Ćwiczenia na zbyt małą pupę i chude nogi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-11, 10:00   #1
eikah
Raczkowanie
 
Avatar eikah
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 77

Ćwiczenia na zbyt małą pupę i chude nogi


Witam wizażanki!
Na wstępie chcę powiedzieć, że przeszukałam forum i przemaglowałam wiele stron wyplutych przez google, więc proszę o nieodsyłanie mnie tam.

Szukam jakiegos dobrego zestawu ćwiczeń na zwiększenie masy mięsniowej na nogach (głownie udach) oraz posladkach. Byłabym szczerze szczęsliwa, gdyby istniały jakies "konkretniejsze" sposoby, bo te leciutkie cwiczonka w ogóle na mnie nie działają.

Znalazłam tylko milion stron o tym, jak nogi odchudzić, albo zrzucić zbędny tłuszcz z posladków, a ZDECYDOWANIE tego nie chcę.

Jesli istnieje na wizazu jakis konkretny wątek na ten temat, będę bardzo wdzięczna za linka; tylko proszę, nie potrzebuję wątków wzajemnego wsparcia i adoracji, bo ja nie chcę się z nikim pocieszać, tylko wziąć solidnie do roboty!. Konkretne zestawy ćwiczeń tym bardziej pożądane.

Mam nadzieję, że ktos może mi pomóc, bo baaardzo chciałabym choć trochę poprawić swój wygląd do wiosny.

Pozdrawiam serdecznie,
Eikah
eikah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-13, 15:50   #2
hunki
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 135
Dot.: Ćwiczenia na zbyt małą pupę i chude nogi

Cytat:
Napisane przez eikah Pokaż wiadomość
Witam wizażanki!
Na wstępie chcę powiedzieć, że przeszukałam forum i przemaglowałam wiele stron wyplutych przez google, więc proszę o nieodsyłanie mnie tam.

Szukam jakiegos dobrego zestawu ćwiczeń na zwiększenie masy mięsniowej na nogach (głownie udach) oraz posladkach. Byłabym szczerze szczęsliwa, gdyby istniały jakies "konkretniejsze" sposoby, bo te leciutkie cwiczonka w ogóle na mnie nie działają.

Znalazłam tylko milion stron o tym, jak nogi odchudzić, albo zrzucić zbędny tłuszcz z posladków, a ZDECYDOWANIE tego nie chcę.

Jesli istnieje na wizazu jakis konkretny wątek na ten temat, będę bardzo wdzięczna za linka; tylko proszę, nie potrzebuję wątków wzajemnego wsparcia i adoracji, bo ja nie chcę się z nikim pocieszać, tylko wziąć solidnie do roboty!. Konkretne zestawy ćwiczeń tym bardziej pożądane.

Mam nadzieję, że ktos może mi pomóc, bo baaardzo chciałabym choć trochę poprawić swój wygląd do wiosny.

Pozdrawiam serdecznie,
Eikah
ja ćwiczę nogi w ten sposób,ze zakładam sobie plecak z obciążeniem 35kg i robie przysiady,ale najlepsza jest do tego sztanga,przejdz się na siłownie,tam Ci poradzą
hunki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-13, 18:10   #3
kotekblond
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 66
Dot.: Ćwiczenia na zbyt małą pupę i chude nogi

Mam ten sam problem. Chodzę szybszym krokiem kilkanaście km dziennie i tylko delikatnie uda mi się umięśniły, ale i tak widać to tylko, gdy napnę, a nie mogę więcej jeść, bo wszystko idzie mi w brzuszek
kotekblond jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 09:25   #4
eikah
Raczkowanie
 
Avatar eikah
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 77
Dot.: Ćwiczenia na zbyt małą pupę i chude nogi

Ano, własnie, brzuszek tyje najszybciej... :/

Pomysł z przysiadami z ciężkim plecakiem całkiem niezły, chyba to przetestuję. Dzięki!

Co do siłowni, to tę opcję rozważam od jakiegos czasu, jednak - póki co - jest na szarym końcu moich możliwych wyjsc. Mianowicie troche mnie na to nie stać czasowo i finansowo, gdyż musiałabym dojeżdzać do jakiegos większego miasta... :/
eikah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 13:59   #5
hunki
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 135
Dot.: Ćwiczenia na zbyt małą pupę i chude nogi

tu masz napisane wszystko o treningu nóg i pokazane,z tym że trzeba mieć sprzęt do trenowania,ale tak jak mówię zacznij robić przysiady z plecakiem,tylko seriami powiedzmy 4 serie po 15 przysiadów z odpoczynkiem np. 4 minutowym między każdą serią http://www.kulturystyka.pl/atlas/nogi.asp
hunki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 14:41   #6
MolKsiazkowy_86
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 91
Dot.: Ćwiczenia na zbyt małą pupę i chude nogi

a co myślicie dziewczyny o tych nowych butach od Reeboka na kształtowanie pupy? Szukałam ich ostatnio i cena no cóż jest wysoka, chociaż w Inetrsporcie widziałam kilka fajnych adidasów z podobną wyprofilowaną podeszwą w cenie promocyjnej- ale zastanawiam się nad efektem.
MolKsiazkowy_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 16:30   #7
leila_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 89
Dot.: Ćwiczenia na zbyt małą pupę i chude nogi

Ja również byłabym zachwycona gdyby ktoś podał jakieś informacje dotyczące ćwiczeń na te partie ciała.
Jestem b. szczupła i mam ogólnie ładną figurę, ale ćwiczenia na pupę by mi nie zaszkodziły, bo mało jej coś. :/ Do tego mam b. szczupłe/chude nogi. Nie są tragiczne, krzywe co prawda trochę (nie łączą mi się w żadnym miejscu), ale proporcje ud do łydek są ok no i ogólnie nie straszą - to znaczy jakby popatrzeć tylko na jedną nogę to super, jak dwie - no to widać ten lekki kształt "O". Mam jednak szczupłe uda, gdyby tak były bardziej umięśnione to te nogi miałyby chyba lepszy kształt.
Da się jakoś umięśnić uda od wewn. strony, czy na to nie liczyć?
leila_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-25, 21:09   #8
WykrawaczDoCiasta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 40
Dot.: Ćwiczenia na zbyt małą pupę i chude nogi

Dołączam się do wątku Jestem ogólnie dość szczupła ale przede wszystkim przeszkadzają mi nogi. Czasami mam takie dni, że jestem z nich zadowolona, ale wtedy patrzę np na taką Beyonce i zadowolenie przechodzi...

Najbardziej zależy mi na: tyłku, udach i łydkach. Nie chcę mieć nóg kulturystki - chcę, aby mięśnie były delikatnie zarysowany oraz aby przybyło mi w obwodzie te kilka (2? 3?) cm...

Słyszałam, że przysiady nie są wskazane (nie pamiętam dokładnie dlaczego - chodziło o kolana/ścięgna...)
WykrawaczDoCiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-02, 19:45   #9
bonsaista
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 35
GG do bonsaista
Dot.: Ćwiczenia na zbyt małą pupę i chude nogi

Witam.

Pierwszy tydzień - Ćwiczenia co drugi dzień począwszy od poniedziałku. Sobota i niedziela wolne od ćwiczeń. Na każdy trening składać się mają 3 serie. W każdej z serii od 5 do 20 powtórzeń (dobrać ilość wedle swoich możliwości).

Drugi tydzień - Ćwiczenia co drugi dzień począwszy od poniedziałku. Sobota i niedziela wolne od ćwiczeń. Na każdy trening składać się mają 5 serii. W każdej z serii od 10 do 20 powtórzeń (dobrać ilość wedle swoich możliwości).

Trzeci tydzień - Ćwiczenia co drugi dzień począwszy od poniedziałku. Sobota i niedziela wolne od ćwiczeń. Na każdy trening składać się mają 5 serii. W każdej z serii od 5 do 20 powtórzeń (dobrać ilość wedle swoich możliwości). Użyć dodatkowego obciążenia o wadze w przedziale 10 - 15 kilogramów (plecak z ciężarem lub hantle 2x5kg na barkach).

Czwarty tydzień - Ćwiczenia co drugi dzień począwszy od poniedziałku. Sobota i niedziela wolne od ćwiczeń. Zalecam wykonanie 3-4 serii. Dobrać takie obciążenie, które pozwoli Ci wykonać maksymalnie 8 powtórzeń.

Piąty tydzień - Ćwiczenia co drugi dzień począwszy od poniedziałku. Sobota i niedziela wolne od ćwiczeń. Zalecam wykonanie 3-4 serii. Dobrać takie obciążenie, które pozwoli Ci wykonać maksymalnie 6 powtórzeń.

Szósty tydzień - Ćwiczenia w poniedziałek i czwartek. Zalecam wykonanie 3 serii. Użyć takiego obciążenia, które pozwoli na wykonanie tylko 4 powtórzeń.


Przed rozpoczęciem 6 tygodniowego treningu zalecam dwutygodniowy trening rozgrzewkowy. Składać się mają na niego niewielkie ilości przysiadów, rozciąganie mięśni ud, pośladków i łydek. Po okresie rozgrzewki tydzień odpoczynku.

Schemat ćwiczeń jest poglądowy i nie należy go przestrzegać bezwzględnie w przypadku uczucia przemęczenia. System treningu należy dostosować do osobistych predyspozycji.

Należy na bieżąco kontrolować efekty treningów gdyż zamierzone efekty mogą nastąpić już po pierwszym tygodniu ćwiczeń. Pomiary obwodów należy wykonywać co najmniej 24 godziny po treningu.

Jeśli ten schemat nie przyniesie rezultatów należy zrobić np. 4 tygodniowy trening na, który składać sie ma powtarzanie ćwiczeń z 6 tygodnia. Czyli 3 serie z obciążeniem, które pozwala na wykonanie maksymalnie 4-6 powtórzeń.

Przed wykonaniem należy upewnić się że stan zdrowia pozwala nam na wykonywanie takich ćwiczeń (zdrowe stawy, brak zwyrodnień kręgosłupa). Jeśli to co proponuję nie przyniesie efektów proszę pisać będziemy radzić dalej lub zalecam udanie się na siłownie i poproszenie instruktora o ułożenie indywidualnego programu treningowego.

Pozdrawiam

Edytowane przez bonsaista
Czas edycji: 2011-03-02 o 19:50
bonsaista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:41.