Okres=zlepek błon!CZEMU?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-10, 12:21   #1
Balbinka85
Raczkowanie
 
Avatar Balbinka85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 113

Okres=zlepek błon!CZEMU??


Cos strasznego przezylam przed chwilka wiec pisze bo szukam od Was pomocy.Wzielam pierwsze opakowanie tabletek anty,w poniedziałek ostatnia.Dzis jest piątek.Przed chwila dostalam okres!Ale jaki?Momentalnie moj organizm wydalil zlepek blon<o konsystencji gestej galarety>razem z krwia.Te blony byly tak duze ze czulam jak je wydalam.Najgorsze bylo to ze nie bylam w tym czasie w domu.Kiedy tylko wbieglam i weszlam do toalety..to samo.Ze szklanka krwi i te blony..Dodam ze kiedy wzielam pierwsza tabletke w pierwszy dzien cyklu okres mi sie skonczyl i przez 21 dni mialam tylko sporadycznie ciemne plameinie.Lekarka przepisalal mi tabsy bo mam bolesne i obfite miesiaczki..Czy to co sie teraz stalo powinnam skonsultowac z lekarzem?Moze któras z Was przezyla cos podobnego?POmocy!
Balbinka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-10, 12:49   #2
Gosiaczek1975
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 70
Dot.: Okres=zlepek błon!CZEMU??

tez mialam takie miesiaczki ze wyplywaly ze mnie grudy galaretek....ale nie bralam zadnych tabletek...U mnie bylo to przyczyna miesniaka ktory byl w srodku macicy...po usunieciu jego miesiaczki byly takie minimalne ze az bylam w szoku....a wczesniej..eh...jak stanelam to jak z kranu eh
nie masz czasem miesniaka jakiegos cooo??
Gosiaczek1975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-10, 14:08   #3
Soncia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 402
GG do Soncia
Dot.: Okres=zlepek błon!CZEMU??

Mysle ze powinnas isc do lekarza... i to jak najszybciej. niech Ci zrobi USG, zeby wykluczyc miesniaki.
powodzenia i pozdrawiam
Soncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-10, 15:43   #4
Gosiaczek1975
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 70
Dot.: Okres=zlepek błon!CZEMU??

Soncia ma racje...koniecznie idz do lekarza
__________________
Gosiaczek1975
http://ubrankadzieciece.szipszop.pl/tickers/2434.gif
Gosiaczek1975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-10, 16:47   #5
Balbinka85
Raczkowanie
 
Avatar Balbinka85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 113
Dot.: Okres=zlepek błon!CZEMU??

Dziewczyny,robilam USG miesiac temu przed przepisaniem mi tabletek przez lekarke i wszystko wyszlo w porzadku.
Balbinka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-10, 17:20   #6
Gosiaczek1975
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 70
Dot.: Okres=zlepek błon!CZEMU??

jesli w usg nic nie wyszlo to moze to jakas inna przyczyna....koniecznie idz do lekarza...
__________________
Gosiaczek1975
http://ubrankadzieciece.szipszop.pl/tickers/2434.gif
Gosiaczek1975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-10, 18:30   #7
Intuicja
Raczkowanie
 
Avatar Intuicja
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 334
Dot.: Okres=zlepek błon!CZEMU??

Cytat:
Napisane przez Balbinka85
Cos strasznego przezylam przed chwilka wiec pisze bo szukam od Was pomocy.Wzielam pierwsze opakowanie tabletek anty,w poniedziałek ostatnia.Dzis jest piątek.Przed chwila dostalam okres!Ale jaki?Momentalnie moj organizm wydalil zlepek blon<o konsystencji gestej galarety>razem z krwia.Te blony byly tak duze ze czulam jak je wydalam.Najgorsze bylo to ze nie bylam w tym czasie w domu.Kiedy tylko wbieglam i weszlam do toalety..to samo.Ze szklanka krwi i te blony..Dodam ze kiedy wzielam pierwsza tabletke w pierwszy dzien cyklu okres mi sie skonczyl i przez 21 dni mialam tylko sporadycznie ciemne plameinie.Lekarka przepisalal mi tabsy bo mam bolesne i obfite miesiaczki..Czy to co sie teraz stalo powinnam skonsultowac z lekarzem?Moze któras z Was przezyla cos podobnego?POmocy!
Moim zdaniem , jest to reakcja na pigulki, zwlaszcza, ze twoje okresy byly dotychczas obfite, w taki sposob moze objawiac sie redukcja obfitosci miesiaczki, ktora bedzie normowac sie z kazdym cyklem, a ilosc miesiaczki bedzie sie zmiejszac.
Dla wlasnego spokoju i bezpieczenstwa, udaj sie do swojej lekarki, rozwieje obawy.
__________________
Intuicja-najwartościowsze źródło poznania
Intuicja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-10, 19:26   #8
wisienk@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: k@rtonik
Wiadomości: 69
Dot.: Okres=zlepek błon!CZEMU??

ja tez mam takie galaretki, wczesniej mialam same strzepy.przeczytalam ze miesiaczka -krew nie powinna miec zadnych strzepow.stwierdzilam ze to normalne.ale przeczytalam przed chwila o miesniaku na jednej ze stron www.
wisienk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-11, 18:15   #9
emurulez77
Zadomowienie
 
Avatar emurulez77
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 598
Wyślij wiadomość przez ICQ do emurulez77 GG do emurulez77 Wyślij wiadomość przez Yahoo do emurulez77
Dot.: Okres=zlepek błon!CZEMU??

Cytat:
Napisane przez wisienk@
ja tez mam takie galaretki, wczesniej mialam same strzepy.przeczytalam ze miesiaczka -krew nie powinna miec zadnych strzepow.stwierdzilam ze to normalne.ale przeczytalam przed chwila o miesniaku na jednej ze stron www.
?? aby na pewno?? przeciez wraz z krwia miesiaczkowa wydalana jest rowniez blona sluzowa, ktora spulchniona i ukrwiona przygotowana byla na przyjecie zaplodnionego jajeczka, jezeli jednak do zaplodnienia nie doszla, dochodzi do jej zluszczenia.. i tak oto "powstaje" okres...
emurulez77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-12, 16:30   #10
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: Okres=zlepek błon!CZEMU??

Cytat:
Napisane przez emurulez77
?? aby na pewno?? przeciez wraz z krwia miesiaczkowa wydalana jest rowniez blona sluzowa, ktora spulchniona i ukrwiona przygotowana byla na przyjecie zaplodnionego jajeczka, jezeli jednak do zaplodnienia nie doszla, dochodzi do jej zluszczenia.. i tak oto "powstaje" okres...
zgadzam się
sorki ale w necie można znaleść różne bzdury- radzę kożystać z książek a nie ze stron www <ewentualnie sprawdzonych ze stron, porównywać wiadomości, a nie "straszyć Mikołajem">

i jeszcze jedno: mechanizm działania większości tabletek antykoncepcyjnych jest taki ze hamują owulację i stymulują produkcje gęstego galaretowarego śluzu który ma stanowić barierę dla plemników (chyba wszyjce macicy- ale na 100% pewna nie jestem). no i w czasie 7 dniowej przerwy gdy ma nastąpić krwawienie ten zagęszczony sluz też nas "uchodzi". tak bym to tłumaczyła.
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:43.