Okres - jak zabezpieczyć ubranie? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-26, 10:08   #31
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Okres - jak zabezpieczyć ubranie?

Cytat:
Napisane przez Coquellie Pokaż wiadomość
Pff, ja używam tamponów od mniej więcej dwóch lat, co miesiąc każdego dnia i w nocy, jestem zadowolona i zdrowa, noszę każde ubrania na które mam ochotę.
Pfff, byc może do czasu 2 lata to bardzo krótko.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-26, 10:41   #32
candy111
Zakorzenienie
 
Avatar candy111
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Ziemia :)
Wiadomości: 4 171
Dot.: Okres - jak zabezpieczyć ubranie?

|Ja od poczatku miesiaca zaczynam praktyki w szpitalu co się z tym wiąże białe spodnie musze nosić codziennie i jakoś nie wyobrażam sobie jak to bedzie. Podwójne majtki odpadają, duże podpaski też. A do tamponów jakoś się nie mogę przełamać bo mi zawsze niewygodnie(pewnie nie potrafie ich odpowiednio "włożyć")
candy111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-26, 11:05   #33
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Okres - jak zabezpieczyć ubranie?

Cytat:
Napisane przez candy111 Pokaż wiadomość
|A do tamponów jakoś się nie mogę przełamać bo mi zawsze niewygodnie(pewnie nie potrafie ich odpowiednio "włożyć")
Wygląda na to, że za płytko wkładasz.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-26, 11:50   #34
Pachnąca_trawą
Zadomowienie
 
Avatar Pachnąca_trawą
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 235
Dot.: Okres - jak zabezpieczyć ubranie?

Cytat:
Napisane przez candy111 Pokaż wiadomość
|Ja od poczatku miesiaca zaczynam praktyki w szpitalu co się z tym wiąże białe spodnie musze nosić codziennie i jakoś nie wyobrażam sobie jak to bedzie. Podwójne majtki odpadają, duże podpaski też. A do tamponów jakoś się nie mogę przełamać bo mi zawsze niewygodnie(pewnie nie potrafie ich odpowiednio "włożyć")
Boże kochana to jest jakiś koszmar te białe portki, ja ze swoimi trzema kroplami przez 2 dni bym się czuła niekomfortowo, a co dopiero z normalnym okresem.
przełam się co do tamponów, zacznij od mini
__________________
Wild child.
Pachnąca_trawą jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-26, 12:06   #35
gda
Zakorzenienie
 
Avatar gda
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 498
Dot.: Okres - jak zabezpieczyć ubranie?

To ja kiedyś (przed tamponami) na noc robiłam sobie własnoręcznie podpaski z ligniny i waty

Brałam kilka warstw ligniny układałam duuuużo waty i zawijałam w taką wielką szeroką podpaskę - nic nie przeciekało Za to wyglądało idiotycznie


Weźcie pod uwagę wiek autorki (jeśli 99 to rok urodzenia). Ja w jej wieku jeszcze nie używałam tamponów, dopiero jak miałam 14 lat, to się odważyłam (oczywiście tylko te mini, które prawie w ogóle nie zabezpieczają...). Teraz używam o.b. super plus + podpaska/wkładka i jestem spokojna
gda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 16:10   #36
Mikaika
Przyczajenie
 
Avatar Mikaika
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3
Dot.: Okres - jak zabezpieczyć ubranie?

Mi od czasu do czasu też zadrzy się obfity okres Do szkoły wtedy ubieram ciemne spodnie i tunike bądź długi sweterek. Nosze zawsze do szkoły podpaski na noc Lecz jak widze to nie jestem jedyna Do szkolenej łazienki nie lubie chodzić, wiadomo brud itp. ale czasem trzeba Kiedyś były podobno z Bell takie niby pieluszki lecz podobno kobiety używały je jako podpaski po porodzie. Teraz już ich nigdzie nie widze a wtedy gdy widziałm jeszcze nie potrzebowałam. Do tamponów też przekonać się nie moge ale mam dopiero 14 lat (No a miesiączke od 11 roku życia )
Czasem zakładam 2 pare majtek i na nią też majtki, tak dla pewnosci
W nocy nie mam takiego problemu gorzej gdy wstane Ale tak czy siak mam czerwone prześcieradło

Szkoda, że nie możemy tak jak kobiety z dzikich plemion w "te dni" zostać w swoim domu i odpoczywać. Ehh no trudno
Mikaika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-07, 16:11   #37
mimi2609
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2
Dot.: Okres - jak zabezpieczyć ubranie?

Ja zaczęłam nową pracę. Dzisiaj usiadłam na krześle obrotowym koleżanki (było niebieskie) wstaje a tam duża plama. Koleżanka oczywiście widziała. Poszłam do łazienki wzięłam gąbkę z płynem do naczyń i sprałam plamę ale teraz boję się, że plama i tak zostanie. Nie mogę przestać o tym myśleć.
Myślicie, że plama zejdzie i nie będzie śladu?
mimi2609 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-07, 16:35   #38
anne_mary
Rozeznanie
 
Avatar anne_mary
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 836
Dot.: Okres - jak zabezpieczyć ubranie?

Cytat:
Napisane przez gda Pokaż wiadomość
To ja kiedyś (przed tamponami) na noc robiłam sobie własnoręcznie podpaski z ligniny i waty

Brałam kilka warstw ligniny układałam duuuużo waty i zawijałam w taką wielką szeroką podpaskę - nic nie przeciekało Za to wyglądało idiotycznie


Weźcie pod uwagę wiek autorki (jeśli 99 to rok urodzenia). Ja w jej wieku jeszcze nie używałam tamponów, dopiero jak miałam 14 lat, to się odważyłam (oczywiście tylko te mini, które prawie w ogóle nie zabezpieczają...). Teraz używam o.b. super plus + podpaska/wkładka i jestem spokojna
Ja tam nie mam moze obfitego okresu, no ale nie odnioslam wrazenia, ze mini nie zabezpieczaja :P
tamponow zaczelam uzywac w wieku 13 lat i nie wyobrazam sobie okresu bez nich

Polecam to co wszystkie dziewczyny wyzej tampon to dobre rozwiazanie, no i dodatkowo podpaska
__________________
positive energy
positive results









anne_mary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-07, 18:06   #39
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Okres - jak zabezpieczyć ubranie?

Cytat:
Napisane przez mimi2609 Pokaż wiadomość
Ja zaczęłam nową pracę. Dzisiaj usiadłam na krześle obrotowym koleżanki (było niebieskie) wstaje a tam duża plama. Koleżanka oczywiście widziała. Poszłam do łazienki wzięłam gąbkę z płynem do naczyń i sprałam plamę ale teraz boję się, że plama i tak zostanie. Nie mogę przestać o tym myśleć.
Myślicie, że plama zejdzie i nie będzie śladu?
może jak będziesz szła do pracy kup vanisz do prania tapicerki i wypierz jeszcze raz krzesło
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-07, 18:42   #40
mimi2609
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2
Dot.: Okres - jak zabezpieczyć ubranie?

Cytat:
Napisane przez Gosiaczek1969 Pokaż wiadomość
może jak będziesz szła do pracy kup vanisz do prania tapicerki i wypierz jeszcze raz krzesło
Problem w tym, że pokoje są zamykane na klucz a ja nie bardzo mogę wziąć ot tak sobie kluczy poza tym do pracy idziemy dopiero 12.11 więc już dawno będzie zaschnięte
mimi2609 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-07, 19:57   #41
trulka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1
Dot.: Okres - jak zabezpieczyć ubranie?

Cytat:
Napisane przez maja_99 Pokaż wiadomość
Mam bardzo obfity okres. Gdy jestem w szkole boję się, że zakrwawię również ubranie. W nocy tak samo. Jak mogę się przed tym uchronić?

A moze sprobuj kubeczka menstruacyjnego? Info co to jest itd mozesz sobie wygooglowac. Sama uzywam i bardzo sobie chwale, bo pomiesci naprawde duzo, poza tym jest wygodny i jesli bedziesz pamietac o czestym oproznianiu (w przypadku obfitych krwawien) to miesiaczka przestanie byc utrapieniem. Moze z tamponem bylo by wygodniej z tego wzgledu, ze nie musisz sie bawic z myciem, a jedynie zuzyty wytzucasz, a zakladasz nowy, to wg mnie lepiej uzywac kubeczka+cienka wkladka, zamiast tampon+podpaska.
Przepraszam, za brak polskich znakow, ale pisze z tel. Mam nadzieje, ze jedt w miare czytelne


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
trulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-07, 22:29   #42
ricca166
Wtajemniczenie
 
Avatar ricca166
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 430
Dot.: Okres - jak zabezpieczyć ubranie?

Znam ten ból.Zawsze 1-2 dnia zalewam piżamę lub ciuchy. Na pewno ciemne spodnie, na których plamy się nie odznaczają. Na zimowe dni z naprawdę obfitym okresem zawsze dopasowane majtki i rajstopy, natomiast na lato na zwykłe majtki z podpaską bokserki.
ricca166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-24, 00:27   #43
Madzia1910
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 1
Dot.: Okres - jak zabezpieczyć ubranie?

Co myślicie o 2 albo 3 podpaskach na noc ?
Madzia1910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-24, 07:41   #44
Shar14
Zadomowienie
 
Avatar Shar14
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 1 567
Dot.: Okres - jak zabezpieczyć ubranie?

Nie sprawdzą się moim zadaniem. Polecam tampon/kubeczek, podpaskę na noc plus bieliznę menstruacyjną. Dla mnie to odkrycie życia. Nawet jak coś wycieknie to nie dostanie się do ubrań. Tylko używam jej jako dodatkowe zabezpieczenie, jakoś nie mam odwagi spróbować samodzielnie.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka
__________________
Niemożliwe jest tylko to, co sami takim uczynimy...

Edytowane przez Shar14
Czas edycji: 2021-03-24 o 07:47
Shar14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-24, 10:10   #45
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Okres - jak zabezpieczyć ubranie?

Cytat:
Napisane przez candy111 Pokaż wiadomość
|Ja od poczatku miesiaca zaczynam praktyki w szpitalu co się z tym wiąże białe spodnie musze nosić codziennie i jakoś nie wyobrażam sobie jak to bedzie. Podwójne majtki odpadają, duże podpaski też. A do tamponów jakoś się nie mogę przełamać bo mi zawsze niewygodnie(pewnie nie potrafie ich odpowiednio "włożyć")
Cytat:
Napisane przez Shar14 Pokaż wiadomość
Nie sprawdzą się moim zadaniem. Polecam tampon/kubeczek, podpaskę na noc plus bieliznę menstruacyjną. Dla mnie to odkrycie życia. Nawet jak coś wycieknie to nie dostanie się do ubrań. Tylko używam jej jako dodatkowe zabezpieczenie, jakoś nie mam odwagi spróbować samodzielnie.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka
kubeczek menstruacyjny to dobry pomysl.
albo tampon + podpaska
Antykoncepcja hormonalna pomoze z obfitymi okresami.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-24, 11:45   #46
Overcooked
Wtajemniczenie
 
Avatar Overcooked
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 2 508
Dot.: Okres - jak zabezpieczyć ubranie?

Jak dziewczyny już pisały tampon+podpaska najdłuższa jak się da, najchłonniejsza i ze skrzydełkami, czarne spodnie dla spokoju ducha+piżama której nie szkoda w razie co też dla komfortu.


Od siebie dodam że na nocne przeciekanie z tyłu podpaski (nawet długą podpaską) spowodowane wykręcaniem się w dziwne pozycje podczas snu (jak jeszcze nie używałam tamponów) najlepiej działały tak dobrane majtki, żeby przed pójściem spać można było je dokładnie wcisnąć między pośladki i się tam trzymały, a krew nie miała szansy dziwnie pocieknąć. Plus od razu po pionizacji do łazienki chwilę posiedzieć, bo inaczej przy krzątaniu się nagle grawitacja zadziała i niemal czuje się chluśnięcie większej porcji na raz.
No i rozważenie antykoncepcji hormonalnej bo wtedy krwawienia mniejsze i komfort psychiczny braku ryzyka bycia zaskoczoną przez okres.
Overcooked jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-24, 14:32   #47
krycha_krycha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 112
Dot.: Okres - jak zabezpieczyć ubranie?

Zainteresuj się kubeczkami menstruacyjnymi. Kubeczek jest chyba najpewniejszy i najwygodniejszy, jedynie wyjmowanie go i opróżnianie jest kłopotliwe, ale nawet przy obfitych miesiączkach możesz to robić dwa razy dziennie.

Ostatnio tymczasowo wróciłam do tamponów (bo miałam zapas przed kupnem kubeczka i chcę zużyć po prostu) i jeny, nawet przy mało obfitym okresie to kłopotliwe. A przy kubeczku ustawiam sobie przypomnienie na 9 i 12, a przez resztę dnia zapominam, że mam okres.

Jedyne co to faktycznie przy bardzo obfitym krwawieniu dobrze zabezpieczyć bieliznę wkładką albo nosić czarną, bo przy zmianie kubeczka trochę wydzieliny zostaje na ściankach pochwy i jak spłynie to brudzi. Można to pomylić z przeciekaniem kubeczka, więc pamiętaj, by nie panikować

Edytowane przez krycha_krycha
Czas edycji: 2021-03-24 o 14:34
krycha_krycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-24, 16:44   #48
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: Okres - jak zabezpieczyć ubranie?

Używam podpasek tylko w nocy. Biorę 2 duże Bella maxi ze skrzydełkami. Przyklejam je tak, by 1 sięgała jak najwyżej z tyłu, a na nią na zakładkę kleję tak, by było jak najwyżej z przodu. W ciągu dnia tampony, które zmieniam co jakieś 1,5 godziny. Zresztą jak widzę po podtarciu się, że pojawia się krew, z miejsca zmieniam.
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-24, 19:40   #49
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Okres - jak zabezpieczyć ubranie?

Cytat:
Napisane przez Madzia1910 Pokaż wiadomość
Co myślicie o 2 albo 3 podpaskach na noc ?
Są specjalne podpaski na noc. Dłuższe. Lepiej tak niż 2-3 zwykłe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-24, 23:53   #50
ManillaLatte
Rozeznanie
 
Avatar ManillaLatte
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 727
Dot.: Okres - jak zabezpieczyć ubranie?

Ja zwykle w trakcie obfitych dni wkładam tampon i do tego podpaska. Na noc tylko długa podpaska, taka specjalnie na noc i do tego zwykle zakładam dwie pary majtek - najlepiej bawełniane i jak najbardziej przylegające (obcisłe, tak na granicy komfortu), wtedy mam wrażenie, ze wszystko dobrze przylega. A i tak czasem budzę się w nocy sama żeby iść do łazienki sprawdzić czy wszystko gra.


Sent from my iPhone using Tapatalk
ManillaLatte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-25, 00:18   #51
Harmonia_95
Raczkowanie
 
Avatar Harmonia_95
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 317
Dot.: Okres - jak zabezpieczyć ubranie?

ja bym kupiła podpaski na noc i założyła jakieś fajne, trzymające wszystko majty. jak masz problem z tamponami, to możesz wypróbować z aplikatorem. u mnie się sprawdzają.
__________________
Jeśli dojdziesz do ładu z własnym wnętrzem, wówczas to, co zewnętrzne, samo się ułoży. Rzeczywistość pierwotna tkwi wewnątrz, a zewnętrzna jest wobec niej wtórna.

Eckhart Tolle
Harmonia_95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-25, 07:30   #52
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Okres - jak zabezpieczyć ubranie?

Cytat:
Napisane przez Madzia1910 Pokaż wiadomość
Co myślicie o 2 albo 3 podpaskach na noc ?
zastanawiam się czy te 2-3 podpaski naraz w majtkach czy inaczej. Jesli naraz, to jak je umieścić?
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-26, 22:42   #53
Ilfirin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 104
Dot.: Okres - jak zabezpieczyć ubranie?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;26520642]ALe nierealne, by tampon i podpaska nocą przeciekły wydaje mi się, że podpaska jak najbardziej chłonna, a więc raczej nie ultracienka, spokojnie da radę.[/QUOTE]

REALNE. Uwierz, że tak.
Ilfirin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-26 23:42:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:42.