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-24, 13:36   #2133
blue3
dead & alive
 
Avatar blue3
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 330
Dot.: Hejsterskie filolożki

Cytat:
Napisane przez serenavanderwoodsen Pokaż wiadomość
Wprawdzie nie studiuję i nie studiowałam nigdy filologii i z niemieckim też niewiele mam wspólnego, ale jeśli szukasz pomysłu na przydatny słownik - proponuję słownik kolokacji. Ja wprawdzie nigdy nie miałam takiego papierowego, ale czasem zdarza mi się korzystać z oxford collocations online do angielskiego i się nie raz przydał
Dziękuję! Nie wiem dlaczego o nim nie pomyślałam Ściągnęłam właśnie w pdfie i to jest zdecydowanie to co chcę mieć. Ja chcę mieć wydanie papierowe, bo lubię czytać słownik (), a poza tym jak sprawdzam znaczenie to zawsze rzucę okiem na hasło obok i coś zostaje mi w pamięci, z internetowych słowników korzystam jak mam długi tekst i nie mam czasu szukać w słownikach książkowych
blue3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-01, 12:19   #2134
michagros
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 143
Dot.: Hejsterskie filolożki

DUDEN Stilwoerterbuch jest fajny. Ma dużo haseł i mnóstwo kolokacji. Jest niezawodny, jeśli chcesz poprawnie układać zdania pod względem słownictwa i ich połączeń.
michagros jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 07:32   #2135
Pinakoladka2008
Wtajemniczenie
 
Avatar Pinakoladka2008
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 679
Dot.: Hejsterskie filolożki

Hej Kojarzycie jakiś kurs, testy, które pomogą usystematyzować wiedzę o przecinkach?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
bloguję.
Instagram: czokomorena

"
Nie mów mi nigdy, że za zło trzeba płacić
Są takie rzeczy, które robię dla zwykłej draki"
Pinakoladka2008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-08 08:32:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:39.