odchudzanie a problemy z tarczyca:/ - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-10, 22:11   #451
czarymaryszakalaka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

ja mam atpo ponad 1500, także nie przejmuj się, to nic!
czarymaryszakalaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-11, 07:57   #452
miki81
Raczkowanie
 
Avatar miki81
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 76
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

Cytat:
Napisane przez czarymaryszakalaka Pokaż wiadomość
ja mam atpo ponad 1500, także nie przejmuj się, to nic!
no tak nie mozna mówic ze to nic każdy przypadek choroby jest poprosru inny-objawy są koszmarne i nie sądze ze z tym mozna nauczyc sie zyc -poniewaz zaniki pamięci i stany depresyjne mogą doprowadzic do nieszczęścia
miki81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 09:11   #453
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

Cytat:
Napisane przez miki81 Pokaż wiadomość
myslisz ze np revalid pomoze mi na włosy?słyszalam ze jak hormony są nie takie jak trzeba to nic nie pomoze..........:confused :
Nie wiem, sama stosuję radical farmony i zauważyłam zmniejszenie wypadania włosów, zobaczymy czy będzie działał na dłuższą metę.
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 18:50   #454
Sagittaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 6
Question Jak schudnąć i zmienić dietę przy niedocznności tarczycy>

Serdecznie witam i bardzo proszę o poradę.
Mam 15 lat, 158,2cm i wagę 62kg. Moje BMI jest na granicy normy (24.8).
W tegoroczne wakacje zdiagnozowano u mnie niedoczynność tarczycy i przepisano pierwsze (najsłabsze) leki. Powodem dla którego było zrobienie badań to: brak miesiączki (której nie mam do teraz), bardzo szybki przyrost wagi (prawie 10 kg w jeden rok), częste zaparcia oraz problemy z ciśnieniem i temperaturą ciała (wysokie spadki obu wartości i osłabienie).

Mówiąc konkretniej: chciałabym zapobiec dalszemu przyrostowi wagi (a wydaje mi się, że choć wolniejszy to jednak następuje), a nawet osiągnąć wynik BMI 20, czyli stracić ok 12kg. Niestety jestem w takim wieku, że drastyczne diety, "głodówki" czy cokolwiek takiego nie wchodzi w grę. Nie wiem jakie zmiany mogę wprowadzić w swoim sposobie życia i w jadłospisie aby osiągnąć swój cel. Wytrzymam każdą dietę powyżej 1150kcal.
Dopowiem, że fast foodów nie jadam, słodkich i gazowanych napojów nie piję (z wyjątkiem wody gazowanej) a z słodyczami... No tu już jest czasem problem, ale łykam także chrom, ćwiczę silną wolę i staram się z tą ochotą walczyć

Przeczytałam kilka innych artykułów więc dopisze jeszcze: 1-2razy w tygodniu pije mleko sojowe z proszku (pije je od 2 roku życia więc jest to takim moim nałogiem), jadam wiele produktów zawierających nasiona strączkowe, np. zupy, sałatki.
W weekendy chodzę na basen (2h pod rząd) lub jeżdżę na rolkach (ok.10km na jedno wyjście)


Może wiecie jak mi pomóc?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi
Sagittaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 16:35   #455
miki81
Raczkowanie
 
Avatar miki81
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 76
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

hej odebrałam wyniki i wszystko wróciło do normy nawt tsh spadło ładnie ale niestety anty tg mam wysokie -przy normie 115 mam 306
usg tarczycy ok
co to oznacza??
miki81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 19:58   #456
matine
Raczkowanie
 
Avatar matine
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Newcastle
Wiadomości: 298
Dot.: Jak schudnąć i zmienić dietę przy niedocznności tarczycy>

Witaj ja choruję na chorobę Hashimoto, której skutkiem jest niedoczynnoś tarczycy i co za tym idzie nie do końca kontrolowany przyrost kilogrsmów przeglądając kilka dni temu strony internetowe natknęłam się na inne forum , na którym jest temat poświeęcony odżywianiu przy niedoczynności tarczycy. Przyznam że wszystkiego nie doczytałam, ale wiem, że są tam osoby, które z powodzeniem zrzucają nadmiary kilogramów także jeśli jesteś zainteresowana to podaję linka http://commed.pl/dieta-i-supl-przy-n...simoto-vt50353.
ze swojej strony powiem, że kilka lat temu odchudzałam się na diecie niełączenia i przyniosła ona u mnie bardzo dobre efekty w ciągu ok 4-5 miesięcy schudłam 15kg, teraz 10kg wróciło, ale pozwalałam sobie na niezdrowe żywienie... znowu zabieram się za tą dietę i mam nadzieje zrzucic nadmiar trzymam kciuki za powodzenie w diecie i pozdrawiam0
matine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 20:35   #457
201608251020
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 15 304
Dot.: Jak schudnąć i zmienić dietę przy niedocznności tarczycy>

Cytat:
Napisane przez matine Pokaż wiadomość
Witaj ja choruję na chorobę Hashimoto, której skutkiem jest niedoczynnoś tarczycy i co za tym idzie nie do końca kontrolowany przyrost kilogrsmów przeglądając kilka dni temu strony internetowe natknęłam się na inne forum , na którym jest temat poświeęcony odżywianiu przy niedoczynności tarczycy. Przyznam że wszystkiego nie doczytałam, ale wiem, że są tam osoby, które z powodzeniem zrzucają nadmiary kilogramów także jeśli jesteś zainteresowana to podaję linka http://commed.pl/dieta-i-supl-przy-n...simoto-vt50353.
ze swojej strony powiem, że kilka lat temu odchudzałam się na diecie niełączenia i przyniosła ona u mnie bardzo dobre efekty w ciągu ok 4-5 miesięcy schudłam 15kg, teraz 10kg wróciło, ale pozwalałam sobie na niezdrowe żywienie... znowu zabieram się za tą dietę i mam nadzieje zrzucic nadmiar trzymam kciuki za powodzenie w diecie i pozdrawiam0
Ten link pojawił się stronę wcześniej
201608251020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-16, 17:45   #458
matine
Raczkowanie
 
Avatar matine
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Newcastle
Wiadomości: 298
Dot.: Jak schudnąć i zmienić dietę przy niedocznności tarczycy>

Cytat:
Napisane przez paollino Pokaż wiadomość
Ten link pojawił się stronę wcześniej
przepraszam w takim razie, że się powtarzam, ale tego topicu nie czytałam, odpowiadałam na inny, założony przez Sagittaa, który został przeniesiony tutaj...
matine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 19:34   #459
Wioletta 098
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Polkowice
Wiadomości: 363
GG do Wioletta 098
Dot.: Jak schudnąć i zmienić dietę przy niedocznności tarczycy>

Witam choruje na Hashimoto z ostra niedoczynnością tarczycy mimo ,że lecze sie od 5 lat teraz biore eutyrox 75 na przemian z 50 . Niestety przy stosowaniu restrykcyjnej diety udało mi się schudnąć 12kg, ale po pewnym czasie nabrałam 20kg W tej chwili przy wzroście 174cm ważę aż 95kg. Nie mam pojęcia co robić. Dopadają mnie migreny które podobno są częste przy niedoczynności i muszę brać na nie leki ,co powoduje dalszy przyrost wagi. I tak koło się zamyka.Mam 37 lat a czuje się ja 100 latka . Może któraś z was ma podobne problemy i poradzi mi jak z tym walczyc?
Wioletta 098 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 22:07   #460
Bottega
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 171
Dot.: Jak schudnąć i zmienić dietę przy niedocznności tarczycy>

Cytat:
Napisane przez Wioletta 098 Pokaż wiadomość
Witam choruje na Hashimoto z ostra niedoczynnością tarczycy mimo ,że lecze sie od 5 lat teraz biore eutyrox 75 na przemian z 50 . Niestety przy stosowaniu restrykcyjnej diety udało mi się schudnąć 12kg, ale po pewnym czasie nabrałam 20kg W tej chwili przy wzroście 174cm ważę aż 95kg. Nie mam pojęcia co robić. Dopadają mnie migreny które podobno są częste przy niedoczynności i muszę brać na nie leki ,co powoduje dalszy przyrost wagi. I tak koło się zamyka.Mam 37 lat a czuje się ja 100 latka . Może któraś z was ma podobne problemy i poradzi mi jak z tym walczyc?
Ostrą? Ja biorę euthyrox 100, a powinnam mieć więcej, tyle, że serce nie wyrabia i nie mogę miec więcej, przez co dzień w dzień zmagam się z objawami niedoczynności. 50 to mała dawka.
Migreny również mam, silne na tyle, że przy każdej robi mi się obrzęk mózgu (potwierdzone badaniami). U mnie szczególnie na początku pomagał bardzo lek Pramolan brany codziennie wieczorem. Niestety po takim czasie jego stosowanie już nie jest tak skuteczny. Obecnie jedyne co pomaga to kroplówka z Mannitolu podawana w szpitalu. Nawet lekarz w warunkach domowych nie może jej mieć.
A co do wagi - nie ma cudu. MŻ + WR. Nie tyjesz przez niedoczynność czy Hasimoto, a przez jedzenie ponad normę. Musisz nauczyć się z tym walczyć. Na wizażu jest masa wątków o wspólnym odchudzaniu (zapraszam do tego: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=552980 ).
__________________
Keep calm and stay legendary


Bottega jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-16, 11:03   #461
Wioletta 098
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Polkowice
Wiadomości: 363
GG do Wioletta 098
Dot.: Jak schudnąć i zmienić dietę przy niedocznności tarczycy>

Dzieki za odp.Ja na migreny biorę FLUNARIZINUM WZF , Ale właśnie od tego tyje mój neurolog twierdzi , że i tak z moimi problemami z tarczyca niewiele. Nie pomaga dieta. Pozdrawiam
Wioletta 098 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-16, 11:44   #462
Bottega
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 171
Dot.: Jak schudnąć i zmienić dietę przy niedocznności tarczycy>

Cytat:
Napisane przez Wioletta 098 Pokaż wiadomość
Dzieki za odp.Ja na migreny biorę FLUNARIZINUM WZF , Ale właśnie od tego tyje mój neurolog twierdzi , że i tak z moimi problemami z tarczyca niewiele. Nie pomaga dieta. Pozdrawiam
To co znaczy "nie pomaga dieta"? Dieta ZAWSZE pomaga. Chyba, że sama się oszukujesz i podjadasz Nie można być na zdrowej diecie, jesć dużo mniej kcal niz wcześniej, ćwiczyć i nie chudnąc. Nie ma takiej możliwości. Po spadku sporej ilości kg może byż zastój na wadze - to normalne, ale żeby w ogóle waga nie ruszyła od początku diety? Niemożliwe!
Dołącz do któregoś wątkó odchudzaniu, albo poczytaj ten nasz (link wkleiłam wcześniej) i weź się za siebie. Tabletki nie mają kalorii, to jedzenie je ma, nie od nich tyjesz, a od jedzenia
__________________
Keep calm and stay legendary



Edytowane przez Bottega
Czas edycji: 2012-01-16 o 11:45
Bottega jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-16, 11:52   #463
201608251020
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 15 304
Dot.: Jak schudnąć i zmienić dietę przy niedocznności tarczycy>

Cytat:
Napisane przez Bottega Pokaż wiadomość
To co znaczy "nie pomaga dieta"? Dieta ZAWSZE pomaga. Chyba, że sama się oszukujesz i podjadasz Nie można być na zdrowej diecie, jesć dużo mniej kcal niz wcześniej, ćwiczyć i nie chudnąc. Nie ma takiej możliwości. Po spadku sporej ilości kg może byż zastój na wadze - to normalne, ale żeby w ogóle waga nie ruszyła od początku diety? Niemożliwe!
Dołącz do któregoś wątkó odchudzaniu, albo poczytaj ten nasz (link wkleiłam wcześniej) i weź się za siebie. Tabletki nie mają kalorii, to jedzenie je ma, nie od nich tyjesz, a od jedzenia
POTWIERDZAM!!!!!!!!

U mnie nawet TŻ się teraz ze mnie śmieje, bo pamięta jak się żaliłam że nie mogę schudnąć, ale podjadałam sobie równo Od lipca staram się zdrowo odżywiać i zapewnić sobie jakąś dawkę ruchu i już prawie 6 kg mniej na wadze A jakie to cudowne, gdy wszyscy mówią "o, schudłaś! Jak pięknie teraz wyglądasz!!!" Dla takich komplementów warto wiele zrobić
201608251020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-25, 12:35   #464
natalcia250
sentimental animal
 
Avatar natalcia250
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 285
Dot.: Jak schudnąć i zmienić dietę przy niedocznności tarczycy>

Witam, mam 15 lat, 170 cm i 59,5 kg jeszcze pół roku temu ważyłam 52-53 kilo. od kilku dni się odchudzam, ale zastanawiam się czy przy mojej niedoczynności uda mi się schudnąć. moje wyniki to: TSH 3.027, FT3 5,74, FT4 13.73, przeciwciała anty-PO 38,90 (lekki nadmiar). Lekarz stwierdził, że w moim wieku jest to niepokojące, szczególnie, że jeszcze jakieś 10 miesięcy temu miałam TSH ok. 1,5-2. Stwierdził też, że mam za małą tarczycę, jednak nie mam przepisanych żadnych leków. z objawów to tylko zmęczenie, apatia, włosy na szczęście mi nie wypadają
__________________
You may think he's a sleepy-type guy
Always takes his time
Soon I know you'll be changing your mind
When you've seen him use a gun, boy
When you've seen him use a gun
natalcia250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 09:57   #465
polemika_schola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3
Question Odchudzanie a problemy z tarczycą

Witam
Mam problem z moją mamą. Nie jestem w stanie jej zmotywować do odchudzania - jak za bardzo napieram to wywija się że ma tarczyce i to nie pozwoli jej schudnąć. Jakoś w to nie wierze choć przyznam się bez bicia :P że nie znam się zbytnio na tym.
Napomnę tylko że sprawa jest już uciążliwa: 150cm wzrostu i 96 kg czyli BMI 42,7

Czy ktoś z was odchudzał się z powodzeniem chorując na tarczyce?
polemika_schola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 10:26   #466
201608251020
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 15 304
Dot.: Odchudzanie a problemy z tarczycą

Jest już kilka wątków na ten temat, poczytaj...
Ja schudłam już prawie 10 kg mając niedoczynną i prawie mikropskopijną tarczycę. Dodatkowo zaczęłam intensywnie trenować bieganie do półmaratonu, a docelowo - maratonu.
Nauczyłam się że niedoczynność jest... świetną wymówką, ale tylko wymówką.
Twoja mama powinna udać się do dietetyka, on jej na pewno poda miliony osób które schudły z niedoczynnością.

I tak, jasne że idzie trochę ciężej niż zdrowym osobom. Trzeba przede wszystkim udać się do dobrego endokrynologa i podjąć właściwe leczenie, miast używać tego jako oręża w obronie swojej otyłości.

Edytowane przez 201608251020
Czas edycji: 2012-05-04 o 10:29
201608251020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 15:27   #467
julissima
Przyczajenie
 
Avatar julissima
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 22
Dot.: Odchudzanie a problemy z tarczycą

Zgadzam się w 100%.
julissima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 15:37   #468
Aga1981_aa1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1
Dot.: Odchudzanie a problemy z tarczycą

Witam choruję na niedoczynność tarczycy od kilku lat. Biorę euthyrox 50mg codziennie rano. W ciągu ostatnich trzech lat schudłam prawie 30 kg. Teraz biorę nawet pigułki antykoncepcyjne i również tracę na wadze. Ćwiczę na rowerku stacjonarnym co drugi dzień przez godzinę i trochę pilnuję diety. A to właśnie przez tarczyce przytyłam swego czasu do ponad 90 kg. Dobrze dobrane leki, trochę ruchu i wszystko jest możliwe. Pozdrawiam
Aga1981_aa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 15:59   #469
Lady Vila
Przyczajenie
 
Avatar Lady Vila
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 10
Dot.: Odchudzanie a problemy z tarczycą

Problemy z tarczycą, tak jak i wiele innych zdrowotnych niedomagań, bywa dla większości osób doskonałym punktem wyjścia do stwierdzenia: Ja się odchudzać nie mogę/nie powinnam. Prawda jest taka, że dobrze ułożona i optymalnie zbilansowana pod względem składników odżywczych dieta, może naprawdę wiele pomóc.

Być może mama boi się ćwiczeń, ale przecież nawet jeśli zacznie je stosować, nie muszą one wcale obciążać jej organizmu. Zamiast ćwiczeń fitness może uprawiać jogę kub pilates - to jej tak bardzo nie zmęczy i nie pogorszy stanu zdrowia, a wręcz przeciwnie - mama poczuje się lepiej, trzeba do tego tylko odpowiedniej dawki motywacji i samozaparcia
Pozdrawiam
Lady Vila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-06, 23:07   #470
moniska90
Raczkowanie
 
Avatar moniska90
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: woj. Łódzkie
Wiadomości: 344
Dot.: Odchudzanie a problemy z tarczycą

ja choruję na hashimoto i niedoczynność tarczycy ale udało mi się z 70 kg zejść do 58 kg dla chcącego nic trudnego a schudnięcie doradził mi nawet mój endokrynolog. A może sama byś chodziła z mamą na jakiś aerobik? Tobie też dobrze to zrobi a mamie będzie raźniej? I może też obie przejdziecie na zdrowszą dietę? Odchudzanie zawsze jest przyjemniejsze w parze?
moniska90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 11:41   #471
ewelinkaa1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

witam stwierdzono u mnie chorobę hashimoto w 2006 z wynikiem tsh 17,7 potem coraz lepiej ale wyniki skaczą raz w normie raz powyżej biorę euthyrox w tym momencie 88 ponieważ od ubiegłego roku brałam 100 w styczniu wynik 3,88 ale moja endo stwierdziła że mogłoby być lepiej kazała co niedziele brać 125, wszystko ok tylko że w szpitalu miałam mieć zabieg na laryngologii i nagle że przedawkowałam hormony bo z niedoczynności weszłam w nadczynność (0,08) i zabieg niemożliwy... w przeciągu jakiegoś roku przytyłam ok 10kg i nie mam zielonego pojęcia jak to zgubić a nie chce się głodzić czy coś bo wg mnie to żadna droga? polecacie może jakieś suplementy? mam 167wzrostu i waże 70kg ((
ewelinkaa1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 18:27   #472
kraina _chichow
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 677
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

Zagląda tu ktoś jeszcze?
kraina _chichow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:33.