Przerwa w braniu tabletek-trądzik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-04, 19:58   #1
Anita 105
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 286
Unhappy

Przerwa w braniu tabletek-trądzik


Czesc. Chciałabym się poradzić Was, bo być może któraś miała kiedyś taką sytuację. Mianowicie jakoś koło grudnia tamtego roku odstawiłam tabletki na około 5 miesięcy w celu zrobienia przerwy, ponieważ tabletki brałam już kilka ładnych lat. Na początku wszystko było ok, ale po jakimś czasie pojawił mi się straszny trądzik i to nie tylko na buzi, ale i dekolcie, plecach. Poczytałam trochę w internecie i dowiedziałam się, że to niestety skutek zażywania hormonów, pomyslałam ok, na pewno minie. Byłam u ginekologa po własnie 5 miesiacach, ponieważ chciałam wrócić do tabletek, bo jeszcze dzieci nie planuje I Pani ginekolog zauważyla, że moja cera znacznie się pogorszyła i zaproponowała mi jakieś nowe tabletki Madinette, które miały dodatkowo polepszyc stan cery i włosów. Powiedziała mi, że poprawy jakiejś małej można się spodziewaćod ok.drugigo opakowania i ogólnie z opkaowania na opakowanie powinno być coraz lepiej. A ja skończyłam już trzecie opakowanie, zaczynam brać czwarte i powiem szczerze, że poprawy nie ma żadnej wręcz przeciwnie jest coraz gorzej. Moja twarz jest zasypana pryszczami, na które nic nie działa. Dodatkowo plamienia, których nie mialam przy wczesniejszych tabletkach. Plecy to też masakra..A najgorsze, że jest lato, upały i muszę jakoś to maskowac, więc topy z odkrytymi plecami , lekki makijaż odpada;/ Już zastanawiałam się czy nie wrócić do moich starych tabletek, które brałam przed przerwą, bo może te mi nie służą, mimo ze mają poprawiać stan cery.. A może poczekać cierpliwie, aż w koncu się wszytsko unormuje...
Może któraś z Was miała podobny problem, albo brała te tabletki i może mi coś więcej na ten temat powiedzieć.
__________________


Zawsze trzeba wiedzieć, kiedy kończy się jakiś etap w życiu. Jeśli uparcie chcemy w nim trwać dłużej niż to konieczne, tracimy radość i sens tego, co przed nami
.


— Paulo Coelho
Anita 105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-04, 23:17   #2
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Przerwa w braniu tabletek-trądzik

Mam podobnie przerwa w tabletkach z celu wykonania badań i na twarzy pojawił się trądzik, wróciłam do starych tabletek i po pół roku nadal nie jest lepiej maści od dermatologa też nic nie dają.
Po ślubie mam zamiar je zmienić, teraz wolę nie ryzykować nowymi skutkami ubocznymi.
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-05 00:17:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:05.