cera naczynkowa/zamykanie, tuszowanie popękanych naczynek, pajączki. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-02, 22:19   #301
anitra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 197
Dot.: popękane naczynka

wunia83 dzięki wielkie za linka
anitra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-02, 22:47   #302
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: popękane naczynka

Ja mam ten sam problem z naczynkami, u mnie pekaja na policzkach i przy platkach nosa. Bylam z tym u dermatologa i poradzil mi ogolnie stosowanie zielonych kosmetykow (bo one maskuja naczynka) i oczywiscie, co macie racje... zapomniec o solarium . Poza tym kupilam sobie w aptece taki zielony krem na dzien firmy Ivostin specjalnie na popekane naczynka (na twarzy nie widac jego zielonego koloru), ale jest dosc drogi, bo placilam za mala tubke chyba ok 30zł, poza tym krem Dax Cosmetics do cery naczynkowej (ok 15zl), tonik Lirene rowniez do tego rodzaju cery (ok 12zl) i zel do mycia twarzy, bodajze Miraculum (ok 13zl). Kupilam jeszcze jedna rzecz, cos co zastepuje zabiegi laserem..... jest taki preparat w Avonie Anew Clinical Laser, bardzo skuteczny. Co prawda jest strasznie drogi w katalogu, ale mozna go dostac na allegro za duzo mniejsze pieniadze (ja placilam za niego 25zl +koszty przesylki). To wszystko czego uzywam i efekty sa w miare zadowalajace (chociaz tak jak powiedziala moja pani dermatolog - na poprawe trzeba czasu, dlugich miesiecy). Ogolnie wydalam dosc duzo kaski na te wszystkie preparaty ale czego sie nie robi dla twarzy. Ja generalnie polecam ten preparat z Avonu bo naprawde warto w niego zainwestowac. Obkurcza naczynka i powoduje, ze nie sa az tak bardzo widoczne.
Pozdrowionka dla wszystkich naczynkowych buziek
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-03, 14:19   #303
wiatr86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 600
Dot.: popękane naczynka

hej ja mam teraz 20lat ale wlasnie w wieku podobnie jak Ty 16 lat dermatolog poradzil mi stosowanie do mojej cery takze wtedy z popekanymi naczynkami kremu z ziaji z serii pchyto activ,taki rozowy i do dzisiaj do uzywam i z naczynkami nie mam zadnych problemow!!!polecam!!!
wiatr86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-03, 19:18   #304
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: popękane naczynka

usunąć- tylko zabiegowo: prądem, laserem, na nogach skleroterapia -to juz tylko lekarz (pozostałe zabiegi też u kosmetyczki)
profilaktyka- są na wizażu artykuły na ten temat, które warto poczytać; w skrócie: unikanie promieni UV (czyli stosowanie dobrych filtrów, nie wspominając już o opalaniu), unikanie wyższych temperatur (sauna), stosowanie suplementów wzmacniajacych naczynka.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-03, 21:21   #305
Szczęściara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 38
Dot.: popękane naczynka

Justy nie znasz może dobrego gabinetu w Warszawie, gdzie można zamknąć naczynka laserem? Myślałam o Instytucie Zdrowia i Urody Sharley bo słyszałam, że mają tam najlepszy w Polsce laser do tego!
Szczęściara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-04, 12:22   #306
fistaszkowa
Raczkowanie
 
Avatar fistaszkowa
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 266
Dot.: popękane naczynka

Drotunio radziłabym ci unikać słonca, nie tylko twarzy ale i ciała , używać wysokich filtrów przez calutki rok, nawilżać cere i używać kremów na naczynka, które nie spowodują ze problem zniknie ale napewno złagodzą i zapobiegną przyszłym zmianom na skurze, ja polecam Daxa krem antybakteryjny -połaczenie kremu na naczynka który nie zapych poórw i jest dosyć lekki włsnie na taka pore wiosenna , dobry jest tez wg mnie kkrem na naczynka Iwostinu-taki zielony, szybko sie wchłania, łagodzi zaczerwienienia,ujednolic a kolor i nie zatyka porów, pozatym propunuje łykanie wit.c, dobra jest tez wit.k,pp,skrzyp-wzmacnia naczynka
nie radziłabym ci kremów z kwasami (jesli juz to BHA lub małe stezenia AHA) oraz silnych podrażniajacych kremów przeciwtrądzikowych , choc to na kazdego działa indywidualnie, ale ostrożności nigdy za wiele unikaj gorących kąpieli, mrozów, nagłych zmian temperatur, alkoholu,gorących napojów, nie stosuj peelingów mechaniczncyh-gruboziarnistych, lecz enzymatyczne-specjalne do skór wrażliwych no to chyba tyle powodzenia
fistaszkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-04, 13:06   #307
Chryslerka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Nowy Jork
Wiadomości: 15
Dot.: popękane naczynka

Witam!!!
Jedna ze skuteczniejszych metod na popekane naczynka jest wyciag z kasztanowca ( tabletki dostepne sa w aptece - powinnas stosowac kuracje conajmniej przez 3 miesiace, do tego stosuj masc z wyciagu z kasztanowca ) TAKA KURACJA USZCZELNIA,UELASTYCZNIA SCIANKI NACZYN KRWIONOSNYCH
efekty widoczne po ok 1 miesiacu systematycznego stosowania
Kuracja ta ma na cele przede wszystkim zapobieganie dalszemu pekaniu naczyn
wytrwania zycze , nie poddawaj sie
pozdrawiam!
Chryslerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-09, 14:02   #308
***kami***
Raczkowanie
 
Avatar ***kami***
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 170
problemy z czerwonymi platkami noska :)

od kad pamietam mam zaczerwienione boki noska ,te skrzydelka .nie wiem jak to sie fachowo nazywa .nic na to nie pomaga ,nosek ma delikatne wagry ale denerwuje mnie to ze te boki noska caly czas sa czerwona .prosze o jakas rade ,mam tak juz od bardzo dawna i nic nie pomaga
__________________
bo byc szczesliwym czlowiekiem to umiec patrzec na najmniejszy szczegol istnienia
***kami*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-09, 17:38   #309
***kami***
Raczkowanie
 
Avatar ***kami***
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 170
Dot.: problemy z czerwonymi platkami noska :)

prosze o odpowiedz
__________________
bo byc szczesliwym czlowiekiem to umiec patrzec na najmniejszy szczegol istnienia
***kami*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-09, 17:49   #310
Lucy14
Raczkowanie
 
Avatar Lucy14
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 207
Dot.: problemy z czerwonymi platkami noska :)

Mysle ze po prostu jasniutki podklad dalby rade (np. maybelline wonder finish) a co do pielegnacji... hmm... moze sprobuj jakis kremik na naczynka?? Nie mam pojecia, nie jestem expertem
Lucy14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-09, 18:49   #311
guia
Zadomowienie
 
Avatar guia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Północ-Południe ;)
Wiadomości: 1 120
GG do guia
Dot.: problemy z czerwonymi platkami noska :)

moze jakis korektor rozswietlajacy?
albo zielony, na niego podkład.. Poszukaj czegoś n/t zaczerwienien itp,na pewno bylo o tym troszke
guia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-10, 07:44   #312
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: problemy z czerwonymi platkami noska :)

również jestem za użyciem minimalnej ilości podkładu na czerwone płatki na pewno zamaskuje to i uniewidoczni Twój problem co do pielęgnacji również nie jestem expertem w tej dziedzinie ale polecam całkiem dobry kremik na naczynka Erisa
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 12:40   #313
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: problemy z czerwonymi platkami noska :)

Spróbuj pielęgnacji dla cery naczynkowej (jest o tym i na forum sporo, i artykuł z linkiem ze strony gł. Wizażu w dziale dot. pielęgnacji różnych rodzajów cer). Czyli specjalne kremy przeciwnaczynkowe (np. Diroseal), wysokie i stabilne filtry przez okrągły rok, jeśli kwasy to BHA, wit. C na dzień, ew. zielonkawy korektor na większe wyjścia (jeśli masz skołonności do powstawania wągrów, to na stałe nie polecam, bo może zapychać i podrażniać). Powinnaś unikać peelingów ziarnistych, stosować bardzo delikatne środki do oczyszczania, unikać też ostrych zmian temperatury. Żadnych parówek i wyciskania, oczyszczanie mechaniczne odpada!
Musisz jednak pamiętać, że rezultaty takiej specjalnej pielęgnacji czyli poprawa stanu skrzydełek nosa bedą widoczne dopiero po bardzo długim czasie. Bardziej polega to na zapobieganiu pękaniu naczynek, bo skłonność do zaczerwienienia może zostać na zawsze i można ją w ten sposób tylko trochę zmiejszyć.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-11, 20:40   #314
Maggie_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Maggie_90
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Z Internetu :)
Wiadomości: 2 306
Dot.: problemy z czerwonymi platkami noska :)

Ja również borykam się z tym problemem. I nie używam fluidów, pudrów, podkładów oraz tym podobnych. Chciałabym wiedzieć, co można zrobić, żeby w inny sposób jakoś chociaż to zniwelować. Na dodatek mam w tym miejscu i w pobliżu dziurek w nosie kilka popękanych naczynek. Może jakaś maść? Proszę o radę.
__________________
Zapraszam na mój wątek wymiankowy- książki

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post47604606
Maggie_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-12, 11:20   #315
Maggie_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Maggie_90
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Z Internetu :)
Wiadomości: 2 306
Dot.: problemy z czerwonymi platkami noska :)

Halo?
__________________
Zapraszam na mój wątek wymiankowy- książki

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post47604606
Maggie_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-13, 09:37   #316
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: problemy z czerwonymi platkami noska :)

Co jeszcze można zrobić? No właśnie to, co pisałam powyżej. Maścią na naczynka jest np. wspomniany Diroseal. Na dzień taką 'maścią' są filtry.
Możesz też zażywać rutynę, to podobno 'pogrubia' naczynka, uodparnia je na rozszerzanie.
Chyba że chodzi Ci o zamaskowanie tych zaczerwienień - można korektorami w kolorze zielonkawym, ale bez makijażu to chyba nie będzie wyglądać idealnie.
Popękane naczynka możesz zamknąć laserem. Ale musisz pamiętać o właściwej pielęgnacji, bo jeśli masz taką skłonność, to będą pękać dalej.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-13, 18:24   #317
Maggie_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Maggie_90
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Z Internetu :)
Wiadomości: 2 306
Dot.: problemy z czerwonymi platkami noska :)

A drogi jest ten krem?
__________________
Zapraszam na mój wątek wymiankowy- książki

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post47604606
Maggie_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 10:21   #318
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: problemy z czerwonymi platkami noska :)

Nie aż tak, bo jest bardzo wydajny, zwłaszcza, jeśli będziesz sotosować tylko na nos (to pewnie starczy Ci na ponad pół roku). W realu kosztuje ok. 58 zł, a w aptekach internetowych od ok. 50 zł.
Ale przejrzyj najpierw KWC (rozdział z kremami do cery naczynkowej), może Tobie się akurat co innego spodoba. Jesli masz cerę suchą i wrażliwą, to Diroseal może ją jeszcze bardziej wysuszać przez zawartość retinalu. Poczytaj najpierw recenzje.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 15:01   #319
letnia_pajęczyna
Raczkowanie
 
Avatar letnia_pajęczyna
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 47
Dot.: cera naczynkowa-lampa solux (niebieski filtr)

Hej dziewczyny! Właśnie dostałam soluxa z niebieskim filtrem od kuzynki i mam parę pytań, w związku z używaniem tej lampy. Więc zaczynam: czym zasłonić oczy podczas naświetlania? Czy powinnam smarować twarz jakimś kremem przed zabiegiem? Ile powinien trwać taki zabieg, aby nie zrobić sobie krzywdy? Co jaki czas powtarzać zabiegi? To chyba wszystko. Z góry dziękuję za odpowiedzi
letnia_pajęczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-14, 15:59   #320
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: cera naczynkowa-lampa solux (niebieski filtr)

Ja musialam zakladac specjalne okulary przed wlaczeniem lampy. Niczym nie bylam smarowana, robilam naswietlania chyba 10 minutowe.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 17:20   #321
Maggie_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Maggie_90
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Z Internetu :)
Wiadomości: 2 306
Dot.: problemy z czerwonymi platkami noska :)

Oj, to zdecydowanie nie dla mnie. Mam cerę wrażliwą i skłonną do alergii. Na razie jedyne co robię, to te miejsa smaruję kremem dotleniającym...
__________________
Zapraszam na mój wątek wymiankowy- książki

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post47604606
Maggie_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 19:00   #322
letnia_pajęczyna
Raczkowanie
 
Avatar letnia_pajęczyna
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 47
Dot.: cera naczynkowa-lampa solux (niebieski filtr)

Hmm, w domu mam tylko zwykłe okulary przeciwsłoneczne. Czy jeśli owinęłabym je jakąś ciemną szmatką i założyła, to nie stałoby mi się nic złego?
letnia_pajęczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 19:59   #323
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: cera naczynkowa-lampa solux (niebieski filtr)

Nie mam pojecia.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 10:00   #324
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: cera naczynkowa-lampa solux (niebieski filtr)

A czy to daje jakieś bardziej trwałe efekty, czy tylko doraźnie w trakcie serii naświetlań zmniejszy się skłonność do zaczerwienień? Catherinne, czy po skończeniu serii nadal się czerwienisz, czy mniej?
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 13:01   #325
letnia_pajęczyna
Raczkowanie
 
Avatar letnia_pajęczyna
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 47
Dot.: cera naczynkowa-lampa solux (niebieski filtr)

Wczoraj naświetlałam się tylko przez 5 min., bo dłużej się bałam. Będę stopniowo zwiększała długość zabiegu. Owinęłam zwykle okulary ściereczką i zamknęłam oczy, mam nadzieję, że nic mi nie będzie Teraz tylko czekam na rezultaty
letnia_pajęczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-16, 17:34   #326
MAKO4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 25
Dot.: popękane naczynka

chciałabym sie dowiedzieć czy do tego kasztanowca można stosować rutinoscorbin i czy jeśli się ma taką cerę to można stosować maseczki miodowe ? Mam popękane naczynka od lat i nie mam już pojęcia co jeszcze stosować . Dobrze że tu trafiłam , spróbuję też polecanego kremu z ziaji .
czytałam w internecie o laserach , ale nie pójdę za skarby , bo po tych zabiegach mogą powstawać strupki czy coś, co z tego że odpadną po jakimś czasie ,a co do tej pory?
MAKO4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 06:14   #327
sergeevna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 621
Dot.: popękane naczynka

Dziewczyny a ile kosztuje taki zabieg ? Ja mam popekane naczyna przy nosku i nigdzie wiecej... chciala bym pojsc na laser ale troszke sie boje. jak to jest ? kosmetyczka mi cos mowila ze zamykajac te naczyna to one poprostu musza pozniej pekaz w innych miejscach... co to mialo znaczyc ?? i czy naprawde zabieg zamykania naczyn mozna tylko u lekarza wykonac? bo jak bylam u kosmetyczki to mi polecila inny salon kosmetyczny w ktorym taki zabieg robią :|
sergeevna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 11:48   #328
tornado
Zadomowienie
 
Avatar tornado
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 135
Dot.: popękane naczynka

Cytat:
Napisane przez wunia83
Bo lista zaleceń jest taaaaaaka długa - zero opalania, sauny, ćwiczeń aerobowych (czyli bye bye aerobik)
Dziewczyny, możecie napisać coś więcej o tym aerobiku? Pozostałe zalecenia znam ale o unikaniu aerobiku pierwsze słyszę. Powiedzcie mi jaki wpływ na naczynka na twarzy ma uprawianie aerobiku?

Dzięki
tornado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 12:55   #329
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: popękane naczynka

No niby przy aerobiku - jak przy każdym innym innym intensywnym wysiłku fizycznym - naczynka się rozszerzają, i jak ktoś ma skłonności do pękania, to mu mogą popękać. Ale ja bym nie przesadzała, bo ze skłonnością do pękania naczyń można walczyć i niekoniecznie one w ogóle będa aż pękać od tego wysiłku (to już chyba, jak ktoś ma bardzo zaawansowane problemy), a nie uprawiać żadnego sportu to kiepska sprawa ogólnie dla zdrowia - i cery w tym także. Znacznie ważniejsze jest przestrzeganie innych zaleceń.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 20:16   #330
wunia83
Zadomowienie
 
Avatar wunia83
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 133
Dot.: popękane naczynka

Wydaje mi się, że ćwiczenia aerobowe są niewskazane przy naczynkach na nogach czy udach. Z tymi na twarzy raczej nic się chyba nie stanie
__________________
"Sticks and stones may break my bones, but words can never hurt me"
wunia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-02 13:00:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:13.