Problem z uchem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-17, 12:08   #1
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415

Problem z uchem


Witam
Mam problem z uchem
Przebiłam sobie ucho igłą lekarska była odkazona,i uszko sie goiło
Od czasu do czasu sobie taka mała ropka wylewała ale rzadko
A dzisiaj patrzę że ucho jest napuchniete i przez przypadek ze środka ucha wylazło mnóstwo żółtej ropy
i jak zrobic żeby ucho szybciej sie zagojiło i rzeby sie ropa nie magazynowala w uchu ??
Pomocy
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-17, 15:01   #2
sonja1
Rozeznanie
 
Avatar sonja1
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 679
GG do sonja1
Dot.: Problem z uchem

Iść do lekarza. Sama sobie to ucho przebiłaś????
sonja1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-17, 17:56   #3
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Problem z uchem

tak sama
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-17, 17:58   #4
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Problem z uchem

a dodam jeszcze że przrez kilka dni spałam na tej stronie gdzie ucho jest przebite może to dlatego że że spałam ??????
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-17, 18:35   #5
Be@ta 66
Raczkowanie
 
Avatar Be@ta 66
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 131
Dot.: Problem z uchem

Przemywaj ucho (dziurkę) naparem z rumianku, noś złote albo srebrne kolczyki, aż do wyleczenia ucha.Uszko kolczyków przemyj spirytusem salicylowym w celu odkarzenia.I aż do całkowitego wyleczenia nie używaj sztucznej biżuterii do uszu.Możesz też w aptece zapytać o jakąś maść, na pewno farmaceuta coś Ci doradzi.
Be@ta 66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-18, 09:57   #6
alraune
Zadomowienie
 
Avatar alraune
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 281
GG do alraune
Dot.: Problem z uchem

Kup maść Tribiotic- jedyny antybiotyk bez recepty - jeśli jest ropny stan zapalny to spirytus tylko odkazi ale nie powstrzyma infekcji...
__________________
When I sin, I sin real good
When I sin, I sin for sure
alraune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-18, 16:57   #7
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Problem z uchem

dziękuję
jutro lece do apteki a dzisiaj sprytusek
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-29, 21:14   #8
sunshine_lady
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13
Question problem z przekłutym uchem

Na początku sierpnia przekułam uszy pistoletem.Pielęgnowałam je, według zaleceń: przemywałam spirytusem salicynowym, kręciłam nimi i przed wymienionymi czynnościami zawsze myłam ręce. Lewe ucho już na początku dało mi się we znaki. Było lekko zaczerwienione, troszkę spuchnięte. Po jakiś 2-óch tygodniach to minęło. Zaczęła pojawiać się ropa. Troszkę mnie to zaniepokoiło, ale nie zrezygnowałam z kolczyków (a raczej ich wyjęcia ). Przemywałam nadal, wszystko jak należy. Z czasem ropa zaczęła znikać, szczególnie w prawym uchu. Ale w lewym jest gorzej. O wiele gorzej. Boli, jak zmieniam kolczyk , troszkę kwi leci, a w drugim jest idealnie: nic nie boli, jest bez problemu. Chciałam dodać, że kolczyki miałam z tytanu , a po jakiś 6 tygodniach zmieniłam na stal chirurgiczną. W związku z tym że jest już prawie październik, (a ja zrobiłam dziurki w sierpniu ! ) lewe ucho jest nadal "surowe". Jakby w ogóle się nie goiło. Co mam z nim robić? Dalej czekać w nadzieji że się zagoi? Help !!
sunshine_lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-29, 21:20   #9
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: problem z przekłutym uchem

Udaj się do lekarza Tez miałam ten problem
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-29, 21:23   #10
emer
Rozeznanie
 
Avatar emer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 509
Dot.: problem z przekłutym uchem

Wiem coś o tym. Ja miałam przekłuwane uszy 3 razy. Za 1 i 2 razem uszy tak mi ropiały, że musiałam wyjąć kolczyki. Też przemywałam wodą utlenioną, spirytusem etc, ale to nic nie dawało. Dopiero jak przebiłam 3 raz zaczęłam używać maści z antybiotykiem - Tribiotic. Kupuje się ją w aptece, saszetka kosztuje 2-3 zł. Smarowałam ucho po obu stronach (wcześniej dezynfekowałam dodatkowo wodą utlenioną), a potem jeszcze wyjmowałam kolczyka, smarowałam go maścią i wkładałam znowu tak, żeby antybiotyk działał też od 'wewnątrz' dziurki. Mnie w każdym razie pomogło i uszy przestały ropieć. Polecam
__________________
'Signora, please stop being so sad. If you continue like this, I will be forced to make love to you. And I've never been unfaithful to my wife.'
'Under the Tuscan Sun'
emer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-29, 21:46   #11
sunshine_lady
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13
Dot.: problem z przekłutym uchem

Podobnie jak Ty miałam przekuwane uszy 2 razy. I tak mi dokuczały (ropiały, syfił się, bolały itede i tepe) że musiałam je wyjąć. Ostatnio zdecydowałam się 3 x to zrobić, ale zakończyło się to połowicznym sukcesem, mianowicie tylko w jednym uchu . Kosmetyczka przy 3 przekłuciu zauważyła, że mam zrosty (tzn. "wewnętrzne" blizny) i był mały problem ze znalezieniem miejsca bez zrostów na uchu, ale jakoś się udało, a dziurki są IDEALNE.
A co do maści Tribiotic : słyszałam coś o niej, że jest b. skuteczna, ale teraz już wiem że naprwno wypróbuję. Oby się udało...Ah i dzięki za radę
3majcie się
sunshine_lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-29, 21:53   #12
emer
Rozeznanie
 
Avatar emer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 509
Dot.: problem z przekłutym uchem

W końcu Tribiotic to antybiotyk, więc powinien zadziałać. Gdybym wiedziała wcześniej, że coś takiego istnieje, tobym się nie babrała z jakimś spirytusem i wodą utlenioną. Jak sobie przypomnę jak mnie bolało brrr... Dobrze, że mam to za sobą i Tobie też tego życzę
__________________
'Signora, please stop being so sad. If you continue like this, I will be forced to make love to you. And I've never been unfaithful to my wife.'
'Under the Tuscan Sun'
emer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-30, 09:24   #13
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: problem z przekłutym uchem

Ja polecam picie wapna na alergie.Podaje link.http://www.apteka.gda.pl/calcium-ale...bl-p-1023.html


Pomaga i uszy mniej ropieja.Mi osobiscie trybiotyk nie pomogl ale wyjecie kolczykow przemywanie spirytusem i zmiana kolczykow z metalowych na srebne i juz po problemie.Moze jestes uczulona na ta stal.
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-30, 11:44   #14
sunshine_lady
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13
Dot.: problem z przekłutym uchem

A jeśli już nawet mam uczulenie na stal, to jak wytłumaczyć to, że jedno ucho jest już zagojone ? Dziś poleciałam do apteki po Tribiotic, posmarowałam (nawet ładnie pachnie ) i zobaczymy co będzie dalej. Mam nadzieję, że pomoże...Planuję zrobić jeszcze jedną dziurkę w prawym uchu (tym zagojonym) i już wiem, że babranie się w spirytusach [chyba] nic nie daje. Poczekamy zobaczymy...A nowe doświadczenie się napewno przyda

PS. podobno piercing uzależnia...
sunshine_lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-30, 12:36   #15
szoopcia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 2 110
Dot.: problem z przekłutym uchem

Cytat:
Napisane przez sunshine_lady Pokaż wiadomość
PS. podobno piercing uzależnia...

niom mnie uzaleznil... mam 4 dziurki w prawym uchu a 2 w lewym hehe...i kolczyk w pepku ale chyba wiecej sobie nie zrobie nigdzie kolczyka(chyba)
__________________
"иαјрιєkиιєјѕzу υѕмιєсђ мα тєи kто ω zусιυ ωιєlє ωусιєярιαl..."

fєєlιиgѕ сαи gяοω вυт тћєу сαи gο αωαу тοο...

dοит тяυѕт иο gυу kєєр ιт "јυѕт fяιєиdѕ"...







szoopcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-28, 15:14   #16
Aneta_-
Raczkowanie
 
Avatar Aneta_-
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 297
GG do Aneta_- Send a message via Skype™ to Aneta_-
Dot.: problem z przekłutym uchem

NO moze moze to jest alergia spróbuj załozyc srebrne albo złote kolczyki. Co do reakcji ropnej w jednym uchu a w drugim jego brak nie wiem dziwne.....hymmm.
__________________
Kosmetyki na wymiane
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...=1#post2806637
Spotkanie mielczanek-Mielec/podkarpacie
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...24#post3750424
Aneta_- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 15:59   #17
$ylwu$
Zadomowienie
 
Avatar $ylwu$
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 655
GG do $ylwu$
Co z moim uchem????

Jakieś 3 miesiące temu przebiłam sobie sama dziurke w uchu w tej wyższej partii tzn nie w samej chrząstce, tylko nieco pod nią. Odpowiednio to pielęgnowałam, zagoiło się po miesiącu. Było wszystko ok, przestało całkowicie boleć. Nagle pare dni temu przez przypadek szarpnęłam za kolczyk i zaczęło mnie bardzo boleć. Wyjęłam kolczyk, aby sprawdzić, co jest grane i zaczęła mi lecieć krew. Przestraszyłam się, bo myślałam, że ranka całkowicie się już zagoiła, a to zaczęło sie babrać. Poradzcie mi wizażanki, co ja mam teraz zrobic-nie chce wyjmować kolczyka, chce po prostu na nowo wygoić ranke. Codziennie smaruje maścią oxycort (wiem, że to antybiotyk i muszę już skończyć ją stosować), a do tego dezynfekuje spirytusem salicylowym. Czy rumianek też pomógłby coś w tej sprawie?? Co jeszcze powinnam zrobić, aby znów było wszystko ok, tak jak przed dwoma miesiącami??? Liczę na waszą pomoc
__________________
"Nigdy nie rezygnuj z osiągnięcia celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu.
Czas i tak upłynie "
______________________

Bieganie - nowa miłość <3

$ylwu$ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 16:07   #18
maniuchna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 13
Dot.: Co z moim uchem????

Hej! wiem ze takie miejsca sa "cięzkie" do utrzymania kolczyka a moze bardziej zalezy to od samego Twojego ucha.Osobiscie poleciła bym przemywanie woda utleniona zamiast spirytusu salic. i jesli jest to mozliwe -zmiana kolczyka-na tki którym bedziesz mogła swobodnie ruszaci który nie bedzie sie zalepiał wydzielina jakapewnie teraz jest.Inna sprawa moz byc uczuleniem na sam kloczyk lub zbyt silne działanie a wrecz podraznianie ranki spirytusem salicylowym. Pozdrawiam
maniuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 16:48   #19
Olka:)
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 748
Dot.: Co z moim uchem????

Ja tak miałam, tylko że to nie był kolczyk w chrząstce. Wyjęłam go, smarowałam ucho tribioticem, przemywałam wodą utlenioną, chyba z 2 razy rumiankiem. Ale potem, przez to że zdjęłam kolczyk, zrobiła mi sie taka błona z tyłu i musiałam ją przebic ;/ chyba to nie kolczyk Cię uczula, bo gdyby tak było to by Ci się w ogóle nie zagoiło? Mam nadzieję że zrozumiesz to co napisałam ;P pozdro
Olka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-29, 21:37   #20
$ylwu$
Zadomowienie
 
Avatar $ylwu$
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 655
GG do $ylwu$
Dot.: Co z moim uchem????

Cytat:
Napisane przez Olka:) Pokaż wiadomość
Ja tak miałam, tylko że to nie był kolczyk w chrząstce. Wyjęłam go, smarowałam ucho tribioticem, przemywałam wodą utlenioną, chyba z 2 razy rumiankiem. Ale potem, przez to że zdjęłam kolczyk, zrobiła mi sie taka błona z tyłu i musiałam ją przebic ;/ chyba to nie kolczyk Cię uczula, bo gdyby tak było to by Ci się w ogóle nie zagoiło? Mam nadzieję że zrozumiesz to co napisałam ;P pozdro
Olka rozumiem.......tylko dziwi mnie jedna sprawa: myślałam, że już jest wszystko ok, że ranka sie już zagoiła, a tu klapa-wystarczyło lekkie zachaczenia i znowu wszystko od nowa........ Czy tak bedzie z wszystkimi moimi kolczykami w uchu? (mam ich 6)........przyznam sie ze troche sie boje........ jak zrobie fotke to wkleje tylko błagam nie uznawajcie mnie za wariartke, bo nią nie jestem-po prostu lubie piercing i przebijałam dziurki z głową
__________________
"Nigdy nie rezygnuj z osiągnięcia celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu.
Czas i tak upłynie "
______________________

Bieganie - nowa miłość <3

$ylwu$ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:54.