Proszę o pomoc w przedzieleniu mieszkania. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-05, 12:42   #1
Kasiarzynek
Zadomowienie
 
Avatar Kasiarzynek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 212

Proszę o pomoc w przedzieleniu mieszkania.


Hej
Mam możliwość przedzielenia niewielkiego, jednopokojowego mieszkania, na dwupokojowe. Póki co, można jeszcze dowolnie wprowadzać własne modyfikacje - burzyć ściany, przestawiać, dokładać nowe* (prawie jak w Simsach ). Kolejny dzień siedzę nad optymalnym rozwiązaniem, niestety, nic więcej nie mogę wymyślić, niż to, co na zdjęciu (po lewej).
Może ktoś z Was mógłby rzucić na to wszystko świeżym okiem, bo mi się już pomysły skończyły.
A może w ogóle nie powinnam go dzielić, tylko zostawić tak jak jest..?

*prawie wszystkie - wyjątkiem są ściany zaznaczone szarym kolorem.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2pietro.jpg (34,2 KB, 106 załadowań)
Kasiarzynek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-05, 13:28   #2
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Proszę o pomoc w przedzieleniu mieszkania.

Wybrałabym opcję ze zrobieniem sobie mniejszej sypialni i sporej kuchnio-salonu (czyli rysunek z lewej). Osobna sypialnia to jednak ważna sprawa, nie chciałabym zapraszać gości do pomieszczenia, w którym śpię, w którym mam rzeczy osobiste. Salon z aneksem kuchennym to chyba najlepsze rozwiązanie. Z czasem można nawet wymyślić jakiś sposób, aby zakryć część kuchenną - jakieś przesuwne ekrany, czy zasłona. Można wymyślić coś naprawdę fajnego.

Ile miałaby ta wąska sypialnia?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-05, 14:06   #3
Kasiarzynek
Zadomowienie
 
Avatar Kasiarzynek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 212
Dot.: Proszę o pomoc w przedzieleniu mieszkania.

Sypialnia miałaby około 10 metrów2.
Drażni mnie tylko to, że będzie wyglądać jak wagon.
Myślałam jeszcze aby drzwi do sypialni przesunąć z 1m od brzegu (zrezygnować ze ściany, która tworzy coś na kształt przedpokoju) - wówczas mogłabym wstawić szafę (coś typu komandor) na całą ścianę do małego pokoju. Tylko szkopuł w tym że salon stanie się przechodni - a tego chciałabym uniknąć.

Właśnie głównie zależy mi na tym przedzieleniu, żeby ewentualnie nikt nie zaglądał mi w mój osobisty bałagan

A na kuchnię mam już sposób - wysoki blat ze stołkami barowymi, ew. ścianka na wysokość ok 1,2m. Oddzieli ją nieco od pokoju.
Kasiarzynek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-05, 23:02   #4
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Proszę o pomoc w przedzieleniu mieszkania.

Jakie długości mają ściany?

Mi pierwsze co przyszło na myśl to coś takiego, ale wtedy chyba sypialna stałaby się zbyt mala
woj pomysł generalnie bardzo mi się podoba, ale z wnętrza zrobiłby się "jamnik", nie wiem na ile byłoby komfortowe mieszkanie w takim pokoju. Ile wtedy szerokości miałaby ściana w tym pokoju od strony balkonu?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2pietro.jpg (20,8 KB, 66 załadowań)
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem


Edytowane przez Vivienne
Czas edycji: 2011-08-05 o 23:03
Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-06, 12:30   #5
Kasiarzynek
Zadomowienie
 
Avatar Kasiarzynek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 212
Dot.: Proszę o pomoc w przedzieleniu mieszkania.

Właśnie jest taki problem że póki co, nie mam dostępu do pełnych wymiarów ścian. Okna, drzwi i drzwi balkonowe mają po 1m, więc "na oko" szerokość sypialni to 2m przy długości ok. 5,4m (po stronie bez drzwi, 4,4 z drzwiami). Pokój z kuchnią - winkielek jakieś 2m, ściana z okami/balkonem 5m.

Cytat:
Napisane przez Vivienne
Mi pierwsze co przyszło na myśl to coś takiego, ale wtedy chyba sypialna stałaby się zbyt mala
Załącznik 4138022
Nawet nie chodzi o to że mała, ale bez okna
Kasiarzynek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-06, 17:20   #6
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Proszę o pomoc w przedzieleniu mieszkania.

Cytat:
Napisane przez Kasiarzynek Pokaż wiadomość
Właśnie jest taki problem że póki co, nie mam dostępu do pełnych wymiarów ścian. Okna, drzwi i drzwi balkonowe mają po 1m, więc "na oko" szerokość sypialni to 2m przy długości ok. 5,4m (po stronie bez drzwi, 4,4 z drzwiami). Pokój z kuchnią - winkielek jakieś 2m, ściana z okami/balkonem 5m.

Nawet nie chodzi o to że mała, ale bez okna
Chciałabym mieć tak dużą sypialnię, wierz mi. Sypialnia nie musi być duża - z założenia głównie się w niej śpi, przebiera się. Komoda, szafa, łóżko lub rozkładana kanapa i masz sypialnię. Proporcje sypialni możesz wyrównać robiąc sporą szafę na końcu bez okna - taką wręcz małą garderobę. W końcu drzwi mogą być w nieco innym miejscu. Same drzwi mogą być zrobione w systemie przesuwnym - chowanym do ściany lub naściennym. To bardzo efektowne, można z drzwi uczyć wręcz ozdobę ściany. Nie zajmują tyle przestrzeni, mogą zlewać się ze ścianą - pomysłów na takie drzwi jest wiele.
http://www.oknoidrzwi.pl/upl/il1169387586.jpg
http://img682.imageshack.us/img682/2...przesuwne1.jpg
http://www.proca.com.pl/oferta.php?id=11

Jak już wyżej napisałam - wolałabym salon z aneksem kuchennym, niż dużą kuchnię i salon, który jednocześnie jest sypialnią, ale to już Twoja decyzja jak wolisz.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg projekt.doris.jpg (18,2 KB, 55 załadowań)

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2011-08-06 o 17:40
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 17:08   #7
evilcia
Zadomowienie
 
Avatar evilcia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Z domu
Wiadomości: 1 877
Dot.: Proszę o pomoc w przedzieleniu mieszkania.

Wersja Vivienne jest ciekawa. Przecież, to że nie ma okna w niczym nie przeszkadza. Można przy robieniu ścianki działowej od którego momentu puścić luksfery albo porobić pas od góry do dołu - ścianka, luksfer, ścianka itd. Osobiście nie chciałabym mieć w salonie łóżka, w dodatku jeszcze z aneksem kuchennym. Sypialnia kojarzy mi się z intymnym miejscem, do którego nie wpuszczam każdego jak leci.
evilcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-08, 16:17   #8
sandrina
Zadomowienie
 
Avatar sandrina
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 1 700
Dot.: Proszę o pomoc w przedzieleniu mieszkania.

Cytat:
Napisane przez evilcia Pokaż wiadomość
Wersja Vivienne jest ciekawa. Przecież, to że nie ma okna w niczym nie przeszkadza. Można przy robieniu ścianki działowej od którego momentu puścić luksfery albo porobić pas od góry do dołu - ścianka, luksfer, ścianka itd. Osobiście nie chciałabym mieć w salonie łóżka, w dodatku jeszcze z aneksem kuchennym. Sypialnia kojarzy mi się z intymnym miejscem, do którego nie wpuszczam każdego jak leci.
również skłaniałabym się do takiej wersji- oczywiście o ile po przedzieleniu do sypialni zmieściło by się coś więcej niż samo łóżko
__________________

sandrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 09:16   #9
Kasiarzynek
Zadomowienie
 
Avatar Kasiarzynek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 212
Dot.: Proszę o pomoc w przedzieleniu mieszkania.

Dzięki dziewczyny za odzew...
Jednak pokój bez okna - nawet jeśli miałyby być tam luksfery - odpada.
Szczególnie że myślałam o tym, by sypialnia nie była tylko sypialnią, ale i znalazło się miejsce na jakiś fotel i regał z książkami.
Duży pokój ma 18,23m2 - rezygnując z przedpokoju automatycznie powiększam przestrzeń.

Cytat:
Osobiście nie chciałabym mieć w salonie łóżka, w dodatku jeszcze z aneksem kuchennym. Sypialnia kojarzy mi się z intymnym miejscem, do którego nie wpuszczam każdego jak leci.
Dlatego właśnie kombinuję z przedzieleniem jak mogę

Dzięki Doris1981 za propozycję - Twój pomysł też mi się podoba
Gdzieś u kogoś widziałam fajne drzwi suwane zrobione z mlecznego szkła (?) - też myślałam aby coś takiego wykorzystać u siebie.
Kasiarzynek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 16:30   #10
evilcia
Zadomowienie
 
Avatar evilcia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Z domu
Wiadomości: 1 877
Dot.: Proszę o pomoc w przedzieleniu mieszkania.

Takie rozsuwane drzwi, to też fajny pomysł. Parę razy widziałam takie rozwiązania w różnych programach o urządzaniu domu/mieszkania. W sumie wtedy zawsze możesz zamknąć część 'nie dla każdego'. A przy tym będzie super wyglądało.
evilcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 16:46   #11
beforeyou
Zakorzenienie
 
Avatar beforeyou
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Osw
Wiadomości: 4 692
Dot.: Proszę o pomoc w przedzieleniu mieszkania.

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Chciałabym mieć tak dużą sypialnię, wierz mi. Sypialnia nie musi być duża - z założenia głównie się w niej śpi, przebiera się. Komoda, szafa, łóżko lub rozkładana kanapa i masz sypialnię. Proporcje sypialni możesz wyrównać robiąc sporą szafę na końcu bez okna - taką wręcz małą garderobę. W końcu drzwi mogą być w nieco innym miejscu. Same drzwi mogą być zrobione w systemie przesuwnym - chowanym do ściany lub naściennym. To bardzo efektowne, można z drzwi uczyć wręcz ozdobę ściany. Nie zajmują tyle przestrzeni, mogą zlewać się ze ścianą - pomysłów na takie drzwi jest wiele.
http://www.oknoidrzwi.pl/upl/il1169387586.jpg
http://img682.imageshack.us/img682/2...przesuwne1.jpg
http://www.proca.com.pl/oferta.php?id=11

Jak już wyżej napisałam - wolałabym salon z aneksem kuchennym, niż dużą kuchnię i salon, który jednocześnie jest sypialnią, ale to już Twoja decyzja jak wolisz.
Fajne rozwiązanie , ja bym wybrała właśnie takie

; ))
__________________
" Wanting to be someone else is a waste of the person you are. "



Klik i poznajesz mnie
beforeyou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-10, 08:30   #12
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Proszę o pomoc w przedzieleniu mieszkania.

Cytat:
Napisane przez Kasiarzynek Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za odzew...
Jednak pokój bez okna - nawet jeśli miałyby być tam luksfery - odpada.
Szczególnie że myślałam o tym, by sypialnia nie była tylko sypialnią, ale i znalazło się miejsce na jakiś fotel i regał z książkami.
Duży pokój ma 18,23m2 - rezygnując z przedpokoju automatycznie powiększam przestrzeń.

Dlatego właśnie kombinuję z przedzieleniem jak mogę

Dzięki Doris1981 za propozycję - Twój pomysł też mi się podoba
Gdzieś u kogoś widziałam fajne drzwi suwane zrobione z mlecznego szkła (?) - też myślałam aby coś takiego wykorzystać u siebie.
Pokój bez okna tylko jeżeli miałby to być jakiś składzik. Osobiście nie wyobrażam sobie spania w sypialni, która nie ma okna - jak to wywietrzyć? Dobrze, że o tym myślisz, bo potem mogłabyś żałować.

Ładne drzwi suwane z mlecznego szkła (ale nie wejściowe, tylko również jako do szafy) widziałam w poprzedniej pracy - u szefa w gabinecie były, no i super to prezentowało (robiła mu to jakaś lokalna firma). Drzwi wejściowe przesuwne ze szkła generalnie widziałam, ale bez motywów, po prostu przezroczyste (chyba na dole mleczne).

Drzwi do takiej szafy mogłabyś zrobić z jakimś ciekawym motywem - ulubione kwiaty, albo jakiś widok kojący nerwy po całym dniu. Pomyśl o tym. Masz teraz możliwość wyrazić siebie.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:06.