Mini remont - TAPETA, kolor ścian!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-09, 18:55   #1
Fleuri
Raczkowanie
 
Avatar Fleuri
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 103

Mini remont - TAPETA + kolor ścian!!


Cześć dziewczyny!! Piszę w tym wątku z ogromną prośbą o pomoc! Jestem licealistką i od pewnego czasu bardzo intensywnie myślę nad małym remontem mojego pokoju. Dodam, że wynika to też po trochu z tego, że z natury mam raczej przebojowy i ciekawy charakter, lubię oryginalność a mój pokój, choć nowoczesny to raczej delikatny, absolutnie nie pasujący do mojego usposobienia. Jest mały, ma około 10m kwadratowych? Za dnia zazwyczaj ładnie oświetlony, kolor ścian to coś pomiędzy leciutkim żółtym a brzoskwiniowym? Wyposażony jakoś szczególnie nie jest, lubię przestrzeń Jest w nim komandor jasnobrązowy na prawie całą jedną ścianę, duże łóżko, zajmujące połowę miejsca , jakaś szafka i tv, czyli wszystko co w moim przypadku najpotrzebniejsze Podoba mi się fakt, że jest on taki mały i przytulny, ale jak zwykle... chce zaszaleć!

I tu bardzo prosiłabym o pomoc! Bo myślę i myślę nad tym cały czas, ale ja w dobieraniu rzeczy najlepsza nie jestem, dlatego też piszę tutaj. Jak wspominałam, jestem wesoła, dlatego chciałabym aby pokoik też taki był. Bardzo mi zależy na jakiejś tapecie. Choć nie wiem czy ma ona być na jednej tylko ścianie, czy jak I NIE WIEM JAKA! Bo nie potrafię nawet dobrać farby! Myślałam nad fioletowym, bo bardzo podoba mi się ten kolor. Jednak nie wiem czy podpasują mi fioletowy cały pokój, bo jest to kolor zimny, a więc widziałabym go jednak w zestawieniu z jakimś ciekawszym kolorkiem, jeżeli już. Albo jakaś inna para, sama już nie wiem...

Przepraszam za takie chaotyczne sprecyzowanie problemu Jednakże bardzo zależałoby mi na jakichś propozycjach. Miło jakbyście podawały np. jakieś konkretne przykłady tapet, bo na przekopywanie internetu czy buszowanie po marketach budowlanych nie mam zbytnio czasu. Dzięki z góry i liczę na was, dziewczyny
__________________
Wear what you want. Say what you want. Live now. Do it now. Take risks. This life is yours.
Fleuri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-13, 15:58   #2
martastyle
Przyczajenie
 
Avatar martastyle
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 16
Dot.: Mini remont - TAPETA + kolor ścian!!

Hej! Mam nadzieję , że przyda ci się moja odpowiedź. Ja też mam podobny problem i wiem .ze wybór między tapetą a farbą , nie jest łatwy. Ja też myślałam o tapecie , bo ściany mojego pokoju strasznie się brudzą, chociaż spróbuję dbać o nie z całych sił. Myślałam o tapecie , i doradzałam się taty który się na tym zna. Powiedział że nie robił by tego na moim miejscu , bo jeżeli raz położę tapetę, to już nie będę miała gładzi , a mi jej nie zrobi bo to jest baardzo dużo pracy . Na twoim miejscu zostawiłabym ścianę bez tapety. Jak już to może na jednej ścianie. A jak mówiłaś powyzej że lubisz delikatne barwy itp . Zrób tak jak ja ; pomaluj ścianę na delikatny kolorek załóżmy że na brzoskwiniowo , a w niektóre miejsca na ścianach (w dużych odstępach) pomaluj grube paski np. koloru kremowego. Wydaje mi się że to takie dziewczęce kolory. A jeżeli chodzi o wystrój , ja na twoim miejscu kupiłabym kilka ramek w IKEI mają fajne , i powkładała tam zdjęcia twoje i twoich znajomych. Świeczki , wazoniki. Oprócz tego fajnie wyglądałaby lampa z papieru. Zdjęcie załączam poniżej. Mam nadzieję że chociaż trochę pomogłam . Pozdrawiam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg lampa.jpg (7,6 KB, 5 załadowań)
__________________
"Nie wierzę temu kto mówi, że ubranie nie jest ważne" (Miuccia Prada)
martastyle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-16, 23:16   #3
makarona
Rozeznanie
 
Avatar makarona
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 987
Dot.: Mini remont - TAPETA + kolor ścian!!

A co powiecie na propozycje seledynu ze srebrem albo z żółcią?
Myślę, że jest to spokojna propozycja barw, niezbyt "wrzeszcząca".

Np. Ściany niech będą seledynowe, do tego dodatki żółte. I na jednej ze ścian, tej wiodącej prym w pokoju, naklejka lub odrysowany element od szablonu, które łatwo dostać w sklepach.

Dołączyłam również kocyk seledynowy do obrazków, gdzie można zauważyć fajną kompozycję z różnymi pudrowymi kolorami.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg szabl.jpg (41,5 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg koc-seledyn.jpg (33,4 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 35246284.jpg (919 Bajtów, 0 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg seledyn1024x768_1024_768.jpg (2,7 KB, 1 załadowań)
__________________
Cytat:
Szanujmy się.



Nasz czas oczekiwania
makarona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-20, 20:21   #4
martastyle
Przyczajenie
 
Avatar martastyle
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 16
Dot.: Mini remont - TAPETA, kolor ścian!!

Hmm. Makarona dobrze myślisz. Mi by się podobał taki ciepły seledynowy , taki nie za bardzo jaskrawy , może w połączeniu ze złotem
__________________
"Nie wierzę temu kto mówi, że ubranie nie jest ważne" (Miuccia Prada)
martastyle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-20, 20:27   #5
Dagusiowa87
Rozeznanie
 
Avatar Dagusiowa87
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Pd. Polska
Wiadomości: 586
Dot.: Mini remont - TAPETA, kolor ścian!!

też myślałam o remonciku w moim pokoju...i przynajmniej mi się podobają odcienie fioletu...z domieszką np. srebra, czarnego (przy ciemnym fiolecie) lub z takim kolorem śmietankowym....ja osobiście brnęłabym w fiolet
Dagusiowa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-24, 10:40   #6
david113
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 3
Dot.: Mini remont - TAPETA, kolor ścian!!

Szukałem ciekawej grafiki na ścianę i natrafiłem przypadkiem na tę stronę:

streetdesign.manifo.com

Dosyć ciekawe rozwiązanie.....co o tym myślicie?
david113 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:02.