Jak zacząć pielęgnować skórę twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-18, 20:19   #1
Konata123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 2
Question

Jak zacząć pielęgnować skórę twarzy


Witam! Mam bardzo ważne dla mnie pytanie, to co w tytule. Nigdy nie stosowałam żadnych kremów do twarzy, może 2 razy do roku jaki mi się akurat znalazł w dłoni, czy to nivea czy od ziaji. Mam 15 lat, i nie wiem jaką cerę. Podałabym ale nie potrafię stwierdzić z tego co czytałam w internecie. Moja skóra nie jest tłusta, przynajmniej nie wygląda. Świeci się tylko po jakimś kremie którego i tak nie używam. Naskórek nigdy mi nie schodził, jak to czytałam w przypadku cery suchej nie wiem czy to jest wymóg, żeby ją mieć. Porów mi nie widać, jeśli dobrze się orientuję o co chodzi to takie małe dziurki w twarzy, prawda? Ale za to ciągle jestem czerwona, zwykle tylko na policzkach, a w upalne i mroźne dni całą twarz mam czerwoną, jeśli wychodzę na dwór. Do zadbania o skórę skłoniły mnie zmarszczki mimiczne, które wczoraj wykryłam u siebie na czole, na razie są to tylko poziome kreski. Chciałabym wiedzieć czy da się ich pozbyć jeśli tak to jak, a jeśli nie to jak je skutecznie ukryć. Oraz proszę o pomoc przy wyborze kosmetyków do codziennej pielęgnacji twarzy oraz informacji w jakim celu mam stosować dany produkt. Chciałabym również jakiś krem lub coś co zapobiegnie kolejnym zmarszczkom mimicznym oraz kurzym łapkom których jeszcze nie mam ale często się śmieję i mogą powstać.
Proszę o odpowiedź!


P.S. Zapomniałam dodać, że mam piegi nie wiem czy to ma jakieś znaczenie. A i chciałabym jeszcze jakoś pozbyć się cieni pod oczami, bo utrzymują się już od dłuższego czasu, a choć chodzę spać późno to sypiam koło 12 godzin więc myślę, że to nie przez nie wysypianie się. I z góry przepraszam jeśli to nieodpowiedni dział, dzisiaj się zarejestrowała, forum duże i łatwo się zgubić. Jeśli zły dział proszę o przeniesienie. Z góry dziękuję !

Edytowane przez Konata123
Czas edycji: 2015-07-18 o 20:30
Konata123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-18, 22:05   #2
xMayx
Raczkowanie
 
Avatar xMayx
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 337
Dot.: Jak zacząć pielęgnować skórę twarzy

Z tego co napisałaś można by wywnioskować, że masz skórę wrażliwą, czyli skłonną do podrażnień. Tak naprawdę skóra wrażliwa może występować na każdej innej, na suchej, na tłustej, na jakiejkolwiek. Szukaj kosmetyków delikatnych, takich, po których skóra nie będzie Cię piekła. Niby można stosować metodę prób i błędów, ale szczerze mówiąc niepotrzebnie później znosi się skutki uboczne. Jeśli możesz, spróbuj kosmetyków z apteki, typu Vichy czy La Roche Posay. Z tej drugiej firmy miałam próbkę kremu na podrażnienia, który lepiej poradził sobie na ugryzienia komara niż żel do tego przeznaczony Jeśli liczysz się z pieniążkami, szukaj w drogerii kosmetyków z napisem "cera wrażliwa". Mimo, że mam cerę mieszaną, czasem się czerwienię, a po żelach do mojego typu cery miałam okropnie ściągniętą twarz. Sięgnęłam po żel-krem z Nivei do cery wrażliwej i efekt był zadowalający

Co do cieni pod oczami, spróbuj preparatów z arniką. Można też popróbować z witaminą C i kasztanowcem. Jeśli nie próbowałaś lepiej wypoczywać bądź zmienić diety, zacznij właśnie od tego. Cienie pod oczami mogą być spowodowane różnymi czynnikami: brakiem wypoczynku (nie mam na myśli tylko snu), złą dietą, stresem, mogą również powstawać poprzez nagromadzenie się krwi i stąd ten kolor. Wtedy można próbować stosować produkty poprawiające stan naczyń krwionośnych, które wymieniłam przedtem. Czasem jest tak, że taka po prostu czyjaś uroda, a kiedyś czytałam, że cienie pod oczami mogą być wynikiem obecności jakiegoś gatunku grzyba w powietrzu w dużych miastach Ale to potraktuj jako ciekawostkę.

Co do zmarszczek - krem nawilżający powinien zostać Twoim przyjacielem. Jeśli na dzień nie lubisz, obowiązkowo wieczorem. Na noc stosuję najzwyklejszą niveę soft do twarzy, w białym pudełeczku. Smaruję nią również szyję i dekolt. Podejrzewam, że często marszczysz czoło - spróbuj oduczyć się tego odruchu. Kurze łapki powstają zwykle ok. 25 roku życia, więc masz jeszcze chwilkę czasu Teraz najważniejszą sprawą jest nawilżenie, bo jeśli cera będzie sucha, szybciej będzie ulegała procesom starzenia. Staraj się pić wodę, jeśli wcześniej tego nie robiłaś bądź piłaś ją rzadko. Z kremami przeciwzmarszczkowymi zaczekaj jeszcze dobrych kilka lat, na nie jesteś stanowczo za młoda

Nie wiem, czy ujęłam tu wszystko, co powinnam. Pewnie coś wypadło mi z głowy. W razie czego pytaj - może coś sobie przypomnę
xMayx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-18, 23:07   #3
Konata123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 2
Dot.: Jak zacząć pielęgnować skórę twarzy

Dziękuję, za odpowiedź Z dietą mam zamiar spróbować w najbliższym czasie, nie tylko żeby dostarczyć witaminek ale też jeść regularnie Na pewno wypróbuję żel-krem z Nivei do cery wrażliwej lub Vichy. A co do witaminy C i kasztanowca, znasz jakiś krem lub coś takiego gdzie one się znajdują? Grzyba chyba nie ma, mieszkam na wsi A do miasta jadę w poniedziałek by się zaopatrzyć w całą gamę kosmetyków do twarzy Wodę piję, a krem nawilżający na pewno kupię. Czoło marszczyłam długo nieświadomie, bo jestem krótkowidzem, ale przeszłam na soczewki, i ich wymiana nie jest takim kosztem jak wymiana okularów więc już oczu nie mrużę. Dziękuję, że w ogóle odpowiedziałaś, bo miałam na to nikłe nadzieje A co do moich pytań. Powinnam stosować jakiś tonik do oczyszczania twarzy? Może jakąś kostkę dermatologiczną? I czy kolejność nakładania kosmetyków ma znaczenie. Np. Czy jest różnica jeśli najpierw nałożę krem a później tonik czy na odwrót?
Konata123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-19, 19:22   #4
xMayx
Raczkowanie
 
Avatar xMayx
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 337
Dot.: Jak zacząć pielęgnować skórę twarzy

Cytat:
Napisane przez Konata123 Pokaż wiadomość
Dziękuję, za odpowiedź Z dietą mam zamiar spróbować w najbliższym czasie, nie tylko żeby dostarczyć witaminek ale też jeść regularnie Na pewno wypróbuję żel-krem z Nivei do cery wrażliwej lub Vichy. A co do witaminy C i kasztanowca, znasz jakiś krem lub coś takiego gdzie one się znajdują? Grzyba chyba nie ma, mieszkam na wsi A do miasta jadę w poniedziałek by się zaopatrzyć w całą gamę kosmetyków do twarzy Wodę piję, a krem nawilżający na pewno kupię. Czoło marszczyłam długo nieświadomie, bo jestem krótkowidzem, ale przeszłam na soczewki, i ich wymiana nie jest takim kosztem jak wymiana okularów więc już oczu nie mrużę. Dziękuję, że w ogóle odpowiedziałaś, bo miałam na to nikłe nadzieje A co do moich pytań. Powinnam stosować jakiś tonik do oczyszczania twarzy? Może jakąś kostkę dermatologiczną? I czy kolejność nakładania kosmetyków ma znaczenie. Np. Czy jest różnica jeśli najpierw nałożę krem a później tonik czy na odwrót?
Witaminki i regularne jedzenie też mają wpływ na stan cery Kiedyś widziałam kremik z wyciągiem z kasztanowca, chyba miał zieloną zakrętkę? Z witaminą C możesz próbować suplementacji z apteki, co do kasztanowca - chyba kiedyś natknęłam się nawet na kapsułki z wyciągiem z tej rośliny Żel-krem sama polecam jak najbardziej, ponieważ skóra po nim nie była nieprzyjemnie ściągnięta, tylko gładka i miękka. Spróbuj, mam nadzieję, że i Tobie się przysłuży. Również jestem krótkowidzem, nienawidziłam okularów i nie nosiłam ich, czego skutkiem było mrużenie oczu i nierozpoznawanie ludzi na ulicy Sama również przerzuciłam się na soczewki kiedy tylko poszłam do liceum.
Powiem tak: ja używam toników, również do cery wrażliwej. Gdzieś natknęłam się na informację, że nawet po demakijażu powinno przetrzeć się twarz tonikiem. Po toniku mam uczucie odświeżonej skóry, do tego warto przecierać nim również szyję i dekolt. Myślę, że kolejność ma znaczenie. Zawsze najpierw myję twarz żelem-kremem, później tonik, a na końcu krem. Jeśli najpierw nałożysz krem, a później przemyjesz twarz tonikiem, to tonik zabierze Ci krem z buzi
Aha, zapomniałabym o bardzo ważnej sprawie: przy wrażliwej cerze należy pilnować, by nie podrażniały jej dodatkowo czynniki atmosferyczne. Zimą, kiedy powietrze jest mroźne i "ostre", warto przerzucić się na bardziej treściwy krem, a latem oczywiście pamiętać o stosowaniu filtrów. Sprawdzałaś może, jak Twoja skóra na twarzy reaguje np. na mycie wodą z kranu?
xMayx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-19 20:22:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:39.