elektrostymulacja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-07, 11:06   #1
mojave
Raczkowanie
 
Avatar mojave
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 114
Question

elektrostymulacja


Po ciąży mam "flakowaty " brzuch, nie bardzo mam czas ćwiczyć (wiem, wiem, powinnam), ale dziecko, praca więc czasu nie starcza. A nawet gdyby starczalo to ochoty jakos za bardzo nie mam. No i ostatnio wpadla mi w ręce reklama gabinetu gdzie robia elektrostymulację - na ulotce same zachwyty.
Więc mam pytanie do fachowca - czy to dziala, pomaga, nie szkodzi? jakich efektow moge sie spodziewać? Chodzi mi o splaszczenie i ujędrnienie brzucha.
mojave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 12:50   #2
massagethai
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 160
GG do massagethai
elektrostymulacja masaz warszawa

jesli masz czas, motywacje i pieniadze, zeby isc do gabinetu na elektrostymulacje - to rownie dobrze mozesz robic cwiczenia w domu (nie musisz tracic czasu na dojazdy, czekac w kolejkach czy spieszyc sie na zabieg) i nie musisz placic grosza (dobre, profesjonalne elektrostymulatory dla sportowcow czy rekonwalescentow z dziesiatkami elektrod to 50-100zl/h).

elektrostymulatory sa stosowane po kontuzji, zeby utrzymac mase miesni a nie obciazyc stawow czy zrastajacych sie kosci albo u pacjentow zupelnie uziemnionych na lozku - i traktowane sa raczej jako koniecznosc niz wybor.

cwiczenia nie tylko zbuduja miesnie, ale wzmocnia serce, rozszerza pluca, przyspiesza przeplyw chlonki, zniweluja szkodliwe dzialanie na organizm hormonow stresu i poprawia samopoczucie. Nigdy nie uzywalem elektrostymulacji, ale moge przypuszczac, ze nie jest to przyjemnosc i stresuje.

jesli nie masz wystarczajaco motywacji, to zapisz sie w gymie do klasy aerobiku, jogi, pilates czy jakichkolwiek innych podobnych - pod okiem nauczyciela nauczysz sie podstawowych cwiczen i wdrozysz sie do systematycznej rutyny. Zaposznasz tez inne osoby, z ktorymi bedziesz mogla cwiczyc w domu.
massagethai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 12:26   #3
mojave
Raczkowanie
 
Avatar mojave
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 114
Dot.: elektrostymulacja masaz warszawa

nie prosilam o wyklad na temat zalet ćwiczen fizycznych tylko o odpowiedź na moje pytanie dotyczące elektrostymulacji.
mojave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 12:33   #4
massagethai
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 160
GG do massagethai
elektrostymulacja masaz warszawa

przepraszam wobec tego za marnowanie twojego cennego czasu.

jako ze nikt inny nie kwapi sie z jakakolwiek odpowiedzia pozostanie ci pewnie tylko googlowanie
massagethai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 12:56   #5
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: elektrostymulacja

ja zapisalam sie na elektrostymulacje (zwana przeze mnie dupowstrzasami)
bylam juz na 3 40-minutowych zabiegach i niestety jak narazie nie widze rezultatow. nie jestem gruba (mam tylko 1-2 cm za duzo w udach, tylcu i biodrach) ale mam bardzo zaawansowany cellulit i sflaczala ogolnie jestem. cwiczenia nie wchodza w gre bo jestem len i mam slaba kondycje
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 11:20   #6
Maxia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 4
Dot.: elektrostymulacja

Ja zawsze mówię że to zabieg dla leniwych. Daje efekt "zmniejszenia" brzuszka ale zauważysz to dopiero pierwsze zmiany po 12-15 zabiegu i powinnaś przeciągnąć ilość do 20-30 zabiegów. Wystarcza na 2-3 miesiące a potem powtórka z rozrywki. Niektóre osoby faktycznie uzyskują znaczne zmniejszenie cm w obwodzie ale w połączeniu z dietą (jak zawsze). W pozostałych przypadkach efekt przedstawia się w postaci ujędrnienia, wzmocnienia tkanek i często zdobycia nawyku "wciągania brzucha". Pozostaje jeszcze kwestia czy spodoba Ci się ten zabieg, bo robienie go na malutkim natężeniu nie ma sensu.
Maxia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-18, 20:56   #7
higienistka
Raczkowanie
 
Avatar higienistka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 238
Dot.: elektrostymulacja

A ja polecam elektrostymulację na "pociążowy" brzuch. Systematycznie wykonywana daje efekty. Najlepiej połączyć z masażem wibracyjnym i oczywiście kosmetykiem modelującym.

Ale może od serii brzuszków co drugi dzień, też byś nie umarła
higienistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-28, 17:22   #8
madzinka2
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 9
Dot.: elektrostymulacja

goraco polecam bo sama na wlasnej skorze i ciele wyprobowalam
Efekty sa juz przy 4-5 wizycie.Zabiegow trzeba wziasc 10.Mniej cm w obwodach ud talii brzucha.Ja zaufalam i absolutnie nie zaluje).Polecam goraco gabinet w Krakowie.Pani dietetyczka rowniez doradzi i zaradzi
Namiary podam na magda.pb@wp.pl
pozdrawiam
madzinka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-29, 08:08   #9
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: elektrostymulacja

ja dzis koncze serie 10 zabiegow i niestety nie widze rezultatow. z pomiarow wyszlo ze mam o 1 cm sadla mniej w obwodach ale jakos nie czuje wiekszego luzu w gatkach. cellulitu tez nic nie ruszylo. jedyne co to wydaje mi sie ze mam twardsze poldupki i nie trzesa sie jak galareta
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-29, 08:20   #10
massagethai
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 160
GG do massagethai
masaz elektrostymulacja

wzmocnilas miesnie, ale nie spalilas tluszczu. Uprawiajac cwiczenia fizyczne, zmieniajac tryb zycia (niskokaloryczna dieta odtruwajaca) i szczotkujac skore (dla przyspieszenia obiegu krwii, limfy, poruszeniu zlogow i uelastycznieniu powiezi podskornych) daloby lepszy efekt i byloby zdrowsze.

nie jest powszechne znane, ale Brus Lee zmarl wlasnie z naduzywania elektrostymulacji miesni, wysiadlo mu serce - cos jak powolna, rozlozona na lata elektrokucja
massagethai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 17:52   #11
wiss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 66
Dot.: elektrostymulacja

podnoszę bo jestem ciekawa opinii
wiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-14, 10:02   #12
wiss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 66
Dot.: elektrostymulacja

hop sa
wiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 10:04   #13
foxica
Raczkowanie
 
Avatar foxica
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 90
Dot.: elektrostymulacja

Hej, podnoszę. Wykorzystałam już 10 zabiegów, poszłam ze względu na cellulicik, mam malutki i chciałam się go pozbyć. Owszem zmniejszył się minimalnie, jakiś 1 cm w obwodzie straciłam, ale za to pośladki fajnie się ujędrniły i podniosły, myślę, że do końca nie zrezygnuję z zabiegów, ale tak jak dziewczyny wyżej pisały, do tego oczywiście kosmetyki ujędrniające
__________________
10.01.2012 [*] życie tak boli.........

Pozdrawiam
Aga

foxica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 07:49   #14
Marma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 49
Dot.: elektrostymulacja

Zgadzam sie.Ujędrni i stracisz 1-2cm.Ja nie stosowałam kremów ale solidnie podeszłam do zabiegów i zmieniłam nawyki żywieniowe.Robiłam w Krakowie i tez wezme sobie jeszcze sesyjnke
pozdrawiam Was
Marma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 12:53   #15
kleooo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6
Smile Dot.: elektrostymulacja

Witam
zapraszam wszystkich zainteresowanych na darmowy zabieg biostymulacji we Wrocławiu do KaVi Wellness. Mamy najnowsze urządzenie, światowy hit, efekty widoczne są już po 4 zabiegu. Naprawde warto, zresztą mozecie same ocenić
kleooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 21:48   #16
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: elektrostymulacja

Ja właśnie zaczęłam chodzić na elektrostymulacje . Chce się tylko ujędrnić , chce mieć ładniejsze kształty , i mieścić się w te same ciuchy co teraz Nazywam to gimnastyką dla leniwych , dopiero bylam dwa razy i już widze efekty . Mam elektrostymulacje punktową : na biust , brzuch i pośladki i uda .Będe mieć 12 zabiegów , potem się zobaczy . Po elektrostymulacji chodze od razu na rollen , rollen jest na celulit , i już go prawie nie widze .
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 20:33   #17
ghdds
Raczkowanie
 
Avatar ghdds
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 488
Dot.: elektrostymulacja

Usunęłam swoją wypowiedź, ponieważ jak pisałam była to wiedza naukowa i czysto teoretyczna, nie sprawdzona (przeze mnie) w praktyce. Pomyslałam, że niektóre panie wolą wiedzieć coś w teorii niż nic, bo wątek cieszy się ogólnie małym zainteresowaniem.
__________________


Edytowane przez ghdds
Czas edycji: 2009-07-15 o 08:59
ghdds jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 02:55   #18
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: elektrostymulacja

Cytat:
Napisane przez ghdds Pokaż wiadomość
No to ja się wypowiem drogie Panie. Elektrostymulacja jest stosowana w medycynie w ramach rehabilitacji. Te rodzaje prądów, które pobudzają mięsień do skurczu są wykorzystywane albo do wytworzenia pompy mięśniowej (czyli silnego tłoczenia krwi do tkanek w celu poprawy trofiki) albo do podtrzymania siły, np podczas dlugiego unieruchomienia.
Oczywiście są prądy, za pomocą których możemy zbudować sobie "ładny brzuszek" np tzw prądy rosyjskie. Ale:
1. efekt utrzymuje się tylko podczas serii zabiegów stymulacji i chwilkę po nim, długotrwałych efektów po tych zabiegach nie ma
2. mięśnie pracują, ale nasze serduszko, płuca i wszystkie mechanizmy składające się na wydolność są dalej przystosowane do "starych nawyków", czyli do braku rozbudowanych mas mięśniowych. W związku z tym organizm naturalnie nie będzie tych mięśni próbował utrzymać i szybko z nich "schudnie".
3. samą elektrostymulacją nie spalimy większej ilości tłuszczyku. U otyłych zabieg elektrostymulacji mięśni jest trudny do wykonania a i efekty moga być marne

I teraz odpowiedzi na pytania:
To pomaga, nie szkodzi i można uzyskać płaski i jędrny brzuch. Na chwilkę za sporą kasę.

Co prawda o elektrostymulacji bardzo dużo wiem "w teorii", ale zaznaczam, że nie mam do czynienia z "żywymi" przypadkami. Więc cała moja wiedza jest jakby wiedzą zasłyszaną od doświadczonych fizykoterapeutów (nie jakieśtam salony kosmetyczne) oraz jest wiedzą książkową.

Co do brzuszka po ciąży, a także cellulitu i ogólnie jeśli chcemy osiągnąć efekt ujędrnienia - raczej radziłabym dobre kosmetyki, lekkie ćwiczenia i masaże (różnego rodzaju) dają o wiele lepsze efekty niż elektrostymulacja.

" Uwielbiam " jak wypowiada się osoba , która ma tylko wiedze teoretyczną .
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 20:36   #19
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: elektrostymulacja

Cytat:
Napisane przez ghdds Pokaż wiadomość
Usunęłam swoją wypowiedź, ponieważ jak pisałam była to wiedza naukowa i czysto teoretyczna, nie sprawdzona (przeze mnie) w praktyce. Pomyslałam, że niektóre panie wolą wiedzieć coś w teorii niż nic, bo wątek cieszy się ogólnie małym zainteresowaniem.
To nie tak , że coś źle napisałaś , tylko to było takie destrukcyjne , zwłaszcza to -" szybko miną efekty" , ja mam nadzieje że u mnie tak nie będzie , a lepszy wygląd zmobilizuje mnie do większej aktywności . Ostatnie pół roku spędziłam przed kompem , zero ruchu i teraz szybko chce wrócić do dawnej figury .
Co do ceny , to jest umiarkowana , często na kosmetyczke , fryzjera czy krem wydajemy podobną kwote w ciągu miesiąca lub dwóch , a efekty jeśli już się pojawią też nie są wieczne


PS. na szczęście zacytowałam Twoją wypowiedź , zawsze komuś się może przydać , pozdrawiam
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-16, 11:22   #20
ghdds
Raczkowanie
 
Avatar ghdds
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 488
Dot.: elektrostymulacja

Właściwie mój post kierowałam do dziewczyn, które chcą wiedzieć cos o elektro a nie przewidują zacząć ćwiczyć i chciałyby osiągnąć efekt chodząc tylko na zabiegi. Wtedy, jeżeli ogólnie jesteśmy szczupłe - efekt będzie na miesiąc (dobre jak chcemy być jędrne np na sylwestra ) A jeśli jesteśmy troszkę bardziej puszyste efektu może w ogóle nie być widać (choć gdzieś tam się kryje pod spodem)

Natalia1 - myślę, że dobrze zrobiłaś łącząc elektro z rollenem i da to pożądany
efekt

Ogólnie jeśli elektro łączymy z lekkimi ćwiczeniami aerobowymi (pływanie, taniec, jazda konna, jogging) , masażami, sprawa wygląda zupełnie inaczej.

Wtedy ćwiczenia 2-3 razy w tygodniu po godzince (dla początkujących), potem możemy zwiększać + elektro jako wspomagacz raz na 4 miesiące i tym sposobem sylwetka będzie piękna. Ale myślę, że jak już ktoś znajdzie dyscyplinę sportu dla siebie i się wdroży to elektro przestanie być potrzebne
__________________

ghdds jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 11:31   #21
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: elektrostymulacja

To trafna uwaga - w zasadzie, każda aktywność fiozyczna sprzyja utrzymaniu ładnej sylwetki. Elektorstymulacja jest dobra, jeżeli stanowi ona zabieg "douzupełniający" - a więc dodatkowo zostosujemy dietę i ćwiczenia. niemniej jednak sam zabieg również przynosi wymierne korzyści - natury bardziej zdrowotnej. Mam tu na myśli usunięcie toksyn z organizmu, likwiduje obrzęki i poprawia krążenie
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 18:29   #22
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: elektrostymulacja

Dzięki Paola i ghdds t eraz mam już pełną motywacje a w planach basen
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-11, 17:20   #23
pruszaczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1
Dot.: elektrostymulacja

Witam wszystkich! Tak się składa, że wykonywałam zabiegi na Lipotonicu i generalnie polecam, pod warunkiem, że są w dobrej cenie. Z moich obserwacji wynika, że elektrostymulacja bardziej ujędrnia niż odchudza, pytajcie raczej o elektrolipolizę i to najlepiej zabieg godzinny. Możecie liczyć na utratę ok 1 cm po każdym zabiegu. Szczupłe osoby mniej, grubsze nawet więcej. Zabieg świetnie radzi sobie z cellulitem nawet u kobiet po 60-tce. Elektrolipoza poradzi sobie z tak zwaną oponką na brzuchu bez problemu, ale tak jak pisałam wcześniej godzina zabiegu co drugi dzień lub nawet codziennie. Trzeba być zdrowym, nie można wykonywać zabiegów jak ma się problemy z sercem z tarczycą lub jest się w ciąży. Moim zdaniem nie ma efektu jojo. Jeżeli zrobisz serię zabiegów (najlepiej 10) to później wystarczy pochodzić od czasu do czasu na basen, albo trochę ruchu i nie objadać się za bardzo a nic nie wraca. Elektrolipoliza spala brzuszek szybciej niż ćwiczenia czy siłownia.
pruszaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-14, 07:45   #24
Marma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 49
Dot.: elektrostymulacja

http://www.studioesense.com/nasza_of...ukcja_celulitu tu można poczytac i o elektroskultur zabiegu tak samo działającym na spalanie tłuszczu.
pozdrawiam
Marma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 18:02   #25
dzumdzum
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1
Dot.: elektrostymulacja

Ja ćwicze 3 lata od 3 miesiecy na siłowni raczej codziennie.Mój brzuch to duży wiszący flak,wygląda jak narośl,albo opona ;-]nie mogę się go pozbyć-więc chcę spróbować elektrostymulacji ale nie wiem czy to jest dla mnie.Jednak spróbuje,bo co mi zostało.......
dzumdzum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 09:55   #26
majmajmaj
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3
Dot.: elektrostymulacja

ja też tak miałam, wieczna oponka i wystające fałdy tłuszczu! i spróbowałam elektrostymulacji i jest już naprawdę dobrze Lubię aktywność fizyczną, ale spędzanie godzin na siłowni nie jest dla mnie... elektrostymulacja podobnie jak aktywność fizyczna stymuluje mięśnie do pracy i dzięki temu bez wysiłku moja sylwetka stała się smuklejsza jak wciskam jeansy nic już się nie wylewa
majmajmaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 11:20   #27
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: elektrostymulacja

Kolejna osoba zalogowała sie, żeby zachwalać elektrostymulacje..
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 13:31   #28
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: elektrostymulacja

Na pewno duzo zalezy od urzadzenia jakim wykonywana jest elektrostymulacja - jego parametry i sekwencje pradow, czy jest 1 rodzaj czy jest ich wiecej. Przy wiekszej ilosci zroznicowanych fal skora i miesnie cwiczone sa pod roznymi katami.
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 14:54   #29
yarok37
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 11
Dot.: elektrostymulacja

witam

elektrostymulacja oczywiscie pomaga ale jak we wszystkim regularność i powtarzalność jest potrzebna, ja bym proponował jeśli to możliwe po każdej elektrostymulacji zrobic choc kilka ruchów aktywnych z oporem, w celu wysłania sygnału do mózgu że coś sie działo z mięsniami, lub w czasie elaktrostymulacji zrobić kilka świadomych i aktywnych napięć brzucha.
pozdrqawiam
Jarek
www.fizjomanual.com
yarok37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 15:34   #30
201704051255
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 276
Dot.: elektrostymulacja

jak dla mnie szkoda na to kasy, kiedsy mialam pakiet 11 czy 14 zabiegow.. zero efektu
201704051255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-15 22:02:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:08.