Dziwne upławy- mam się czym niepokoić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-03-24, 16:03   #1
Agnek
Wtajemniczenie
 
Avatar Agnek
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 2 329

Dziwne upławy- mam się czym niepokoić?


Hej od jakiegoś czasu zauważyłam dziwne objawy. Ostatni okres był z domieszką śluzu, który występował także dzień po okresie (z domieszką krwi) oraz z grudkami krwi. Normalny (płodny?) śluz pojawił się praktycznie zaraz po zakończeniu okresu. Po owulacji śluz występował w dalszym ciągu, raz było go więcej, raz mniej, gęsty lub rzadki, a czasami nie było go w ogóle. Miał żółte zabarwienie i kwaśny zapach. Teraz jestem dwa dni przed miesiączką. Wczoraj nadal były żółte upławy, dzisiaj są brązowe z niewielkimi grudkami. Boli mnie brzuch, więc wszystko wskazuje na to, że okres za niedługo się pojawi. Dodam, że nie współżyję. Dwa tygodnie temu byłam u ginekologa. Miałam zrobione USG przez powłoki brzuszne. Wszystko było w porządku. Lekarz nie podejrzewa infekcji, ponieważ na basen nie chodzę oraz nie współżyję. Nic też mnie nie swędzi ani piecze. Dopiero od niedawna zaczęłam obserwować śluz itp i nie wiem co jest normalne a co nie. Czy mam się czymś nie pokoić? Objawy mogą być związane z uregulowanie się cyklu? Od kilku miesięcy trwa 26/27 dni. Wcześniej wahał się pomiędzy 25 a 30 dniami. Pomóżcie

---------- Dopisano o 17:03 ---------- Poprzedni post napisano o 15:10 ----------

Teraz śluz jest zabarwiony krwią. Co się dzieje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Agnek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-24, 16:59   #2
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Dziwne upławy- mam się czym niepokoić?

Cytat:
Napisane przez Agnek Pokaż wiadomość
Hej od jakiegoś czasu zauważyłam dziwne objawy. Ostatni okres był z domieszką śluzu, który występował także dzień po okresie (z domieszką krwi) oraz z grudkami krwi. Normalny (płodny?) śluz pojawił się praktycznie zaraz po zakończeniu okresu. Po owulacji śluz występował w dalszym ciągu, raz było go więcej, raz mniej, gęsty lub rzadki, a czasami nie było go w ogóle. Miał żółte zabarwienie i kwaśny zapach. Teraz jestem dwa dni przed miesiączką. Wczoraj nadal były żółte upławy, dzisiaj są brązowe z niewielkimi grudkami. Boli mnie brzuch, więc wszystko wskazuje na to, że okres za niedługo się pojawi. Dodam, że nie współżyję. Dwa tygodnie temu byłam u ginekologa. Miałam zrobione USG przez powłoki brzuszne. Wszystko było w porządku. Lekarz nie podejrzewa infekcji, ponieważ na basen nie chodzę oraz nie współżyję. Nic też mnie nie swędzi ani piecze. Dopiero od niedawna zaczęłam obserwować śluz itp i nie wiem co jest normalne a co nie. Czy mam się czymś nie pokoić? Objawy mogą być związane z uregulowanie się cyklu? Od kilku miesięcy trwa 26/27 dni. Wcześniej wahał się pomiędzy 25 a 30 dniami. Pomóżcie

---------- Dopisano o 17:03 ---------- Poprzedni post napisano o 15:10 ----------

Teraz śluz jest zabarwiony krwią. Co się dzieje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To może być początek miesiączki.

To, co opisujesz wydaje się być normalne.

Jeśli lekarz nie zauważył jakiś nieprawidłowości, to powinno być ok. Jeśli masz dalej wątpliwości, to idź do innego lekarza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-31, 09:32   #3
Agnek
Wtajemniczenie
 
Avatar Agnek
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 2 329
Dot.: Dziwne upławy- mam się czym niepokoić?

Tak, był to początek miesiączki, bo dostałam na następny dzień. Teraz jestem po i mam brązowy śluz o nieprzyjemnym zapachu. Czy to też jest normalne? Ginekolog zrobił mi zwykłe usg, nie badał "od środka". Możliwe by było zrobienie badania przez odbyt, ale nie wiem czy jest sens skoro objawy mogą być prawidłowe..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Agnek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-31, 09:47   #4
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Dziwne upławy- mam się czym niepokoić?

Cytat:
Napisane przez Agnek Pokaż wiadomość
Tak, był to początek miesiączki, bo dostałam na następny dzień. Teraz jestem po i mam brązowy śluz o nieprzyjemnym zapachu. Czy to też jest normalne? Ginekolog zrobił mi zwykłe usg, nie badał "od środka". Możliwe by było zrobienie badania przez odbyt, ale nie wiem czy jest sens skoro objawy mogą być prawidłowe..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To może być koniec miesiączki. Lekarz w ogóle oglądał Twoje narządy intymne czy tylko zrobił usg?

Infekcja to przede wszystkim dużo lejącego przezroczystego śluzu lub taki biały o konsystencji sera. Skoro nic Cię nie piecze, ani nie swędzi i nie masz takich śluzów, to wszystko jest ok. Po prostu poczytaj trochę więcej na ten temat na jakiś wiarygodnych stronach www. Jak będziesz miała infekcje, to na pewno będziesz na 100% pewna, że to to .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-01, 20:12   #5
Agnek
Wtajemniczenie
 
Avatar Agnek
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 2 329
Dot.: Dziwne upławy- mam się czym niepokoić?

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
To może być koniec miesiączki. Lekarz w ogóle oglądał Twoje narządy intymne czy tylko zrobił usg?

Infekcja to przede wszystkim dużo lejącego przezroczystego śluzu lub taki biały o konsystencji sera. Skoro nic Cię nie piecze, ani nie swędzi i nie masz takich śluzów, to wszystko jest ok. Po prostu poczytaj trochę więcej na ten temat na jakiś wiarygodnych stronach www. Jak będziesz miała infekcje, to na pewno będziesz na 100% pewna, że to to .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Byłam u dwóch różnych (prywatnie!) i miałam robione samo usg. Bez żadnego badania ginekologicznego...

Panikuję chyba za bardzo. Teraz mam żółty/kremowy śluz i trochę boli mnie podbrzusze. Nie wiem czy to przez zbliżającą się owulacje (8 dzień cyklu). Naczytałam się o zapaleniu przydatków i już sobie wmawiam 😥

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Agnek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-01, 20:17   #6
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Dziwne upławy- mam się czym niepokoić?

Cytat:
Napisane przez Agnek Pokaż wiadomość
Byłam u dwóch różnych (prywatnie!) i miałam robione samo usg. Bez żadnego badania ginekologicznego...

Panikuję chyba za bardzo. Teraz mam żółty/kremowy śluz i trochę boli mnie podbrzusze. Nie wiem czy to przez zbliżającą się owulacje (8 dzień cyklu). Naczytałam się o zapaleniu przydatków i już sobie wmawiam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ewidentnie przesadzasz i szukasz objawów na siłę...

Śluz, który opisujesz, jest typowy dla dni niepłodnych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-05, 08:36   #7
rabru
Przyczajenie
 
Avatar rabru
 
Zarejestrowany: 2018-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 7
Dot.: Dziwne upławy- mam się czym niepokoić?

Spokojnie, czasem po prostu w ten sposob wszystko się "oczyswzcza". Skoro ginekolog robił tyle badań to nie masz cos ię martwić.
Pamiętaj też ze takei stresowanie się nic dobrego nie zrobi. Ja miałam 3 latat temu stwierdzoną nerwice natręctw bo obsesyjnie bałam się że jestem w ciązy i codziennie robiłam testy. A nie współżyłam. Być może tak reagujesz na stres, że szukasz sobie chorób itd. Spokojnie, nie ma co się nakreęcac, zaufaj lekarzom
rabru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-04-13, 09:06   #8
GabryskaK
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1
Dot.: Dziwne upławy- mam się czym niepokoić?

Po pierwsze - bez paniki. Póki nie masz innych, niepokojących objawów to wszystko powinno być okej, cykl rządzi się swoimi prawami. Upławy mogą być spowodowane stresem, hormonami, owulacją... opcji jest serio wiele i większośc z nich nie jest niepokojąca. Gdyby jednak okazało się iż są one czeste, że idzie za tym nieuzasadniony ból, czy inne dziwne akcje to po pierwsze: inny lekarz, a po drugie: testy na HPV. Niewiem jak jest teraz, ale jak ja X lat temu szłam do lekarza ginkologa to od razu mi mówił o konieczności testów, nawet profilaktycznie. Jakbyś chciała to poczytaj informacje o testach na HPV [link usunięty] i naprawdę skontaktuj się z innym lekarzem, na zasadzie kontroli i nowej diagnozy. Tak będzie najbezpieczniej. No i relax, take it easy, będzie dobrze!

Edytowane przez Adrianna_8
Czas edycji: 2018-04-13 o 09:11 Powód: Reklama
GabryskaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-13, 10:54   #9
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Dziwne upławy- mam się czym niepokoić?

A hormony badalas? Bo moze masz za niski progesteron w stosunku do estrogenu, stad przed i po miesiączce ten brązowy sluz, szczegolnie przed moze swiadczyc o niskim progesteronie.

Nie nakręcaj sie , bo wtedy to juz bedziesz wszystkie choroby zaraz widziec, bo kazdym kłuciu i czy innym śluzie

Jak bedzie Cie dalej cos niepokoic, to idź na badania

Bierzesz nieraz probiotyki, czy doustnie czy dopochwowo, moze to to jakies zaburzenia z mikroflorą?
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-20, 20:42   #10
Agnek
Wtajemniczenie
 
Avatar Agnek
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 2 329
Dot.: Dziwne upławy- mam się czym niepokoić?

Nie badałam nigdy hormonów, bo do niedawna wszystko było w porządku. W maju mam wizytę u lekarza to spytam o taką możliwość. Tym bardziej, że objawy powtarzają się znowu. Początek okresu i znowu był brązowy śluz a teraz śluz z krwią.

Nie biorę żadnych probiotyków. Używam jedynie płynu do higieny intymnej, który ma utrzymywać odpowiednie pH.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Agnek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-20 21:42:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:59.