2 pierścionki , który wybrać? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-02-09, 17:02   #1
jestok1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 6

2 pierścionki , który wybrać?


witam was serdecznie
mam dylemat, wybrałem 2 pierścionki , całkowice różne od siebie , ale obydwa mi się podobają. Chciałbym podjąć do kilku dni decyzję.

Pierwszy: (opis skopiowany ze strony Savicki)
"Pierścionek zaręczynowy z 9 diamentami o szlifie brylantowym wysokiej czystości SI/H, o łącznej masie 0,30 ct (centralny 0,27 ct oraz 8 bocznych o masie 0,004 ct). Wykonany z 14-karatowego żółtego oraz białego złota (próba 0,585)."

boczne kamienie, dobrze się prezentuję, trochę mniej klasyczny niż ten drugi, według mnie może się bardzo spodobać lub nie trafić w gust do końca, bardziej kontrowersyjny niż ten drugi....

Drugi: (opis skopiowany ze strony Aclari )
Parametry brylantu 0,31ct; SI/H Ilość kamieniBrylant: 1KruszecŻółte złoto, próba 585mniej kontrowersyjny według mnie , bardziej klasyczny, delikatny , subtelny ...


pierwszy 400 zł droższy , okolice 3 tysięcy obydwa



mętlik w głowie, a dziewczyna zna się na modzie, prowadziła butik modowy, zna się na wystroju wnętrz ... prosze o pomoc
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (63,3 KB, 245 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (75,0 KB, 227 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (32,9 KB, 234 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (38,0 KB, 202 załadowań)
jestok1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-10, 17:02   #2
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: 2 pierścionki , który wybrać?

ja bym wybrała 2, ale to ty powinieneś wiedzieć co chciałaby dostać wybranka
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-10, 17:32   #3
stitches
Zadomowienie
 
Avatar stitches
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1 032
Dot.: 2 pierścionki , który wybrać?

Ja bym wybrała pierwszy. Decyzja zapadnie po zliczeniu głosów?
Może lepiej spytaj o radę kogoś kto zna Twoja dziewczyne.
stitches jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-11, 09:31   #4
mariooo86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1
Thumbs up Dot.: 2 pierścionki , który wybrać?

Też mi się wydaje, że pierwszy. Przyglądałeś się jaką biżuterię Twoja dziewczyna nosi na codzień? Ja na początku nie zwracałem na to uwagi a potem się okazało, że moja dziewczyna (już narzeczona) nosi głównie srebro/białe złoto. Wybrałem klasyczny pierścionek, podobny do tego pierwszego ale w białym złocie
mariooo86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-11, 12:40   #5
jestok1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 6
Dot.: 2 pierścionki , który wybrać?

decyzja nie zapadnie po zliczeniu głosów ale jeżeli 9 na 10 osób wybierze jeden model , to przy wyrównanych szansach wybiorę model który polecają Wizażystki

dziewczyna nosi biżuterię złotą, ale widzę że często ma dodatki z białego złota, obydwa są ze złota żółtego a jeden ma dodatek z białego.

Jeżeli o mnie chodzi to póki co opowiadam się za tym z bocznymi kamieniami , to do mnie przemawia bo jest klasyczny, subtelny a jednak te małe kamyczki czynią go ciut bardziej oryginalnym ...
jestok1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-12, 09:50   #6
ythas
grumpythas
 
Avatar ythas
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 727
Dot.: 2 pierścionki , który wybrać?

W tym pierwszym nie bardzo mi się podoba korona z białego złota i to, że wydaje się być bardzo "wysoki i odstający" - nie wiem czy nie będzie haczył. Możliwe jednak, że zarówno białe złoto jak i wysokość na żywo wygląda lepiej. Choć z boku wygląda ciekawiej niż ten drugi.
I albo jestem ślepa, albo nie widzę w tym pierwszym żadnych bocznych kamieni
__________________
ythas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-12, 10:10   #7
laiinka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 8
Dot.: 2 pierścionki , który wybrać?

A wybiera raczej bardzo minimalistyczne te dodatki, czy finezyjne? Jeśli nosi oba kolory, to dwukolorowe złoto to fajny pomysł. Może rozejrzyj się jeszcze za jakimś modelem z koroną z białego złota, ale bez tych bocznych brylantów? Wtedy będzie trochę "inaczej" dzięki zróżnicowaniu kolorów złota, a nadal klasycznie - więc bezpieczniej. Osobiście wolę zdecydowanie klasykę bez dodatkowych upiększeń i uważam, że brylant broni się sam i najpiękniejsze są pierścionki, które całą uwagę pozwalają skupić na tym jednym kamieniu. Więc poszłabym raczej większy kamień centralny, ale to bardzo subiektywna opinia, bo tak wygląda mój zaręczynowy, w którym jestem zakochana Wszystko zależy od tego, czy Twoja dziewczyna lubi takie "nowostki" i szuka ciekawych połączeń, czy jest raczej minimalistką w ubiorze i dodatkach. Ale jeśli mam głosować, głosuję na 2 ! Powodzenia w wyborze!
laiinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-02-12, 16:03   #8
jestok1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 6
Dot.: 2 pierścionki , który wybrać?

Cytat:
Napisane przez ythas Pokaż wiadomość
I albo jestem ślepa, albo nie widzę w tym pierwszym żadnych bocznych kamieni
dorzucam fotę na której dokładniej widać te małe brylanty...
według mnie są one dość subtelne , widziałem wielokamieniowe pierścionki i mi się nie podobały , ale tu są nie rzucające się w oczy , zresztą główny kamień to 0,27 ct a pozostałe 8 kamyczków ma łącznie 0,3ct , więc ten główny znacząco dominuje...

tak jest wysoki, teraz zwróciłem na to uwagę, ale może to przysłużyć się temu że ten brylant się będzie bardziej eksponowac i przy okazji te bocznej ....

nosi raczej subtelne i eleganckie rzeczy , chodź i dżinsy ubierze... jak bym miał ją porównać bardziej czy bardziej Księżna Diana czy Jeniffer Lopez to bym ją do Diany porównał ...

ostatnie jej zakupy z biżuterii to z Lilou pozłacane serduszku na szarym rzemyku oraz kolczyki te wkładane kropki (czy jak to się nazywa , nie wiszącę) białe złoto z lekkim przebłyskiem złota (ciężko wytłumaczyć)

jeszcze jedna opcja, nie wiem czy dobrze myślę, przeczytałem że pierścionek można zwrócić bezkosztowo jeśli nie był noszony , grawerowany .... ostatecznie by można było oddać, chociaż wątpie że tak się stanie,..
bez względu na to jaki wybiorę to pokażę jej ten drugi i podpytam który by wolała, dam też znać jaki wybór i jaka jej reakcja była na ten drugi
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pierscionek-PI-ZB-D-00088-2-871x812.jpg (62,9 KB, 110 załadowań)
jestok1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-12, 18:04   #9
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: 2 pierścionki , który wybrać?

ja bym zamiast tych małych brylantów wolała 1 większy. wiadomo, im większy tym wyższa cena, ale w tym wypadku te małe to pic na wodę - no chyba ze na ręku są widoczne, bo bez zbliżenia na zdjęciu nigdy bum nie distrzegla
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-14, 14:26   #10
moniamarzec85
Raczkowanie
 
Avatar moniamarzec85
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 210
Dot.: 2 pierścionki , który wybrać?

ja też polecam Ci postawić na wariant z jednym kamieniem
moniamarzec85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-14, 16:53   #11
leleczka
Wtajemniczenie
 
Avatar leleczka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 709
Dot.: 2 pierścionki , który wybrać?

Ja mam ten 2 z Aclari i nieskromnie powiem, że jest to najpiękniejszy pierścionek jaki widziałam, na żywo jeszcze piękniejszy
__________________
06.07.2019
leleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-14, 20:35   #12
nikiii
Zadomowienie
 
Avatar nikiii
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 534
GG do nikiii
Dot.: 2 pierścionki , który wybrać?

Dla mnie nr 2 to taki klasyczny, bardzo bezpieczny wybór. Osobiście nie podobają mi się takie, bo są zbyt oklepane, co nie znaczy, że są brzydkie. Dużo bardziej podoba mi się sposób "mocowania" kamienia w pierścionku nr 1, choć sama korona jest nieco za wysoka i faktycznie może haczyć...
nikiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-15, 10:24   #13
_Lilly
Rozeznanie
 
Avatar _Lilly
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 822
Dot.: 2 pierścionki , który wybrać?

Dla mnie nr 2, jest przepiękny
_Lilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-15, 12:20   #14
jestok1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 6
Dot.: 2 pierścionki , który wybrać?

osobiście byłem ciut bardziej za pierścionkiem nr 1 , wasze opinie sprawiły że coraz bardziej przekonuję się do nr 2 , tym bardziej że oglądałem go na żywo....

właściwie w Aclari oglądałem dwa i jeżeli bym postawił na tą firmę to mam dylemat jeszcze czy wybrać taki z 6 "zaczepami" na główce diamentu czy z 4 , przesyłam foty w załączniku

i jeszcze takie dwa z koroną z białego złota , co przeczuwam jest w typie mojej wybranki :
xxx
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20180209_171719.jpg (81,7 KB, 117 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20180209_171724.jpg (88,1 KB, 82 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20180209_171732.jpg (82,8 KB, 80 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20180209_171719 (Medium).jpg (118,7 KB, 83 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20180209_171724 (Medium).jpg (125,6 KB, 80 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20180209_171732 (Medium).jpg (120,1 KB, 86 załadowań)

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2018-05-16 o 11:03 Powód: linki - reklama
jestok1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-16, 13:34   #15
laiinka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 8
Dot.: 2 pierścionki , który wybrać?

Biorąc pod uwagę Twój opis dziewczyny i przeczucie dot. elementu białego złota, wzięłabym ten z białą koroną i brylantem 0,32ct. Jest piękny!! A brylant c. 0,30ct to jest według mnie absolutne optimum na dość drobną dłoń. U mnie, powiem nieskromnie, wygląda pięknie ) Jeszcze jedna bardzo ważna rzecz - sprawdź w pierścionku nr 1, jeśli go nadal rozważasz, czy na pewno ten główny kamień to brylant, czy tylko te boczne, a główny to np. biały szafir albo inny biały nie-brylant. Sprawdź też próbę złota, czy jest min. 585. Bo zdarzają się firmy, które wprowadzają klienta w błąd pisząc, że to pierścionek z brylantami, podczas gdy okazuje się, że te malutkie to brylanty, a kamienie centralne to inne. To tak tylko gwoli czujności, bo właśnie wczoraj się dowiedziałam o takich akcjach. Powodzenia!
laiinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-17, 12:35   #16
jestok1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 6
Dot.: 2 pierścionki , który wybrać?

Cytat:
Napisane przez laiinka Pokaż wiadomość
Biorąc pod uwagę Twój opis dziewczyny i przeczucie dot. elementu białego złota, wzięłabym ten z białą koroną i brylantem 0,32ct. Jest piękny!! A brylant c. 0,30ct to jest według mnie absolutne optimum na dość drobną dłoń. U mnie, powiem nieskromnie, wygląda pięknie ) Jeszcze jedna bardzo ważna rzecz - sprawdź w pierścionku nr 1, jeśli go nadal rozważasz, czy na pewno ten główny kamień to brylant, czy tylko te boczne, a główny to np. biały szafir albo inny biały nie-brylant. Sprawdź też próbę złota, czy jest min. 585. Bo zdarzają się firmy, które wprowadzają klienta w błąd pisząc, że to pierścionek z brylantami, podczas gdy okazuje się, że te malutkie to brylanty, a kamienie centralne to inne. To tak tylko gwoli czujności, bo właśnie wczoraj się dowiedziałam o takich akcjach. Powodzenia!
dzięki za radę... trochę debila ze mnie robisz z tym tekstem sprawdź szafir i próbę złota ... ja to już prawie doktorat robię ze studiowania tych pierścionków... choć ewolucja w wyborze pierścionka posuwa się coraz dalej , obecnie jestem za wariantami z linku z koroną z białego złota, bez kamieni bocznych , są tu 2 pierścionki do wybotu z 0,32 ct i 0,25 ct, różnica w cenie między jednym a drugim wynosi 900zł ...
jestok1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-18, 21:02   #17
bona_fide
Raczkowanie
 
Avatar bona_fide
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 262
Dot.: 2 pierścionki , który wybrać?

Dla mnie jedynym wymogiem co do pierścionka zaręczynowego było to, żeby nie był odstający Dla siebie brałabym nr 2 (z pierwszego postu), bo jest chyba mniej odstający i nie ma żadnych dziur w które mogłoby wchodzić wszystko - ale jestem skrajnie praktyczna
bona_fide jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-19, 09:26   #18
laiinka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 8
Dot.: 2 pierścionki , który wybrać?

Haha o nie, przepraszam, jeśli tak to odebrałeś! Ja dopiero się o czymś takim dowiedziałam #debil, więc wolałam się podzielić niż nie podzielić, zwłaszcza, że imponująca jest Twoja strategia poszukiwań. Też jestem za tym wyborem, a jeśli chodzi o wielkość kamienia - to już zadecyduj, na co pozwala Ci budżet. A najlepiej jeszcze raz przejdź się do salonu i je obejrzyj, nic nie da Ci lepszego obrazu niż zobaczenie obu na raz
laiinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-17, 15:18   #19
solll01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 191
Dot.: 2 pierścionki , który wybrać?

Te z aclari są piękne mnie się bardziej podoba ten z 6 zaczepami.

Sama mam pierścionek tej firmy i polecam zarówno firmę jak i biżuterię.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
solll01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-20, 19:32   #20
LoveWeddings
Daniel Tarka
 
Avatar LoveWeddings
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 42
Dot.: 2 pierścionki , który wybrać?

Bierz nr 2 i do dzieła!
__________________
sssss
LoveWeddings jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-12, 07:16   #21
SchwarzOhneZucker
Raczkowanie
 
Avatar SchwarzOhneZucker
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 116
Dot.: 2 pierścionki , który wybrać?

I na jaki pierścionek w końcu padł wybór?
SchwarzOhneZucker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-12, 23:38   #22
jestok1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 6
Dot.: 2 pierścionki , który wybrać?

chwilowo decyzja odroczona
jestok1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-13 00:38:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:50.