Nadżerka a ciąża - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-24, 10:54   #1
monija7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 65

Nadżerka a ciąża


Mam problem, mam nadżerkę od roku, ale gin nie chce jej usuwać ponieważ mam 20 lat i jeszcze nie bylam w ciazy, mowi ze na wypalanke jest za wczesnie bo moge miec potem problemy z zajsciem w ciaze. Zaproponował abym zaszla w ciąże teraz by po porodzie nadżerke zamrozic lub wypalic. I tu moje pytanie co wy na to? Czy w takim wypadku dla swojego zdrowia zajsc w ciaze? Mam chlopaka od 2,5 roku i chcemy sie zareczyc w swieta wiec dziecko nie bylo by w niczym przeszkoda
monija7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-24, 10:58   #2
bluebluesky
Zakorzenienie
 
Avatar bluebluesky
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 573
Dot.: Nadżerka a ciąża

Cytat:
Napisane przez monija7 Pokaż wiadomość
Mam problem, mam nadżerkę od roku, ale gin nie chce jej usuwać ponieważ mam 20 lat i jeszcze nie bylam w ciazy, mowi ze na wypalanke jest za wczesnie bo moge miec potem problemy z zajsciem w ciaze. Zaproponował abym zaszla w ciąże teraz by po porodzie nadżerke zamrozic lub wypalic. I tu moje pytanie co wy na to? Czy w takim wypadku dla swojego zdrowia zajsc w ciaze? Mam chlopaka od 2,5 roku i chcemy sie zareczyc w swieta wiec dziecko nie bylo by w niczym przeszkoda
No chyba zwariowal ten czlowiek, zeby sugerowac Ci kiedy masz zalozyc rodzine. Nie sluchaj takich bredni. Kilka lat temu mialam nadzerke i calkowicie zostala wyleczona farmakologicznie, bylam niewiele starsza niz Ty, nikt mi takich bajek nie opowiadal.
__________________
Ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś.

Edytowane przez bluebluesky
Czas edycji: 2011-11-24 o 10:59
bluebluesky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-24, 11:03   #3
andzia1989r
Zakorzenienie
 
Avatar andzia1989r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 308
Dot.: Nadżerka a ciąża

Od nadżerki nie trzeba zachodzic w ciążę. Leczyc farmakologicznie (jeśli nie usunie to zaleczy stan), robic cytologię i wystarczy.

Na dziecko się zdecyduj jak będziesz na nie gotowa finansowo, emocjonalnie i związkowo (jeśli to dla Ciebie ważne).

Nadżerka nie jest zdrowotnym wskazaniem do posiadania dzieci już zaraz natychmiast. Jakiś nawiedzony ten lekarz.
__________________
Wiek: 23 lata
Wzrost: 165 cm
Waga:
Było: 83 kg
Jest: 75,5 kg
Będzie: 58 kg
andzia1989r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-24, 11:05   #4
monija7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 65
Dot.: Nadżerka a ciąża

a no to fajnie dziekuje Wam bardzo
monija7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-24, 11:11   #5
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Nadżerka a ciąża

zmieniłabym lekarza w trybie natychmiastowym
co, kaski szybko potrzeba za wypalankę, że masz tu i teraz w ciążę zachodzic?
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-24, 11:12   #6
monija7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 65
Dot.: Nadżerka a ciąża

pomysle nad zmiana gin bo skoro w takie cos mnie wkreca to co potem bedzie
monija7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-24, 11:51   #7
sante
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 359
Dot.: Nadżerka a ciąża

chyba zle zrozumiałaś lekarza,dla mnie to totalna bzdura .jaki masz stopień nadżerki
sante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-24, 12:00   #8
czijo
Zadomowienie
 
Avatar czijo
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 926
Dot.: Nadżerka a ciąża

W ciążę w wieku 20 lat "mamusiu, dlaczego mnie urodziłaś?" "bo lekarz kazał" o_O
Jeśli Cię to pocieszy, to moja jedna znajoma miała poważne problemy, nie wiem dokładnie o co chodziło, ale miała jakieś operacje ginekologiczne i nie było wiadomo, czy kiedykolwiek uda jej się w ogóle zajść w ciążę... a dziś ma zupełnie zdrową, 4-letnią córeczkę co prawda urodzoną przez cesarkę, ale zawsze.
czijo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-24, 12:03   #9
AnQś
Zadomowienie
 
Avatar AnQś
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 109
Dot.: Nadżerka a ciąża

Ja miałam wymrażaną dość sporą nadżerkę. A wiele wiele lat później urodziłam dziecko. Ten tówj ginekolog to jakiś niedouczony.
__________________
Kiedy podchodzę do dziecka, wzbudza ono we mnie dwa rodzaje uczuć: czułość wobec tego, kim jest i szacunek dla tego, kim może się stać.
Maryniu
Niania Ogg zwykle kładła się spać wcześnie. W końcu miała już swoje lata. Czasami szła do łóżka nawet o szóstej rano.
AnQś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-24, 12:06   #10
sante
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 359
Dot.: Nadżerka a ciąża

a może on chce zasponsorować jej tą ciążę w ramach uzdrowienia oczywiście
sante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-24, 12:06   #11
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: Nadżerka a ciąża

oj, tam czepiacie się biednego lekarzyny
Wszak próbuje zadbać o emyryture przyszłych pokoleń
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-24, 12:14   #12
bluebluesky
Zakorzenienie
 
Avatar bluebluesky
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 573
Dot.: Nadżerka a ciąża

Cytat:
Napisane przez dawidowskasia Pokaż wiadomość
oj, tam czepiacie się biednego lekarzyny
Wszak próbuje zadbać o emyryture przyszłych pokoleń
Moze to jakas sekta, ginekologow w zmowie z ZUSem, dbaja o przyszle emerytury. Strach sie bac!
__________________
Ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś.
bluebluesky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-24, 12:17   #13
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: Nadżerka a ciąża

Cytat:
Napisane przez bluebluesky Pokaż wiadomość
Moze to jakas sekta, ginekologow w zmowie z ZUSem, dbaja o przyszle emerytury. Strach sie bac!
tam zaraz sekta. Chłop pewnie dostaje 10 zł od sztuki przekonanej
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-24, 12:17   #14
sante
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 359
Dot.: Nadżerka a ciąża

od kiedy ZUS dba o emerytury
sante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-24, 12:30   #15
fobia04
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 132
Dot.: Nadżerka a ciąża

przypuszczam, że ginekolog nie powiedział Ci, że musisz już od razu zajść w ciążę, tylko, że najlepiej leczyć nadżerkę po ciąży. nie sądzę, żeby lekarz komukolwiek zalecał natychmiastowe zajście w ciążę bo to trochę śmieszne.
a że wypalankę lepiej zrobić po ciąży też słyszałam od ginekologa, więc to chyba nie taka bzdura.
fobia04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-24, 12:35   #16
bluebluesky
Zakorzenienie
 
Avatar bluebluesky
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 573
Dot.: Nadżerka a ciąża

Tak mi sie przypomniala refren piosenki Atrakcyjnego Kazimierza "Jako maz i nie maz, on byl sprawdza wielu ciaz"! Atrakcyjn
Cytat:
Napisane przez sante Pokaż wiadomość
od kiedy ZUS dba o emerytury
Racja
__________________
Ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś.
bluebluesky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-24, 12:36   #17
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Nadżerka a ciąża

Mam ten sam problem. Na pewno źle zrozumiałaś lekarza! Rób cytologię, chodź na badania, a na dziecko przyjdzie czas.
Nadżerkę usuwa się po ciąży; wcześniejsze usunięcie może spowodować problemy z zajściem w ciążę.
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-24, 14:05   #18
Coki
Raczkowanie
 
Avatar Coki
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 279
Dot.: Nadżerka a ciąża

Nadżerke usuwa się po ciąży, jeśli w trakcie ciąży się ona ujawni . Ja miałam nadżerkę, która nie została wyleczona " bo nie ma potrzeby ". Zaszłam w ciążę i w 4 miesiącu poroniłam, ponieważ szyjka macicy osłabiona przez nadżerkę rozwarła się. Zmykaj do innego lekarza.
__________________




;-)
Coki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-24, 16:37   #19
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Nadżerka a ciąża

Posłuchaj koleżanki wyżej, bo czasami można trafić na takiego lekarza idiotę, że więcej szkody nam przyniesie niż pożytku... Marsz do innego ginekologa, nikt Ci nie każe słuchać się jednego! Ja byłam u 6 i dopiero 7 mnie zadowolił pod względem podejścia i wiedzy.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-24, 19:03   #20
monija7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 65
Dot.: Nadżerka a ciąża

dzieki dziewczyny za wszystkie odpowiedzi. bardzo mi pomoglyscie
monija7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-24, 19:18   #21
klapus89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1
Unhappy Dot.: Nadżerka a ciąża

Witam we wtorek bylam u gin odebrac wyniki cytologii. Jakis czas temu lekarz powiedzial mi ze mam nadzerke i zrobil badania cytologi mialam trzeci stopien bakterii, zapisal mi leki ktore stosowalam, po kolejnym badaniu zeszlo do 2 stopnia. I wlasnie we wtorek bylam odebrac badania i learz powiedzial ze mozemy juz wykonac zabieg usuwania nadzerki a mianowicie mialam to robieone poprzez zamrazanie. Bol byl taki jak przy okresie czyli w moim perzypadku dosc silny ale jakos wytrzymalam. Teraz od wtorku leci ze mnie ze tak powiem żółta woda... czy to jest normalne? za tydzien mam kupic globulki ktore maja mi pomoc w gojeniu się po zabiegu. I w zwiazku z tym pytanie czy przy nadzerce jest probelm z zajsciem w ciaze? nie ukrywam ze za jakis czas chcialabym miec dziecko i nie wiem czy ta nadzerka mogla zaszkodzic mojej "plodnosci" czy tez jest to niegrozne.
klapus89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-25, 15:53   #22
bajka1807
Zakorzenienie
 
Avatar bajka1807
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8 269
Dot.: Nadżerka a ciąża

oj dziewczyny, moja przyjaciolka miala identyczna sytuacje. tyle ze ona raz juz miala wypalanke, kiedy miala 17 lat, pozniej gdy znow nadzerka wrocila, poszla do gina u ktorego ja robilam wymrazanke majac 19 lat. mi nigdy nie mowila ze mam urodzic dziecko teraz, a mialam naprawde spora nadzerke. a jej za to powiedziala ze nie ma dla niej opcji jak teraz starac sie o dziecko a pozniej leczyc nadzerke bo nie bedzie mogla miec dzieci. poszla do innego i zrobila wymrazanke, teraz jest w ciazy z drugim dzieckiem. ja tez nie mialam zadnego problemu z zajsciem, udalo mi sie w 2 cyklu staran.

klapus89 zolta woda jest jak najbardziej normalna, ze mnie tez sie lalo, to pozostalosc po wymrazance. wykup leki przyspieszajace gojenie i bedzie dobrze. trudnosci z zajsciem teoretycznie nie powinno byc, chociaz zalezy to tez od miejsca umiejscowienia oraz glebokosci nadzerki, ale glowa do gory
__________________
02.08.2010 Blanka
23.08.2013
Amelka
Mel B 14/14 ✓
bajka1807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-25, 20:02   #23
AnQś
Zadomowienie
 
Avatar AnQś
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 109
Dot.: Nadżerka a ciąża

Cytat:
Napisane przez klapus89 Pokaż wiadomość
Witam we wtorek bylam u gin odebrac wyniki cytologii. Jakis czas temu lekarz powiedzial mi ze mam nadzerke i zrobil badania cytologi mialam trzeci stopien bakterii, zapisal mi leki ktore stosowalam, po kolejnym badaniu zeszlo do 2 stopnia. I wlasnie we wtorek bylam odebrac badania i learz powiedzial ze mozemy juz wykonac zabieg usuwania nadzerki a mianowicie mialam to robieone poprzez zamrazanie. Bol byl taki jak przy okresie czyli w moim perzypadku dosc silny ale jakos wytrzymalam. Teraz od wtorku leci ze mnie ze tak powiem żółta woda... czy to jest normalne? za tydzien mam kupic globulki ktore maja mi pomoc w gojeniu się po zabiegu. I w zwiazku z tym pytanie czy przy nadzerce jest probelm z zajsciem w ciaze? nie ukrywam ze za jakis czas chcialabym miec dziecko i nie wiem czy ta nadzerka mogla zaszkodzic mojej "plodnosci" czy tez jest to niegrozne.
To jest normalne. Ja z zajściem w ciążę nie miałam najmniejszego problemu. Co więcej, ginekolog mi powiedział,że nawet blizny po tej nadżerce nie ma.
__________________
Kiedy podchodzę do dziecka, wzbudza ono we mnie dwa rodzaje uczuć: czułość wobec tego, kim jest i szacunek dla tego, kim może się stać.
Maryniu
Niania Ogg zwykle kładła się spać wcześnie. W końcu miała już swoje lata. Czasami szła do łóżka nawet o szóstej rano.
AnQś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-25, 20:46   #24
joannajj
Wtajemniczenie
 
Avatar joannajj
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: okolice Lublina
Wiadomości: 2 647
Dot.: Nadżerka a ciąża

ja miałam wypalankę po pierwszej ciąży, z zajściem w drugą nie było żadnego problemu, więc podpisuje się pod komentarzami dziewczyn
joannajj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 17:12   #25
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Nadżerka a ciąża

Dziewczyny, mam problem. Na początku maja byłam u ginekologa (prywatnie), w celu zaktualizowania badań i sprawdzenia stanu zdrowia, ponieważ planowałam ciąże. Babeczka u której byłam potwierdziła to, co już wiem- że mam nadżerkę ''wrodzoną'', która nie powoduje żadnych objawów i nic z nią nie trzeba rozbić.

31 maja zaszłam w ciążę , a 25 czerwca byłam na pierwszym badaniu u ginekologa (innego, państwowo) w celu potwierdzenia ciąży. O dziwo, lekarz stwierdził ''Pani ma ogromną nadżerkę!''.

Ginekolog pobrał wymaz do cytologii, nadmienił, że nic z nią nie będziemy robić, zajmiemy się nią po porodzie, natomiast zakazał współżycia do kolejnej wizyty, tj. przez 2 tygodnie. Dlaczego? Nie ukrywam, że po zajściu w ciążę normalnie współżyłam, nie mając potwierdzenia ciąży. Teraz oczywiście boję się, że mogło to zaszkodzić dziecku, choć na różnych forach piszą, że: 1. zarodek jest dokładnie chroniony; 2. penetracja może doprowadzić do poronienia, szczególnie w I trymestrze

Czy ktoś miał taki przypadek? Jak lekarz uzasadniał zakaz współżycia? Jak długo taki zakaz obowiązuje? Czy nadżerka mogła powiększyć się w 1 miesiąc?:confused: Dodam, że podczas pierwszych tygodni jestem dość podatna na infekcje
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 19:41   #26
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Nadżerka a ciąża

Up!
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 21:28   #27
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Nadżerka a ciąża

Cytat:
Napisane przez Sovilo Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam problem. Na początku maja byłam u ginekologa (prywatnie), w celu zaktualizowania badań i sprawdzenia stanu zdrowia, ponieważ planowałam ciąże. Babeczka u której byłam potwierdziła to, co już wiem- że mam nadżerkę ''wrodzoną'', która nie powoduje żadnych objawów i nic z nią nie trzeba rozbić.

31 maja zaszłam w ciążę , a 25 czerwca byłam na pierwszym badaniu u ginekologa (innego, państwowo) w celu potwierdzenia ciąży. O dziwo, lekarz stwierdził ''Pani ma ogromną nadżerkę!''.

Ginekolog pobrał wymaz do cytologii, nadmienił, że nic z nią nie będziemy robić, zajmiemy się nią po porodzie, natomiast zakazał współżycia do kolejnej wizyty, tj. przez 2 tygodnie. Dlaczego? Nie ukrywam, że po zajściu w ciążę normalnie współżyłam, nie mając potwierdzenia ciąży. Teraz oczywiście boję się, że mogło to zaszkodzić dziecku, choć na różnych forach piszą, że: 1. zarodek jest dokładnie chroniony; 2. penetracja może doprowadzić do poronienia, szczególnie w I trymestrze

Czy ktoś miał taki przypadek? Jak lekarz uzasadniał zakaz współżycia? Jak długo taki zakaz obowiązuje? Czy nadżerka mogła powiększyć się w 1 miesiąc?:confused: Dodam, że podczas pierwszych tygodni jestem dość podatna na infekcje
ja też miałam w ciązy nadżerkę.. brałam globulki dopochwowe 1o dni i tabletki odustnie 7 dni.. pozniej się już mogłam normalnie kochać i wszystko było OK miesiąc po tym bylam na wizycie kontrolnej i juz nadżerki nie było...
pierwsze słysze żeby nadżerka była "wrodzona" czy coś.. a przepisał ci gin globulki czy coś..?? Nie dziecku nie zaszkodzi.
sex w 1 trymesktrze do poronienia prowadzi? no coś ty... jeśli ciąża nie jest zagrożona to nie zaszkodzi sex..
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..

Edytowane przez SugarbabyLove
Czas edycji: 2012-07-10 o 21:31
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:58.