Rozszerzanie diety niemowlaka 6+ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-07-26, 21:35   #1
Magdach11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1
Post

Rozszerzanie diety niemowlaka 6+


Witam. Mam prośbę o wsparcie doświadczonych mam.
Moja księżniczka ma już ponad 7 miesięcy. Cały czas karmiona jest piersią. Od 6 miesiąca zaczełam wprowadzać dania w słoiczkach. Małej nie dopajałam nigdy z butelki. Teraz wiem że był to błąd. Od jakiegoś czasu daje jej butelke z herbatkami lub soczkami ale ona bawi się nią i tylko przypadkiem coś wypija. Od 2-3 tygodni odrzuciła też dania w słoiczkach. Właśnie wyrżnął jej się ząbek, więc przypuszczam że to jest powodem.
Powinnam za jakiś miesiąc wrócić do pracy. Narazie planuje na pół etatu. Wyczytałam też iż w tym wieku nie powinnam małej uczyć już z butelki ale kubka niekapka. Zakupiłam taki ale pierwsze próby sa takie jak z butelką.
Niewiem co robić. Dopóki będę mogła będe ją karmiła piersią (rano, wieczorem, w nocy) ale mała musi coś jeść pod moją nieobecność przez pół dnia. Niewiem co i jak wprowadzać żeby było dobrze. Myślałam że to jakoś tak naturalnie wyjdzie, że mała sama zacznie domagać się innych pokarmów, a ona tylko zaciska usteczka i cycuś.
Magdach11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-27, 21:39   #2
O La La
Rozeznanie
 
Avatar O La La
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: mój dom tam gdzie moje serce
Wiadomości: 507
Dot.: Rozszerzanie diety niemowlaka 6+

Może wiele nie pomogę,ale spróbuję chociaż trochę.Podczas wyrzynania się ząbków dziecko moze nie mieć wogóle apetytu,ale jeśli Twoja córa podczas wyrzynania się ząbków ogólnie je chętnie,ale tylko pierś i nic poza tym nie chce to raczej nie jest to kwestia ząbkowania.
Ogólnie to dzieci karmionych piersią nie powinno się dopajać,ale mimo wszystko Twoja dziewczynka ma już ponad 7 miesięcy to już przynajmniej z ok.1,5 miesiąca temu powinna spróbować czegoś innego a przede wszystkim powinna być uczona picia z butelki i jedzenia z łyżeczki.Na twoim miejscu poswięciłabym czas i próbowała,bo z czasem będzie to coraz bardziej uciążliwe,szczególnie jeśli chcesz wrócić do pracy.Ściagnij możę trochę swojego mleka i daj jej spróbować z butelki-w ten sposób też się przekonasz czy problemem jest butelka sama w sobie czy nowe smaki,które jej nie smakują.
O La La jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-27, 21:53   #3
midnight20
Przyczajenie
 
Avatar midnight20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 15
Dot.: Rozszerzanie diety niemowlaka 6+

Faktem jest że przy ząbkowaniu dzieci mogą nie mieć apetytu,ale jeśli Twoja córa je chętnie z piersi,a nie chce z butelki to apetyt raczej ma.No ogólnie to dzieci karmione piersią nie muszą być dopajane właściwie do 6 m-ca.Hmm...może nie smakują jej herbatki które jej podajesz? Spróbuj do butelki ściągnąć trochę swojego mleka i daj jej-wtedy przekonasz się czy problemem jest butelka(sama w sobie) czy smak napoju.Nie wiem czy powinnaś się obwiniać tym że nie dopajałaś małej przez tyle czasu-każde dziecko podchodzi do wszystkiego indywidualnie.Jedne jak spróbują coś z butelki to już nie chcą piersi,drugie jedzą i z tego i z tego,a inne najwidoczniej nie chcą butelki nawet spróbować.Chcąc wrócić do pracy musisz znaleźć przyczynę inaczej może być ciężko,chyba że już w ostateczności Twoja mała będzie gotowa zjeść z butelki.
midnight20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-27, 22:40   #4
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: Rozszerzanie diety niemowlaka 6+

nie da rady przejść z cycka na kubek niekapek, bo siła przepływu jest za duża. musisz zacząć od butelki 0+, potem 3+, 6+ i dopiero kubek. ja zapomniałam o zmianie smoczka i cały czas karmiłam 0+ i kubek i okazało się, że tam jest za duża dziurka i za szybko płynie napój, co powoduje krztuszenie się. więc musisz przejść przez wszystkie etapy butelki i dopiero kubek. polecam butelkę tommee tippee. moja też nie chciała herbatek, ale już pije /ma 6,5 mca/. spróbuj podać zwykłą wodę przegotowaną.

co do rozszerzania diety, to dobre są słoiczki hippa, a jeżeli słoiczki nie, to gotuj marchewkę i miksuj. potem stopniowo rozszerzaj o inne produkty. najłatwiej jest ze słoikami, bo przynajmniej masz pokarm dostosowany do wieku. nie możesz jednak oczekiwać, że zje słoik 7+, który ma grudki pokarmu, jeżeli jeszcze dobrze nie je papek.
podejrzewam, że za póżno zaczęłaś rozszerzanie diety. ale nic to.
zacznij dawać na śniadanie kaszkę ryżową np. bananową plus trochę musu jabłkowego. i takie śniadanie codzień.
na II śniadanie mus owocowy /norma 150 g dziennie/.
obiad - zupka z mięsem. Twoje dziecko nie ma już zapasów żelaza. jeżeli nie będziesz podawać mięsa, to będzie mieć niedokrwistość. a to odpowiada za dobry rozwój dziecka. miksuj wszystko na papkę /gotowana marchewka, oddzielnie ugotowane mięsko, trochę ryżu/ albo dawaj gotowe słoiczki. hipp jest smaczny, bobovita ma pora i jest niesmaczna. możesz też podać zupę pomidorową /marchewka, przecier pomidorowy, kilka klusek makaronu, mięsko - zmiksowane z mlekiem mod-tylko dla smaku jak śmietana/. ogólnie jest lato, więc masz dużo możliwości.
jeżeli nie je marchewki, dodaj do zupy mus jabłkowy.
powinnaś też robić ekspozycję na gluten, czyli pół łyżeczki kaszy mannej dziennie. również pół żółtka co drugi dzień. ogólnie długa droga przed Tobą, bo trzeba czekać po kilka dni czy nie ma alergii.
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 07:59   #5
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Rozszerzanie diety niemowlaka 6+

Wiesz, różne mądrości można wyczytać, ale to jest twoje dziecko i ono wcale nie musi tym mądrościom byc uległe

Ja bym mimo wszystko podała butelkę. Z niekapkami jest różnie, moja córa ma 14 miesięcy i dopiero teraz załapała niekapek, wcześniej był bee.

Jeśli odrzuca słoiczki, spróbuj innych. A może sama gotuj?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-29, 19:56   #6
Natala84
Zakorzenienie
 
Avatar Natala84
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 243
Dot.: Rozszerzanie diety niemowlaka 6+

Cytat:
Napisane przez Layla79 Pokaż wiadomość
nie da rady przejść z cycka na kubek niekapek, bo siła przepływu jest za duża. musisz zacząć od butelki 0+, potem 3+, 6+ i dopiero kubek.
oj niekoniecznie moja Marysia jak miała 6 miesięcy (do tego czasu tylko pierś) dostała właśnie niekapek. To oczywiste, że początki są trudne - zaczęła ładnie z niego pić po jakichś 2-3 tygodniach. I żeby nie było, butelke też próbowałam i też nie umiała
co do rozszerzenia diety, to musisz dać córci trochę czasu nie każde dziecko rzuca się od razu na stałe pokarmy. Możesz początkowo dodawać trochę swojego mleka do jedzonka, znany smak powinien zachęcić do jedzenia. No i często tak jest, że dziecko od mamy jedzenia nie przyjmie (no bo mama=mleko), ale już od kogoś innego tak Sprawdź więc też, czy od kogoś innego zje I dużo, dużo cierpliwości, nie ma co zmuszać do jedzenia, bo tylko się dziecie zniechęci na długo
Natala84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-31, 23:20   #7
gwiazdeczka89
Rozeznanie
 
Avatar gwiazdeczka89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 544
Dot.: Rozszerzanie diety niemowlaka 6+

Daj małej wiecej czasu.
Ja wprowadzalam dania po 5 miesiacu, corka ma teraz 7 i dopiero teraz wszystko zjada.

Podawaj zupki- niech nimi pluje ale smak poczuje.
Moja mała tez nie chciala sloiczkow ale zawsze min. raz w tyg dawalam jej ze 3 lyzeczki na sprobowanie i to pomimo ze wiecej bylo na śliniaku.
Teraz wcina wszytsko ze smakiem.

A mleko to sprobuj podawac butelka bo taki przeskok na kubek moim zdaniem nie zadziala- juz predzej ci sie uda na smoczek
__________________
"Zawsze, dla Was zawsze będe śpiewał, do końca..."
R.R.

gwiazdeczka89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-01, 08:39   #8
anya_krk
Zakorzenienie
 
Avatar anya_krk
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 265
GG do anya_krk Wyślij wiadomość przez MSN do anya_krk
Dot.: Rozszerzanie diety niemowlaka 6+

moja córka w życiu się nie nauczyła pić z butelki ani z niekapka. Gdy była w wieku Twojej kupiłam jej kubek Lovi 360 i od razu zaczęła z niego pięknie pić.
__________________
Live long and prosper
anya_krk jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:04.