łuszczyk w gabinecie kosmetyznym - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-09, 14:21   #1
ilonahb
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5

łuszczyk w gabinecie kosmetyznym


Witam, czy spotkałyscie sie kiedys z osoba chora na łuszczyce w gabinecie kosmetycznym? Jaki zabieg mozna takiej osobie zaproponowac? Moja mama bardzo chcialaby sie wybrac, bo ma nadzieje, ze kosmetyczka moze troche wspomoc odbudowe zniszczonej skory po leczeniu. A ja sie boje czy aby nie zaszkodzi. Luszczyca jest w tej chwili w fazie utajenia, ale nie wiem czy kosmetyczka przypadkiem nie wywola nawrotu choroby. Pomozcie mi, bo szukam wszedzie i nic nie znalazlam. Pytalam na watku dermatologicznym, ale mi nikt niestety nie odpowiedzial.
ilonahb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 14:30   #2
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: łuszczyk w gabinecie kosmetyznym

Cytat:
Napisane przez ilonahb Pokaż wiadomość
Witam, czy spotkałyscie sie kiedys z osoba chora na łuszczyce w gabinecie kosmetycznym? Jaki zabieg mozna takiej osobie zaproponowac? Moja mama bardzo chcialaby sie wybrac, bo ma nadzieje, ze kosmetyczka moze troche wspomoc odbudowe zniszczonej skory po leczeniu. A ja sie boje czy aby nie zaszkodzi. Luszczyca jest w tej chwili w fazie utajenia, ale nie wiem czy kosmetyczka przypadkiem nie wywola nawrotu choroby. Pomozcie mi, bo szukam wszedzie i nic nie znalazlam. Pytalam na watku dermatologicznym, ale mi nikt niestety nie odpowiedzial.
W takim razie niech twoja mama zapyta swojego dermatologa czy moze isc na jakis zabieg - proste. Przeciez kosmetyczka jakas niedoswiadczona raz, ze moze nie rozpoznac choroby (tzn.jesli twoja mama by jej nie powiedziala) albo nawet jak bedzie o niej wiedziala, to moze twierdzic ze nic jej sie nie stanie i zrobi zabieg - wiesz, kasa to kasai niektore kosmetyczki takie są, ze dla wlasnej kozysci moga zaszkodzic pacjentce...
Dlatego radze, aby twoja mama (nawet telefonicznie!) upewnila sie u dermatologa czy moze kozystac z jakichs zabiegow kosmetycznych (np. peeling kawitacyjny, kwas migdałowy - mozna go robic latem - itp...). Jak sie upewni ze moze, to niech znajdzie jakis sprawdzony gabinet, gdzie wie, ze posiadaja autoklaw do sterylizacji i uzywaja jednorazowych przyrzadow

pozdrawiam
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 18:35   #3
ilonahb
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5
Dot.: łuszczyk w gabinecie kosmetyznym

Dziekuj Ci za odpowiedz. Moja mama przeszla juz chyba wszelkich mozliwych dermatolgow. Juz nie bardzo ma do nich zaufanie. Jeden nawet kiedys ja poparzyl jakas mascia. Znalazla podobno bardzo fajna kosmetyczke, ktora obiecala jej pomoc.
Ale widze, ze temat jet praktycznie obcy. Czyzby nie pojawialy sie w gabinetach klientki z luszczyca?
ilonahb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:01.