Salon z aneksem - do dziewczyn z zacieciem aranżacyjnym - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-10, 15:15   #1
Amnesti
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 208

Salon z aneksem - do dziewczyn z zacieciem aranżacyjnym


Drogie Wizażanki, przede mną i mym mężem trudne zadanie wykończenia mieszkania. Sen z powiek spędza mi przede wszystkim salon z aneksem. Całe pomieszczenie nie jest duże, więc niezmiernie ważne jest dobre zaprojektowanie przestrzeni. Na planie mam przykładową aranżację. Zmiany jakie bym chciała wprowadzić to lekkie odcięcie kuchni od reszty więc myślę o mini barku (okna są tylko po jednej stronie więc wiadomo, że nie można bardzo jej zasłaniać). Nie bardzo widzi mi się stół na środku tak jak jest. Chciałabym, aby goście mogli sobie siedzieć w przy stole, gdy ja będę coś tam dokańczać w kuchni, aby nie było to wszystko aż tak otwarte. Dlatego głowię się nad rozstawieniem 3 głównych elementów czyli TV, kanapy z małym stolikiem kawowym i dużego stołu, aby było to z głową. Wejście do pomieszczenia jest po prawej, natomiast u dołu jest wyjście na balkon. Jakieś pomysły?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg salon z aneksem.jpg (66,9 KB, 172 załadowań)
Amnesti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-10, 20:31   #2
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Salon z aneksem - do dziewczyn z zacieciem aranżacyjnym

Ścianka działowa (nie koniecznie pod sam sufit) w miejscu końca zabudowy kuchennej (przy płycie gazowej) o długosci umożliwiającej zawieszenie na niej tv (postawienie rtv - to zajmuje więcej miejsca). Narożna kanapa lub inny wypoczynek w tym samym kącie co teraz. Stół tu gdzie teraz rtv (z możliwością wyciągnięcia na środek).
Można ewentualnie ażurową ściankę na wejściu do salonu, odgradzająca kuchnię od wejścia (taka na szer. płytek na rysunku).
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-10, 22:15   #3
95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 474
Dot.: Salon z aneksem - do dziewczyn z zacieciem aranżacyjnym

Cytat:
Napisane przez dorka1980 Pokaż wiadomość
Ścianka działowa (nie koniecznie pod sam sufit) w miejscu końca zabudowy kuchennej (przy płycie gazowej) o długosci umożliwiającej zawieszenie na niej tv (postawienie rtv - to zajmuje więcej miejsca). Narożna kanapa lub inny wypoczynek w tym samym kącie co teraz. Stół tu gdzie teraz rtv (z możliwością wyciągnięcia na środek).
Można ewentualnie ażurową ściankę na wejściu do salonu, odgradzająca kuchnię od wejścia (taka na szer. płytek na rysunku).
Raczej nie można tego zrobić, bo wyobraź sobie tv zaledwie 20-30 cm od źródła pary wodnej tworzącej się przy gotowaniu, moim zdaniem tv tego nie wytrzyma.
Jest to dobry pomysł pod warunkiem zamiany miejscami płyty grzejnej i lodówki- ja bym tak zrobiła, uzyskując wygodny blat roboczy między płytą a zlewem (nad zmywarką), którego teraz nie ma, bo jest tam pion zajmujący znaczną część miejsca na blat; w ogóle rozdzielanie w projektach kuchenki i zlewu pionem powoduje dużą niewygodę podczas gotowania. Oczywiście płyta oddzielona od wejścia wysoką ścianą- w obu wersjach jest na końcu ciągu roboczego (więc nie pogarsza się komfort korzystania z niej), ale bardziej oddalona od kanapy i naprzeciwko okna.

Edytowane przez 95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad
Czas edycji: 2015-03-10 o 22:20
95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-11, 20:25   #4
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Salon z aneksem - do dziewczyn z zacieciem aranżacyjnym

Zamiana płyty i lodówki to świetny pomysł!

Jednak nie rozumiem w czym telewizorowi przeszkadzałoby gotowanie za ścianą? Jak tam będzie ściana 2x2 (czy do samego sufitu) i okap nad kuchenką...
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-12, 19:32   #5
Amnesti
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 208
Dot.: Salon z aneksem - do dziewczyn z zacieciem aranżacyjnym

Ale po postawieniu ściany, trzeba by gotować wyłączni przy sztucznym świetle, bo zupełnie odcięte zostałoby światło słoneczne. Nie bardzo wyobrażam sobie robić kanapki rano w piękny letni dzień przy lampie.
Amnesti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-13, 10:44   #6
SOCKI
Zakorzenienie
 
Avatar SOCKI
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 3 567
Dot.: Salon z aneksem - do dziewczyn z zacieciem aranżacyjnym

Cytat:
Napisane przez Amnesti Pokaż wiadomość
Ale po postawieniu ściany, trzeba by gotować wyłączni przy sztucznym świetle, bo zupełnie odcięte zostałoby światło słoneczne. Nie bardzo wyobrażam sobie robić kanapki rano w piękny letni dzień przy lampie.

Przecież przy ściance byłaby tylko lodówka a cała przestrzeń robocza byłaby dokładnie na przeciwko okna, niczym nie zasłonięta, tak jak i teraz zresztą.
__________________
Wymiana książkowa, czyli porządki styczniowe

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post44413363
SOCKI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-13, 13:40   #7
Amnesti
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 208
Dot.: Salon z aneksem - do dziewczyn z zacieciem aranżacyjnym

Chodziło mi o ten pomysł z zawieszeniem TV
"Ścianka działowa (nie koniecznie pod sam sufit) w miejscu końca zabudowy kuchennej (przy płycie gazowej) o długosci umożliwiającej zawieszenie na niej tv (postawienie rtv - to zajmuje więcej miejsca). Narożna kanapa lub inny wypoczynek w tym samym kącie co teraz"

Ja myślałam jeszcze nad barkiem w tym miejscu i za nim kanapa, ale wtedy TV trzeba by zawiesić niemalże na oknie i takie oglądanie nie byłoby komfortowe więc chyba też odpada...
Ściankę obok lodówki biorę pod uwagę, ale nie wpływa ona na rozmieszczenie niczego innego.
Amnesti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-13, 13:54   #8
SOCKI
Zakorzenienie
 
Avatar SOCKI
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 3 567
Dot.: Salon z aneksem - do dziewczyn z zacieciem aranżacyjnym

Cytat:
Napisane przez Amnesti Pokaż wiadomość
Chodziło mi o ten pomysł z zawieszeniem TV
"Ścianka działowa (nie koniecznie pod sam sufit) w miejscu końca zabudowy kuchennej (przy płycie gazowej) o długosci umożliwiającej zawieszenie na niej tv (postawienie rtv - to zajmuje więcej miejsca). Narożna kanapa lub inny wypoczynek w tym samym kącie co teraz"

Ja myślałam jeszcze nad barkiem w tym miejscu i za nim kanapa, ale wtedy TV trzeba by zawiesić niemalże na oknie i takie oglądanie nie byłoby komfortowe więc chyba też odpada...
Ściankę obok lodówki biorę pod uwagę, ale nie wpływa ona na rozmieszczenie niczego innego.

Jeśli zamienisz miejscami lodówkę i kuchenkę, jak zaproponowały dziewczyny i zbudujesz ściankę działową tam gdzie potencjalnie kończyłaby się lodówka to spokojnie możesz powiesić na niej TV i nie stracisz światła w części roboczej, gdzie jest zlew, zmywarka, blat i byłaby kuchenka.
__________________
Wymiana książkowa, czyli porządki styczniowe

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post44413363
SOCKI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-14, 19:23   #9
Amnesti
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 208
Dot.: Salon z aneksem - do dziewczyn z zacieciem aranżacyjnym

Cytat:
Napisane przez SOCKI Pokaż wiadomość
Jeśli zamienisz miejscami lodówkę i kuchenkę, jak zaproponowały dziewczyny i zbudujesz ściankę działową tam gdzie potencjalnie kończyłaby się lodówka to spokojnie możesz powiesić na niej TV i nie stracisz światła w części roboczej, gdzie jest zlew, zmywarka, blat i byłaby kuchenka.
Ach teraz rozumiem. Dziękuję dziewczyny za wszystkie pomysły! Teraz je sobie rozrysuję i zdecydujemy coś
Amnesti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-15, 18:02   #10
95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 474
Dot.: Salon z aneksem - do dziewczyn z zacieciem aranżacyjnym

Cytat:
Napisane przez dorka1980 Pokaż wiadomość
Zamiana płyty i lodówki to świetny pomysł!

Jednak nie rozumiem w czym telewizorowi przeszkadzałoby gotowanie za ścianą? Jak tam będzie ściana 2x2 (czy do samego sufitu) i okap nad kuchenką...
O to mi chodziło, co napisałaś :

Cytat:
Napisane przez dorka1980 Pokaż wiadomość
Ścianka działowa (nie koniecznie pod sam sufit) w miejscu końca zabudowy kuchennej (przy płycie gazowej) o długosci umożliwiającej zawieszenie na niej tv (postawienie rtv - to zajmuje więcej miejsca). Narożna kanapa lub inny wypoczynek w tym samym kącie co teraz. Stół tu gdzie teraz rtv (z możliwością wyciągnięcia na środek).
Można ewentualnie ażurową ściankę na wejściu do salonu, odgradzająca kuchnię od wejścia (taka na szer. płytek na rysunku).
Przy kuchni w miejscu jak na planie konieczna byłaby pełna ściana, co z kolei nie pasuje autorce wątku, jak niżej:

Cytat:
Napisane przez Amnesti Pokaż wiadomość
Ale po postawieniu ściany, trzeba by gotować wyłączni przy sztucznym świetle, bo zupełnie odcięte zostałoby światło słoneczne. Nie bardzo wyobrażam sobie robić kanapki rano w piękny letni dzień przy lampie.
Cytat:
Napisane przez Amnesti Pokaż wiadomość
Chodziło mi o ten pomysł z zawieszeniem TV
"Ścianka działowa (nie koniecznie pod sam sufit) w miejscu końca zabudowy kuchennej (przy płycie gazowej) o długosci umożliwiającej zawieszenie na niej tv (postawienie rtv - to zajmuje więcej miejsca). Narożna kanapa lub inny wypoczynek w tym samym kącie co teraz"

Ja myślałam jeszcze nad barkiem w tym miejscu i za nim kanapa, ale wtedy TV trzeba by zawiesić niemalże na oknie i takie oglądanie nie byłoby komfortowe więc chyba też odpada...
Ściankę obok lodówki biorę pod uwagę, ale nie wpływa ona na rozmieszczenie niczego innego.
Cytat:
Napisane przez Amnesti Pokaż wiadomość
Ach teraz rozumiem. Dziękuję dziewczyny za wszystkie pomysły! Teraz je sobie rozrysuję i zdecydujemy coś
Barek mógłby być na granicy obecnej kuchni, jeśli stół trafi pod ścianę tam, gdzie tv (+ zamiana kuchenki z lodówką, oddzielenie lodówki dłuższą ścianą i z jej drugiej strony powieszenie tv, ścianka przy wejściu osłaniająca kuchenką ze względu bezpieczeństwa).
Weź pod uwagę, że pokój od wschodu/lekko południowego wschodu (czyli słońce tylko rano) i masz ciąg roboczy kilka m od okna (i tak będzie tam dość ciemno, w dodatku stojąc tyłem do okna), więc barek, przy którym mogłabyś coś robić stojąc przodem do okna jest lepszym rozwiązaniem.
Ja mam kuchnię od podobnej strony i okno w odległości ok. 1.5 m, do którego stoję bokiem (blat roboczy)/tyłem (zlew w ciągu naprzeciw okna) i naprawdę już po południu robi się dość ciemno (ale dla mnie priorytetem była chłodna kuchnia po południu, bo wtedy spędzam tam czas)-więc warto przemyśleć dobre oświetlenie kuchennego aneksu.

Jeszcze jeden szczegół- czy lodówka po drugiej stronie ścianki z tv nie będzie zakłócać oglądania (hałas), ale para wodna z gotowania (gdyby za ścianką była płyta grzewcza) jest chyba bardziej niekorzystna, bo wiem, że mimo okapu/wyciągu wilgotność powietrza w pobliżu kuchenki jest b. duża.

Edytowane przez 95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad
Czas edycji: 2015-03-15 o 18:03
95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 09:56   #11
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Salon z aneksem - do dziewczyn z zacieciem aranżacyjnym

berry40 - autorka nie do końca zrozumiała moja wizje, co wytłumaczyła dokładniej SOCKI. Autorka chyba zrozumiała, że całą część kuchenną ma odgrodzić ścianką, a mi chodziło tylko o kawałek.

Nawet pełna ściana o szer 150cm nie zasłoni całego światła a będzie dobrym miejscem na tv.

Lodówki nie hałasują tak bardzo by zakłócać oglądanie tv a para wodna z gotowania unosi się i osadza co najwyżej na suficie. Nie opada na drugą stronę ściany/pomieszczenia. Tv musiałby wisieć bezpośrednio nad płytą, żeby coś mu zaszkodziło. Ludzie mają radia, tv i inne sprzęty elektroniczne w kuchni... ale każdy ma inną wizję delikatności elektroniki.
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-17, 07:49   #12
95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 474
Dot.: Salon z aneksem - do dziewczyn z zacieciem aranżacyjnym

dorka1980

Chodziło mi o to samo, tylko myślałam, że piszesz o niepełnej ścianie w pionie, nie w poziomie.

W kwestii poziomu wilgotności w kuchni, to zależy, ile się gotuje, u mnie jest wyciąg, nie pochłaniacz a i tak przy gotowaniu na 3 palnikach muszę rozszczelniać okno (zaparowane), bo mam małą oddzielną kuchnię- 8 m; myślę że tv w dużej, albo otwartej kuchni ma większą szansę na przetrwanie
Pomijając tę kwestię zamieniłabym miejscami lodówkę z kuchenką, bo powstanie wygodniejszy blat roboczy w miejscu nad zmywarką, niż ten w miejscu przy pionie wentylacyjnym.

Edytowane przez 95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad
Czas edycji: 2015-03-17 o 07:57
95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-28, 09:15   #13
bulldog
Przyczajenie
 
Avatar bulldog
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 21
Dot.: Salon z aneksem - do dziewczyn z zacieciem aranżacyjnym

Dziewczyny a może macie jakiś pomysł na ten salon? Bardzo mi zależy na stole jadalnianym dla 4 os i dużej sofie/narożniku.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kuchnia salon.jpg (28,0 KB, 16 załadowań)
bulldog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-28, 10:45   #14
ZbyszekClo
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 35
Dot.: Salon z aneksem - do dziewczyn z zacieciem aranżacyjnym

Rogówka w górnym prawym rogu, tv w dolnym prawym a komoda po lewej stronie balkonu.
ZbyszekClo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-28 10:45:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:44.